Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Като четя постовете Ви колеги, оставам с впечатлението, че повредата е в моя телевизор, защото играта ми се струва добре балансирана в момента и за всичките си загуби все намирам кусура в себе си и действията си в конкретен мачъп. :laughing: :bgrin:

Ама пък ми е весело - дори и като загубя. :beerchug :beer:

 

Аз пък обичам да правя простотии - като примерно да пусна 2ри нексус преди пилона или 2ри и 3ти hatch и после pool... с теран бях преградил входа на противника с 2 команд центъра и после ги издебнах в гръб с 2 * 15 рийпъра като едните го тормозят от едната страна другите направо при работниците. Ей такива... и ако не скаутва после става много весело, ако скаутне късно също... е отнасят ме често ама то като правя такива колосални простотии няма начин :) Но пък колко се хиля не е истина

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Не я разбирам тази система - при предишния ресет след 4:1 в placement ме сложи в diamond лигата. Сега при 5:0 ме прати в платина. Не се оплаквам, просто недоумявам на какъв принцип става това.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък обичам да правя простотии - като примерно да пусна 2ри нексус преди пилона или 2ри и 3ти hatch и после pool... с теран бях преградил входа на противника с 2 команд центъра и после ги издебнах в гръб с 2 * 15 рийпъра като едните го тормозят от едната страна другите направо при работниците. Ей такива... и ако не скаутва после става много весело, ако скаутне късно също... е отнасят ме често ама то като правя такива колосални простотии няма начин :) Но пък колко се хиля не е истина

 

To някой път с такива глупости, такава изненада може да им вкараш, че да си мислят, че си хакер нещо даже. Особено ако не се усетят навреме за твоите глупости.

 

 

Не я разбирам тази система - при предишния ресет след 4:1 в placement ме сложи в diamond лигата. Сега при 5:0 ме прати в платина. Не се оплаквам, просто недоумявам на какъв принцип става това.

 

Освен да има предварителна тежест. Или пък предния път да си бил 4, които са били с 4:0 статс, а сега да си бил 5 ама с по-лоша статистика - примерно 2:2 или нещо от сорта.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама сигурно близард се гордеят с Протоса си. Най-малко го чоплят от началото :D Може би ползват протоса за опорна точка на баланса :D

Link to comment
Share on other sites

При вас има ли проблем с лага? Последната игра току що беше просто кошмар - на всяка една секунда, една секунда замръзване. Направо се измъчих...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама сигурно близард се гордеят с Протоса си. Най-малко го чоплят от началото :D Може би ползват протоса за опорна точка на баланса :D

 

Идеален е ! Само малко обаче трябва да го резнат, малко повече енергия да дърпа ФФ -а примерно, те и с масивните единици го поокастриха, ама още малко може ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ами ето едно конкретно предложение - гъбата на инфестора да прави примерно още 10 за още 2 секунди, защото в момента е абсолютно безполезна, освен ако не искам да го забавя, което няма почти никакво реално значение, защото дали ще дойде 30 секудни по-късно или по-рано в базата е все тая...

Гъбата е ТОЧНО средстовото, с което да биеш така страшните МММ. Замисли се, виждате се, той пуска дрогата, и тогава ти му пускаш гъбата. Ето какво става тогава

 

1. Не може да бяга от зерглините/бейнлингите, което е доста пагубно. Ако имаш и хидри, марините не могат да стрелят по тях.

2. Марините му специално са на СВРЪХ малко кръв в точно този момент (заради дрогата и фунгала) и ако бейнлингите стигнат, става лошо.

3. Медиваковете стават разногледи и им свършва енергията или поне не могат да смогнат да хийлнат всичко.

 

Честно казано, според мен ви куца нещо микрото, за да се оплаквате толкова. Погледайте малко реплеи и поиграйте малко повече, вместо след всяка игра да спамите форума.

 

Та, както виждаме, за да направи нещо, зергът трябва да се излее на вълна, а не постепенно. Ако не ви харесва стилът, играйте с теран или протос.

Link to comment
Share on other sites

Не става "изливането", защото като му се излееш с 200 лимит, ти прави армината на салата и докато ти се излюпи армията за следващата атака, ти е направил контрата и ти е отнасал поне 1, а по някой път и два експанда. Фъгнгъла не върши работа, защото за да има ефект от него трябва да се гоните 10 минути по картата, че да понесе все пак някакви щети. Може да ми куца микрото, но гледам да компенсирам с макро и мисля, че 5 бази срещу 2 негови трябва да върши работа, но уви, резултата не е много в моя полза. А не е като да не съм играл и да нямам опит, малко или много съм направил около 400 игри вече... Последните ми игри срещу теран обаче правя по 20тина банелинга и резултата е доволен. Смятам да продължа да го пробвам, защото тия срещу които даде резултат не бяха кой знае колко добри, та се надявам сега в диамантената да е по-различно и да продължи да дава резултат.

Link to comment
Share on other sites

Не става "изливането", защото като му се излееш с 200 лимит, ти прави армината на салата и докато ти се излюпи армията за следващата атака, ти е направил контрата и ти е отнасал поне 1, а по някой път и два експанда. Фъгнгъла не върши работа, защото за да има ефект от него трябва да се гоните 10 минути по картата, че да понесе все пак някакви щети. Може да ми куца микрото, но гледам да компенсирам с макро и мисля, че 5 бази срещу 2 негови трябва да върши работа, но уви, резултата не е много в моя полза. А не е като да не съм играл и да нямам опит, малко или много съм направил около 400 игри вече... Последните ми игри срещу теран обаче правя по 20тина банелинга и резултата е доволен. Смятам да продължа да го пробвам, защото тия срещу които даде резултат не бяха кой знае колко добри, та се надявам сега в диамантената да е по-различно и да продължи да дава резултат.

