Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

netrootbg, дай смислен отговор защо нормален човек с iPhone 4S от чисто практична точка би си взел 5? Изключваме фенщина, скука, пари за харчене...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

ни моъ съ запръ и да не ви тролна с две подходящи изображения:

 

250322_10151409465294008_1474528642_n.jpg184057_10151001716640876_1667272391_n.jpg

 

 

 

 

очевидно много хора вече искрено се забавляват с новата играчка на ябълките.

 

 

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, дай смислен отговор защо нормален човек с iPhone 4S от чисто практична точка би си взел 5? Изключваме фенщина, скука, пари за харчене...

 

Аз мисля пък, че това е първия iPhone, към който реално си заслужава да се ъпгрейднеш. Главно заради екрана.

И това е първия iPhone, който би лично мен ме накарал да си купя iPhone. Само дето операционната му система не е сменена грам.

Link to comment
Share on other sites

Аз се заядах за използването на "all new design" и за това че обясняваха, как го направили от нулата по-хубав и т.н. Материалите не отричам. Процесор и т.н. е ясно. Обаче под дизайн се разбира външен вид обикновено. Примерно сравняваш 2 коли досущ една като друга но с различен двигател и цвят и материал на стъклата. Ако някой ти каже "изцяло нов дизайн" ти какво ще очакваш? Определено няма да е цвета на стъклата или двигателя. Подвеждаща е думата дизайн. Виж да бяха написали "entirely new architecture" или примерно "completely re-engineered" щях да съм съгласен

Фейслифт се води. При колите е по подобен начин. Вече бях намислил какво да ти отговоря, но по същият начин го е написал и w00x отдолу. Приличат си изключително много, но все пак си има разлика. На снимка едва ли ще се усети. Почти не.

 

Аз проблем с използването на приложенията нямам. И при мен си вървят мазничко. Защо да няма приложение пък NFC?

Може да си се разплащаш с него без абсолютно никакъв проблем. И Blackberry го имат.

САЩ не са единственият пазар за Apple, но са основния. Ако не се стараеш да задоволиш основния пазар - то какво друго?

 

Аз пак ще ти кажа. Няма значение дали го е имало с отделно приложение или не. И няма значение дали имам панорама аз на телефона си или не.

Идеята е, че това се пробутват като големи нововъведения, при положение, че са си тук от мнооого, много време. Същото като с "изцяло нов дизайн". Фейслифт му викат на това при автомобилите. За теб ако е "изцяло нов дизайн", за мен е "леко попроменен дизайн".

 

А това за екрана няма да го обсъждаме изобщо. Явно от 2008 година насам, на човечеството са му порастнали ръцете и 3,5 не е "идеалния размер за екран".

 

И тук май се обраува сегментирането, дето Apple (и не само) го плюеха. 3 размера екрани. Че те при Android са 4. Ама не на 6 устройства, а при над 300.

Старите приложения щели да имат черни ленти отгоре и отдолу, защото нямало да изпълват екрана. Всичко трябва да се пренаписва. Ами айде честит им голям екран на Apple, а и на разработчиците на приложения. Ква файда от тоя голем екран при положение, че за момента само вградените приложения ще го ползват?

 

"Дискусията" започва да избива на фенщина.

От 2008-ма до момента много се развиха и приложенията и самото приложение на телефона. Вече се използват за доста повече неща отколкото преди години и от Епъл са преценили, че е моментът за промяна на екрана. Приложенията много лесно ще се настроят за новият размер. Дори и да него направят няма да е голям проблем. Все пак широчината се запазва. Дори и с черни ленти да е пак няма да е сложно да се използват.

Очаквам с нетърпение да видя разплащания с NFC в сегашният му вариант. Без да има единен стандарт.

 

В тази тема няма дискусия. Събрали сте се 4-5 фена на Android и оспамвате темата за iPhone. Все пак е важно събитие. Не е поредното китайско-корейско тамагочи.

 

 

 

netrootbg - Малко ли е? Показва, че избора им на технологии които да въведат няма нищо общо с това дали технологията може да бъде ползвана навсякъде, дали е стандартизирана и т.н... :)

Както първият iPhone нямаше GPS, имаше разни дертове с Wi-Fi.

Хайде стига сте се кланяли на кораба майка, и мислете малко сами. Щом епъл не слагали NFC, значи му било рано. LTE – щом епъл са го добавили като екстра, значи вече има нужда от него ...

Кефи ме и това за екрана - 3,5 инча било перфектно до вчера, от днес обаче е 4. Ще почакам още малко и 3 годишният ми 4,3 инчов тел може да стане ОК и за епъл...

