Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ся, човека е съумял да влезне в топ 5 на платината, при това, бидейки теран. Тъй че не го занимавайте човека за друго, освен за хвалби, автографи и срещи със хубавите ви сестри...

Link to comment
Share on other sites

Ся, човека е съумял да влезне в топ 5 на платината, при това, бидейки теран. Тъй че не го занимавайте човека за друго, освен за хвалби, автографи и срещи със хубавите ви сестри...

 

Топ пет на диамантената, всъщност. Вече съм на 14-то и пред мен няма друг теран. Не виждам и защо е този сарказъм. Щом Психара се оплаква от терана, защо пък да не се пооплача от протоса :).

 

П.С Ако са хубави сестрите, пращайте ги насам.

 

П.П.С Ако серете тухли, отидете на доктор!

 

П.П.П.С Автографи не давам, хвалби не приемам, но ако имате някоя и друга паричка да ме спонсорирате, ще си сложа имената ви на тениска и ще я нося, честно.

Link to comment
Share on other sites

Не, ако те спонсорирам ще искам ника ти да е Antares's.bitch.baba_qga. Така и така личния ми психоаналитик Thief последно време никакъв не се вясва - ще му прекратя трудовия договор, отваря се свободна позиция и мога да те наема :lol:

 

Иначе никога... добре де, почти никога, не съм мрънкал от протоса. Дори смятам, че в някои отношения си е imba. Мрънкам, че зерга е наведен, макар и да ми е най-слабата раса.

 

А сарказма е... хм, трудно ми е да обясня защо, може би щото съм си такъв. Приема ли се?

Link to comment
Share on other sites

Странно нещо - след загуба съм спокоен, но след победа, особено ако е било завързана битка, сърцето ми трепери като на тинейджър преди първия му път с любимата учителка по математика.

Link to comment
Share on other sites

Странно нещо - след загуба съм спокоен, но след победа, особено ако е било завързана битка, сърцето ми трепери като на тинейджър преди първия му път с любимата учителка по математика.

 

Като го спомена - и на мен ми се случва често. Основно когато съм се подготвил да издокарам противника (или поне единия от 2та) много грозно и е на косъм да мине или нищо да не стане (но ако мине е дотам просто или го връщам в 1ви клас). После за 5 минути едвам се успокоявам

 

 

@baba_qga, аз дори не съм играл играта. Нямам нито 1 пост тук касаещ gameplay или баланс.

 

А така хванах те. Знаех си че си ми хвърлил око!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Основно когато съм се подготвил да издокарам противника

 

Ако планирам найдъс, направо ми се изпотяват очилата от напрежение :D

 

Малко "интересна" статистика:

 

След 20 игри съм на второ място в gold като:

 

ZvT - 1 win, 3 losses

ZvZ - 3 wins, 4 losses

ZvP - 9 wins, 0 losses

 

Така и не смогвам да се оправя срещу харас с хелиони/бейнлинги, но за сметка на това протосите ги ям за закускообяд :)

 

 

 

От профила ги разгледах една по една - 20 не е чак толкова много. Ако станат 200, едва ли ще ми се занимава да броя :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък както ме класира в silver някъде (при 2v2) и направих няколко игри и тъкмо се забавлявах и бум - топ1 в gold... сега ме е страх да взема игра да не ме засили в платината че ще трябва да почна да мисля докато играя :lol:

 

A статистиките къде ги гледаш? Или броиш на ръка?

Link to comment
Share on other sites

Мен пък както ме класира в silver някъде (при 2v2) и направих няколко игри и тъкмо се забавлявах и бум - топ1 в gold... сега ме е страх да взема игра да не ме засили в платината че ще трябва да почна да мисля докато играя :lol:

 

A статистиките къде ги гледаш? Или броиш на ръка?

За съжаление на всички ни се налага да ги броим на ръка. Ето и моята бройка в лигата ми: (на ръка съм ги броил)

 

Теран -13

Протос - 48

Зерг - 20

Рандом - 19 (рандома не съм го броил, само съм го сметнал)

Link to comment
Share on other sites

На вас пуска ли ви опоненти, които не са Even Match? Днес забелязах, че от 30-на игри насам не съм виждал друго освен Even Match, защото докато зареждаше играта срещу един, който беше Slightly Favored, се сетих, че никога не съм виждал надписа на различно място освен в средата, а сега беше на друго място. Доста е досадно да играеш срешу Even Match, защото ако победиш, печелиш толкова точки, колкото и би загубил, ако загубиш. Друго си е да играеш срещу Favored, където ако спечелиш, все едно си направил 3 игри срещу равностойни противници, а ако ти си Favored, трябва много да внимаваш, за да не загубиш много точки. За мен това е доста по-голяма тръпка от това да знаеш, че играта е преценила, че противникът ти е толкова силен, колкото и ти, и предвижда 10-часова игра, в която трябва да се бориш със зъби и нокти, за да спечелиш, и при това наградата ти е малка.

