Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Психологически трикове казваш, някои хора нямаме време да вникваме във всички търгашески номера. Последно бях свидетел как бензинова помпа на етикетна цена 108лв може да се вземе за 45! То бива, то може ама чак пък толкоз!

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че нашите тука отдавна се знае, че дерат на поне 100% отгоре. Защо комплект от 3 чистачки мога да да го взема от Англия за 25 кинта с доставката до Бг, а тук само за предни да искат 110 лв, щото били със специфично захващане. Карта с памет 64 гб от чужбина ми идва по-евтино от 32бг същата марка и модел но в Бг. Примерите са много и безкрайни. Питай netrootbg колко пари е спестил от разликата в резервни части за неговата кола между наши и чужди магазини. Преди няколко седмици търся пръскалка за чистачките - предлагат ми от ударена кола, на старо 1 за 15 лв, като за 20 аз си купих комплект от 2 чисто нови.

Link to comment
Share on other sites

... и за БМВ свещите от мега-гига-супер-ала-бала клас 4 плюсни, платинени ... и знаеш ли ква е разликата с ДЕНСО от 2лв :D :D :D никаква (може денсото и 3лв да е :D )

 

________________

иначе много интересно... дадена стока тука като е 10лв при нашия стандарт на живот (без отстъпка), що може да си я купиш от САЩ или Германия за 5-6-7-8лв (без отстъпка)... излиза, че маржа там е по-нисък от маржа тук, или тук има няколко препродавача ... друго обяснение не трябва да има?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дежурното обяснение е : 'Ами тука потреблението е по-малко а разходите са същите че и по-високи от там. ' А сега де. От какъв зор наемите и другите разходи са същите или по-високи от тамошните?!? И същевременно занаятчийската работа е силно подценена тук.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

... и за БМВ свещите от мега-гига-супер-ала-бала клас 4 плюсни, платинени ... и знаеш ли ква е разликата с ДЕНСО от 2лв :D :D :D никаква (може денсото и 3лв да е :D )

 

________________

 

иначе много интересно... дадена стока тука като е 10лв при нашия стандарт на живот (без отстъпка), що може да си я купиш от САЩ или Германия за 5-6-7-8лв (без отстъпка)... излиза, че маржа там е по-нисък от маржа тук, или тук има няколко препродавача ... друго обяснение не трябва да има?

Амии има разлика.И тя е че ще докажа на тъпия ми съсед газаджия,че с автоматична настройка не ми работи добре колата :D 

Link to comment
Share on other sites

Питай netrootbg колко пари е спестил от разликата в резервни части за неговата кола между наши и чужди магазини.

Последният месец само за моята кола спестих около 600-700 лева. Лагери на главините. С гаранция и доставка са около 100 лева бройката от Германия. В бг са 420-450 лева... Общо за мен и за приятели спестените пари са над 1000 лева за няма и месец. То не само с авточастите е така. Да не говорим за бебешки памперси. Като цена нямат нищо общо, качеството да не говорим. Нямат нищо общо продуктите които се продават в Бг с тези в Германия или Англия.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, че вие имате идея за бизнес. Явно знаете кое, откъде и за колко да го доставите. Кое ви спира?

Мислих си да развивам подобно нещо, но няма как да му отделя достатъчно внимание. За момента го правя само за приятели и близки познати.

Link to comment
Share on other sites

За момента го правя само за приятели и близки познати.

 

Което ме навежда на мисълта, че към есента или зимата вероятно вече ще имам нужда от 1 кашон от същото (ти си знаеш). :laughing:

 

P.S. И си прочети най-сетне ЛС-тата...ааааа! :online2long:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ватманосвай си го със здраве. Предпочитам леген 4та генерация витек пред тая повърня. Тва е същото да си лесбийка. Винаги можеш да си вземеш 1 метър вибратор, но нищо не заменя чистото месце пък било то и 10 санта ;)

Link to comment
Share on other sites

Ватманосвай си го със здраве. Предпочитам леген 4та генерация витек пред тая повърня. Тва е същото да си лесбийка. Винаги можеш да си вземеш 1 метър вибратор, но нищо не заменя чистото месце пък било то и 10 санта ;)

Шегата на страна ама сички шефчета в АЕЦ Козлодуй са с легени ;) 

Link to comment
Share on other sites

легени? Леджент? Хонда? Кой го интересува?!

 

Иначе и аз бих си джиткал с тролейбуса от понеделник до петък, не виждам къв ви е проблема с тях. По-бързи са, по-тихи са, спец Тесла-та е пълна с шукарийки и салона й е страхотен... кво повече да иска човек от кола за возене. Може би Йес-Клас или Ролс ама ...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=5gFGX43vubM

 

Финалните думи са много важни :)

Жълтата струва 1 торба пари, сивата половин, и с останалото си купуваш гориво, с което ще стигнеш до луната.

If you choose the yellow one, you have to be soft in the head :)

Link to comment
Share on other sites

Ватманосвай си го със здраве. Предпочитам леген 4та генерация витек пред тая повърня. Тва е същото да си лесбийка. Винаги можеш да си вземеш 1 метър вибратор, но нищо не заменя чистото месце пък било то и 10 санта ;)

Ама тва за вибратора и мръвчицата така пък убедено да го каза, гаче лично да си ги пробвал......

Link to comment
Share on other sites

Ама тва за вибратора и мръвчицата така пък убедено да го каза, гаче лично да си ги пробвал......

Какъвто си ни е хубавец, нищо чудно да е сменил полюсите :gayviolet:

Link to comment
Share on other sites

Не издържах в тая жега и отново - предишната филтърна кутия ми бе потрошена в инцидент - направих изолация за входящия въздух, просто при каране следобяд се усеща загубата на "респонс" / отзивчивост на мотора и сякаш леко кашкавален ви става педал, а не с пряка вързка с двигателя. 

Нямаше да е лошо да си бях взел шапка и да бях се сетил по рано да си купя водичка... че на 34гр не е хава да седиш ама ... чисто информативно вчера при налагане за проба на кутията бях използвал ремонтно тиксо (онова много здравото дето е като на нишка от нелепящата страна мяса на ПВЦ фолио), но снощи ми се наложи да карам вечерта колата и изненада, днес при сваляне на кутията за довършване тиксото беше почти разтопено особено около радиатора водния където е областта ... по етикет държи до 80гр това тиксо... сами си правете изводите какви темеператури има в коша на автомобила.

 

Малко снимки > 

2712aa81ab70a93b.jpg a9fa9fe4387ca9dc.jpg

 

5393180c249a02f2.jpg 0c5ff0a97c087ecf.jpg

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...