Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за хардуер


Mockingbird

Recommended Posts

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Почнах да обмислям сглобяването на десктоп машина. Знам, че цените са леш в момента, но ми изпадна едно 3060 за 700лв :D Другите неща мога да ги почакам за черния петък. Бюджета ми е около 2000лв, та на теория би трябвало да се вместя. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Почнах да обмислям сглобяването на десктоп машина. Знам, че цените са леш в момента, но ми изпадна едно 3060 за 700лв :D Другите неща мога да ги почакам за черния петък. Бюджета ми е около 2000лв, та на теория би трябвало да се вместя. 

 

Само за игри ли смяташ да го ползваш това или за нещо друго и ако да, за какво още освен игри?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Почнах да обмислям сглобяването на десктоп машина. Знам, че цените са леш в момента, но ми изпадна едно 3060 за 700лв :D Другите неща мога да ги почакам за черния петък. Бюджета ми е около 2000лв, та на теория би трябвало да се вместя. 

 

Огледай цените в чужбина. Аз например от немския амазон за цената тук на дъно и процесор си взех абсолютно същите модели от тях + 16бг памет.

Тва 3060 колко ли е изкопало преди да ти го продадат не е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Не е от копане ;)  Иначе да, доколкото разбрах тия процесори, които нямат вградени видео карти са по-евтини, нямам идея защо. F сериите на intel.  

 

@Godfatherмм освен игри ще кодя на него от време на време. IntelliJ, Java, Selenium. Преди ползвах и Андроид Студио за Automation Mobile Testing. Ама с това не се занимавам вече. 

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kotora said:

имат вградени видео карти са по-евтини

Не говоря за евтин/скъп модел. Говоря, че едно и също нещо тук и в Амазон, там ми излезе по-евтино. Без значение дали е процесор с вградена или не карта.

Дъно - Asus TUF Gaming с X570 чипсета на АМД + Ryzen 7 3700X + 16 гб памет на 3200 с доставката ми излязоха по-евтино от същите само дъно и процесора тук.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Общо взето и аз гледам таква конфигурация. Хубаво дъно, може по-евтин процесор Ryzen 5 някакъв за рамта не знам дали има смисъл от повече от 16гб.  

 

Мм да от амазон бъндалите са оферта :) 

 

едит: Пфф на сестра ми мъжа каза, че ще ми даде 32гб рам и захранване :) 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Язе пък купувам от тук, защото си взимам ДДС-то и го амортизирам после. Отделно си имам гаранция, с която мога за 5 мин да трясна платката в главатга на продавача. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

защото си взимам ДДС

Не всички правят схеми

 

5 minutes ago, RaptoR said:

да трясна платката в главата на продавача.

Като си взимаш чупещи се евтинджоси, така е.

От амазон при нужда заменят доста читаво нещата. Само времето е повечко

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

Не всички правят схеми

 

Като си взимаш чупещи се евтинджоси, така е.

От амазон при нужда заменят доста читаво нещата. Само времето е повечко

 

 

Тотален слакър както винаги... 


Аз не правя схеми, аз си купувам компютър с фактура - не знам да е забранено. Хеле па на 6-7 години веднъж. 

Не знам за чупещи се евтинджоси - до ден днешен гаранция на мои чаркове не съм ползвал и почти всички работят. Включително дъното ми Асус от АСИ къмпани от 1995. Токовите удари на село обаче попиляха великия Кламат 350 и се наложи да го заменя. 

Та някакви други глупости да ми изплещиш по слакърски? :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

Не знам за чупещи се евтинджоси - до ден днешен гаранция на мои чаркове не съм ползвал и почти всички работят. Включително дъното ми Асус от АСИ къмпани от 1995. Токовите удари на село обаче попиляха великия Кламат 350 и се наложи да го заменя. 

 

UPS.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

Аз не правя схеми, аз си купувам компютър с фактура - не знам да е забранено. Хеле па на 6-7 години веднъж. 

