Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Логиката е такава, че щом телефона ти изкарва по 2 дена, неудобството от свършване на батерията през деня е нулево, защото просто няма да ти свърши и не е нужно да носиш втора батерия. Независимо дали ми е на 5, 15 или 35 процента, аз си го зареждам. И това въпреки, че брои цикли на зареждане не е голяма трагедия. Достатъчно е веднъж на седмица да имаш пълен разряд и пълен заряд. Ако твоята батерия е толкова кекава, разбирам. На айфона ми вече цяла година го търкалям и нямам никакви грижи. А мои приятели още с 3G на по 2-3 години батерията им държи сравнително добре. А на 4-ката е доказано по добра.

Колкото и да го тормозя, никога, ама никога батерията ми не свършва в рамките на едно денонощие.

Логиката ти е просто "желязна". Щом на теб не се е случвало, значи на никой не може да се случи. Те те такова животно нема, казал шопа, виждайки жирафа в зоопарка. Изобщо не ти идва на акъла, че има и други хора, на които им се налага да ползват доста интензивно телефона и в този случай, особено пък ако се включи и tethering, батерията заминава за отрицателно време, а тази пък на айфон 4 направо умира с мяукане, дори да си я зареждал цялата предишна нощ. И когато това се лучи на път, става още по-красиво. Пак повтарям, тези ситуации не се отнасят за гъзари с безхаберно ежедневие. А частен бизнес няма какво да ми даваш за пример, защото частен бизнес с мандра или хлебопекарна има много бачкане, ама връзката с айфон а като между фламинго и космическа совалка. Примерите с подобни случаи са от работа в корпоративна среда плюс използване на критични бизнес приложения ежедневно. Това е ползване на устройството без да се замисляш за консумацията на батерията, което да ти създава излишни стресови моменти (както често се случва при колегите ми с айфони). Може да се случи да издържи и три дни, но може да се случи да издъхне и още в ранния следобед.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Логиката ти е просто "желязна". Щом на теб не се е случвало, значи на никой не може да се случи. Те те такова животно нема, казал шопа, виждайки жирафа в зоопарка. Изобщо не ти идва на акъла, че има и други хора, на които им се налага да ползват доста интензивно телефона и в този случай, особено пък ако се включи и tethering, батерията заминава за отрицателно време, а тази пък на айфон 4 направо умира с мяукане, дори да си я зареждал цялата предишна нощ. И когато това се лучи на път, става още по-красиво. Пак повтарям, тези ситуации не се отнасят за гъзари с безхаберно ежедневие. А частен бизнес няма какво да ми даваш за пример, защото частен бизнес с мандра или хлебопекарна има много бачкане, ама връзката с айфон а като между фламинго и космическа совалка. Примерите с подобни случаи са от работа в корпоративна среда плюс използване на критични бизнес приложения ежедневно. Това е ползване на устройството без да се замисляш за консумацията на батерията, което да ти създава излишни стресови моменти (както често се случва при колегите ми с айфони). Може да се случи да издържи и три дни, но може да се случи да издъхне и още в ранния следобед.

 

 

Какъв телефон ползваш?

 

Кой е този телефон, който е толкова по-добър от iPhone :rolleyes: ?

 

Примерно в доста случаи решение като това http://www3.ipass.com/ решават част от главоболията, за които говориш. Поне в Европа върши работа :)

Link to comment
Share on other sites

Примерно в доста случаи решение като това http://www3.ipass.com/ решават част от главоболията, за които говориш. Поне в Европа върши работа :)

 

Не го прегледах много подробно но ако е този номер който моите приятели в щатите ползват - стига да имаш wifi може да говориш по телефона и не минаваш през GSM мрежата а през wifi-то най-вече защото там по-често имат wifi в офиса или в къщи, но покритието на gsm e трагедия през половината време - или е слабо или е претоварено или и 2те (говоря за California)

 

Но ако е това е точно обратното на wifi tethering-a

Link to comment
Share on other sites

Кой е този телефон, който е толкова по-добър от iPhone :rolleyes: ?

Тук никога не се е говорило за телефони по-добри от айфон. Говорим за хардуерните ограничения на последния, които някои влюбени сектанти отказват да възприемат като нещо съществуващо реално.

