Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Според мен най-показателно е съотношението победи-загуби.

Сутринта бях на 30-то място в платина, но след голям срив сега съм на 88-мо с 214 точки, 25 победи, 23 загуби. Да вземе да ме върне в златото, че много фрустриращо ми влияят тези загуби :)

Ами аз гледах една класаця на тийм ликуид, че първите 1000 в ладер имат 60.51 % съотношение на победи/загуби. И аз имам сривове, за съжаление. Бях докарал до 4-то място в диамантената си със 49/33, но като се прибрах от работа, реших да поиграя и направих 8-мо място със 52/37. Мразя протос, съжалявам, но раса, чиито работник е БЕЗСМЪРТЕН ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

По тая логика... дроните също са безсмъртни щото регенерират кръвта си. Не знам... преди ми се виждаше сякаш протоса беше с леко предимство спрямо другите раси. Сега май така стана с терана. В смисъл гледайки повторения на хора които я разбират играта не на разни нубчета като мен :) В това аз лично не виждам нищо лошо понеже играя или теран или в краен случай протос, но ми е интересно вие как виждате нещата след последният патч (не гледам ледърите къде колко и от коя раса има, понеже това е субективно... все пак повечето си играят с любимата раса и добрият си побеждава слабият без значение от расата).

Link to comment
Share on other sites

все пак повечето си играят с любимата раса и добрият си побеждава слабият без значение от расата).

 

Да де ама първите се предполага да са доволно добри без значение от расата.

 

На мен ми се удава най-лесно протоса. С теран няколко пъти ядох бой въпреки че ужким всичко беше правилно. Докато с протос нещата са някак ясни - много сталкери не може да са грешка а блинка е просто велик. Колосите пък са невероятни срещу земна армия особено на зерги, но и правят и марините на салата за нула време, само танковете им се опъват леко но те затова са сталкерите - блинкваш между танковете и колосите ги довършват преди да се усетят какво им е дошло. А с много gateways създаването на армия на произволно място на картата е просто 1 път.

 

Зергите за сметка на това са ми най-трудни но то е до нагласа. Нещо не мога да се ориентирам как да играя правилно с тях а ме мързи да изгледам 10тина игри на добри зерги за да се усетя какво пропускам

Link to comment
Share on other sites

Докато с протос нещата са някак ясни - много сталкери не може да са грешка
Не съм особено съгласен. Има ситуации, в които е по-добре да наблегнеш на зийлотите...

 

Нещо се опитва да ми обясни, че съм с грешна версия... т'ва да не би да значи край на бетата?

Link to comment
Share on other sites

Толкова съм добър, че ме няма в тази класация - за мен са направили отделна.

Ето ви една интересна табличка

 

 

Satiini (Elf/Terran)

Miou(Human/Terran)

MoonGlade(Elf/Zerg)

DeMuslim (Human/Terran)

NightEnD (Undead/Protoss)

ThorZaIN (Human/Terran)

 

Това е, което видях (също и EnvY в първите 100, но не съм сигурен, че е той). Видях и ZeeRaX, но той никога не е играл Warcraft 3 на истински про ниво, така че не го броя.

Както и да е, изглежда че 50% от играчите на Warcraft избират Terran! Браво !

Link to comment
Share on other sites

Това не го разбрах. Какво като избират теран?

Ми радвам се :)

Ще има от кого да се уча :)

Между другото, кажете си никовете, да се видим, да си разгледаме ачийвментите...

WickedSkies

Link to comment
Share on other sites

Ми на линка, дето ти даде :)

 

Той е само за diamond. А ако имаш предвид сайта, който се отваря при кликване върху даден играч, на мен ми дава грешка: "We seem to be having a little problem with our website, so we may experience some slight turbulence and then - explode."

Link to comment
Share on other sites

Аз горе като смених на EU и спря да дава грешка. Иначе от втората фаза на бетата играх само 4 мача. Нещо не ме кефи да падам, ще изчакам първо като я купя да мина всички туториали и да се спрявам добре с АИто и тогава с/у хора. След няколко стотин игри, може и да се плейсна и задържа в нещо друго от copper :D

Link to comment
Share on other sites

Той е само за diamond. А ако имаш предвид сайта, който се отваря при кликване върху даден играч, на мен ми дава грешка: "We seem to be having a little problem with our website, so we may experience some slight turbulence and then - explode."

 

Как ще е само за Diamond като виждам на дъното хора с по 5-6 игри само... иначе ника ми е като във форума същия но не се виждам в този списък

 

 

Аз горе като смених на EU и спря да дава грешка. Иначе от втората фаза на бетата играх само 4 мача. Нещо не ме кефи да падам, ще изчакам първо като я купя да мина всички туториали и да се спрявам добре с АИто и тогава с/у хора. След няколко стотин игри, може и да се плейсна и задържа в нещо друго от copper :D

 

Ако играеш срещу AI-то най-много да свикнеш да правиш кули на ключови места и да се окопаеш докато произведеш Battlecruize-и, Carrier-и, Broodlord-ове и подобни. Досега AI с марини или зерглинги не съм бил (говоря за повече от 1 AI, защото 1:1 се трепе за закуска с много малко микро). И освен това свикваш какво да очакваш - примерно при първия SC протоса винаги играеше да изкара 12 zealot-а и след това нападаше. Можеш спокойно да играеш за муталиски срещу 2 протоса и с малко кули ги спираш безпроблемно (кулите колкото да ги забавят на 1 място да не мърдат много че по-лесно да ги трепят муталиските).

Link to comment
Share on other sites

Поръчах я! :)

 

Дядо, горе в тайтълбара пише "diamond ranking".

 

Като става дума за AI, забелязали ли сте, че компютърът чийтва? Работниците носят по повече минерали - 7 или 8, не помня точно. Реших да изхитрувам и да видя как се развива insane zerg, след което се опитах да повторя, но уви. Като обърнах внимание се оказа, че той прави roach warren, преди моят spawning pool да се е излюпил...

Link to comment
Share on other sites

И аз я поръчах. Обаче от Ozone. Много добро впечатление ми направи, защото я поръчах в неделя след обяд и няма и 1 минута след като направих заявката ми се обади тяхна служителка да ме пита дали потвърждавам и да ми разясни повече подробности по доставката. Даже 25 точки имам, с които мога да си купя някоя по-стара игра или да ги събирам след като правя и други поръчки от там и накрая да си взема нещо по-хубаво с повечето точки. Казаха, че на 27 ще я получа...

Link to comment
Share on other sites

Поръчах я! :)

 

Дядо, горе в тайтълбара пише "diamond ranking".

 

Верно. Не го забелязах тъй като гледах страницата а на заглавието рядко обръщам внимание какво пише.

 

Иначе аз до platinum стигнах и то давах чат-пат някоя игра за да не ме прати много нагоре понеже почват да стават едни тегави игри като ме пусне с по-сериозни противници... Пък и аз пуках само 2v2 че по-голям купона

 

 

 

Като става дума за AI, забелязали ли сте, че компютърът чийтва? Работниците носят по повече минерали - 7 или 8, не помня точно. Реших да изхитрувам и да видя как се развива insane zerg, след което се опитах да повторя, но уви. Като обърнах внимание се оказа, че той прави roach warren, преди моят spawning pool да се е излюпил...

 

А добър ден. Протоса пуска 1 проба после пилон. Как стават тези неща мислиш :) На мен докато ми стане гейта той направи 2, пуснал някой zealot че и експанд пуска. После да видиш в какви количества прави имортали... И със зерг как се отнася за норматив като извадиш първи юнит муталиск :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...