Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=4LM7edH6ZpE

 

Siri май е поредното нещо направено от Apple само за потребители в САЩ.

 

Подобен е моя опит с подобни неща. Имам в указателя контакт "Vessi" казвам "веси" той тръгва да набира нещо тотално различно, което не мога да стопля какво общо има с "веси" - примерно намира някой жоро да речем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

на Андроид е така, но на айфон преди нямах проблеми с българските имена, дори с по-трудните, защото гледа само имената от указателя ти. При Андроид е доста по-зле и там шанса да улучи име е нищожен

Link to comment
Share on other sites

на Андроид е така, но на айфон преди нямах проблеми с българските имена, дори с по-трудните, защото гледа само имената от указателя ти. При Андроид е доста по-зле и там шанса да улучи име е нищожен

 

Улучваше тотално грешни неща - примерно казвам Веси той ми намира "Acho Andi" или нещо такова. Просто нулево съвпадение както и да го гледаш... Малко като онзи казва "Weather" то го хваща "Linda"...

Link to comment
Share on other sites

Botev1912 не е проблема в новия OS, просто няма как да ти качи всичката информация от iCloud преди да имаш работеща iOS5, защото ти още нищо не си качил на iCloud-а. След като инсталираш новия OS, обновяваш си устройството от iTunes, gmail (за контактите), Outlook (за календар) и т.н. После си оправяш настройките да ти синхронизира всичко от устройството с твоя iCloud и при следващ инстал - ще можеш тогава да избереш да ти ресторне от iCloud.

 

Ти от празна кофа си искал да си налееш вода, която ти е била в шишето пред теб - не става така.

 

Добре, че е w00x, за да може да се посмея малко. То този човек не може да каже 2 думи правилно, как Siri да му намери нещо?! Да не говорим за интонация, дикция и т.н. Ама важното е в тази тема на всеки 3 пост да има е един hater-ски, че иначе няма да върви приказката.

Link to comment
Share on other sites

Добре, че е w00x, за да може да се посмея малко. То този човек не може да каже 2 думи правилно, как Siri да му намери нещо?! Да не говорим за интонация, дикция и т.н. Ама важното е в тази тема на всеки 3 пост да има е един hater-ски, че иначе няма да върви приказката.

 

Не мога да се съглася с това обвинение. Нито съм правил видеото, нито специално съм го търсил. Нито съм го сложил, за да злобея.

Човека си говори с акцент. Казва Weather, което няма нищо общо с Linda.

 

Аз мисля, че Siri е гениално решение, но я ми кажи извън англоговорящите страни, кой ще го ползва? Ти ползваш ли го като го имаш? Не може да се извади телефон и нещото, което най-много се рекламира на него да може да се ползва от половината потребители само, защото другите имат акцент или не знаят езика.

 

Затова и написах:

 

Siri май е поредното нещо направено от Apple само за потребители в САЩ.

 

Нищо хейтърско няма в това. Просто показва как телефоните се правят за американската аудитория, а ние тук само попиваме. И с iPhone е така, и с всички Android устройства е така.

Link to comment
Share on other sites

Siri разбира и говори френски, немски и английски. Да, weather няма нищо общо с Linda, но на онзи, дето не си му търсил видеото, едва му се разбира от човешко ужо, камо ли машина да го разбере. Не, аз не съм използвал това приложение все още, но определено ще видя за какво иде реч, няма да си кривя душата, ако не работи - ще си кажа. Не съм фанатизиран до толкова, а и не робувам на марки.

 

Колкото до това, че не си ровил специално за това филмче - най-вероятно е така, ама в тази тема само ти ги пускаш тези филмчета. Не, че не са полезни, просто това ми е наблюдението. Ти явно се ровиш повече от мен, а и аз предпочитам да чета.

