Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

Снощи прекарах няколко часа с LOST ARK, но стана към 2 и ми се доспа и не ми се пишеше. Лудницата е пълна - сървърите дори само за Европа са една камара, като абсолютно всичко е фраш и се чака доста за влизане. Избрах сървър Brelshaza, който бе току под сървър Antares, вероятно посветен на Пешо, който за едно е прав - при употреба на скил си е някакво ненормално звуково-светлинно шоу, което ми идва бая в повече. Причината - единственото място с под 1000 души опашка, като повечето сървъри бяха с 8000+ опашка, което си е половин час висене до влизане. Играта е уж free to play, но върви с DLC-та за общо 120 евра, лекинко така. Какво точно съдържат и дали реално си струват парите - нямам понятие. 
Първото нещо, което прави впечатление - никой не си е давал труд да направи привлекателен синематик, дори и в началото - така и нищо не се появи. Анимацията е в геймплей стил, като се наблюдава доста дървения ако питате мен. Лично аз очаквах нещо повече в това отношение, предвид какви чудеса има в Линеажа и Уоркрафт. Дето се вика - от едното уважение към феновете можеше нещо да се спретне. Ама пари струва... Ако добре помня същата дъскорезница бе и в Торчлайт. Възможно е да греша.   
Графично нещата са красиви, но на места се наблюдава конкретна дървения. Пради някаква причина Линеажа ми изглежда по-сериозна игра - тук нещата ми идват доста детски. Вероятно защото аз съм поостарял, а вероятно и защото почнах Sorceress, а тяхната зона поне от предварителните клипове си личеше, че ще е шарена градина. Наблюдават се типичните корейски идиотщини, особено при герои gunner и assassin. Първите са си откровено идиотични гротески във всяко отношение с някакви безумни оръжия колкото човека и ненормални хавърбордове... Вторите поне имат само оръжейна диспропорция, така щото носят калъчи колко тех самите... Всъщност не съм сигурен, това може и да са warrior класа. Абе типичните грешки при корейците във визуализацията. Затова и избрах героиня елф - поне е красива и стафовете й са съразмерни с нормалната логика.
Незабавно чатът е наводнен и заверски оспамен с реклами за злато срещу кеш. ОТВРАТИТЕЛЕН спам просто, нетърпима история ако изобщо някой се опитва да следи някакъв разговор. 
Играта "тръгва" от бифроста на Асгард, не знам по чия идея - 1 към 1 крадено. Оттам нататък имаме откровени кражби и от Линеажа, Диабло, Торчлайт - наред. Мамка му, дори озвучаването на колбите е копирано!!! 
Има огромни възможности за развитие на скилове и прочее, като най-доброто е, че всичко може спокойно да се ресетва и преработва при нужда. Само 15 левъл съм и не съм се задълбавал изобщо, ама грам дори да проучвам кое какво и как - щракам си по мой си вкус и преценка... Моето "бързо" превозно средство е кон, като ако питате мен и конят е осран - движи се и звучи някак дърварски. В Линеажа например тия неща са много по-напред. Получих и един заек за любимец малко преди да легна - и там има много опции. 
Поне засега не наблюдавам някаква тенденция към безсмислено пилене. Но пък съм в самото начало. Куестовете са бързи и кратички - повече е свързано с разходки. Карти и разположение - чисто Диабло, включително телепортите. Изцяло същата система. Удобна и практична.   
Ще се поразгледам още в бъдеще, но с нищо съществено не ме дърпа тая игра засега. А да почвам нова епопея с неспящи хлапетии - никъФ шанс... Имам си WOT и Lineage ако реша. Определено обаче съм любопитен да видя собствената крепост, тази островна система и прочее. 
Ако ви се намират къмто 80гб място и излишно време - не е лошо да се опита и разгледа. Като гледам тема няма смисъл да правя - едва ли ще има кой да говори в нея освен мен.  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Едни приятели ме накараха да я играя - не е лоша, но не е нещо, което да ме кара да грайндя 24/7. Не че имам и много време де, но все пак. ММО не бях цъкал от 10+ години.

Link to comment
Share on other sites

Щото пък тук малко изпИлени мозъци има от WoW и Lineage.

Аре стига сте се правили на пръднали в асансьора!

 

Link to comment
Share on other sites

Хайде, хайде. Преордерите ги правят заради разни допълнителни бонуси, които иначе няма да ги има след датата на релийза.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Хайде, хайде. Преордерите ги правят заради разни допълнителни бонуси, които иначе няма да ги има след датата на релийза.


Много ясно!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mIRCata said:

Хайде, хайде. Преордерите ги правят заради разни допълнителни бонуси, които иначе няма да ги има след датата на релийза.

