Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

По принцип преди да тръгнеш да пресичаш пътя на насрещното движение трябва да си се убедил, че няма да се задържиш в кръстовището, т.е. трябва да си проверил дали идват пешеходци и ако идват - седиш си кротко и чакаш или редицата пешеходци да свърши, или сигналът на сфетофара да спре идващите срещу теб и да можеш да се изнижеш.

 

Уви, у нас първо действаме, после мислим :)

 

Снощи направих много голяма тъпотия и още не мога да осъзная как стана точно. Сега в момента прелеза на 6-ти септември е затворен и се свива по улицата, която се движи успоредно на прелеза и стига до моста, снимка на който беше пуснал djadomraz тия дни. И там се чака ляв завой, за да минеш от другата страна на прелеза. Снощи, може би от умората, изчаках, като се освободиха автомобилите отляво и отдясно тръгнах, при което чух клаксон, спирачки и някакъв тип, който приволичейки ме заобиколи. Наистина не знам аз ли не видях идващата кола или е била с изгасени фарове, но за малко да стане страшна беля. Дано да не е първото, че ще взема вече да се притеснявам за себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Абе имам следното въпрос!

Примерно ситуацията е следната!Кръстовището на Васил Априлов и 6-ти септември.Ти караш по Васил Априлов и правиш ляв,за да тръгнеш по 6-ти септември към гребната.През това време пешеходците пресичат(пак по 6-ти септември) ... та-длъжен ли си да изчакаш пешеходците да минат :blink: :blink: .

 

Да разбира се. Спираш пред пешеходната пътека и чакаш. Само че някои пешеходци са като зайци и въпреки че си спрял те гледат уплашено и не смеят да минат докато не вземеш да им бибиткаш а тогава почват да те кълнат, затова според настроението като видя такива или чакам и ги гледам от упор или тръгвам но си спирам пък ако видя че упорито отказват да минат тогава тръгвам пак

 

Що майки съм поздравил на тфа кръстовище не е истина.За къде бързат бе мама им стара.Аз като карам винаги спирам на пешеходни пътеки(ако имам възможност де...не винаги е подходящо да спреш) и пропускам пешеходците.Ебати малоумните шофЕори :angry:

 

Аз също съм се псувал с разни (аз в ролята на пешеходец). Затова когато съм на зелено минавам без да спирам само гледам онзи да не се движи с такава скорост че да не може да спре че има някои състезатели като се засилят няма абсолютно никакъв шанс да се спрат...

Link to comment
Share on other sites

Да разбира се. Спираш пред пешеходната пътека и чакаш. Само че някои пешеходци са като зайци и въпреки че си спрял те гледат уплашено и не смеят да минат докато не вземеш да им бибиткаш а тогава почват да те кълнат, затова според настроението като видя такива или чакам и ги гледам от упор или тръгвам но си спирам пък ако видя че упорито отказват да минат тогава тръгвам пак

 

 

 

Аз също съм се псувал с разни (аз в ролята на пешеходец). Затова когато съм на зелено минавам без да спирам само гледам онзи да не се движи с такава скорост че да не може да спре че има някои състезатели като се засилят няма абсолютно никакъв шанс да се спрат...

По принцип и аз съм така...то тука на пътя не си ли нахален(и даже малко камикадзе) няма да пресечеш един ден.Ама има разни...хем пресичам,хем той кара бавно и аха аха ще ме блъсне и продължава :blink: .Не не просто е някаф ад под небето.Англичаните и те са същите мама им стара...светне ли им зелено пердашат и ща смачкат като едното нищо :D

Link to comment
Share on other sites

По принцип има светофар на Военна болница, на практика всеки ден виждам поне 3-ма, които минават с пълна газ от там на червено, без дори да погледнат към него. Така че умната като пресичате там.

Link to comment
Share on other sites

По принцип има светофар на Военна болница, на практика всеки ден виждам поне 3-ма, които минават с пълна газ от там на червено, без дори да погледнат към него. Така че умната като пресичате там.

Не, че ги оправдавам тези, но....!

По принцип този светофар е толкова тъпо поставен, че в повечето случаи го виждаш в последния момент...., а не дай си боже пред теб да има рейс който се подготвя да спира на спирката - в никакъв случай не се вижда. Ниската му секция е скрита от дървета, паркирани камиони, бусове и подобна паплач (заради магазините и офисите там), а горната секция попада в полезрението само от далече

Link to comment
Share on other sites

Не, че ги оправдавам тези, но....!