Link to comment
Share on other sites

По темата за Siri и voice dialing-a: най-добре ме разбираше Nokia 6500... пак имаше грешки но схващаше общо взето какво искам - казвам мама - то набира майка ми (mama), казвам веси - то набира vessi. Обаче е52 нищо не познаваше. Или ако познае ще е точно толкова грешно колкото и HTC-то ми сега. Не помня самсунга дали съм го пробвал, май не съм. Любопитно ми е Siri как ще се справи.

 

TAZ, чак толкова зле не беше човека. Добре си му се разбираше или поне прилично. И как той вика weather пък то хваща Linda не знам.

 

За акцента - погледни клипчето за 2мата шотландци в асансьора - илевин... алевън... алъвън... :) и си помисли пак какво трябва да направят тогава за да работи програмата им в шотландия при това положение.

Link to comment
Share on other sites

Този клип си е класика и да, определено ще се видят в чудо не само шотландците, но и още няколко вида от поданници на Баба. Австралийците и тях не искам да ги мисля.

както казах и преди - ще го видя това чудо и ще пиша. И на мен ми се е случвало да искам да набера дадено име, когато съм в колата, а пък онази кака от Хонда да ми набира съвсем друг човек, но аз това знам, че си се смущава от различните странични звуци. Та дори и да стане някаква грешка - има вероятност и това да е част от проблема.

 

Това все пак е една персонална секретарка, не забравяйте, че може да е с AI, ама може да е руса!!!

Все пак е нещо, което е удобно, дори и с малките си недостатъци, и е нещо - което ще се доразвие в бъдеще както от Apple, така и от другите производители на OS.

 

Може скоро да дойде и деня, когато ще вземе да проговори и на български - кой знае.

Link to comment
Share on other sites

Австралийците и тях не искам да ги мисля.

Все пак е нещо, което е удобно, дори и с малките си недостатъци, и е нещо - което ще се доразвие в бъдеще както от Apple, така и от другите производители на OS.

 

http://www.youtube.com/watch?v=E91Qu1nVQtE

 

Говори се, че гугъл вече са подготвили нещо такова за следващата версия на Android, която ще обявят другата седмица.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хаха, много весело филмче, мерси. Но виж колко по-добре беше сравнение с онзи дръпнатия, които говорил що годе добре. А и тук някой от въпросите бяха доста добри :P

 

19-ти е скоро, дано ви зарадват и Вас с интересни неща.

Link to comment
Share on other sites

Никой нищо не казва по въпроса за брикването... Error 1602 да и го втръсна в дивия!!!

Тук гледам са дали този error - виж нещо няма ли да ти помогне - http://support.apple.com/kb/ta38633

и още решения

 

Това е решение за iOS 5

http://www.youtube.com/watch?v=dJlJranjDlg

 

При мен всичко си беше по мед и масло на 12, само дето беше малко по-бавно, но аз почнах да ъпдейтвам в 8:04 вечерта, а тогава милиони са натиснали копчето. Само това беше проблема, дано се оправиш.

 

Успехи

Link to comment
Share on other sites

Никой нищо не казва по въпроса за брикването... Error 1602 да и го втръсна в дивия!!!

 

Разкарай тухлата и си вземи Галакси!

 

Между другото и при Андроид войс командването е пълен цирк. Няма какво да се закачаме с Айфон на тая тема - същата боза е и при нас.

Link to comment
Share on other sites

Между другото и при Андроид войс командването е пълен цирк. Няма какво да се закачаме с Айфон на тая тема - същата боза е и при нас.

 

Ти май не разбираш, че никой не се заяжда. Siri е много по-добре от войс командите в Android.

Ако искаш войс за Android си свали Vlingo от маркета.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да купя айфон 4 на сестра ми за подарък.

Какъв трябва да търся за да може да работи и в БГ и в Австрия ?

ФО ли ми трябва ?

Тия в Мтел дали са ФО или да почвам да търся другаде ?

Link to comment
Share on other sites

какъв GPS ползвате за iphone? един приятел си взе и ме пита какво да си сложи, тъй като постоянно е в движение и ще му е от полза.

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Искам да купя айфон 4 на сестра ми за подарък.