А идеята да си вземеш топ модела е да имаш всички възможни екстрички и високо качество.

Не ме разбирайте погрешно - все ми е тая кой какъв телефон има, харесва и т.н... В крайна сметка цените им са еднакви, та щом нямаме телефон със 100% пазарен дял, то изглежда никой не е перфектен, нали?

Но това кланяне и приемане на 100% на всичко което казват епъл - адски дразнещо е, все едно гледаш някакви ботове.

Щом Господ(Стив Джобс) не е казал, че има нужда от нещо значи е така. Точка по въпроса. Дори и не трябва да се обсъжда!

 

netrootbg, дай смислен отговор защо нормален човек с iPhone 4S от чисто практична точка би си взел 5? Изключваме фенщина, скука, пари за харчене...

По - бърз процесор, по - голям размер на екрана, по - добър екран, по - добра камера.......

 

Аз мисля пък, че това е първия iPhone, към който реално си заслужава да се ъпгрейднеш. Главно заради екрана.

И това е първия iPhone, който би лично мен ме накарал да си купя iPhone. Само дето операционната му система не е сменена грам.

Операционната му система е сменена. Версия 6 на iOS идва с него. Има доста разлика между различните версии.

Link to comment
Share on other sites

Операционната му система е сменена. Версия 6 на iOS идва с него. Има доста разлика между различните версии.

 

Основата е същата. Веднъж като съм ползвал "Desktop" с Widget-и, ми е доста трудно да премина на списък с икони. И не само.

Преди и Notification-ите ме дразнеха, но тях ги краднаха от Android и вече всичко е ОК там.

Link to comment
Share on other sites

По - бърз процесор, по - голям размер на екрана, по - добър екран, по - добра камера.......

 

Операционната му система е сменена. Версия 6 на iOS идва с него. Има доста разлика между различните версии.

 

По-тънък и по-лек и изработен от по-качествени материали за мен са основните. След това камерата и екрана и скоростта на процесора.

 

Само се надявам да не са се изложили като HTC и процесора да грее като печка че моя OneX не мога да го трая като вземе да пари след 10 минути игра. Един път не мога да си свърша работата в кенефа спокойно без да почне да ми пари и да се дразня.

Link to comment
Share on other sites

NFC все още няма приложение.

Ванка, съжалявам, но това изобщо не е вярно. Тук при нас приложението е масово, макар и основния компонент все още да са пасивните устройства (смарт чипове в кредитни карти). Търговците например масово поддържат PayPass на Мастъркард, а точно NFC е технологията с която PayPass влиза в мобилния телефон. Аз също редовно я използвам, особено когато си купувам дребни неща като например кафе в Старбъкс. Мастъркард вече са сертифицирали някои от големите производители като Samsung, RIM, Sony и Nokia за използването на техния стандарт за разплащане през NFC.

Обаче аз не мога да разбера логиката, която се опитваш да защитаваш. Какво значи технологиите не са достатъчно популярни, за да намерят място в новия айфон? Нали точно Епъл бяха водещи в иновациите бе? Откога почнаха да въвеждат технологии единствено след тяхното масово навлизане? Когато излезе първия айфон кое беше масовото на тъчскрийн технологията? Ако това наистина е така ето точно за кой рязък завой в корпоративната култура говоря.

Абсолютно същото се отнася и за LTE. Две години в мобилните технологии изобщо не са малък период. През това време конкуренцията извади на пазара две-три поколения апарати с LTE. Тук при нас LTE мрежите и на трите големи оператора са масово изградени в градовете. Да се говори, че LTE го няма на пазара е просто смешно.

Link to comment
Share on other sites

По-тънък и по-лек и изработен от по-качествени материали за мен са основните. След това камерата и екрана и скоростта на процесора.

 

Само се надявам да не са се изложили като HTC и процесора да грее като печка че моя OneX не мога да го трая като вземе да пари след 10 минути игра. Един път не мога да си свърша работата в кенефа спокойно без да почне да ми пари и да се дразня.

До момента е нямало модел който да прегрява. Вероятно и този ще е така. Съвсем скоро ще се разбере.

 

Ванка, съжалявам, но това изобщо не е вярно. Тук при нас приложението е масово, макар и основния компонент все още да са пасивните устройства (смарт чипове в кредитни карти). Търговците например масово поддържат PayPass на Мастъркард, а точно NFC е технологията с която PayPass влиза в мобилния телефон. Аз също редовно я използвам, особено когато си купувам дребни неща като например кафе в Старбъкс. Мастъркард вече са сертифицирали някои от големите производители като Samsung, RIM, Sony и Nokia за използването на техния стандарт за разплащане през NFC.

