Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

за мен пък това, че не може да се сменя батерията е предимство, защото телефона никога не трака и не се раздрънква от многото махания на капака

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Защо трябва да ме интересуват случайни извадки от интернет?

Аз глава на раменете нямам ли си?

 

Или Вие живеете дискомфортно, ако нкой някъде е изследвал или направил статистическо проучване, че андроида предизвиквал хълцане на сън?

 

Имам достатъчно акъл да направя преценка за себе си и да анализирам ситуациите около мен. Достатъчно хора с айфони и андроиди има в моята сфера на живот, че да седна да взимам под внимание някакви извадки в нет-а.

 

При факта, че дори новините и предаванията по ТВ са подбрани с цел и така манипулирани... изобщо за какво говорим тук :lol:

 

Човечеството е едно голямо стадо :music

 

Ай наздраве :beer:

Link to comment
Share on other sites

w00x, видя ли защо? Спор с krassy не може да има на тема iphone. За него той е абсолютно перфектен и уникален и каквито и доводи да изтъкваш няма да си промени мнението на йота.

 

Спомни си сега, че за всеки влак си има пътници и в случая е безсмислено да спорим кой телефон е по-добър а темата се обърна точно в това.

Link to comment
Share on other sites

Гледам,глеееедам и реших да се включа :unsure:

пак

толкова ли трудно да се смени батерия на iphone???

на 3g и 3gs също съм сменял,малко по трудно е,ама става за 15 мин

наймного мразя репликите на iphone ,това е гъзария,когато нямаш пари за iphone , а искаш хората наоколо да мислят че си баровец - това е реалност

Link to comment
Share on other sites

Това за репликите не е вярно, защото такава се познава още от пръв поглед. Точно гъзарията е да си купуваш телефон за 1000лв, а да получаваш заплата от 500лв...

Link to comment
Share on other sites

И какъв е проблема на някой с пари да се гъзарее?

 

И защо точно айфона да е пример за гъзария?

Явно не сте запознати с някои типично гъзарски телефони...

 

Нито гнусмаса, нито айфона са някакъв критерий за гъзария. Прекалено преекспонирате нещата...

Link to comment
Share on other sites

просто темата е за айфон, запознат съм и с други гъзарски телефони......

това за гнусмассата ми хареса :laughing:

става дума за човек не който има пари,а който дава последните

Link to comment
Share on other sites

Проблема някой с пари да се гъзарее си е лично негов. Общо взето, аз лично гъзарията я свързвам директно с комплексите. Тук обаче става въпрос, че в момента всеки втори е с телефон за 4 цифрена сума, а финансовите му възмножности далеч не са достатъчни за такова нещо. Пак според мен, човек за да има такъв телефон, трябва както по-горе каза и часовника да му отговаря на нивото, колата и т.н. Един вид се плучава "на гол гъз - чифте пищови"...

 

Но както и да е. Спирам с офф-а.

Link to comment
Share on other sites

Гледам,глеееедам и реших да се включа :unsure:

пак

толкова ли трудно да се смени батерия на iphone???

на 3g и 3gs също съм сменял,малко по трудно е,ама става за 15 мин

Мухахахахаха, я сега си представи да правиш тази опредация през ден или там колкото време ти кара една заредена батерия. Говорим за смяна на батерия за две секунди без нуждата от никакви инструменти като микроотверки и прочие. Това с цел телефонът да ти е мобилен по всяко време. Свършва ти батерията, вадиш я, слагаш предварително заредената резервна и продължаваш по пътя. Операция за две-три секунди. :)

Link to comment
Share on other sites

това не фенер с ААА батерии,слага се да се зарежда,а вместо да сменяш батерията има и друг начин http://cgi.ebay.com/External-Battery-Case-Charger-Apple-iPhone-3G-3GS-/110716383933?pt=PDA_Accessories&hash=item19c735f2bd

има ги и тук http://dice.bg/item4840 :))

Да, ако за теб е нормално телефонът ти да е вързан няколко часа за подобен токмак, то няма проблеми. Както вече казах, доста хора, които ценят времето си, предпочитат просто да сменят батерията за три секунди и да продължат с работата си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Вече взе да ми става неудобно да се повтарям, че някои хора издребняват ;)

Тук таме се прокрадва надеждата някой админ да ме банне и да ме освободи от бремето да обяснявам тва/онова в този форум.

