Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

В лигата ми (платинум) аз съм единственият теран (10-то място) в топ 23...

 

Runner, не знам дали е по-динамична играта, ама определено губя по-често от преди.

Точно преди последния ресет бях 1-во в Diamond със 16/3. Сега статовете ми са 19/13 и съм в платина. И нещо друго забелязах. Преди като си изиграех плейсмънтите, винаги отивах в най-високата лига, примерно платина преди последния ресет и диамантена след последния ресет. Причината за това беше, че побеждавах и в петте плейсмънта (нещо, което не е доста трудно, като се замислиш...). Но сега пак си победих и в петте плейсмънта и какво да видя...сложи ме в голд. След не знам си колко игри ме вкара в платина. Чудя се възможно ли е с плейсмънти да отидеш направо в платината или в диамантената.

Link to comment
Share on other sites

Нямам представа дали е възможно, по-скоро не е. Според мен така са го направили. Аз от 5 плейсмънта единия го загубих и ме прати в голда на 100то място със 72 точки на бонус пула...

Link to comment
Share on other sites

За диамантената съм сигурен, че не може да се влезне след плейсмънт мачове. За платината не знам.

A откъде знаеш. Има ли го някъде като официална промяна? Дай линк, да го прочета и аз, че ми е малко странно, че не са го обявили. Може би този път наистина оценява скила и наистина е преценило, че аз с 5 победи трябва да отида в голд, а друг може с 3 победи и две загуби да отиде в платина.

Link to comment
Share on other sites

До колкото ги следя и аз нещата, сега след плейсмънт мачовете може максимум в голд да те класира системата. Чак след това трябва вече да играеш за по-висока лига.

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен от себе си :)

Играя срещу теран и нарочно бързам за роучове (в крайна сметка се раждат само 2). Той ги вижда и започва да вади маса мародери. Аз обаче вече имам муталиски и ги избивам. Той логично вади марини и викинги. Аз на свой ред блъскам зерглинги и бейнлинги. Пресрещам му армията, изнасилвам я, влизам в базата и виждам, че всички съплай депа са на едно място - бам с бейнлингите. GG :)

Link to comment
Share on other sites

A откъде знаеш. Има ли го някъде като официална промяна? Дай линк, да го прочета и аз, че ми е малко странно, че не са го обявили. Може би този път наистина оценява скила и наистина е преценило, че аз с 5 победи трябва да отида в голд, а друг може с 3 победи и две загуби да отиде в платина.

 

patch 15 ... As an additional note, an implication of this change is that players will no longer be immediately added to the Diamond league upon completion of their placement matches. You can read about the database reset here: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=25171930882&sid=5000

 

source - http://forums.battle.net/thread.html?topicId=25170441407&sid=5000

 

Преди можеше директно да те лепне в платината, но не и в диаманта... сега не знам дали е така. Затова и казвам само това, за което съм сигурен ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая отидох в диамантената, 5-то място. Три игри срещу един и същи пич протос сигирно му писна да му измислям тактики. Първа игра, бърз експанд по подобие на TLO vs WhiteRa Honor Rematch. Втора игра, много много бързо банши. Трета игра, ръш с марини. Чест му прави на пича, че на всичките каза very well played. Аз понякога не мога да запазя самообладание като неговото.

Link to comment
Share on other sites

Гледайте тази битка - http://www.youtube.com/watch?v=MLW5ius_lI4

верно се оказа епик :)

 

Едит: дал съм линк само за първата част... вярвам, че сами ще си намерите останалите :)

 

наистина е епик терана биеше не знам защо се отказа..

Link to comment
Share on other sites

Защото сигурно не е знаел, че в другите си бази Ра нямаше нищо, както и ресурси. Трябва и психически да си стабилен, но сигурно е трудно когато играеш с/у такъв опонент и изведнъж в края на играта те изненада с нещо.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Всъщност, според мен, ситуацията беше патова. Верно, че пича можеше да изрине всичко, но мисля, че нямаше начин да изнесе горната лява база на островчето. Въпреки това и аз се изненадах, че излезна.

 

Link to comment
Share on other sites

Според мен терана лефтна, заради ДТ-то в базата си. Мислеше, че не е само 1, а че са много и нямаше ресурс с който да прави войска в базата си и очакваше wipe на базата си. Освен това мислеше, че Ра има още газ за още войдове... или иначе казано мислеше, че Ра-то е много напред с ресурсите.

Link to comment
Share on other sites

 

StarCraft II Beta – Patch 17 (version 0.20.0.16036)

 

Bug Fixes

 

Many of the following bug fixes were intended for internal testing only, and are now being reverted.

 

250mm Strike Cannons can no longer deal damage to hidden targets.

Barracks build time decreased from 65 to 60 seconds.

Bunker build time decreased from 40 to 30 seconds.

Canceling morphing Banelings now returns 75% of the cost like other morphing Zerg units.

Hellion range reverted from 6 to 5.

Reaper build time decreased from 45 to 40 seconds.

Zealot build time decreased from 38 to 33 seconds.

 

Link to comment
Share on other sites

Абе като гледам как усилено продължават да бъфят тераните, почвам да си мисля, че нещото, което не е наред май е в моя телевизор... И от тук ми се разклаща целия мироглед и почвам да си мисля лошо нещо ли е геноцида, наистина ли всички сме равни, наистина ли kotora е невъобразим досадник и други философски въпроси :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма логика, бе! Човеците поначало са кекави създания, как може да имат реален шанЗ срещу разни извънземни. Положението е точно като в AvP, само че там маринката умира като офлюх, а в SC тераните те мажат като офлюх :)

 

 

Не се оплаквам, просто ми е весело и сея простотии :D

Link to comment
Share on other sites

Просто връщат неща, които са пропуснали. Патч 16 е с много пропуснати промени, които са били за вътрешно тестване и сега ги връщат обратно както бяха когато свърши първата фаза.

Link to comment
Share on other sites

Абе само аз ли не мога да се вържа?

 

ред: Да му бера лайката, сега логина е ОК, пишем парола, и к'во - няма ник, няма икона, празно поле и ентер... Е да, ама ентер - чучур! Пак на логин скрийн... Ше им се логна аз с един по-одялан дънер...

Link to comment
Share on other sites

Няма логика, бе! Човеците поначало са кекави създания, как може да имат реален шанЗ срещу разни извънземни. Положението е точно като в AvP, само че там маринката умира като офлюх, а в SC тераните те мажат като офлюх :)

 

 

Не се оплаквам, просто ми е весело и сея простотии :D

Ми естествено, че тераните мажат. Все пак пет маринки умират от войд рей. Естествено,че два викинга не могат да бият зареден войд рей (не само, че не го бият, но и не го наточват и наполовина) Говоря за ситуацията, в която войд реят идва и се зарежда от някоя сграда примерно. Естествено, че ако протосът направи прокси в базата ти, дори и да си видял проксито, казармата ти става едновременно с неговата, и познай кой побеждава 1 марин или 1 зеалот (заради хронобууст). Много е силен теранът, как. Естествено, че трябва да го дебъфнат. Толкова е силен, че в лигата ми има до 30-то място 4 терана, от които аз съм единият. И естествено, че 6 рейндж -1 = 5 рейндж е супер голям бъф... Само мародерите не са пипнали, но очаквам вече да искат ъпгрейд, за да могат да се движат (100/100) и да взимат 5 лимит, защото 5 мародера бият имортал.

 

 

И аз не се оплаквам, просто ми е тъжно, че има хора, които смятат, че теранът е overpowered.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...