Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Ти явно не искаш да прочетеш какво съм писал, явно тази тема е за самоцитирвания и по този начин можем да си продължим до второ пришествие, за това ще го кажа веднъж и завинаги, за да може днес да си легнеш спокойно.

 

Да w00x, ти си най-правия, винаги си бил прав и винаги ще бъдеш прав. Аз съм крив и прочетох, че ти казваш, че Гугъл имали съпорт за Нексус телефони. Моите извинения за това, че съм разбрал по този начин писаниците си, явно имам пропуски в четмото. Явно имам и пропуски визуални, защото видях със собствените си очи как един Нексус телефон има проблеми, писах ЛИЧНО до гугъл за проблемите и отговора бе - съжаляваме, но този Нексус не се съпортва от Гугъл, обърнете се към Самсунг. Отговора на Самсунг обаче беше, че смартфоните Нексус са смартфони на Гугъл и че ние трябва да се обърнем за съдействие към тях.

 

 

Та от горенаписаното става ясно, че аз не мога да те разбера какво точно пишеш и ще те помоля - намери поне 1 минута от времето си и ми напиши МАЛКО по-подробно какво точно искаше да кажеш, но моля ти се не се самоцитирвай, за да не влезнем в порочен кръг и аз да не се възползвам от точка 30 от Правилата ни, защото едно че не мога да чета, второ - че не те и разбирам и трето - че почнахме да тъпчем много извън темата и това определено ще доведе до дискриминация, защото демокрацията е криворазбрана!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Примерно, преди 2 дни четох, че на един човек телефона му е напълно "блокиран" за нормално използване, защото няма свободно място. И това свободно място, било заето от "Other", което било 16ГБ на неговия телефон. Единствения начин за справяне с тоя проблем, било да си ресетне телефона към заводски настройки, което означава, че ще изгуби всичко.

Един приятел пък се оплакваше, че всеки път като си свържела жена му телефона към лаптопа да го зареди, неговите контакти от Gmail се синхронизирали с нейния телефон, защото си бил влезнал в акаунта и трябвало да се log out-ва всеки път от Gmail-a, за да не се получава тоя гаф.

 

Специално за тези двете не ми е нужно да съм ползвал iPhone дълго време, за да видя, че са просто нелепи. Сигурен съм, че ако ползвам iOS за 1-2 седмици, ще намеря още дразнещи за мен неща, които не съм видял при досегашния си допир с операционната система.

 

Не ми казвай че това е тая статия :

 

в която човека споменава как е наблъскал 10 000 снимки.... ебати пауър юзъра , те повечето хора на компютрите си не държат толкова снимки

съмнява ме да има телефон който да не лагне при подобно натоварване.

 

А другите неща които си написал вече наистина ясно си личи че не си "юзър" , щото щеше да ти е ясно за синхронизацията и за всичките цифром и словом 10 отметки в айтюнс които комадват кажи речи всичко. Проблема при твоя приятел е че явно е ползвал 1 и същ акаунт в ейпъл за двата телефона , от там се синхронизират всичките телефони бачкащи с тоя акаунт.

 

Е нали всичко е лесно и интуитивно, уж? Направил е нещо. Да. Ползвал е iOS. Тия 16ГБ били някъв темп и от "Genius"-ите в Apple Store-а са му казали, че тва е единствения вариант. Явно ти знаеш повече от тях. До къде са стигнали Епъл, потребителите знаят повече от квалифицирания персонал в магазините им. А се хвалят с best customer experience in the world...

 

Без да преувеличавам имам около 30-40 познати и приятели с айфони , никой никога не е имал подобен проблем.

Моя 32гб-та съм си правил експеримент да го наблъскам до оставащи 100-200мб свободна памет - проблем няма.... виждал съм и наблъскан СГС3 ... там нещата определено не протичаха толкова гладко.

За клавиатурата викаш дедето не може да си я сложи.... той е програмист той ако не може да я сложи значи е мишън импосибъл за едно 60% от андроидските юзъри да не говорим за безумните 40лв за квито и да е приложения , не съм дал до сега и стотинка. А относно приложенията даже не мисля да ги коментирам , всеки ползвал и двете системи перфектно осъзнава че повечето приложения за андроид са некадърно написани и боклучави в повечето случаи безплатните са пълни с ебати спама.

