Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Излезе вече софтуера за jailbreak на A5 устройства. Вече няколко устройства преминаха през него. Никакви проблеми и супер елементарно е направен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

И двамата най - добре да се свържете със Васил - 0888646858. Офиса му се намира в началото на бул. Руски, много близко до кръговото движение.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

някой може ли да обясни с 2-3 изречение какво позволява един iphone, който е jailbreak-нат в сравнение с такъв, който не е :rolleyes:

 

п.п. и самото jailbreak-ване лесно ли е? мога ли и аз да го направя ...

Link to comment
Share on other sites

мързи ме да чета ... за кво мислиш, че питам тук?!

 

Пак ще трябва да прочетеш.

Няма някой, който да ти каже всичките преимущества. Още повече, че не си написал кой точно iPhone ще Jailbreak-ваш. Всеки има различни преимущества от хакването.

Link to comment
Share on other sites

iphone 4s

 

п.п. аз може изобщо да не се занимавам с тоя iphone, но просто ми е любопитно, тъй като стана на въпрос за приложения и един авер, на който са му го jailbreak-нали каза, че така позволява да се инсталират повече безплатни приложения.

 

п.п.п. когато root-нах андроидския телефон на майка ми го направих, защото по-старата версия на операционната система не позволяваше да се запазват приложенията на картата памет ... така че в тая насока ми е интересно какво ще даде един jailbreak-нат iphone.

Link to comment
Share on other sites

Като го Джейлнеш ще можеш да качваш неща, които са пиратски и не са от Епъл и техния стор и ще можеш да си качваш приложения, които са платени.

Процедурата би могъл и сам да я направиш има форум за Епъл български, в който има абсолютно всичко, което ти трябва за техните продукти и там можеш да намериш точни инструкции и стъпки как да го направиш.

Link to comment
Share on other sites

там в темата пише "направете backup", но никъде не е описано как ... предполагам от самия телефон се задава това, така ли? и трябва ли да се инсталира някакъв apple-ски софт на комп с windows, за да се направи този backup?

Link to comment
Share on other sites

От iTunes си правиш бекъп.

Общо-взето jailbreak позволява да качваш програми, които не са сертифицирани от Apple. Не е задължително да са пиратски, голяма част от тях са си платени пак.

Аз затова си продадох iPhone, защото се побърках от това безумие...

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да обясни с 2-3 изречение какво позволява един iphone, който е jailbreak-нат в сравнение с такъв, който не е :rolleyes:

 

п.п. и самото jailbreak-ване лесно ли е? мога ли и аз да го направя ...

Не е сложна прецедурата. След джейл имаш достъп до софтуери които не са част от App Store. Ще можеш да инсталираш и също такива които са кракнати версии на оригиналните приложения. Софтуерите които не са в официалния магазин ти позволяват да се пипат доста допълнителни неща по телефона.

Link to comment
Share on other sites

Лаишки въпрос но също като руутването на андроида - какво толкова повече ми позволява да правя с телефона си това? Питам от позицията на човек, който не желае да качи 100 игри просто за проба и после да ги разкара, човек който си е купил 1 камара софтуер (последния е VMWare Fusion май) вкл. няколко игри за андроида и поне 3 клавиатури... и то не за друго а защото не ми се разправя с краквания, бъзикане на 1 камара настройки докато най-сетне тръгне и то неясно за колко време (обикновено до поредния ъпдейт който в случая трябва да бъде изключен).

 

Та освен качването на пиратски софтуер и икономията на някой и друг лев, какво друго ми позволява да правя?

 

ПС: Моля отговора да не е "много неща и една камара настройки" а нещо по-конкретно - нещо което считате за голямо предимство да можете да го пипате и заради което според вас си заслужава да се джейлне/руутне телефона.

Link to comment
Share on other sites

Най - голямото предимство е Springboard. Просто без него не е същото. Отделно има няколко софтуера които не са налични в App Store. Единият от тях е iBlacklist. Перфектен софтуер е за ограничаване на обажданията. Друго нещо е да мога да човъркам из разни системни настройки. Това едва ли им трябва на много хора. Инсталирането на кракнати приложения не е толкова зле колкото го представяш. Чрез използването на Installous си имаш софтуер който следи за ъпдейт на кракнатите приложения. Това между другото е култов момент. Да си имаш софтуер който да следи за кракнати версии на приложенията :bowdown:.

 

 

Link to comment
Share on other sites

оказа се, че версията на телефона е 5.1.1, за която jailbreak-ването в момента се тествало ... така че човека ще чака :)

Link to comment
Share on other sites

Та освен качването на пиратски софтуер и икономията на някой и друг лев, какво друго ми позволява да правя?

 

ПС: Моля отговора да не е "много неща и една камара настройки" а нещо по-конкретно - нещо което считате за голямо предимство да можете да го пипате и заради което според вас си заслужава да се джейлне/руутне телефона.

 

Дядо, изгледай това:

http://www.youtube.com/watch?v=fZoqW-GEdQM

Link to comment
Share on other sites

Дядо, изгледай това:

 

Общо взето - Jailbreak-ваш си телефона, за да го направиш не-руутнат Android ..............................................................

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Screen_Shot_2012-09-04_at_12.11.09_PM_610x500.png

 

Тъй като събитието наближава, реших да разпаля отново темата, че от доста време не сме писали.

 

Ванка, ти ще го взимаш ли и ако да - пак ли от UK. Аз 4-ката ще я дам на половинката и се чудя пак от М-Тел или направо да Paypal-на.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...