Link to comment
Share on other sites

Не го прегледах много подробно но ако е този номер който моите приятели в щатите ползват - стига да имаш wifi може да говориш по телефона и не минаваш през GSM мрежата а през wifi-то най-вече защото там по-често имат wifi в офиса или в къщи, но покритието на gsm e трагедия през половината време - или е слабо или е претоварено или и 2те (говоря за California)

 

Но ако е това е точно обратното на wifi tethering-a

GSM обхвата вече е много добър, 3Г-то куца на по-ненаселени места, но в града е добре и все пак скоростите са от рода на 3-6 мбита така че дори да няма пълен обвхват поне скоростта е бърза. Но е истина, че тук много се говори и мрежата е много претоварена и примерно когато отидеш на мач, където има 40,000 човека понякога трябва да чакаш повече време докато направиш разговор, макар че имаш пълен обхват, а интернета се влачи с 30 кбита

Link to comment
Share on other sites

T-Mobile са си оправили покритието? Преди време точно в downtown LA, santa monica и north hollywood беше ултра зле.. тук в малките села не е било толкова кофти.

Link to comment
Share on other sites

Тук никога не се е говорило за телефони по-добри от айфон. Говорим за хардуерните ограничения на последния, които някои влюбени сектанти отказват да възприемат като нещо съществуващо реално.

 

Ама аз не разбирам за какво трябва да се дъвче толкова тая тема, като обективно погледнато по-добра НЯМА! Нямам предвид дали няма по-добра от на iPhone, но такава, покриваща твоите изисквания, просот няма изобретена.

Защо тогава се дъвче как тука го нямало?! Ами никъде го няма да го ева! Не и ако искаш да ползваш толкова много неща на телефона си!?

 

Голяма част от пишещите тук влизат май само за да плюят. Не беше това идеята на темата! Всеки с предпочитанията си. Никой от нас не е заробен към iPhone, както неедонократно беше подчертавано. Аз лично ще си взема догодина друг телефон, както се случва по принцип. За момента обаче, телефона ми допада и ми върши прекрасна работа!

 

Дайте нещо по-градивно!

Link to comment
Share on other sites

Ама аз не разбирам за какво трябва да се дъвче толкова тая тема, като обективно погледнато по-добра НЯМА! Нямам предвид дали няма по-добра от на iPhone, но такава, покриваща твоите изисквания, просот няма изобретена.

Не е и нужно да има, достатъчно е просто потребителя да има възможност лесно да си сменя някои хардуерни компоненти, като батерия и памет например, а не да се правим, че тези ограничения не съществуват. Все пак мисля обсъждането ограниченията на iPhone е далеч по-полезно, отколкото пеенето на оди.

Link to comment
Share on other sites

Уффффффффффффффффффффффффффффффффффффф.

Не ви ли писна вече да се дърлите за глупости - обсъждахте си тука неща за iPhone, в темата за Андроид - неща за Андроид и вземете се спрете с глупостите. Направихте и двете теми супер дразнещи с вашите тъпотии да си доказвате на кой му бил по-хубав или лош телефона, ОС-а и т.н. Всеки е свободен да си ползва каквото иска. Зачитайте му правото на избор. И не налагайте своя избор на другите. Говоря и за двете страни. Един го кефи да си носи батерии, друг не, трети му харесва еди кой си екран и т.н. Затова има всякакви телефони за всеки. От теми за дискутиране стана поредния VS спор и пишкомерене. :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Не е и нужно да има, достатъчно е просто потребителя да има възможност лесно да си сменя някои хардуерни компоненти, като батерия и памет например, а не да се правим, че тези ограничения не съществуват. Все пак мисля обсъждането ограниченията на iPhone е далеч по-полезно, отколкото пеенето на оди.

 

Добре бе, човек, ама аз това съм го преценил! Батерията ми държи достатъчно, 32GB ми е предостатъчно като памет. Не искам преносим хард, все пак!

Не може да кажеш за нещо с толкова много памет, че му било недостатък, че няма възможност за ъпгрейд. Другите като имат, някой да не се разкарва с 100 GB карта на телефона!?

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, човек, ама аз това съм го преценил! Батерията ми държи достатъчно, 32GB ми е предостатъчно като памет. Не искам преносим хард, все пак!

Не може да кажеш за нещо с толкова много памет, че му било недостатък, че няма възможност за ъпгрейд. Другите като имат, някой да не се разкарва с 100 GB карта на телефона!?

Това е защото си се изръсил директно за 32GB модел и този обем за момента ти се явява достатъчен. Мъдрите хора предпочитат да си вземат първоначално модел с по-малко памет и след това да добавят по желание каквото си искат и им трябва в момента. Това са предимства, които за много хора са от значение, а липсата им при айфон се отбелязва в графата недостатъци. Елементарно е, просто трябва да се гледа обективно, а не фенски и от своята камбанария, от която всичко изглежда перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Надали някой с андроид има повече софтуер от мен на айфона.

И въпреки това 1/3 от паметта ми е свободна.

От друга страна въпреки, че съм сложил на айпада малко музика и 6 сезона от някои добри сериала, 64 гигабайта не ми стигат.

На теория може да сте прави, но погледнато съвсем реално на практика - не сте.

