Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Спецялно за TED мога да ти гарантирам че ще счупи и огледалото на някой Фантом но тва е друг въпрос тея които се разправят определено не са с моторите а отворените шофьори.Това че сте мнозинство не означава че сте прави...

 

 

Мисълта ми е, че това не са някви фордчета( да не се обицат собствениците, просто тая марка ми доиде), а огледалата на тия коли са много здрави. Лично пробвано с 80км/ч ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
......

 

П.П. И само да спомена, че правилата са създадени, за да се запази толерантността между хората и за всеки да има място под слънцето, и ако ВЕЧЕ сме толерантни един към друг не виждам смисъла от буквалното и сляпо спазване на каквито и да било правила, защото няма как в правилата и в законите да се опише всичко.

Всеки знае как се кара в София (много много по-толерантно) и как в Пловдив, който за съжаление си остава малкото провинциално градче където Every one is number one ! Toва имам предвид !

 

 

Правилата в БГ е "прието" да се погазват, а толерантността от бая години не е на мода. Народът така е озверял, че на няколко пъти са ми разказвали и веднъж бях свидетел на саморазправа между шофьори.... Кажете ми колко усмихнати и жизнерадостни хора срещате по улиците? Има ли такива, май ако случайно видите такъв човек ще си помислите "На тоя пък каво му има?". Хората се качват по колите с проблемите си и съвсем малко им трябва за да изперкат съвсем, нека поне ние не бъдем от тях. Признавам че за мен най-лесното е да ги подминавам бързо и безцеремонно, и с мотора и с колата. Имам едно златно правило, в града се движа малко по-бързо от средната за потока скорост. Така разните психота нямат време да ме засичат или притискат. Спомням си като нов шофьор или моторист как имах безброй ситуации защото се опитвах да спазвам правилника. Даже и сега понякога за да проверя дали съм прав карам за малко с не повече от 50 км/ч и в дясна лента, не се пререждам по кръстовищата и съм ужасен в какви ситуации се озовавам. Колкото и парадоксално да е агресивното каране с малко по-голяма от потока скорост е най-безопасно. Не ми се мисли за жените и новите шофьори.... ама като писах в един друг пост, да се спасяват сами... аз не мога да им помогна.

Link to comment
Share on other sites

 Има ли такива, май ако случайно видите такъв човек ще си помислите "На тоя пък каво му има?".

 

Ще си помисля, че е на антидепресанти :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

вижте хора, в продължение на n-брой страници се заяждате кой е по-по-най

Ами здраве да е , :wacko:

Пазете тези около вас и себе си, Изпреварил те някакъв мотор ,ами да е жив и здрав ,той си рискува живота ,не ти

Някакъв те засякъл , ами майната му ,и да го набиещ ,той си остава същия селяндур

Знаете ли колко се дразня ,когато спра на някой пешеходец и дивия селянин отзад ми надуе клаксон и ме задмине в насрещното ,че МНОГО БЪРЗА. с ясната мисъл ( по скоро с липсата и ) че ще отнесе някой

Докато не си разкараме този манталитет,да си мерим ....... , няма да станем нормална държава

ТОЛЕРАНТНОСТТА му е майката, малко повече търпение и нещата стават по-нормални

Като дадеш път на някой,следващия път и той ще даде на някой :rolleyes:

 

дублирам си поста ,защото много агресия се съра в тези теми,не така бе хора с рогите напред

Link to comment
Share on other sites

Имам едно златно правило, в града се движа малко по-бързо от средната за потока скорост. Така разните психота нямат време да ме засичат или притискат. Спомням си като нов шофьор или моторист как имах безброй ситуации защото се опитвах да спазвам правилника. Даже и сега понякога за да проверя дали съм прав карам за малко с не повече от 50 км/ч и в дясна лента, не се пререждам по кръстовищата и съм ужасен в какви ситуации се озовавам. Колкото и парадоксално да е агресивното каране с малко по-голяма от потока скорост е най-безопасно. Не ми се мисли за жените и новите шофьори.... ама като писах в един друг пост, да се спасяват сами... аз не мога да им помогна.

И аз карам по същия начин и когато се пробвам да спазвам правилника изпадам в фрапантни ситуации, по-лесно е да се кара с 60-70+ от колкото с 40-50...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си направил нещо като относително разграничение за скоростите в града, на паваж 40-50 максимум, двулентовите булеварди 55-60 някъде и вече на трилентови булеварди, когато позволява обстановката 70-80.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм забелязал, че там се паркира както дойде. Точно това ме отказа да ходя до "ритейл парка" - сите селяния се чуди как по-близо до входа да паркира, за да се покаже колко е изобретателен и как умее да оползотворява всеки кв. см на паркинга.