Обаче аз не мога да разбера логиката, която се опитваш да защитаваш. Какво значи технологиите не са достатъчно популярни, за да намерят място в новия айфон? Нали точно Епъл бяха водещи в иновациите бе? Откога почнаха да въвеждат технологии единствено след тяхното масово навлизане? Когато излезе първия айфон кое беше масовото на тъчскрийн технологията? Ако това наистина е така ето точно за кой рязък завой в корпоративната култура говоря.

Абсолютно същото се отнася и за LTE. Две години в мобилните технологии изобщо не са малък период. През това време конкуренцията извади на пазара две-три поколения апарати с LTE. Тук при нас LTE мрежите и на трите големи оператора са масово изградени в градовете. Да се говори, че LTE го няма на пазара е просто смешно.

PayPass от годиния я има и в Бг. Използва се обаче само от Мастъркард, а те не са най - популярните карти в Бг(и Европа). Все още обаче няма телефон в който да е внедрена. Малко са и терминалите които я поддържат. В някой отношения Епъл винаги са предпочитали да изчакат. Пример с 3G-то и сега с LTE. Има си и неща за които са новатори.

Между другото от над година от преди първото представяне на iPhone използвам телефон с тъч екран. От началото на 2006-та за да сме по - точни. Тогава беше обаче с не капацитивен тъч.

 

Точно по тази тема...

Не мога да не се цитирам. Това съм го написал доста преди да си напишеш това мнение. Можеш да свериш времето във facebook.

 

"Вчерашното изложение на Apple се оказа събитието на годината за всички фенове на андроид. Именно от тях бях най - обстойно информиран за новите продукти на Apple. Благодаря ви."

Link to comment
Share on other sites

"Вчерашното изложение на Apple се оказа събитието на годината за всички фенове на андроид. Именно от тях бях най - обстойно информиран за новите продукти на Apple. Благодаря ви."

 

Още едно доказателство, че феновете на Андроид се интересуват от техниката като цяло и са по-обективни, а феновете на Apple са си затворени в iTunes по повече от един начин.

Link to comment
Share on other sites

Ние го правим от добри чувства към феновете на епъл, за да ги информиране, че ”революционните нововъведения” в поредния еднакъв на вид айфон ги има отдавна в други телефони :)

 

Turn off this option! GT-I9300

Link to comment
Share on other sites

добре че ни информирате

добре че сте вие светите андроид юзъри да ни покажете как сме се прецакали да си купим айфон .... телефон с изчистен дизайн от метал и стъкло а не пуснат на поточната шприц линия за пластмаса на която се прави самсунг , телефон на който просто се работи и ползва без да се налага да влизам в ролята на андроид бета тестер и да си си тегля приложения от съмнителни руски сайтове за посещението на които се налага да ползвам антивирусна (на телефона WTF?!?!) и всичките тия плюсове на цената на айфон последен модел 32гб , благодаря ви за просвещението аз ще си остана от зомбираните.

 

 

пс: новата 5ца поставена до айфон килЪра а.к.а. СГС3 ше кИне вратове и очаквам обяви от сорта на разменям 4 самсунга за 1 айфон 5 или прерязани вени на андроидски юзъри.

 

пс2: викате промяна няма а?

от С2 -> С3 промяната ква беше освен че стана още по пластмасов ? и че се налага да работиш с 2 ръце на ултра нано компактния смартфон с дизайн инспириран от китайски джапанки за два лева....

Link to comment
Share on other sites

.... и да си си тегля приложения от съмнителни руски сайтове за посещението на които се налага да ползвам антивирусна (на телефона WTF?!?!)

 

Не можеш да преписваш собствената си несъобразителност и неумение за безопастно браузиране, на мобилна операционна система.

Мен никой не ме е задължил до сега да влизам по руски сайтове да си тегля каквото и да било, че да ми работи телефона. Не знам в каква секта членуваш.

Link to comment
Share on other sites

безопасно браузване през телефона? - мухсхаха

 

от къде си теглите приложенийца? инсталоус? а забравих вие нямате аре ся бЕгай нейде надалеч с пластмасовото си хай тек тамагочи. а сектите ги заеби няма ти помогнат ти си за психолог

Link to comment
Share on other sites

добре че ни информирате

добре че сте вие светите андроид юзъри да ни покажете как сме се прецакали да си купим айфон .... телефон с изчистен дизайн от метал и стъкло а не пуснат на поточната шприц линия за пластмаса на която се прави самсунг , телефон на който просто се работи и ползва без да се налага да влизам в ролята на андроид бета тестер и да си си тегля приложения от съмнителни руски сайтове за посещението на които се налага да ползвам антивирусна (на телефона WTF?!?!) и всичките тия плюсове на цената на айфон последен модел 32гб , благодаря ви за просвещението аз ще си остана от зомбираните.