По принцип този светофар е толкова тъпо поставен, че в повечето случаи го виждаш в последния момент...., а не дай си боже пред теб да има рейс който се подготвя да спира на спирката - в никакъв случай не се вижда. Ниската му секция е скрита от дървета, паркирани камиони, бусове и подобна паплач (заради магазините и офисите там), а горната секция попада в полезрението само от далече

 

 

Ами ако не караш бързо как мислиш?Ще се види ли?

Link to comment
Share on other sites

Да разбира се. Спираш пред пешеходната пътека и чакаш. Само че някои пешеходци са като зайци и въпреки че си спрял те гледат уплашено и не смеят да минат докато не вземеш да им бибиткаш а тогава почват да те кълнат, затова според настроението като видя такива или чакам и ги гледам от упор или тръгвам но си спирам пък ако видя че упорито отказват да минат тогава тръгвам пак

Аз също съм се псувал с разни (аз в ролята на пешеходец). Затова когато съм на зелено минавам без да спирам само гледам онзи да не се движи с такава скорост че да не може да спре че има някои състезатели като се засилят няма абсолютно никакъв шанс да се спрат...

Може би има причина да се спират пешеходците...Направило ми е впечатление че в наща държава всичко става на обратно вместо тея които са с пеша да са с предимство трябва всеки път да се съобразяват с колите да не говорим че е не е един светофара на който това се случва.

Link to comment
Share on other sites

Снощи направих много голяма тъпотия и още не мога да осъзная как стана точно. Сега в момента прелеза на 6-ти септември е затворен и се свива по улицата, която се движи успоредно на прелеза и стига до моста, снимка на който беше пуснал djadomraz тия дни. И там се чака ляв завой, за да минеш от другата страна на прелеза. Снощи, може би от умората, изчаках, като се освободиха автомобилите отляво и отдясно тръгнах, при което чух клаксон, спирачки и някакъв тип, който приволичейки ме заобиколи. Наистина не знам аз ли не видях идващата кола или е била с изгасени фарове, но за малко да стане страшна беля. Дано да не е първото, че ще взема вече да се притеснявам за себе си.

 

Мъре, преди 3 дена и аз минах от там вечерта,

естествено не знаех за ремонта и започнах да си обикалям към моста като идиот, направих почти обратният завой, когато един рацер замалко да ме нацели в средата на завоя, защото се имаше за пилот от формула 1, чуждо платно - вътрешна част - чуждо платно ... мам*а му нещастна!

 

Тази вечер излезнах в 11.00 и трябваше да стигна до Мола, карах си бавничко по Вапцаров докато загрее колата, след кръстовището с Камела колата от пред ми освободи лявата лента, за да я изпреваря ( човека си караше с 30 тина километра максимум и колегиално ми отстъпи място..) и докато го задминавах видях една огормона купчина чакъл в дясно от мен и точно пред него.. Човека се размина заради ниската скорост, но това просто не е нормално...

Идиотите са оставили огромни камънни прегради по пътя, които са изключително опасни и с нищичко не са сигнализирани.. :ph34r: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Айде още +30-40 и пак ще го виждаш.

 

Няма да се препирам но наистина е леко скрит и както колегата каза ако не го знаеш а има и автобус да пречи може и да пропуснеш. Специално ще се разходя до там тези дни да споделя впечатленията си но и аз имам спомени че не се виждаше добре.

 

Може би има причина да се спират пешеходците...Направило ми е впечатление че в наща държава всичко става на обратно вместо тея които са с пеша да са с предимство трябва всеки път да се съобразяват с колите да не говорим че е не е един светофара на който това се случва.

 

Има причина естествен - джигитите са много повече от културните шофьори. А и нали пешеходците са втора класа хора - ествствено че ще чакат богопомазаните собстявеници на МПС-та. Пък и такова животно като "зебра" у нас няма - телета, овце и прочее колкото искаш, но зебрите всички знаят че са в Африка.

Link to comment
Share on other sites

Има причина естествен - джигитите са много повече от културните шофьори. А и нали пешеходците са втора класа хора - ествствено че ще чакат богопомазаните собстявеници на МПС-та. Пък и такова животно като "зебра" у нас няма - телета, овце и прочее колкото искаш, но зебрите всички знаят че са в Африка.

