Jump to content

Photo

Общи въпроси за хардуер

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5266 posts

Posted 09 October 2010 - 14:18

Искам да питам специалистите из форума, но за да не правя тема, само за моя въпрос, реших да я озаглавя по-общо.За да я ползват всички останали.
Та на въпроса.В момента ползвам това дъно Дъно, с процесор Athlon 4200+ на АМ2.Другата седмица, мисля да си купя Phenom II X2 550 на AM3.В списъка ги има и двата, като за новия ще трябва да ъпдейтна биоса.В момента ползвам версия FA.Свалил съм новата версия и сега чакам само процесора.Та...срещали ли сте някакви проблеми, при ъпдейт на биос?И има ли някакви тънки моменти, за които трябва да знам?
"-И утре е ден" - казала еднодневката.....

#2 magnus

magnus

ВСтП

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 916 posts

Posted 10 October 2010 - 14:25

Според начина на ъпдейт, почитаните от феновете марки си пишат как. При бърз преглед на дънцето, интегралеца от тип ром/флаш или каквато там енерго-независима памет са избрали от Гигабайт за БИОС е "заварен" за платката - та гледай да не прекъсне захранването по време на префлашването.

SKYPE - vassil_st

#3 jijane

jijane

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Posted 10 October 2010 - 14:32

Флашвай без да се притесняваш. Дъното ти е с Dual Bios, така че и да се оклепа нещо после пак ще запали.
Всяка случайност е една осъзната необходимост

#4 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5266 posts

Posted 11 October 2010 - 09:00

Според начина на ъпдейт, почитаните от феновете марки си пишат как. При бърз преглед на дънцето, интегралеца от тип ром/флаш или каквато там енерго-независима памет са избрали от Гигабайт за БИОС е "заварен" за платката - та гледай да не прекъсне захранването по време на префлашването.

За захранването нямам притеснения.Имам си UPS.

Флашвай без да се притесняваш. Дъното ти е с Dual Bios, така че и да се оклепа нещо после пак ще запали.

Само да взема проца и го почвам.
Благодаря за мненията.

#5 daniobg

daniobg

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 137 posts

Posted 21 November 2010 - 16:02

Искам да попитам за около ~700 - 800лв дали тази конфигурация е добра инвестиция с възможности за добър upgrade и overclock евентуално и колко време би ме изкарала без да барам нищо по нея.

Дъно - Asus M4A78LT-M, AMD 760G, AM3 (up to 125W) - Линк Дъно
Процесор - AMD Athlon II X4 640 BOX - Линк Процесор
Видео Карта - GF GTS 250, 1GB Asus ENGTS250 DK/DI/1GD3, PCI-E, DDR3, 256bit - Линк Видео Карта
Рам - RAM 2х2GB DDR3 1333 Kingston - Линк Рам
Хард Диск - 500GB 7200 SEAGATE 16MB SATA2 - Линк Хард Диск
DVD RW SAMSUNG SH-S223F SATA - Линк DVD RW
Кутия GF1290, 1285 460W 120mm - Линк Кутия

И дали си струва тая кутия с захранването или за всеки случай да се набави едно Fortron ~500W примерно ( или повече,като се има предвид възможността за upgrade) .
:unsure:

Edited by daniobg, 21 November 2010 - 16:05.

Posted Image

#6 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 316 posts

Posted 22 November 2010 - 00:43

http://www.asrock.co...p?Model=N68C-SE
На това дъно, би ли подпалил процесора от подписа ми с ддр3 рам?
ddr3 + am2+ = Is it possible?

В характеристиките на дъното пише...
**DDR3 memory is only supported by installing AM3 cpu.

п.п. Ех :( нещастие голямо :D :D

Edited by Kobrata, 22 November 2010 - 19:48.

I won't dance....da da dance with you ... My heart won't let my feet do things they shouldn't Posted Image

#7 angel94

angel94

Член

• Members
  • PipPip
  • 106 posts

Posted 22 November 2010 - 07:01

В характеристиките на дъното пише...
**DDR3 memory is only supported by installing AM3 cpu.
Posted Image
Posted Image

#8 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5266 posts

Posted 14 January 2011 - 23:26

Ще взема да си ползвам пак темата.
Някой знае ли по дяволите какъв е този процес, който ми пече процесора от близо 3 часа.Мамка му :angry1
Posted Image
Даже тук, в този момент е само на 66%.... иначе държи на 80-90 почти постоянно.

Edited by magdanoz4o, 14 January 2011 - 23:27.

#9 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8482 posts

Posted 14 January 2011 - 23:33

Провери си видеодрайверите, както и други драйвери, и ги преинсталирай. Също в нета се споменава за такъв проблем, причиняван от даемон тоолс, алкохол и др.
Споменават се и проблеми с лан карти и драйвери за тях, като нищо ланкартата ти си заминава.. стандартните тестове направи, мемтест, на харда..., и нещо натоварващо процесора, суперпи, приме95..
Говорят и за дефектирал USB контролер на дъното, пробвай да го изключиш или дадеш в 1.1 compatibility. Също и това решило проблема на един.
Гугъл ис юр френд :) .