 

 

пс: новата 5ца поставена до айфон килЪра а.к.а. СГС3 ше кИне вратове и очаквам обяви от сорта на разменям 4 самсунга за 1 айфон 5 или прерязани вени на андроидски юзъри.

 

пс2: викате промяна няма а?

от С2 -> С3 промяната ква беше освен че стана още по пластмасов ? и че се налага да работиш с 2 ръце на ултра нано компактния смартфон с дизайн инспириран от китайски джапанки за два лева....

Миии... не знам кой е казал, че си е набутка ;) Аз твърдя, че петицата не е нещо кой знае какво спрямо 4s. И въпреки това пак е назад по показатели спрямо разни други неща. Като цяло най-голямото разочарование е, че не изненадва нищо.

Имам SGS1 и не видях нещо кой знае колко смислено в SGS2 освен по-добрия (нелъскав) дизайн. Затова си взех SGS3. И при iPhone и при SGS си струва да се купува през 1 модел, че иначе разликите са твърде малки. Иначе най-голямата разлика от SGS2 към SGS3 е екрана му и не толкова големината колкото HD.

Link to comment
Share on other sites

не беше насочен поста ми конкретно към теб

иначе като цяло съм съгласен че фейслифтовите модели може да се пропуснат , за сега 4ката ме кефи но от мтел ще предложат фирмена оферта за 5-ца и най вероятно ще я взема най малкото заради стъклото отзад на 4ката което никога не ми е харесвало.

 

ейпъл вдигнаха летвата високо още с 2Г-то а и като цяло вече е трудно да измислиш нещо невиждано , просто си подобряват вече достатъчно добрият им продукт което е и тяхна фирмена политика , пускат нещо което в годините просто става по добро. на мен това ми е достатъчно, а и те разчитат на милионите по света за които айфона е просто гъзарски и новият модел е свръх гъзарски и нищо повече

Link to comment
Share on other sites

То реално не остана какво толкова да добавят в тия телефони. Освен по-голям екран при iPhone и малко поразчупване на ограниченията не виждам какво интересно може да се добави. Същото и с SGS3 - какво повече освен разни софтуерни неща и по-качествен екран? То не остана.

Link to comment
Share on other sites

То реално не остана какво толкова да добавят в тия телефони. Освен по-голям екран при iPhone и малко поразчупване на ограниченията не виждам какво интересно може да се добави. Същото и с SGS3 - какво повече освен разни софтуерни неща и по-качествен екран? То не остана.

 

Хм. Дали да не направя списък как си представям идеалния телефон и как бих очаквал да работи софтуера особено в най-критичните приложения като телефонния указател, разговора, пращането на SMS-и и камерата.

 

ПС: Нокия (или Сони) са виновни за всичко, че изобщо им дойде на акъла да сложат камера на телефона. Ако си бяха правели телефони без излишни глупости щяхме да сме доста по-щастливи :P

Link to comment
Share on other sites

телепорт , микровълнова , машина за хот дог.....

интересното е че ти си единственият андроид юзър последните два дни който го признава - гсмите се изчерпаха .... всички други не айфон юзъри от два дни ми обясняват как нямало нищо иновативно в 5цата все едно другите фирми всеки ден вадят ебати нововъведенията.... в крайна сметка тва е смартфон дебел 1см и тежък 100гр. пак си остава телефон който улеснява ежедневието а не е нещо заместващо компютър , всъщност от тук нататък водещ става този който извади макс издържливост на батерията.

 

 

ПС : дедо и аз мога да си представя идеалната жена ма за съжаление нямам фабрика за жени та се задоволявам с това което предлага пазара а пазара за всичко е голям и избор има :)

Link to comment
Share on other sites

безопасно браузване през телефона? - мухсхаха

 

от къде си теглите приложенийца? инсталоус? а забравих вие нямате аре ся бЕгай нейде надалеч с пластмасовото си хай тек тамагочи. а сектите ги заеби няма ти помогнат ти си за психолог

 

Никъде не си споменал, че говориш за браузване през телефона. Аз да не съм Нострадамус? Като се научиш да се изразяваш правилно, тогава ще се присмиваш.