Какъв трябва да търся за да може да работи и в БГ и в Австрия ?

ФО ли ми трябва ?

Тия в Мтел дали са ФО или да почвам да търся другаде ?

Тези в Мтел са ФЗ към тях, така че трябва да търсиш от другаде. То в България операторите продават само ФЗ iPhone-и. Евентуално като почнат да продават 4S може и да се навият да пуснат ФО. Но можеш и да питаш в Мтел, ако си платиш телефона - може ли да ти ог отключат. Преди Глобул имаха тази опция за 3S, но за 4-ката нямам информация.

 

 

 

 

какъв GPS ползвате за iphone? един приятел си взе и ме пита какво да си сложи, тъй като постоянно е в движение и ще му е от полза.

 

благодаря предварително.

Аз използвам iWay Free и за моите нужди ми е достатъчна тази програмка. Има я и платена версия - при това цената е минимална. Един познат си купи iGo, но тя си е първо скъпа, второ малко по-тежка. Добри отзиви има и за Sygic, но отново тук нямам преки наблюдения, така че няма да мога да съм достатъчно обективен. Най-добре ще е да пробва и която му хареса като визия, функция, цена - нея да си сложи.

 

Говоря за неджейлнат iPhone!

Link to comment
Share on other sites

Тези в Мтел са ФЗ към тях, така че трябва да търсиш от другаде. То в България операторите продават само ФЗ iPhone-и. Евентуално като почнат да продават 4S може и да се навият да пуснат ФО. Но можеш и да питаш в Мтел, ако си платиш телефона - може ли да ти ог отключат. Преди Глобул имаха тази опция за 3S, но за 4-ката нямам информация.

 

 

 

 

 

Аз използвам iWay Free и за моите нужди ми е достатъчна тази програмка. Има я и платена версия - при това цената е минимална. Един познат си купи iGo, но тя си е първо скъпа, второ малко по-тежка. Добри отзиви има и за Sygic, но отново тук нямам преки наблюдения, така че няма да мога да съм достатъчно обективен. Най-добре ще е да пробва и която му хареса като визия, функция, цена - нея да си сложи.

 

Говоря за неджейлнат iPhone!

 

той предполагам, че ще иска да му говори на български :laughing: аз съм слагал на андроид телефон igo и copilot и знам, че при тях има глас на български, а в тези за iphone?

каква е разликата между iWay Free и платената :)

 

и с две думи - какво е неджейлнат iphone? :rolleyes: предполагам, че е нещо като root-нат при андроид ...

Link to comment
Share on other sites

иГо-то работи добре.

В айфон форума имаше едно файлче слагаш го и си готов. Няма добавяне на карти няма нищо. Обаче има карта само на БГ , други незнам как се слагат щото все още не смея да ровя по файловете на телефона.

 

Иначе си навигира добре.

 

 

Няма джейл - няма кракнати приложения.

Link to comment
Share on other sites

Как така iGO го качваш без да го взимаш от AppStore ако не е jailbreak-нат?

 

и с две думи - какво е неджейлнат iphone? :rolleyes: предполагам, че е нещо като root-нат при андроид ...

 

Не-jailbreak-нат iphone е същото като не-root-нат андроид. Демек оригинален както си го купил без да го ръчкаш (вкл. повечето андроиди, но там има и изключения)

Link to comment
Share on other sites

Някой дали е успял да намери програма от типа на Oplayer Aceplayer Buzzplayer и т.н. с която успешно да успява да гледа стриймове на телевизия ?

Ровя се насам натам ама няма никви постоянни стриймове повечето работятя 2-3 дни и край.

 

Основно ме интересуват :

 

БТВ екшън

Диемите

ТВ+

 

естествено и други от сорта на фокс лайф и т.н. са добре дошли.

 

другите като цяло не ме вълнуват , просто от тия гледам доста мачове и като съм на вилата е добра алтернатива да си шерна от айфона към ТВ-то.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...