Edited by tedy, 15 January 2011 - 00:38.

#10 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5266 posts

Posted 15 January 2011 - 18:32

Да, да четох из гугъл, още снощи, но прекалено обширна информация.
Като за начало, LAN карта не ползвам.С RJ-to на дъното съм.
На три дни уиндоус, с пресни драйвери....съмнява ме да е от тях.Но все пак ще ги преинсталирам.
Не ползвам деймън и алкохол...а пауър исо.
Като се замисля, имах бодната една флашка цяла вечер....може и от нея да е.И друг път, на други компютри съм го виждал това.Без видима причина, процесора се пече.Махаш флаша и спира.Сега ще го видим...

П.П.Благодаря за отговора tedy.

Edited by magdanoz4o, 15 January 2011 - 18:33.

#11 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5266 posts

Posted 06 May 2017 - 07:54

Хайде, да изтупам темата от праха...Благодаря на Пламен, че я върна из между живите...:lol: Та, на въпроса..., между другото, питах и в темата с въпросите, но там за секунди се натрупаха и други въпроси...както и да е...
Да препоръчате блутут адпатер/донгъл за настолен компютър.Искам да пускам музика към блутут слушалки... има милиони на пазара, но искам нещо читаво. Някой дали ползва? Аз имам едно, но то само прехвърля данни и то файловете един по един трябва да ги пускам....

#12 Lucky Luciano

Lucky Luciano

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7371 posts

Posted 07 May 2017 - 19:48

Накратко да питам. Няма как от картата на дъното, която е с HDMI да изкарам сигнал към ТВ, предвид, че се ползва външно видео на pci-e?

Група за
Етапно
Разграбване на
България

#13 Rumbata

Rumbata

Шаман

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Posted 07 May 2017 - 20:34

Може, ако в биоса на дъното имаш опция да работят двете видеокарти едновременно.

..............................................................................

северен Пловдив

r_umba@abv.bg
0885 385 119 (vivacom)

-----------------------------------------------------------------

#14 Lucky Luciano

Lucky Luciano

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7371 posts

Posted 23 May 2017 - 22:35

Тъй. Картите вече си работят - едната си лъчи на монитора, другата на ТВ-то. Обаче искам към колоните да отива един звук, тоест този, който пускам гледайки монитора си, а към ТВ по HDMI да върви звука на клипа от YouTube /примерно/, който съм пуснал към ТВ-то? Е ли е възможно това или не? В момента - или само на ТВ има звук или само на колоните, като е смесен, тоест от клипа на YouTube и Winamp. Звуковата карта е Creative Audigy 2, ако има значени.

Група за
Етапно
Разграбване на
България

#15 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 23728 posts

Posted 24 May 2017 - 00:56

Не е възможно. За да разделиш звуците, трябва да зададеш различни устройства на различните приложения.

Тоест, възможно е, но при определени приложения.

Аз съм си го направил така в офиса примерно. Default звуковата карта ми е вградената, а Скайп-а ми е настроен да ползва USB слушалките.

RV5uTLe.gif

#16 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 29731 posts

Posted 24 May 2017 - 06:09

Тъй. Картите вече си работят - едната си лъчи на монитора, другата на ТВ-то. Обаче искам към колоните да отива един звук, тоест този, който пускам гледайки монитора си, а към ТВ по HDMI да върви звука на клипа от YouTube /примерно/, който съм пуснал към ТВ-то? Е ли е възможно това или не? В момента - или само на ТВ има звук или само на колоните, като е смесен, тоест от клипа на YouTube и Winamp. Звуковата карта е Creative Audigy 2, ако има значени.

Май не става във всяка ситуация. Например аз пускам филм на детето на телевизора в хола, а аз си играя WOT и двата звука са отделно, но VLC позволява да избереш кой изход да ползва. Не знам дали някой браузър може да го прави тоя номер... 

B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#17 ARPAnet

ARPAnet

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1539 posts

Posted 24 May 2017 - 07:56

Избери си кой да ти е default sound device-а, през него ще ти минава саунда от браузъра. А на winamp-а би трябвало да можеш да избереш output device-а, съответно избери другият. 

a.k.a Ranger

#18 suffergenius

suffergenius

Член

• Members
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 11 January 2018 - 10:41

Здравейте. Искам да си ъпгрейдна видеото и процесора и рамта , но не мога да намеря никъде информация за дъното. Ако можете да ми предложите нещо.  Става въпрос за дънна платка Acer FIH 57. Компютъра е Acer x3900 ,  i3-530 , 6gb , ATI Radeon HD5570 .

Edited by suffergenius, 11 January 2018 - 10:45.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users