 

 

 

Иначе евала , дедото малко по-горе е обяснил точната причина да харесвам айфона - няма мислене , всичко става на секундата без дори минимално замисляне. Всичките програми отговарят на секундата и до сега чесно казано не ми се е случявало някоя да бъгне. Всъщност като се замисля от както ползвам айфон (от 2Г-то насам) не съм успявал да го блокирам с нормално ползване. В смисъл , успявал съм но с инсталирани боклучави приложения от сидия.

Всъщност дядото ще се окаже и за друго прав , айфона работи добре щото софтуера му е писан за точно тоя хардуер , андроида колкото и добър да стане докато има хиляда различни хардуерни конфигурации които трябва да работят една добре с примерно версия ХХ на андроид никога няма дори да се доближат до безпроблемноста и "мазнотата" с която работи всеки един ейпъл дивайз.

Link to comment
Share on other sites

Кое е нормално? Че customer support-а на Apple знае по-малко за операционната система от netrootbg?

От България на който и да се обадя, никой няма да ми помогне.

Има съпорт за NEXUS устройствата. Другите не са проблем на Google. Има и форуми.

 

Customer supporta, поне това което се води Level 1 няма нужда да знае повече от това да те пита дали телефона ти е включен и зареден (горе-долу) след още 5-6 такива въпроса и ако не намери отговорите в тяхната база данни да те препрати на Level 2.

 

A за съпорта на гугъл - за какъв съпорт говорим? Защото ни трябваше девелопърски акаунт за техния cloud и ни мотаха една камара време, после докато пуснат достъп до базата данни да не разправям колко време мина. И телефон няма. Само email и на него отговарят разни джагатайци несвързано.

 

За справка съпорта на епъл ми говореше на английски но не беше индиец и говореше без някакъв очевиден акцент - т.е. всичко му се разбираше за разлика от съпорта на DELL примерно който очевидно си беше неграмотен индиец ами и за 5 стотинки знания нямаше та само глупости ми наприказва преди да го напсувам

 

Както и да е... извинявам се за спама на всички

 

Всяка клавиетура има и безплатна версия. Защо си давал 40лв? Имаш 15 минутен прозорец след закупуването на приложението, в който можеш да го върнеш.

 

Защото 2-3 седмици по-късно намирах по-удобна... освен това не знаех, че един път пуснал ли съм програмата имам право да я върна. Но при всички положения за да разбера дали ми е удобно нещо или ме дразни в определени ситуации ми трябват поне 4-5 дена.

Link to comment
Share on other sites

iOS6.jpg

 

Хайде вече и официално, честит ъпдейт на iPhone 3S, 4, 4S и от утре и 5, както и iPod touch 4 и 5 + iPad 2 и The new iPad

 

Jailbreak iOS 6 with Redsn0w 0.9.15 is Around the Corner

 

http://www.youtube.com/watch?v=QcPXZT8YOWg&hd=1

 

 

 

Не откриват топлата вода с iOS 6, но поне за нас това са удобни неща, които са вече интегрирани в операционната система и да - андроидите ги имат от много време, знаем и няма да има нужда да ни го напомняте било то с писания или снимков материал.

Link to comment
Share on other sites

този update автоматично ли става? в смисъл като се вържеш към интернет, устройството да ти съобщи, че има нова версия на iOS-a ...

 

между другото jailbreak-нах онзи 4s, дето е с 5.1.1, обаче не мога да хвана принципа на работа с тая cydia и да го обясня на моя човек, дето ползва iphone-a ... примерно търся да сваля безплатно angry birds от cydia. как? има разни resourse пакети, които трябва да се вкарат(като адреси) и вече в тях да се търси?!

Link to comment
Share on other sites

То и на телефона ти излиза информация, че има ъпдейт: Settings - General - Software Update. Можеш да свалиш и инсталираш и без да се вързваш към iTunes. Но ако си джейлнат - недей да ъпдейтваш. То дори и да стане някаква грешка, ще можеш да даунгрейднеш до 5.1.1, но ще е занимавка.