Обаче тарикатите се усещат, че 'купона' ще спре... не, че не е време за плаж. Лично моето семейство ще ходим на планина... плажа по това време го оставям на мазохистите :lol:

До сега беше... и края на август, началото на септември ще продължим с морето ...

 

Та какво щях да казвам.

Дам... за батериите.

И защо си мисля, че издребнявате.

Сега... една батерия или ще те държи поне 2 седмици... или изобщо не си струва да правиш хватката с резервната в джоба.

Това има смисъл, когато телефона едвам те изкарва един ден... имах приятел с Галакси, той си беше купил резервна батерия.

Айфона при нормална експлоатация - уайфи, прегледи на уеб/мейл, снимки, работа, синронизации и други неща ми изкарва от 2 до 3 дена максимум. Е за каква допълнителна батерия говорим? Изкарва ли те поне 2 дена - смисъла от втора батерия се губи! Трябва да си доста недосетлив за да не се усетиш защо...

 

Така... функциите и възможностите на едно устройство може да са големи, но никой сериозен човек не би разчитал на всички като пълноценни. Да, има ГПС и карти, но се ползват за справки само, не постоянно.

Минал съм пре периода разни ПДА-та да закачам в колата, за запалката, че онова загрява като лудо, някой ми звуни, софтуера се сгъбясва, екрана освен това е недостатъчно голям и т.н. и т.н.

Навигацията е два вида. На пъта и офроуд. За едното си има специализирани големи екрани за кола, за другото си има една 60-ка на гармин с АА батерии и 2-3 дена издръжливост при ползване нон-стоп в планина!

Изобщо някой опитвал ли се е в балкана да си ползва телефона за навигация? Хайде само не ми излизайте със смели предположения, защото аз съм планинар и знам какво работи там и какво не. Затова и си нося една 60CSx-ка, тези които разбират знаят за какво говоря...

Навигацията на телефона се ползва от време на време, когато си във Венеция на разходка и си правиш някой бърза справка. Във всички други случаи НЕ се препоръчва. Затова и твърдя, че не е пълнофункционален ГПС и предпочитам специализирани устройства.

Да, ПС-то ми у дома е ПС, не мултимедиен център, за музики и какво ли не още, защото нищо не е като хората. Нито филмите са с достатъчно качество, нито музиката е хай-енд. Имам си специализиран мултимедиен плеар, имам си чист САТ приемник с два тунера, имам си чист музикален плеар вързан за крайните лампи... галимация е, но не съм свикнал да живея с компромиси.

Скъпо е, да, но си струва...

 

П.П.

И с фотото съм така, нищо, че айфона снима яко :punk

Link to comment
Share on other sites

Изкарва ли те поне 2 дена - смисъла от втора батерия се губи! Трябва да си доста недосетлив за да не се усетиш защо...

Ти си неспасяем случай, брато. Какво като ти кара батерията два дни (моите карат средно по три)? Да не би след това да се зарежда във въздуха бе? Що за мозък не може да схване, че редовното връзване на мобилен телефон по два часа към зарядно и контакт е определено неудобство, прецакващо вездесъщата мобилност на устройството?

Link to comment
Share on other sites

Ти си неспасяем случай, брато. Какво като ти кара батерията два дни (моите карат средно по три)? Да не би след това да се зарежда във въздуха бе? Що за мозък не може да схване, че редовното връзване на мобилен телефон по два часа към зарядно и контакт е определено неудобство, прецакващо вездесъщата мобилност на устройството?