 

Впрочем и на Mall Plovdiv взе да им писва да паркират като хората, та се паркира кой където успее да измисли, че може да паркира

 

Mall-a пък е егати и айляка.Кеф ти горе, кеф ти долу да си спреш.Поне аз все така случвам( около 18:00 и на късните прожекции от 23:15 ).

 

Айляк е ако хората са точни. Лично мен ме дразни да се опитвам да паркирам между два автомобила, които са паркирали под ъгъл, и то в противоположни посоки. Или директно са спрели на едната от лентите на горния паркинг. Или върху тротоарите на подземния паркинг. Дедо Мраз беше пуснал тия дни едно фото-доказателство... :)

Link to comment
Share on other sites

Mall-a пък е егати и айляка.Кеф ти горе, кеф ти долу да си спреш.Поне аз все така случвам( около 18:00 и на късните прожекции от 23:15 ).

Link to comment
Share on other sites

Дедо Мраз беше пуснал тия дни едно фото-доказателство... :)

 

Ами мен ме подразни защото при полу-празен паркинг спира на място където ще пречи повече или по-малко, айде да няма места да спре така ама като има изобилие не виждам причина да го прави. Ако ще и да носи тежко - има си колички и от асонсьора спокойно можеш да я добуташ докъдето ти е кеф без да се изкълчиш нещо... Иначе като има места да спират както искат стига да не паркира така че да заеме 3 места, тогава е съвсем селско...

 

 

 

Там е работата, че дори и паркинга да е препълнен, пак няма причина.

 

Така е но някак може да се преглътне защото хем е малка колата хем не пречи МНОГО обаче при полу-празен паркинг не успях да схвана каква му е била идеята да спре точно там а не 15 метра по-надолу, не говорим все пак за другия край на паркинга а за 15тина метра

 

 

 

Аз мисля да зачисля едно фотоапаратче в колата и да снимам всички подобни изпълнения. Може да си направя blog и да документирам всички подобни или да направим тема в която да показваме подобните майстори на паркирането пък да видим ще се познае ли някой :) Не че аз винаги паркирам идеално обаче като слезна и ми се стори прекалено накриво влизам и я подмествам леко - без майтап не го правя за друго ами защото все си мисля че може някоя кака да реши да паркира на малко по-тясно и после като отваря вратата да излезе да остърже нещо и после ще ми загуби няколко дена докато си оправя колата и което е по-гадното ще трябва да ставам рано сутрин (или хич да не си лягам) за да мога да закарам колата в сервиза защото след 18:30 малко сервизи работят...

Link to comment
Share on other sites

Ами мен ме подразни защото при полу-празен паркинг спира на място където ще пречи повече или по-малко, айде да няма места да спре така ама като има изобилие не виждам причина да го прави. Ако ще и да носи тежко - има си колички и от асонсьора спокойно можеш да я добуташ докъдето ти е кеф без да се изкълчиш нещо... Иначе като има места да спират както искат стига да не паркира така че да заеме 3 места, тогава е съвсем селско...

Там е работата, че дори и паркинга да е препълнен, пак няма причина.

Link to comment
Share on other sites

Днеска щях да се вкарам в ТОТАЛ щета..... ебати на тия скапани пенсионери не трябва да им се дава да карат.

Карам си днеска в кичука по тоя Булевард където е Тропмпета не мога да се сетя в момента името с около 50-60км/ч .....

 

 

Идвам аз от Коматевският възел , карам в лява лента , пред мене един човек със старата а6-ца (не караше бързо)

точно на кръстовището се появи някъв дядка на 70+ години с червен Опел Аскона и реши да прави ляв завой към Верди , ма ебати левият завой , даже не намали , не се огледа идва ли кола и т.н. ...... просто както си караше направо преди светофара отсече рязко за към Верди , засече човека пред мене и съответно той го удари .... успя в последният момент тоя с а6-цата леко да се премести от лява в дясна лента и го удари само в предницата иначе го удряше странично .

 

Аз идвам от зад , пазех прилична дистанция , при което скачам на спирачките колата ми поднесе (АБС-а и ЕСП-то бог да ги благослови) и отивам в страничните врати на дедото който беше качил цялата си челяд вътре в последният момент точно преди да ги шиба абсолютно като на филм навих волана и избягах от лявата лента и влезнах в пресечката за към вердито , не карах бързо може би 50-60км/ч ама удара си е централен въпреки спирачният път и намаляването на скоростта щетите за мене и за хората вътре щяха да са значини.......

 

 

Дейба малоумника ...... :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Васе,хубаво,че нищо ти няма и не караш като абдал.

Аз мисля,че трябва хората над 55-60г да минават през 2-3години на някви допълнителни курсове ли,кормуване ли,незнам.Ако не го издържат 2-3пъти-край с шофьорската кариера.