Когато иде реч за памет и за нейното използване - например музика и филми, то не 64 гига, а 128 не стигат и не знам по колко карти трябва да мотаете из джобовете. Аз предпочитам като става дума за мултимедия - да си прехвърлям от НАС сториджа това, което ми трябва за определено време я на айфона, я на айпада. Защото отново ще го кажа, картите НЕ решават проблема хе хе хе.

НАС сториджа ми е интернет доступен и с този факт е много по удобен от това да мъкна разни карти по джобовете. Същото неудобство като батериите.

Ако обаче на андроид телефоните мястото ви не стига, значи сте бая неорганизирани ... Всяко едно устройство си има оптималко предназначение. Например да тъпчете филми на телефона означава, че не уважавате себе си и критериите ви за качество и удоволствие са ви бая ниски, телефоните не са за филми.

Та да се върна в началото, не вярвам някой да има повече софтуер от мен, и то реално използваем и едни 16 гигабайта да не му стигат. Не вярвам. Това би говорело за доста голяма неорганизираност и неефективност, дааам...

Link to comment
Share on other sites

Ако някой има нужда от съвет покрай айфона - ще помагам доколкото мога.

Не толкова за решаването на евентуални проблеми, по простата причина, че при мен /да чукна на дърво/ проблеми от никакъв характер не са се явявали.

Ако някой има въпроси кое как да направи или най-вече ако търси софтуер за определени неща.

Имам чувството, че софтуер има писан за всяка една ситуация, която ти се налага в реалният живот ...

Link to comment
Share on other sites

То това си е нормално. Още за първия айфон имаше изчисления, че хардуера струвал сто и няколко долара, а те го продаваха за над 10 пъти повече... Докато има балами, които дават 2лв, за течност, която излиза 20ст., 2000, за нещо струващо 300 и всякакви други джаджи, дрехи и т.н., на които плащаш изцяло за марката - тези ще си трупат млрд-и, пък вие си бъркайте в гъзо.. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

важния въпрос е защо не всеки може да го направи? Нито Нокия, нито Самсунг, нито HTC. Заслугата си е изцяло на Apple. Знаят как да си продадат и рекламират продуктите

Link to comment
Share on other sites

Wetim, прекалено емоционално подхождаш.

За много хора като теб тези телефони - епъл, андроид, симбиан и т.н. са общо погледнато и функционално еднакви. Дори някои андроид телефони ги намирате за много по функционални от техническа гледна точка.

 

Въпроса е, че като айфон друго устройство няма. Не говоря по-добро или по-функционално - а точно такова специфично, което пасва на определен кръг хора.

На тях недостатъците, които много хора ги изтъкват не им пречат и не ги намират за недостатък.

Харесва им дизайна, изработката, мазно-плавният начин на работа на ОС-а, както и факта, че айфона чудесно им се връзва с айпада, макбука, епъл ТВ, аймак-а и т.н.

Те си имат собствена затворена система, която им се явява повече от достатъчна и им дава всичко това, което искат.

Те НЕ искат повече.

И за това си има цена. На идеологията, за изработката, за софтуера.

Те са се съгласили да я платят и не се оплакват.

 

Тогава не разбирам защо бай Уй, дето нито ще си купи айфон, нито го интересува - идва и почва да обижда тези хора, които са си купили епълски продукт, че са бунаци, глупаци, прекарани и тем подобни.

 

И накрая ще кажа, че в този свят НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ХАРЧИШ, ВАЖНО Е КОЛКО ПЕЧЕЛИШ!

 

Замислете се малко :)

Link to comment
Share on other sites

То това си е нормално. Още за първия айфон имаше изчисления, че хардуера струвал сто и няколко долара, а те го продаваха за над 10 пъти повече... Докато има балами, които дават 2лв, за течност, която излиза 20ст., 2000, за нещо струващо 300 и всякакви други джаджи, дрехи и т.н., на които плащаш изцяло за марката - тези ще си трупат млрд-и, пък вие си бъркайте в гъзо.. :ph34r:

 

 

МАМА МУ ********* набийте си го в т***е глави... хардуера сам по себе си не струва пукнат леФ. Без подходящ софтуер имаш една доста красива тухла и дотам.

 

Сериозно иска ми се да ударя някой по главата като чуя подобно нещо. Аман от тъпи разсъждения, честно!

 

Ми купувайте си китайските двусимови боклуци за по 100лв тогава. Получавате ги почти на себестойността им + разходите за транспорт дотука.