 

А иначе принципа на Сидия си го хванал доста добре. Add-ваш си Cydia Source-ове и след това сваляш. Тук е описано доста добре, можеш да му дадеш линка, за да го прочете.

Link to comment
Share on other sites

този update автоматично ли става? в смисъл като се вържеш към интернет, устройството да ти съобщи, че има нова версия на iOS-a ...

 

между другото jailbreak-нах онзи 4s, дето е с 5.1.1, обаче не мога да хвана принципа на работа с тая cydia и да го обясня на моя човек, дето ползва iphone-a ... примерно търся да сваля безплатно angry birds от cydia. как? има разни resourse пакети, които трябва да се вкарат(като адреси) и вече в тях да се търси?!

В cydia има приложения които не се намират в App Store-a. Ако искаш кракнати приложения на тези които са в App Store-a се прави нещо друго. Добавяш следното хранилище: cydia.hackulo.us

След това използваш търсачката и инсталираш Installous. В него вече намираш кракнатите версии на приложенията от App Store-a. Недей обаче да ъпдейтваш до версия 6 все още. Нека първо да излезе jailbreak за нея и тогава.

Друго задължително приложение от cydia е sbsettings. Дори и само заради него си струва да се направи jailbreak. След като го инсталираш трябва да си редактираш списъка с бутоните които искаш да имаш.

Link to comment
Share on other sites

за 5.1.1 май няма все още българско меню, а?

И идея си нямам. Трябва да погледна после. Ако няма, през cydia ще може да се качи такова.

Link to comment
Share on other sites

инсталирах един iGO през ifunbox и след инсталацията иконата на програмата е бяла. защо се получава така? иначе програмата си върви безпроблемно...

Link to comment
Share on other sites

През sbsettings направи respring.

сега iTunes и Camera станаха бели ...

 

между другото аз езиков пакет търся в bgiphone.com/cydia. друг източник няма ли?

 

 

п.п. ся се оправиха белите икони, ама не чатнах що става така ...

Link to comment
Share on other sites

Става защото има един бъг в последната версия на jailbreak-a. И затова когато се инсталира софтуер от източници различни от App Store или cydia се получава този бъг. Ще видим в новата версия дали ще е оправен този проблем. Малко дразни, но с един respring се оправя всичко.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Видене, премести го това в темата с размислите или в някоя като "да се посмеете малко", че отгоре-отгоре я прегледах и виждам как тоя тип си е смукал глупости от пръстите.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво е смукал , ТОП статия в Яху излиза в момента. Проверявайки си пощата я мернах.

 

EDIT:

 

Apple calls its replacement the Lightning connector. It’s much sturdier than the old jack, and much smaller — 0.31 inch wide instead of 0.83. And there’s no right side up — you can insert it either way. It clicks satisfyingly into place, yet you can remove it easily. It’s the very model of a modern major connector.

 

Well, great. But it doesn’t fit any existing accessories, docks or chargers. Apple sells an adapter plugfor $30 (or $40 with an eight-inch cable “tail”). If you have a few accessories, you could easily pay $150 in adapters for a $200 phone. That’s not just a slap in the face to loyal customers — it’s a jab in the eye.

 

 

 

HELLO, NURSE!

Link to comment
Share on other sites

ОК намерил си един от малкото смислени моменти в статията

 

Ама аз нищо не съм търсил, че да го намеря!!! Умишлено не пиша тука, те са зомбирани в тенекиено-стъкления продукт - НЕ МОЖЕШ ГИ РАЗУБЕДИ!

 

Ама туй да ми цъфне топ статия в шибаното Яху.... Единствено на Васко обясненията са ми по-смешни. Васе - 50 лева - грешни пари. laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

смешни смешни колко да са смешни

всичките се надпреварват да плюят 5-цата , преди тва и с 4с-а беше така и кво.... пак е ебахти телефона и ейпъл е така си ги оцениха на 600 милиарда. ако бях на тях щях да купя гугъл за 200 и да залича завинаги андроид системите , ей така да ви в гадно на хемороид юзърите.