 

От Google Play си тегля аз приложенийцата, защото за разлика от тези за iPhone - повечето са безплатни.

Телефона ми не е пластмасов. Много ще ме извиняваш.

 

А тва последното - Facepalm14.gif

 

всъщност от тук нататък водещ става този който извади макс издържливост на батерията.

 

Еми при това положение - Apple не са водещи от доста време насам.

Link to comment
Share on other sites

"Вчерашното изложение на Apple се оказа събитието на годината за всички фенове на андроид. Именно от тях бях най - обстойно информиран за новите продукти на Apple. Благодаря ви."

Ванка, мнооооого бъркаш, приятелю. Не знам за какви фенове говориш, но лично аз се класифицирам единствено като потребител на технологии. И не мога да се свържа с нито една конкретна компания, още по-малко пък като фен, макар и да имам 70% от продуктовата гама на Епъл - в много по-голяма степен, отколкото тази на Гугъл да речем. В това число влизат Macbook Air, Mac Mini, iPod Touch, Apple TV и сега в очакване доставката на iPhone 5. Верно, че някои от нещата повече ги ползва сина ми, но това не променя принципно ситуацията. :)

Link to comment
Share on other sites

Да налея малко масло в огъня, но iPad-a ми дори да е забило приложение като натисна копчето го спира. Дори като съм го ровичкал през XCode и съм усмъртявал програмата не е лагвал дори. Докато HTC-то ми с 4-ядрения процесор на моменти си лагва и натискането на home бутона не прави нищо следващите няколко секунди. И това от приложения като facebook-a или browser-a. И 3D task manager-a на моменти го усещам че леко се мотка. Има какво андроида да се научи от iOS. Приложенията вече напреднаха та не са толкова зле като преди година примерно, но пък и взеха да стават все по-платени. И все пак за iOS са по-издържани повечето което е и нормално - от по-дълго време има програмисти пишещи за iOS.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не си споменал, че говориш за браузване през телефона. Аз да не съм Нострадамус? Като се научиш да се изразяваш правилно, тогава ще се присмиваш.

 

 

само с тва ли успя да ме тролнеш , не съм впечатлен .... подраздела е гсм , темата ейпъл айфон за кво ли точно браузване говорим?

 

 

дедо така е ейпъл правят нещата простички и работещи ,мен тва ми харесва и ми е все тая че ти налагали някви неща.... ми що пък да не устройва ме , щом работи безпроблемно и без да бъгва. от както минах на айфон се родих , всичките ми телефони преди това идваше момент в който почват да ме дразнят.

айфона е предсказуем и скучен и тва му чара , ползвал съм няколко от последните андроиди с модерен хардуер е не ме кефят ,не са лоши ма ако не бях имал 4ка преди тва , сега смяната с примерно андроид я смятам по скоро за стъпка надолу.

 

за приложенията вярвам няма нужда да спорим там е ясна работата за всеки пипал и двете платформи.

 

и въпреки това вярвам че 5цата ще изглежда по смазващ конкуренцията начин , с ръка на сърцето материалите на айфона са най добрите сред масово произвежданите телефони. японците имат още хляб да изядът , щото тва е трудното да направиш идеалният дизайн - максимално простичък и изчистен в тон с цялата система .

Link to comment
Share on other sites

дедо така е ейпъл правят нещата простички и работещи

 

 

Я хвърли едно око на тази статия :)

 

Човека усещам, че се е пищисал, но има много вярно в това, което казва:

 

http://battellemedia.com/archives/2012/09/am-i-an-outlier-or-are-apple-products-no-longer-easy-to-use.php

 

ПС: Това го пиша от любимата ми нова играчка : MacBook Pro / Retina

 

И общо взето не мисля, че си струваше парите. Air-a го обожавах, това е просто ок, и е леко надценено (т.е. платих според мен повече отколкото заслужава). Единственото, че буквите се четат по-добре - това е факт и общо взето дотам :)

 

Друг пример - исках да сменя клавиатурата, понеже по грешка го поръчах с ИСО клавиатура а предпочитам американска. Познай колко ми поискаха от официалния сервиз на Apple : 1000лв... понеже трябвало с клавиатурата да се смени капака, батерията и тракпада. Ебаси златната клавиатура - че аз нов от щатите щях да го взема за $2400.. по днешен/трънски курс излиза че клавиатурата, капака и батерията струват 1000лв а останалото 2500... или така или ме сапунисват сериозно...

 

Та както бях споменавал в темата за браузърите - отношението ми към всички е "абе мога ли аз и ваш'та м****а *******" :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...