 

Не всички пре-ордъри имат бонуси. А и "бонусите" са комични в повечето случаи. Едните са неща, които никога няма да ползваш, а ще държиш само за престиж (скинове и дрешки), другите са такива, които тотално чупят играта като някакви супер силни маунтове, оръжия или превозни средства.

А потенциалните рискове обвързани с получаването на тези бонуси? Като гадна игра, например. Или спад в цената от 50% за 1 месец, преди изобщо да си успял да си инсталираш при-ордъра.. Може да се окаже, че за тия при-ордър "бонуси" си платил 50% от стойността на играта, което са 60-70лв. Еб*м ти скиновете..

Link to comment
Share on other sites

Аз ли не разбрах или на картинката се казваше, че преордерите ги правят защото "щели да свършат". Аз обяснявам защо се правят, че не е това причината. В повечето случаи. Никъде не се коментира качеството или смисъла на другите неща. Освен пак да не излезе, че отиваме в темата какво е искал да каже автора и да си измисляме други неща освен конкретното нарисуваното в meme-to

7 minutes ago, w00x said:

А и "бонусите" са комични в повечето случаи .....

Това си е твое лично мнение. Много хора точно тези неща ги кефят. Аз суши не харесвам, ама жената и дъщерята го ядат много. Не им обяснявам колко са зле да ядат сурова риба. 100% съм сигурен за @TAZ например, че ще ти каже, че ще поръча WoW на преордер  ако му кажат, че ще има само 1 уникален pet в повече. В играта нищо не влияе. Но него си го кефи да си ги има.

10 minutes ago, w00x said:

А потенциалните рискове обвързани с получаването на тези бонуси? Като гадна игра, например

Ако я поръчам един ден след излизане или месец, дали ще е по-негадна играта? Това го има и в двата случая.

Може и да излезе, че са платили 50% за бонуси, парите са си техни, преценките също. Щом смятат, че тези си заслужава да се платят, ще ги платят. Кеф цена няма.

 

Все едно да те питам ти защо си даваш парите за Pixel, като може да си купиш 5 пъти по-евтин телефон и пак да говориш?

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Аз ли не разбрах или на картинката се казваше, че преордерите ги правят защото "щели да свършат". Аз обяснявам защо се правят, че не е това причината. В повечето случаи. Никъде не се коментира качеството или смисъла на другите неща. Освен пак да не излезе, че отиваме в темата какво е искал да каже автора и да си измисляме други неща освен конкретното нарисуваното в meme-to

 

Ако я поръчам един ден след излизане или месец, дали ще е по-негадна играта? Това го има и в двата случая.

 

Все едно да те питам ти защо си даваш парите за Pixel, като може да си купиш 5 пъти по-евтин телефон и пак да говориш?

 

 

Разбрал си. Картинката беше с комедийна цел и не беше нужно да се правят уточнения и да се опровергава. :D След това започна друга дискусия, породена от твоя коментар, защитаваш при-ордърите на дигитални игри.

 

Има го и в двата случая, но в единия поръчваш нещо с надеждата, че е хубаво, а в другия случай поръчваш нещо, със знанието, че е гадно. Не виждаш ли разликата?

 

Ако ме попиташ ще ти отговоря, но сравнението ти с при-ордъра на игри е неправилно. Правилно ще е да ме питаш защо си купувам Пиксел 2 месеца преди да е излезнал, при положение, че единственият бонус, който получавам от този при-ордър, е безплатен силиконов кейс за 40 цента. И това за сметка на риска телефонът да е ужасен по всеки един параграф. Не бих.
И пак нямаше да е правилно, защото Пикселът е физическо устройство и свършва, а дигиталната игра - не. Дори и цената не се качва, а гарантирано само пада.
А ако сравнението ти цели да покаже, че всеки си прави квото си му харесва, това никой не го оспорва.

 

Тия дигитални при-ордъри обаче косвено се отразяват и на хората, които не ги правят, защото разработчиците се научават, че могат да вземат много пари дори бе да са си направили труда да направят играта. Примери - бол. Примерите за смотана игра след големи очаквания са много повече от примерите за хубава игра след големи очаквания. И колкото повече се утвърждава тази философия, толкова повече ще стават примерите.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

Аз суши не харесвам, ама жената и дъщерята го ядат много. Не им обяснявам колко са зле да ядат сурова риба.

 


Което ми напомня какви уникални пресни неща си докарах вчера от Гърция. Снощи опекохме невероятно фагри, а днес се чудя сепиите или скаридите да пръжна... Тва прясното си е прасно ей! Да не говорим цени.. 

В тоя ред на мисли дали още днес да не си преордъна THE SETTLERS се чудя... :laughing1:
Вярвай ми мързи ме да видя с какво идваше. Мисля някакъв стартов бонус... Мързи ме. После ще видя :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абее, на мен лично ми е през оная работа дали ще имам пет или не. Ама за 30-40 евро отгоре пет, ебахти кефа :D 

 

Единственото нещо за което давам пари е battle pass в Warzone. Като там, ако играеш достатъчно можеш да си го купиш и без пари следващия. 