Убедил съм се че на българските шофьори (говоря за преобладаващото мнозинство от некадърници) "зебрата" им действа както червеното на бик ама какво да се прави...аз се надявам да срещам поне някой от малкото останали "джентълмени" на пътя :laughing: че още не ми се мре :(

Link to comment
Share on other sites

Ами ако не караш бързо как мислиш?Ще се види ли?

Пич, не, че нещо..., ама леко се излагаш! С колко предполагаш, че карам по този скапан булевард..., и при условие, че веднага след болницата в 90% от случаите правя десен завой защото живея на 300 метра от там? Точно на този светофар имам направен акт за преминаване на червено - и забележи..., със скорост не повече от 15-20км/ч. Просто карах зад рейс от градският транспорт, от дясно както винаги коли паркирани на места на два реда и точно преди пешеходната пътека някакъв посерко си беше боднал камиона (от някаква фурна май...) и това става по време когато там няма работещи магазини....! Имам поне 5-6 комшии които са гризнали дръвцето там, точно в подобни ситуации...

 

...аз се надявам да срещам поне някой от малкото останали "джентълмени" на пътя :laughing: че още не ми се мре :(

 

Винаги пропускам пешеходците, но най-интересното е, че много често отнасям по някоя псувня от някой сенилен пенсионер дето толкова го е налегнало слабоумието, че изобщо не може да съобрази за к'ъв < пегел > съм спрял пред пешеходната пътека и му закривам гледката към кръстовището....

 

Минах днес покрай Военна болница, не виждам как някой ще успее да пропусне да забележи въпросния светофар освен ако прави слалом между колите за да може да не го забележи. И това отгоре се вижда и това от дясно освен ако няма автобус. Но си е тъпо автобусната спирка да е малко след светофара... И да секциите са леко високо като най-дясната от трите не работи... И все пак се виждат спокойно

 

Почти не е имало случай пред мен да няма рейс (може би защото не правя слалом между колите ;) ), но аз си изработих друга тактика - просто гледам дали колоната от ляво се движи...

Link to comment
Share on other sites

Минах днес покрай Военна болница, не виждам как някой ще успее да пропусне да забележи въпросния светофар освен ако прави слалом между колите за да може да не го забележи. И това отгоре се вижда и това от дясно освен ако няма автобус. Но си е тъпо автобусната спирка да е малко след светофара... И да секциите са леко високо като най-дясната от трите не работи... И все пак се виждат спокойно

Link to comment
Share on other sites

Понеже 23 години вече живея до този светофар съм се нагледал на сгазени хора, катастрофи и т.н. Аз нарочно минавам от там с колата да провря наистина ли не се вижда светофара ама смея да твърдя, че много добре си се вижда.Ако си пешеходец се пресича след като се огледаш в 2-те посоки и чак тогава тръгваш.Това е така, защото се случва всеки ден някой боклук като види червено вместо да тръгне да спира да надуе газта.....Наскоро един дядка в движение изрита с шут в задната броня един Мерц та сега и аз взаимствах този приом.Като видя, че някой не спира и засилвам десният си крак в задната му броня...До сега 1 гомнар не е спрял да се разправя.....

Link to comment
Share on other sites

Минах днес покрай Военна болница, не виждам как някой ще успее да пропусне да забележи въпросния светофар освен ако прави слалом между колите за да може да не го забележи. И това отгоре се вижда и това от дясно освен ако няма автобус. Но си е тъпо автобусната спирка да е малко след светофара... И да секциите са леко високо като най-дясната от трите не работи... И все пак се виждат спокойно

 

Проблемът далеч не е в светофара, а в малоумните шофьори, които или блеят някъде, или говорят по гсм-ите и съответно отново блеят някъде. Миналата или по-миналата седмица се прибирах от смирненски и след слизането има един пешеходен светофар, който светна червено и аз си спирам такъв и след 2-3 секунди чувам бясно свирене на гуми зад мен :pirate Човечецът не видял светофара, а явно и мен не ме е отразил, че спирам, та за една бройка да стане белята...

Link to comment
Share on other sites

Между другото там има и кретени, пресичащи на червено, защото не им се чака да им светне зелено, обаче определено повечето пъти автомобили минават на чарвено и искам да подчертая, че това винаги до сега е ставало при абсолютно чисто от препятствия кръстовище. До сега винаги са минавали на червено супер нагло и откровено без дори да им трепне окото автомобили, които просто си карат по булеварда - няма препятствия, няма камиони, няма дявол. Просто си минават... В останалите случаи, изброени по-горе (препятствия и т.н.) повечето хора намалят и се усещат навреме.