 

 

И аз мисля, че банелингите са задължителна част от зергската армия при по-голяма игра. Аз точно от тях съм отнасял едни от най-тежките си загуби. Като се срещаме и той има кучета, бейнлинги, някой и друг роуч, и мутри и/или хидри примерно, докато моите отнасят кучетата, които трябва да са най-отпред - бейнлингите вече са стигнали и съм останал без марини и с полуживи мародери. Точния момент в който се наливат муталиските и/или хидрите и съм гг отвсякъде.

Имам няколко риплея на такива срещи, ама при мен като пускам по-стар реп играта дава грешка. Не знам защо.

 

---

Сега верно, че за това горното трябва ебати микрото, ама аз за какво не играя зерг. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля, че банелингите са задължителна част от зергската армия при по-голяма игра. Аз точно от тях съм отнасял едни от най-тежките си загуби. Като се срещаме и той има кучета, бейнлинги, някой и друг роуч, и мутри и/или хидри примерно, докато моите отнасят кучетата, които трябва да са най-отпред - бейнлингите вече са стигнали и съм останал без марини и с полуживи мародери. Точния момент в който се наливат муталиските и/или хидрите и съм гг отвсякъде.

Имам няколко риплея на такива срещи, ама при мен като пускам по-стар реп играта дава грешка. Не знам защо.

 

---

Сега верно, че за това горното трябва ебати микрото, ама аз за какво не играя зерг. :)

 

http://www.youtube.com/user/HDstarcraft#p/u/2/FO52eCNTdRc

 

Нямаше бейнлинги, но е нагледен пример за ефекта на вълната.

Link to comment
Share on other sites

Каква вълна бе? Терана беше 120 лимит, а зерга 190... И на всичкото огоре, Сен първо че беше подредил армията отдолу и отгоре, и второ му хвана четири тора с инфесторите. Покажи ми такава игра срещу МММ. Мисля, че ще ти е трудно, но ако все пак намериш, какъв процент ще е от цялото?

Link to comment
Share on other sites

Кво става с тоя зерг, както никой не играеше, сега гледам в моята лига в топ 10 - 7 зерга. Последните игри само мирър мачове играя, а като гледам по другите лиги положението е подобоно. Засилиха го с последния пач и всички почнаха зерг да играят... Тва е като политиците в Италия (че и в България), цветовете се променят спрямо силните на деня... Малцина са тези, които подкрепят расите си в добро и лошо. :D

Link to comment
Share on other sites

Малцина са тези, които подкрепят расите си в добро и лошо. :D
Малцина "сме" тези :D

 

Доколкото виждам, тук май всеки, освен дядо, си почна с една раса и си играе с нея.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да направя една ритуална нощна за сбогуване.

 

А иначе сутринта се събуждам, виждам, че половинката ми още спи, и се замислям: "Сега ако й пратя две групи зерглинги, няма да може да реагира и ще я изнеса..." :)

 

Неееее, нямам сериозни отклонения!

 

 

TLO vs WhiteRa - LIVE!

http://www.livestream.com/timestop007

 

Малко по-късно ще има и Machine vs WhiteRa, ама още не знам къде ще го дават - ако някой знае, да пусне линк!

Link to comment
Share on other sites

Малцина "сме" тези :D

 

Доколкото виждам, тук май всеки, освен дядо, си почна с една раса и си играе с нея.

 

Аз играх първо протос защото ме кефят най-много като визия. После реших да пробвам теран и ме кефят разни гадости които мога да правя с тях, пробвах и зерг но продължава да не ми се удава особено. Сега играя random че да не ми омръзва а и да ме изненада леко.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да направя една ритуална нощна за сбогуване.

 

А иначе сутринта се събуждам, виждам, че половинката ми още спи, и се замислям: "Сега ако й пратя две групи зерглинги, няма да може да реагира и ще я изнеса..." :)

 

Неееее, нямам сериозни отклонения!

 

Пак добре, че не си и направил backdoor с някой колос или тор докато спи/експандва ;)

Link to comment
Share on other sites

Завърших Бетата с 5 поредни победи (въпреки това си оставам абсолютен нуп :lol: ) - мн съм горд със себе си. Искам да благодаря и на колегата Runner, който ми даде акаунта си и ми позволи да се насладя на касапницата :P От друга страна - добре че свърши, че да имам повече време за жени и бира с приятелите. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще има още доста време да играем бетата. Определено имат голям проблем с бнета, защото сега беше абсурда се играе. Лага минаваше 1 секунда и съм сигурен, че проблема не е от мен, защото на противника му е било същото, поне според неговите думи. Миналата вечер пък грам не можеше да се играе, защото на всяка секунда по една секунда замръзване имаше, като това не е единствения случай, защото преди известно време пак се беше получило същото.

 

Каква ще бъде тая втора фаза от бетата?

Link to comment
Share on other sites

Спряха го :cry

 

Сега ше си цъкаме само офлайн. Някой може ли да припомни къде бяха по-кадърните AI-та (понеже тези с които преди време бях пробвал можех да отида с carrier а те още правят зерглинги и зийлоти и то по 2-3 само) и някой по-актуален launcher?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...