 

Иначе от няколко дена цъкаме 4 човека Unturned и е доста готина игрица. Има си PvP, можеш да си строиш бази. Абе като Dayz ама с графика на Minecraft :D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

на мен лично ми е през оная работа

Именно. За всеки е различно. Щом не ви бърка в джоба, какво значение има другите, че ги дават кинтите

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mIRCata said:

Щом не ви бърка в джоба, какво значение има другите, че ги дават кинтите

 

1 hour ago, w00x said:

Тия дигитални при-ордъри обаче косвено се отразяват и на хората, които не ги правят, защото разработчиците се научават, че могат да вземат много пари дори бе да са си направили труда да направят играта. Примери - бол. Примерите за смотана игра след големи очаквания са много повече от примерите за хубава игра след големи очаквания. И колкото повече се утвърждава тази философия, толкова повече ще стават примерите.

 

Link to comment
Share on other sites

Преордера не е лошо нещо. Лошо е глупендера, който повтаря да го прави със същата фирма и предица игра, осрала се предния път. Иначе, ако се наказваха с некупуване, на следващата игра и загуби ще се замислят.

По същия начин е и с DLC-тата, щото се научиха да не пускат игра с много неща а после да цоцат с нови и нови неща. Цивилизация 6 е с една камара DLC-та, нищо, че е хубава като игра.

Witcher-a беше добре. С осирането на CyberPunk не знам колко овце следващия път пак ще им купят играта.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Преордера не е лошо нещо. Лошо е глупендера, който повтаря да го прави със същата фирма и предица игра, осрала се предния път. Иначе, ако се наказваха с некупуване, на следващата игра и загуби ще се замислят.

По същия начин е и с DLC-тата, щото се научиха да не пускат игра с много неща а после да цоцат с нови и нови неща. Цивилизация 6 е с една камара DLC-та, нищо, че е хубава като игра.

Witcher-a беше добре. С осирането на CyberPunk не знам колко овце следващия път пак ще им купят играта.


Да те разочароват и пак да се нахендряш е тежка диагноза... А иначе DLC си е вече новата политика и там са парите. Не напразно всички масови игри ги правят вече безплатни за игра с възможности не с труд и способности, а с пари да дърпаш напред. Играй си нали, ама ако не похарчиш кеш далеч няма да стигнеш... 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Преордера не е лошо нещо. Лошо е глупендера, който повтаря да го прави със същата фирма и предица игра, осрала се предния път. Иначе, ако се наказваха с некупуване, на следващата игра и загуби ще се замислят.

По същия начин е и с DLC-тата, щото се научиха да не пускат игра с много неща а после да цоцат с нови и нови неща. Цивилизация 6 е с една камара DLC-та, нищо, че е хубава като игра.

Witcher-a беше добре. С осирането на CyberPunk не знам колко овце следващия път пак ще им купят играта.

 

Друг глупендер ще направи при-ордъра следващия път. Тоя цикъл не се чупи за 2 години. Тоя цикъл се чупи за много по-дълго време.

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2022 at 3:35 PM, mIRCata said:

100% съм сигурен за @TAZ например, че ще ти каже, че ще поръча WoW на преордер  ако му кажат, че ще има само 1 уникален pet в повече. В играта нищо не влияе. Но него си го кефи да си ги има.

 

1 пет подарък, е един пет повече в колекцията ми, а тя е голяма - 1328 са за момента! Сега като ми пуснат и мобилна игра Pet Battle - ще ги поря.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абсолютна гавра... Дано нещо стигне до Украйна, но и да стигне, пак ще има печалба за някого някъде - не виждам нищо, което да струва повече от 0$.... Дано поне отидат някакви пари по предназначение. 
Мислех да ги дам без да гледам дори, но погледнах и това просто е резил. Като всичко около Украйна в момента. 

Link to comment
Share on other sites

Игрите са индита, но има много, които си заслужават и единично струват по 10-20 евро. 
Celeste, Superhot, 2064: Read Only Memories, Jotun.

 

А и пише, че всички приходи ще отидат за благотворителност, та вероятно ще ги дарят просто на споменатите агенции.

 

Quote

All proceeds from this bundle will be split between the following charities:

  • International Medical Corps provides medical assistance in the region. They have very low fundraising overhead (1% of income), with 89% of donations going to medical aid and 10% to administration. 
  • Voices of Children, a Ukrainian organization that helps children cope with the horrors of war, PTSD, readjusting to school, and getting back to being kids. They have also been doing a lot of grassroots impromptu work during the war, such as helping set up shelters. Our hope is that this war will be over soon, and they can begin the work of healing these kids' hearts. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...