 

Казвам това в контекст на факта, че, както отбелязах по-горе, от 30-на игри не ме е пускало срещу друг освен равен на мен по скил и съответно това доста забавя прогреса ми в лигата ми (4-то място в диамантена в момента със 48/33).

 

Другото, което изобщо не ми харесва, е че всеки може да види build order-a ми, гледайки последните ми игри, примерно. Преди няколко дена реших да погледна билд ордера на първия в лигата (протос) и видях, че прави void ray. Днес ме пусна срещу него, но бях забравил какво прави и си мислех, че играе за имортали и бях извадил гоуст, когато се появи с void ray-а и тогава ме светна, че съм се объркал. Но въпреки това малко се дразня, че ВСЕКИ може да ми гледа игрите и Build Order-a.

Link to comment
Share on other sites

Ето, че за някои неща може да сме на едно мнение - винаги съм се чудел защо са сложили тази графа "build order" в post-game статистиките. Вярно, че реален шанс да видят тази информация имат само хората, които си аднал като приятели, и тези, които си победил. Останалите е малко вероятно да цъкнат на даден профил с идеята да разучават BO. Но и така си е малко нечестно, особено ако често използваш разни "тактики" като бърз рийпър, 6-7-8 pool, baneling bust и т.н.

 

Иначе на мен ми дава само (slightly) favored противници. +36 точки след победа никак не е зле.

 

Много е фрустриращо - на custom ме пуска срещу хора, които дори още не са играли placement и срещу които цяла игра мога да съм със зерглинги и пак да ги бия. На ladder ми праща top platinum...

 

 

 

На всичкото отгоре, след 6 поредни загуби (от протоззз) и после 2 поредни победи, ме прати в платината. Дали изобщо на някой му е ясно как действа тази система???

Link to comment
Share on other sites

Ето, че за някои неща може да сме на едно мнение - винаги съм се чудел защо са сложили тази графа "build order" в post-game статистиките. Вярно, че реален шанс да видят тази информация имат само хората, които си аднал като приятели, и тези, които си победил. Останалите е малко вероятно да цъкнат на даден профил с идеята да разучават BO. Но и така си е малко нечестно, особено ако често използваш разни "тактики" като бърз рийпър, 6-7-8 pool, baneling bust и т.н.

 

Иначе на мен ми дава само (slightly) favored противници. +36 точки след победа никак не е зле.

 

Много е фрустриращо - на custom ме пуска срещу хора, които дори още не са играли placement и срещу които цяла игра мога да съм със зерглинги и пак да ги бия. На ladder ми праща top platinum...

 

 

 

На всичкото отгоре, след 6 поредни загуби (от протоззз) и после 2 поредни победи, ме прати в платината. Дали изобщо на някой му е ясно как действа тази система???

И на мен ми е странно, още повече, че никога не съм бил първо място в платина или голд, примерно от 21-во място голд, на 8 място в платина съм отивал, което ми се струва малко измислено. Не ги разбирам как стават нещата. Трябва както в Уаркрафт 3, да си има табличка за това колко опит дава всяка победа, защо и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Сега седях и се чудех, смятате ли, че това в коя лига си (диамантена, платина, голд и т.н) има някакво значение или сте от тези, които гледат точките. Ако сте от първите, важен ли е ранкът за вас и на кой ранк сте един ден преди края на бетата, а ако сте от вторите, колко точки имате?

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм си изиграл placement мачовете :D Ама никой...

 

И тези 120 лева близард ще ги вземат евентуално след края на отпускарския сезон...

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-показателно е съотношението победи-загуби.

Сутринта бях на 30-то място в платина, но след голям срив сега съм на 88-мо с 214 точки, 25 победи, 23 загуби. Да вземе да ме върне в златото, че много фрустриращо ми влияят тези загуби :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...