Link to comment
Share on other sites

та сега и аз взаимствах този приом.Като видя, че някой не спира и засилвам десният си крак в задната му броня...До сега 1 гомнар не е спрял да се разправя.....

 

брех....то в тоя форум само батки биячи дейба.... само да те питам до сега колко коли си ритнал или само си мислиш някой ден да ритнеш някой 18 годишен с голф 2-ка .... ? Питам щото ми стана интересно тоя пенсионер и ти верният му последовател какви точно се явявате че да си позволявате да чупите частно имущество..... щото ако аз мина на червено (естествено не го правя но всеки греши) и някой е такъв нервен пешеходец ми изрита колата и ми нагъне ламарините ми е трудно да ти обясня след като слезна какво точно ще му се случи , принципно съм против саморазправата на пътя но при такъв случай едва ли ще мога да се сдържа .....

И нека да позная...... ако мине Г класа или ЦЛ на червено няма да му ритнеш вратата нали :lol:

Не че се опитвам да оправдая тези малоумници които минават на червено ама тук положението е същото все 1 аз да слизам да бия всеки пешеходец който пресича неправилно.... щото повярвай ми има мнооого повече малоумни пешеходци отколкото шофьори. На няколко пъти ми се случва камикадзета да искачат пред колата на абсолютно забранено за пресичане място и ме спасява само късмета ми а ако го блъсна кво се получава да ти споделя ли ? Хващам мекия щото пешеходеца винаги е с предимство........

 

Миналата година имах подобна случка с тази с ритането на колата , идвам по новият надлез към кафе Графит , завивам покрай Божолето по павираната улица която води до Белите Брези , тогава броячите на първият светофар не работеха , светна жълто и прецених че няма да мога да мина и без да искам спрях на пешеходната пътека при което един супер оборотен чичка реши че тая пътека му е бащиния и аз съм спрял нарочно там и ми изрита задната броня , най-вероятно и той не очакваше да слезна да се разправям и затва си продължи по пътя наперено ..... само дето като спрях до него и излезнах от колата започна да ми се обяснява като ученичка .......... стана ми жално щото само дето не предложи да ми направи свирка да го оставя и заради това не се стигна до нещо по сериозно ........ хубавото е че са ме научили на уважение към по възрастните , за съжаление обаче има доста хора на които не им пука :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ами това наистина е тъпо...ти ще му ритнеш колата, той какво да те направи?Да те сгази?Това, че има идиоти минаващи на червено не значи, че трябва на тяхното ниво да се слиза и да се саморазправя човек.

Link to comment
Share on other sites

.................

 

Не съм бияч, но при червено светнало преди 6 секунди и чуваш как някой вместо да спира издува пред носа ти кво?Да го гледам?Тегля му п*тките майни и се засилвам с десният крак.Правил съм го вече 2 пъти като последно беше един сив дълъг Мерц, който идея си нямам какъв е.

 

Той къв се явява "цар на пътя", богопомазан, гъзар, че не спазва правилата?Щом някой си позволява с явен риск да ме прати в болницата, аз с явен риск му ритам задната броня.Ти може да си сякав ама ти казвам, че до ся 1 не е спрял да се разправя.

 

И да искам да ритна вратата на някой, който минава пред мен с 60 няма как да стане сещаш са.

 

И като слезнеш кво?Двмата ще се хванем да се бием щото повярвай ми и аз няма да съм по-малко изнервен от теб.

 

За пешеходците съм съгласен.Една голяма част са овце, но точно този светофар, който го гледам всеки божи ден в продължение на 23 години, не оправдавам тези, които напълно НАРОЧНО минават на червено.И то защо?Само щото бил пешеходен светофар....

Link to comment
Share on other sites

брех....то в тоя форум само батки биячи дейба.... само да те питам до сега колко коли си ритнал или само си мислиш някой ден да ритнеш някой 18 годишен с голф 2-ка .... ? Питам щото ми стана интересно тоя пенсионер и ти верният му последовател какви точно се явявате че да си позволявате да чупите частно имущество..... щото ако аз мина на червено (естествено не го правя но всеки греши) и някой е такъв нервен пешеходец ми изрита колата и ми нагъне ламарините ми е трудно да ти обясня след като слезна какво точно ще му се случи , принципно съм против саморазправата на пътя но при такъв случай едва ли ще мога да се сдържа .....