Щом с фирмени пари си купуваш неща за у вас и дърпаш ДДС от името на фирмата за лични неща -> схема

28 minutes ago, RaptoR said:

до ден днешен гаранция на мои чаркове не съм ползвал и почти всички работят

Тогава се губи смисъла от:

 

55 minutes ago, RaptoR said:

мога за 5 мин да трясна платката в главатга на продавача

Защото щом нещата са ок и работещи, няма нужда толкова от гаранцията. И спокойно може да си взимаш от чужбина.

Ако не правиш схеми, разбира се.

Нормалните хора, където не правят врътки с ДДС, им излиза по-евтино от чужбина за много неща.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

UPS.


Никога никаква полза не съм имал от такова нещо - 2 х 1200 лева така си отидоха и ми висят в гаража... Имах ги ей така от въздуха - и те не се справиха нито в Пловдив, нито на село. 
 

1 hour ago, mIRCata said:

Щом с фирмени пари си купуваш неща за у вас и дърпаш ДДС от името на фирмата за лични неща -> схема

Тогава се губи смисъла от:

 

Защото щом нещата са ок и работещи, няма нужда толкова от гаранцията. И спокойно може да си взимаш от чужбина.

Ако не правиш схеми, разбира се.

Нормалните хора, където не правят врътки с ДДС, им излиза по-евтино от чужбина за много неща.


Миро, пак ми доказваш, че си тотал каун! Схема ти е слакърската камбана, ама силно сгелпена схема. Че кой, къде и как каза, че не работя от къщи и кой, къде и как каза, че нямам право да го правя? Отделно - откога има функционални ограничения в ползването на машината? Ако искам и боза ще правя в кутията. 

Ти тая тъпотия веерно ли я каза? Демек за чий чеп имаме гаранции?!? Що си не скъсаш тогава всички гаранции на втория ден??!? Ти осъзнаваш ли кви глупости дрънкаш?!?!   

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Никога никаква полза не съм имал от такова нещо - 2 х 1200 лева така си отидоха и ми висят в гаража... Имах ги ей така от въздуха - и те не се справиха нито в Пловдив, нито на село. 

 

Ами, няма как UPS да не успее да ти опази техниката... Нещо не е наред. Или UPS-ите са били големи, но не са били много хубави.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

 

Ами, няма как UPS да не успее да ти опази техниката... Нещо не е наред. Или UPS-ите са били големи, но не са били много хубави.


Жестоки бяха, но просто си отидоха с времето. Още не съм ги носил на ремонт да видя има ли смисъл да ги оправям. От батериите 1000000% никаква нужда нямам и не съм имал, но електрониката спаси няколко евтини захранвания. 

Link to comment
Share on other sites

Попринцип и аз мога да го направя това с ДДС-то :D 

 

Ще чакам черния петък, да видя дали ще изпадне нещо.

Май процесора ще е Ryzen 5 5600G. Оказа се, че по продуктивност е като Ryzen 7 3700x 

 

Иначе картата дойде. 

Image

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kotora said:

Май процесора ще е Ryzen 5 5600G. Оказа се, че по продуктивност е като Ryzen 7 3700x

Е по-нов е, въпреки по-малкото ядра и нишки. Но пък е с PCI-E 3, докато 7-та поддържа 4

Link to comment
Share on other sites

Ее да, пък дъното ще е PCI-E 4 :D 

 

Няма пълно щастие. Гони се бюджет все пак. 

 

едит: Вие с какви кутии сте ? Иска ми се нещо изчистено, тия RGB неща много не ме кефят 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

едит: Вие с какви кутии сте ? Иска ми се нещо изчистено, тия RGB неща много не ме кефят 

 

 

Аз пък исках нещо тихо, затова си взех това:

 

https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/cases/silencio650pure/

Link to comment
Share on other sites

Аз пък нещо голямо и тихо, затова за сериозната работа предпочетох DARK BASE 900 на be quiet.

За десктоп минах в другата крайност - зад монитора:
Lenovo ThinkCentre M75q-1 Tiny (Ryzen 5 PRO 3400GE w/ Radeon Vega Graphics, 3.30 GHz, 32GB RAM, 512GB NVMe, 2TB SSD)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...