Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Понеже още съм на вълна извънземни, а тук има Ангеловци...имаше едно време един филм "Ангел на мрака" - там имаше един извънземен пич, дето лайтмотивът му винаги беше първо да каже "I come in peace" и после да почне да стреля наред по хората с няк'ъв лазер...та така... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

hqdefault.jpg

 

DarAng-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Понеже още съм на вълна извънземни, а тук има Ангеловци...имаше едно време един филм "Ангел на мрака" - там имаше един извънземен пич, дето лайтмотивът му винаги беше първо да каже "I come in peace" и после да почне да стреля наред по хората с няк'ъв лазер...та така... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

hqdefault.jpg

 

DarAng-02.jpg

 

Ах, спомени. Даже ей сега си свалих филма от маймунда с бг дублаж и няма такъв смях. Силно препоръчвам - американски филм с немски дублаж и отгоре български дублаж само от 1 мъж, който звучи така все едно до преди малко са го били и след това е пил 2-3 ракии за разгрявка - класика на 90-те :moon:

http://zamunda.net/banan?id=430379&hit=1&t=movie

Link to comment
Share on other sites

Скоро свалях един филм с дублаж - как сме го търпяли това с години не знам... И навремето сме взимали по 4-5 касети на ден... Като студент съм стигал и до 9... 

Link to comment
Share on other sites

Скоро свалях един филм с дублаж - как сме го търпяли това с години не знам... И навремето сме взимали по 4-5 касети на ден... Като студент съм стигал и до 9... 

 

А какво друго имаше по онова време мой дарк ангеле, 3D кина или DVD-та? Аз на ден по 4-5 касети само съм презаписвал...още си седят тия филми някъде по тавана, щото всичко по онова идиотско време беше нелегално - от музиката до филмите и човек не знаеше кога ще му пуснат кепенците, ама те кепенци така и не пуснаха години наред, щото това никой не го интересуваше, а и всеки който можеше да краде нещо - си крадеше.

Link to comment
Share on other sites

А какво друго имаше по онова време мой дарк ангеле, 3D кина или DVD-та? Аз на ден по 4-5 касети само съм презаписвал...още си седят тия филми някъде по тавана, щото всичко по онова идиотско време беше нелегално - от музиката до филмите и човек не знаеше кога ще му пуснат кепенците, ама те кепенци така и не пуснаха години наред, щото това никой не го интересуваше, а и всеки който можеше да краде нещо - си крадеше.

То щото сега има особена разлика покрай торентите :D ...

Просто сме на следващо ниво по едно нещо - качеството, FHD, ултра ХД, а-у... а филмите обратнопропорционално станаха все по-зле като съдържание и качество. Иначе ефекти, колкото искаш.

Link to comment
Share on other sites

... а филмите обратнопропорционално станаха все по-зле като съдържание и качество. Иначе ефекти, колкото искаш.

Е да, къде са сега такива шедьоври като филмите на Чък Норис или "Магистралния мъж" примерно. Безмислените екшъни, в които един човек избива цяла армия, за да спаси X. Просто тогава филмите правеха повече впечатление по ред причини, а сега ги възприемаш другояче.

 

И сега има смислено кино. Повече, отколкото е имало тогава.

Link to comment
Share on other sites

Е да, къде са сега такива шедьоври като филмите на Чък Норис или "Магистралния мъж" примерно. Безмислените екшъни, в които един човек избива цяла армия, за да спаси X. Просто тогава филмите правеха повече впечатление по ред причини, а сега ги възприемаш другояче.

 

И сега има смислено кино. Повече, отколкото е имало тогава.

Моите впечатления са други. Дори тези "наивни" моменти от едновремешните филми не могат да го променят. Сега да не би да е по-различно с разните супер-Х, които спасяват световете и т.н. Да не говорим, че повечето са разни римейки или откраднати сценарии на стари ленти, поради вече тотална липса на въображение, освен демонстрирането на SGI ефекти!

 

Но дори ако само предположа, че си прав, бих коментирал така : едно време ако е имало 100 филма (съвсем условно), от които 10 да са били добри и развлекателни и с някакъв смисъл, сега има 1 000 000, от които 100 да са добри (макар че нещо все попадам на останалите 999 900), т.е. процентът е несравнимо по-малък.

С годините все по-рядко гледам филми, а гледах доста, именно заради драматичния спад в смисъла да се гледат невероятни помии. Чат пат попадам на нещо, което едва качва 4/10, но повечето пъти средната ми оценка е 2/10 на 99% от това, което гледам. А уж ги подбирам внимателно, събрал съм около 80 филма вече през последните години, които чакат да гледам, и си стоят така. Чат пат гледам нещо и трия междувременно.