И нека да позная...... ако мине Г класа или ЦЛ на червено няма да му ритнеш вратата нали :lol:

Не че се опитвам да оправдая тези малоумници които минават на червено ама тук положението е същото все 1 аз да слизам да бия всеки пешеходец който пресича неправилно.... щото повярвай ми има мнооого повече малоумни пешеходци отколкото шофьори. На няколко пъти ми се случва камикадзета да искачат пред колата на абсолютно забранено за пресичане място и ме спасява само късмета ми а ако го блъсна кво се получава да ти споделя ли ? Хващам мекия щото пешеходеца винаги е с предимство........

 

Миналата година имах подобна случка с тази с ритането на колата , идвам по новият надлез към кафе Графит , завивам покрай Божолето по павираната улица която води до Белите Брези , тогава броячите на първият светофар не работеха , светна жълто и прецених че няма да мога да мина и без да искам спрях на пешеходната пътека при което един супер оборотен чичка реши че тая пътека му е бащиния и аз съм спрял нарочно там и ми изрита задната броня , най-вероятно и той не очакваше да слезна да се разправям и затва си продължи по пътя наперено ..... само дето като спрях до него и излезнах от колата започна да ми се обяснява като ученичка .......... стана ми жално щото само дето не предложи да ми направи свирка да го оставя и заради това не се стигна до нещо по сериозно ........ хубавото е че са ме научили на уважение към по възрастните , за съжаление обаче има доста хора на които не им пука :sayjin

 

Движението ни по пътищата и самините ни пътища са една от капките в морето от алогизми в нашата мила рОдина. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И като слезнеш кво?Двмата ще се хванем да се бием щото повярвай ми и аз няма да съм по-малко изнервен от теб.

 

Зависи кой излиза от колата, в моя случай даже вина нямах, тоя зад мен се беше заблял и ме подпря леко отзад, аз излезнах само да видя дали има нещо на колата ми, а от колата, която ме подпря излезнаха двама прилично огромни, биха ми два шамара, казаха ми да си хващам пътя и да се омитам, ако бях тръгнал да споря с тях сигурно и по-сериозно щях да си изпатя. Изроди на пътя има всякакви и гледам да нямам контакт с тях.

Link to comment
Share on other sites

Зависи кой излиза от колата, в моя случай даже вина нямах, тоя зад мен се беше заблял и ме подпря леко отзад, аз излезнах само да видя дали има нещо на колата ми, а от колата, която ме подпря излезнаха двама прилично огромни, биха ми два шамара, казаха ми да си хващам пътя и да се омитам, ако бях тръгнал да споря с тях сигурно и по-сериозно щях да си изпатя. Изроди на пътя има всякакви и гледам да нямам контакт с тях.

Случката ми напомня за случка на един мой приятел . Та моя човек покрай неговата абитюрентска събра парички и реши да си купи рено 5 . Сложи му лети джанти ( един месец му седяха на балкона докато намери секретни болтове ) , ксенонче , музичка .. и всичкото това беше монтирано в една слънчева събота миналата година . Вечерта нашия излезъл да се поразкара с трансгалактическият си "кораб" и точно на пешеходния светофар на военна болница някакъв чичо с джип го подпрял .. ама съвсем , съвсем,съвсем леко , при което моят приятел излязъл от лайнопеда си , човечеца и той слязъл от джипа и моя хвърлил едно око на бронята си (на която и нямало абсюлютно нищо) и извикал силно и звучно "Аааааааааааааааааааааааааааа 50 лева !!! " при което резултата бил същия като твоя ... със шамарчетата и укорителната реплика да си хваща пътя ...

Link to comment
Share on other sites

Ама е прав Васко че на думи всички са биячи... аз спирам да говоря глупости не знам за вас :) Днес установих че колкото по-малко се връзвам и гледам с насмешка бутането толкова по-спокойно минава всичко и в крайна сметка се нервирам по-малко... даже трябва да се ограничавам и в псувните след като от задната седалка junior взе че се впечатли и повтаряше една от тях в продължение на 10 минути после показа наученото на баба си а аз трябваше да давам писмени обяснения откъде и защо малкия знае такива работи... Мисълта ми е че след въпросната случка следващите хомосексуалисти които правиха тъпотии ги приех стоически даже без да ги "отразя" и изненадващо за мен като следнах бях в по-добро настроение от обикновено...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...