 

Аз имам навика да го зареждам всяка вечер докато спя. Не мога да разбера това с батериите нито меренето колко дена издържа на батерия един телефон след като проблема да го закачиш на зарядното което ти е на нощното шкафче е нулев. Отделно докинг станцията закачена към компютъра...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам навика да го зареждам всяка вечер докато спя. Не мога да разбера това с батериите нито меренето колко дена издържа на батерия един телефон след като проблема да го закачиш на зарядното което ти е на нощното шкафче е нулев. Отделно докинг станцията закачена към компютъра...

Дедо, това хубаво, ама само ако режима ти е абсолютно постоянен и непроменим от една страна и от друга ползваш телефона толкова изкусно (или изобщо не го ползваш), че батерията винаги му свършва, когато си вечер в къщи. Ако работата ти изисква често да се прибираш късно, да пътуваш, но най-вече когато работата ти с телефона е постоянна и не можеш да си правиш наивни сметки как да го ползваш, че да пестиш батерията - тогава ситуацията става съвсем различна. Щото когато ползваш телефона интензивно през целия ден, както аз го правя, батерията съвсем често се случва да умре на обяд да речем.

Link to comment
Share on other sites

Е, значи ти така го ползваш, че на обяд ти свършва. И това даже не е скапания iPhone, а нещо много по-добро?!

Ти значи с iPhone ти трябват поне две резервни батерии...

Ами.... май не ти трябва теелфон на теб. Твоето още не са го изобретили.

И аз искам да ми държи по 5-6 дни, ама към момента това май е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да ми държи по 5-6 дни, ама към момента това май е невъзможно.

 

Възможно е, но си объркал устройството.

Link to comment
Share on other sites

Ами.... май не ти трябва теелфон на теб. Твоето още не са го изобретили.

И аз искам да ми държи по 5-6 дни, ама към момента това май е невъзможно.

Принципът при мен е, че ми трябва устройство, което да се нагажда на работния ми режим и изискванията ми към работата. А не като гъзарите - те да се нагласят към капризите на телефона. Има съществена разлика.

Link to comment
Share on other sites

... Щото когато ползваш телефона интензивно през целия ден, както аз го правя, батерията съвсем често се случва да умре на обяд да речем.

 

Потвърждавам. Преди време говорех доста повече и се чудех как на хората телефона им кара по 1 седмица като аз доста често трябваше по средата на деня да го зареждам. Но имах разговори по час и половина-два и то не един. Няма телефон който да изкара повече от 5 разговора по 1 час всеки (или ако изкара и 5тия ще е на червено при това ако си с добър обхват, ако пътуваш междуградско положението е доста по-зле). И това което го дават по спецификации на bluetooth слушалките изобщо не е вярно. Общо взето те ме карат по един такъв разговор, а понякога даже не цял.

Link to comment
Share on other sites

Неспасяемият случай ще ти каже, че не разсъждаваш правилно.

Ти винаги ли зареждаш телефона си като падне на 7%? Само това не ми казвай...

Повтарям!

Логиката е такава, че щом телефона ти изкарва по 2 дена, неудобството от свършване на батерията през деня е нулево, защото просто няма да ти свърши и не е нужно да носиш втора батерия. Независимо дали ми е на 5, 15 или 35 процента, аз си го зареждам. И това въпреки, че брои цикли на зареждане не е голяма трагедия. Достатъчно е веднъж на седмица да имаш пълен разряд и пълен заряд. Ако твоята батерия е толкова кекава, разбирам. На айфона ми вече цяла година го търкалям и нямам никакви грижи. А мои приятели още с 3G на по 2-3 години батерията им държи сравнително добре. А на 4-ката е доказано по добра.

Колкото и да го тормозя, никога, ама никога батерията ми не свършва в рамките на едно денонощие. Все пак аз въпреки, че имам собствен бизнес НЕ ЖИВЕЯ С ТЕЛЕФОНА СИ! Това е просто вещ, която ми служи добре.