Не знам, може би е защото едно време бях млад и глупав и всякакви щуротии ми харесваха, не знам :) .

Link to comment
Share on other sites

Като цяло си прав, но добре че добави последното си изречение, защото смятах да ти кажа, че човек се променя с времето и трупа опит, а и все по-често попада на неща, които вече е изпитвал...;)

Link to comment
Share on other sites

Може би с времето станах по-критичен.

В добавка - и съвременни филми има, които са ми харесали, както и сериали, и то повече отколкото каквото и да съм гледал преди (като единично, а не като цяло), т.е. не съм вързан за миналото. Просто вече много масово са боклуци, за които не си струва да си губи човек ценни 1-2 часа от живота. Ок, може би сега се правят в пъти повече филми, и така просто процентът струващи си се е намалил драстично.

По подобни подбуди и не бих ползвал телевизия. Там нещата са трагични.

 

Аз мога да ти кажа поне 50-100 модерни филма, които са наистина хубави и новаторски.

 

За теб. Не те познавам, нито предпочитанията ти, нито степента на критицизъм към това, което консумираш като съдържание, не само филмово.

 

До някакво известно време допреди няколко години гледах филми с такава честота, каквато и преди. Даже бих казал покрай торентите последното десетилетие съм гледал повече съвременни филми, отколкото в по-далечното минало (визирам 15+ години назад). Т.е. вероятно съм гледал повече съвременни филми, и от това съдя, чисто статистически.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не са само за мен. А и съм изгледал един камион филми, мога да кажа кое е ново и кое е добре изпълнено старо.

Колкото до критицизмът ми - толкова е голям, че много често ми пречи. :)

Link to comment
Share on other sites

Еми значи това е тема, по която ще си останем вовеки на коренно различно мнение.

Аз говоря като човек, който по принцип няма много време да гледа камиони филми, и говоря от това, което по принцип първоначално от "източника" съм селектирал внимателно според поне малко по-високи рейтинги и от сценария, и след това в 99% от случаите оставам разочарован. Това за мен е много голям процент брак, след десетки изгледани филми последните няколко години (3-4). Да, десетки, а не хиляди. За хиляди не бих загубил толкова излишно време, на база десетките, камо ли ако почна наред да ги свалям без да гледам за какво става дума. А по принцип гледам да съм обективен и не плюя безцелно щото не ми е харесал просто.

Link to comment
Share on other sites

Еми значи това е тема, по която ще си останем вовеки на коренно различно мнение.

 

Доказано във времето, а и не само по тази тема.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Доказано във времето, а и не само по тази тема.  :grin:

Вярно че напоследък като попадам на негови мнения, по-скоро с доста неща не съм съгласен, но нещо нямам спомен много назад във времето да сме имали някакви запомнящи се разногласия по някакви житейски или други теми :) . Поне не съм запомнил. С други потребители се е случвало почти по всеки въпрос да сме на различно мнение :) , но само това помня, и освен за 1-2-ма, за други не помня кои бяха.

Link to comment
Share on other sites

А защо всички трябва да сме на едно мнение?

 

Кой е казвал подобно нещо?

 

=========================

 

Тедсън - на вкус и на цвет - товарищи нет.Не знам вече колко пъти го повтаряме това... 

Link to comment
Share on other sites

Кой е казвал подобно нещо?

 

=========================

 

Тедсън - на вкус и на цвет - товарищи нет.Не знам вече колко пъти го повтаряме това... 

Така е, аз не съм оспорвал това.

Специално за това, за което стана дума, по-скоро има поле за дискусии дали тогава или "сега" има повече и по-стойностни филми, и какво значи "стойностни", за чии разбирания и т.н.

Но аз не бих се впуснал сега в такава.

Само бих казал, че цялото това нещо следва общия тренд последните години и десетилетие на тотален крах на много неща, култура, образование (оглупяване на населението), вярвания, манипулации, софтуер... :), въображение...

Може би всичко това е тенденция към долна мъртва точка и някой ден да се възродят нещата към своя нормален смисъл. Все имам уклон към софтуера, където в мен ври едно голямо чувство на отвращение, и дотолкова ниско ми паднаха критериите вече, че бих ползвал win 2016 с вида на Вин10, или FIrefox без адони! По-добре така, отколкото Хром! Изобщо...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Еми значи това е тема, по която ще си останем вовеки на коренно различно мнение.

 

Защо така реши, като дори не съм ти препоръчал и един филм? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...