 

всичките критикарски статии са супер малоумни душевни отпадъци на писалите ги , тва не било добро , от тва не били впечатлени , док преходите били 40$ ....глупости на търкалета вече сигурно братята китайци бълват преходи за по 2$.

 

отегчен съм тия дни всички андроидаджии ми пробутват ебахти измислените недостатъци само и само да успеят да си останат в блажената заблуда как всъщност ползват по-добри устройства на същата цена....заеби

да не говорим че всичките изброени недостатъци са констатирани още преди айфон 5 да се появи на живо и да го разцъкат , представам си как ше завалят критиките след като стане масов и всички пласмас юзъри го видят - ЕДИНСТВЕНИЯ.......

Link to comment
Share on other sites

Ама аз нищо не съм търсил, че да го намеря!!! Умишлено не пиша тука, те са зомбирани в тенекиено-стъкления продукт - НЕ МОЖЕШ ГИ РАЗУБЕДИ!

 

Ама туй да ми цъфне топ статия в шибаното Яху.... Единствено на Васко обясненията са ми по-смешни. Васе - 50 лева - грешни пари. laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Не че нещо ама почни от извода:

 

So if you wanted to conclude your term paper by projecting the new connector’s impact on the iPhone’s popularity, you’d be smart to write, “very little (sigh).” When you really think about it, we’ve all taken this class before.

 

Тоя за да го каже това може ли да сподели и какво е пушил преди това? Защото дефакто и преди iPhone имаше телефони изцяло с touch screen но не бяха толкова разпространени. Може ли HTC да ме побара за топките с техниа diamond touch дето беше ебаси неудобното нещо. Имаше някакви напъни но дотам. Нокия и телефоните с копчета господстваха. Появи се iPhone, направен както трябва, с правилно измислен софтуер - телефон който се оперира само с пръсти, доволно удобен за да се ползва без никаква писалка, с правилна рекламна кампания и гледай какво стана после. Сега колко телефона има изцяло с екрани и такива само с копчета?

 

И основното му мрънкане е "ама що смениха конектора". И забележи мрънкането му е в стил - ама аз имам 5 от старите зарядни на епъл, сега какво да ги правя? Вместо да отбележи, че целия свят ползва микро usb само apple се правят на интересни, цял свят ползват usb3, а apple се занимават с thunderbolt порт. Той това дори не го отбелязва.

 

Другото му мрънкане пък е още по-малоумно - ами аз имам 2 годишен договор за стария iPhone, ако взема новия ще трябва да плащам неустойка на оператора. Като че ли това е проблем на apple кой какви договори има и дали не си надвишава кредитния лимит.

 

Честно, рядко малоумна статия е това. Ти си нацелил единствения смислен абзац който аз пък прескачайки тук-таме съм пропуснал

 

ПС: Крайно време е да почнат да правят кабели като захранващия на MacBook-a ... ВСИЧКИ... за ВСИЧКО. Залепващи с магнитен конектор, малки, стабилни и елегантни. И новия USB стандарт трябва да е с такъв конектор мен ако питаш

Link to comment
Share on other sites

Мдам, днес един от основните трендове в Туитър е захранван от ядосаните и разочаровани фенове, ъпгрейднали към новата iOS 6 и по-специално трагедията с новия картографски софтуер на Apple, който изцяло заменя Google Maps. Който има време, да влиза в Туитър и да чете. Иначе едно визуално резюме на малка част от трагедията може да се види на този линк:

The Ugly Side Of Apple’s iOS 6 Maps App Fully Exposed

А тук са някои от най-бруталните разлики между Streetview на Google Maps и 3D Maps на Епъл.

И още един линк: iLost 5. Изглежда девелопърите на Епъл не са пожалили дори американския символ - Статуята на свободата.

 

Надявам се заклетите фенове да приемат нещата с необходимото чувство за хумор. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

аз щях да ъпдейтвам ма за 4ка са орязани доста от нещата та направо ше минем на иОС6 с нов апарат след месец два иначе това за картите грам не ме притеснява така или иначе за БГ ще е плачевно положението , гугъл мапс и него не мисля че съм го ползвал повече от 2-3 пъти последните години

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...