И ще ти кажа нещо още по истинско.

Дори да ми се случи НЯКОГА телефона ми да умре без батерия, то това неудобство ще е много по малко, от неудобството да мъкна втора батерия ПОСТОЯННО. Никой от моите приятели и познати не го прави. Имаше един с галакси и втора батерия, но го продаде след няколко месеца. Сега е с айфон. И интересното е, че се зариби за айфон не покрай телефоните, а покрай един изгодно попаднал му айпад. После продаде и него за да вземе двойката и сега взема и айфон 4 :)

ама наистина голям смях точно с едно от най-здравите предимства на айфона да се заяждате, батерията :laughing:

 

П.П.

А ако знаете колко е яка батерията на айпад двойка изобщо няма да сядате да пишете срещу батериите на епъл ха ха ха. Тоя моя приятел продава таблет асус трансформър, поръча си го и сега го дава тънко хе хе хе

 

П.П.П.

В тоя форум пиша от леглото от айпад двойка, имам си всичко, филми гледам по мрежата, документимобработвам, телевизия през сат приемника, ремоут декстоп с офисният сървър, може и банкирането да си го прекарам през сафарито, флаш сайтове също... И всичко това под формата на един безумно тънък и класно направен айпад двойка. Маниак ли съм? Да ми е зле случайно?

Link to comment
Share on other sites

Принципът при мен е, че ми трябва устройство, което да се нагажда на работния ми режим и изискванията ми към работата. А не като гъзарите - те да се нагласят към капризите на телефона. Има съществена разлика.

 

 

Интересно, аз примерно с такъв проблем с батерията съм се сблъсквал 1-2 пъти откакто ползвам iPhone ( 3 години ) за smart phone.

Последният модел, който ползвам има съвсем прилична батерия, да не говорим, че се зарежда за много по-малко от 2 часа.

Поне при мен макар и досадно мъкна една раница с лаптопи и зарядни, така че не ми изглежда, чак такъв проблем несменяемата батерия.

 

Тествал съм телефони с Андроид, но моето мнение е че му трябва още време.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя, какво се заяждате - айфон е за хора, които искат да имат телефон в себе си, било то и на цената на компютър, докато хората, които купуват андроид искат да имат компютър в себе си, който да ползват и за телефон...

 

Пропуснах да спомена, че айфон много се купува и от чок гъзарите, които си мислят, че са големи баровци...

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя, какво се заяждате - айфон е за хора, които искат да имат телефон в себе си, било то и на цената на компютър, докато хората, които купуват андроид искат да имат компютър в себе си, който да ползват и за телефон...

 

Пропуснах да спомена, че айфон много се купува и от чок гъзарите, които си мислят, че са големи баровци...

 

 

Това пък от къде го измисли.......!? :unsure:

 

Това че голямата част от българското население имат изкривени представи за света няма нищо общо с темата.

 

iPhone си е пълноценен smart phone, никой не може да ме убеди в противоположното.

 

Всеки има правото да прави своя избор според нуждите и изискванията.

Link to comment
Share on other sites

В тоя форум пиша от леглото от айпад двойка

 

Не ти ли тежи и да ти умаляват ръцете? Не се заяждам - питам от любопитство. Защото моя iPad2 ми тежи и от легнало положение не мога да го ползвам особено пък да го държа с 1 ръка а с другата да пиша. Т.е легнал и да вдигна нагоре ipad-a като книга.

 

За мен идеалния таблет би бил с 4 пръста по-голям от ipad-a но поне 2но по-тънък ;)

 

Ей сега може пак да ме наредите, че мрънкам за всичко и прекалявам с претенциите...

 

ПС: Ето едно нещо което ме дразни в ipad 2ката: понеже е леко крив/заоблен и като включвам зарядното леко ми е терсене защото дупката хем е леко на чомпи хем не взлиза до край от едната страна и все едно го ръгам под ъгъл

 

 

ПС2: Тоя твоя човек с асуса за колко го дава?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...