 

И преди някой да тръгне да обяснява как софтуера на теория трябва да е почти безплатен защото може да се мултиплицира в безброй копия без никакви усилия искам да го попитам защо още не е направил софтуерна фирма и да вземе да намери кадърни програмисти, да им плаща заплати в продължение на година и ей тъй само на теория да се опита да сметне колко би му излезнал наема на офиса за 1 година, оборудването и обзавеждането, сметки за ток, телефони, интернет, кафе, кола, вода и каквото още се сети и естествено на 10-15тина идиота като мен заплатите + заплата на мениджъра, секретарката, счетоводителката и знам ли още кой и след като подмине абсурдната сума от половин милион да дойде пак да ми приказва колко лесно се тиражира софтуера и колко лесно се пишат програми а после само мрънкат че всичко било бъгаво и колко зла е нам си коя компания защото само прибира на хората парите и по цял ден си клатят краката там.

 

Надявам се че няма да го приемеш лично като нападка или обида, но толкова добре се вписа в стереотипа на типичната руса счетоводителка това ти изказване че просто няма накъде и така ми е писнало да се разправям с подобни че няма накъде. И хем с големи претенции хем обясняващи ми как дори 1/10 от това което излиза като себестойност е ужасно много за това което искат.

 

 

 

И накрая ще кажа, че в този свят НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ХАРЧИШ, ВАЖНО Е КОЛКО ПЕЧЕЛИШ!

 

+1 АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО

Link to comment
Share on other sites

Е това с печеленото, какво общо има с темата? При положение, че Андроид и Айфон устройствата са кажи-речи едни пари, какво значение има колко пари печелиш?

 

Миналия ден видях едната касиерка на Практикер с Айфон 4, какви изводи да си правя от това?

Link to comment
Share on other sites

Е това с печеленото, какво общо има с темата? При положение, че Андроид и Айфон устройствата са кажи-речи едни пари, какво значение има колко пари печелиш?

 

Миналия ден видях едната касиерка на Практикер с Айфон 4, какви изводи да си правя от това?

 

Това с печеленето има общо с ей това:

 

Докато има балами, които дават 2лв, за течност, която излиза 20ст., 2000, за нещо струващо 300 и всякакви други джаджи, дрехи и т.н., на които плащаш изцяло за марката - тези ще си трупат млрд-и, пък вие си бъркайте в гъзо..

 

Та проблема му обясняваме, че мисли грешно. И това че нещо хубаво е скъпо е повече от ясно и си има ред причини а не са единствено комунистическата пропаганда цитирана по-горе. Класифицирам го като комунистическа пропаганда защото само при техните изкривени виждания всичко е честно и се продава на неговата себестойност без грам печалба но само на който заслужава другите - когато стигнат до тях - записване 15 години по-рано... и прочее дивотии...

Link to comment
Share on other sites

Епъл имат една добре изградена концепция с едни публично обявени цени.

Никой няма право да държи сметка за цените и условията, при условието, че никой не го задължава да ги ползва.

 

Свободата и възможността да си купиш скъп автомобил не те прави глупак. Това не са стоки от първа необходимост и имат много по евтини заместители.

 

Хората се съобразяват с техният стандарт на живот и никой няма право да ги съди за това.

 

Постоянното търсене на недостатъци в техниката, която ДРУГИТЕ ползват е проява на комплекс!

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, ако сте се почувствали обидени, изразих се прекалено цветисто. Дори и темата не е много точна. Просто това са част от мои си разсъждения върху "големите" компании... Не съм и очаквал да ме разберете.

 

Само не знам защо се засегна толкова лично, дядо. Може би, че обидих животоподдържащата ти напитка - Колата :blush:

Да съм споменал, че хардуера е всичко? Цената на хардуера е константата, която те не могат да променят. Оттам нататък техните абсолютно всички разходи (за софтуер, реклами, наеми, заплати и какво ли още не) се разлагат на бройката продадени телефони. Именно заради това се очаква, че цената трябва да пада правопропорционално, докато стигне някаква нормална надценка върху цената на хардуера. Но подобно нещо, дори и след десетки милиони бройки не се наблюдава...

И точно разликата между нормалната надценка и тази, която слагат в действителност се пада на "цената за марката".

Като въпросната "цена за марката" (чиста печалба) достига и по над 100%.

 

А в случая исках само да констатирам , че затова не бива да ни учудва огромната печалба, защото "големите" продават с изключително голяма надценка, над това, което им излиза, поне, докато не им намалеят значително продажбите или не се появи "ново поколение".

 

И да ги оправдавате с разходите им, при положение, че трупат по ~2,5 млд$ чиста печалба на месец, ами явно им е излезнала сметката :laughing: Но ако прекалено сте се загрижили за оцеляването им, мога да потърся някоя сметчица, та да ги спонсорите допълнитено горките :blink:

 

И сега ако събера всичките ви описания за мен, би се получило, че съм: Тъпа комплексирана руса счетоводителка комунистка :punk . И аз ви обичам :love

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...