 

И все пак за някои-АБС и ЕСП не са сложени да пречат(горното мнение го доказва). ;)

Link to comment
Share on other sites

...

Аз мисля,че трябва хората над 55-60г да минават през 2-3години на някви допълнителни курсове ли,кормуване ли,незнам.Ако не го издържат 2-3пъти-край с шофьорската кариера.

...

 

А за 18-22(образно казано) годишните - на всеки 6 месеца :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

А за 18-22(образно казано) годишните - на всеки 6 месеца :ph34r:

Нищо против.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля,че трябва хората над 55-60г ....

Интересно колко 55-60 годишни хора познаваш? На 55-60 години човек си е и с акъла, и с рефлексите...или направо да пратим Тиф Нийдъл от 5-та предавка на проверовъчен, щото е на тия години може би...За след 70 - да, но 55-60 си е още раничко, а и съм виждал много по-големи простотии на пътя от представители на друга възраст, ама хайде да не отваряме нова дискусия...

Link to comment
Share on other sites

мигам си аз начи с аварийките в най-дясната лента на един булевард и си водя важен за мен телефонен разговор, даже няколко последователни. и така си мигам аз към 15-20 минути и една камара коли ме заобикалят и не преча никому, щото съм в редицата на паркиралите. две коли зад мен обаче си тръгват и тогава......

по някое време дофтасва една сребристометаличена шкода октавия 1 комби, лепка се плътно зад мен и забелязвам синьолилавия гущер, заел целия преден капак, но ми се налага да продължавам да си обсъждам цени, оферти и срокове с разни хора. при това шкодоводителя решава, че много му преча да завие надясно на светофарите след 20 метра, като за целта трябва да ме заобиколи, т.е. да се престрои в средна лента и от там отново в най-дясната за да си завие. Явява му се пречка под формата на колонка от чакащи коли за зелен сигнал в средната лента светофара. и никой го не пуска. явно аз съм виновен и шкодоводителя ми размахва ръце в огледалото и почва да ме опиуква. Вдигам рамене, щото съм си спрял, но решавам аз че не му стига мястото, щото ми се е лепнал плътно, а колата си тъкмо я водя от офиса на каското към маркировката и преди 20 минути съм я взел от дилъра. мръдвам му половин метър както си мигам, за да му направя място да ме заобикаля като светне зелено, но явно не му стигна, щото продължи да ме опиуква. при толкова пиукане реших че явно бъркам нещо и мърдам още 0.50м напред, за да си изнесе безкрайната предница със синьо-виолетовото фъркато земноводно, но решавам все пак да спра , за да не се окажа на средата на кръстовището говорейки по телефона. Хем да ми светят стоповете и да си мигам с аварийките, за да му е ясно, че нямам намерение да се местя скоро и да си ме заобикаля на воля. Е и това не помогна и допълнително изнерви шкодоводителя.

Много нервни хора, ей.

Голямо пиукане падна, но не ми попречи поради добрата шумоизолация.

А аз реших че при толкова клаксониране без да има нужда, т.е. без да предотвратява възникването на ПТП, заслужи на шкодоводителя поне един среден пръст и му го разположих в полезрението. Понеже не съм сигурен, че ме забеляза, щото беше зает да се ръчка и да пречи на движението в средната лента, затова му го и пиша, щото знам че ще го прочете .|.. Можеше като всички нормални хора да си ме заобиколи, както си бях паркирал още в началото, но реши да изпреварва цялата колона отдясно, като се навре в мястото на двете коли зад мен, които се отпаркираха, докато говорех, и да ме опиука за да се разкарам. не се прави така, колега.

Link to comment
Share on other sites

кой ли е това..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 

 

edit : изчакайте да взема пуканки , очаквам да се заформи приятна дискусия :woot

Чакай да си включа и втория монитор, за да не изпусна нещо от шоуто... :bgrin: :P :lol:

 

Деба и тия нарисувани гущери, деба....много отдалече се виждат... :devil

 

post.jpg

Link to comment
Share on other sites

А, на мене ми се налага да изляза за малко..... ама нали ще разправяте после..... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

е не мога да ви разбера. що си мислите, че се конфронтирам? човека усърдно си го е заработил, а аз от поради липса на други наблизо се принудих да му връча приза.

да си е жив и здрав човека и нищо лошо не му желая, само да внимава малко с тея нерви, че шега не бива с тях.

Link to comment
Share on other sites

току що чувам сирени... и надигам се да видя през прозореца линейка ли кво е...

и чувам бръмчи...ама бръмчи ако пък е линейка така да бръмчи...

и по едно време гледам полиция аииии... много звук вади тая полиция...

И вече минава покрай призореца... и отсреща идваше друга кола и освети и....

и гледам о_О пред нея МОТОР без светлини, ако не се лъжа и на задна гума !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...