Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Мен пък мен дразни това, че са направили прозрачни надписите долу вляво, където показва дали изчаква, към кой сайт се свързва и т.н. - от време на време почти нищо не може да се прочете.

 

И на мен това хич не ми харесва, ама за сега няма решение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Ами то е елементарно - след като не искат да го сложат на самата лента и не искат да го сложат да стои на фон, поне да "гледа" какъв е фона отдолу и да си сменя цвета спрямо него, а не както е сега - с черни букви на черен фон да не може да се види нищо...ще кажеш, че все едно не е минавал бета тестове...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Не знаете ли за адона Status4Evar ?

В ФФ4 махнаха статусбара, и всякаквите гнусотии, които последваха от това.

Разширението слага статусбар и връща почти старата функционалност, показва си линковете долу, зареждането, и др. Може да се зададе прогреса за зареждането къде да е, моя е и долу, и в адресбара като тънка зелена лентичка в долната му част, хубаво е.

Link to comment
Share on other sites

Не знаете ли за адона Status4Evar ?

В ФФ4 махнаха статусбара, и всякаквите гнусотии, които последваха от това.

Разширението слага статусбар и връща почти старата функционалност, показва си линковете долу, зареждането, и др. Може да се зададе прогреса за зареждането къде да е, моя е и долу, и в адресбара като тънка зелена лентичка в долната му част, хубаво е.

Не го знаех, благодаря, точно за това говорехме...

Link to comment
Share on other sites

Теди, благодаря за върнатия статус. :bowdown:

 

Само дето не ми е ясно защо трябва да го връщам с плъгин, след като си го е имало по дефолт и е вършело прекрасна работа...понякога някои разработчици правят промени, само за да кажат, че са променили много неща, а дали някои от промените са добри...никой не се интересува.

 

П.П. Между другото вече минах през няколко скина, като всеки си имаше по няколко дребни недостатъка и засега май съм се спрял на Classic Compact - почти няма недостатъци (само малко ми сивее като цяло, но се ядва), а и като бонус дава повече полезно пространство за четене, защото смалява и издърпва всичко останало отгоре и отдолу.

Link to comment
Share on other sites

Е как, търсенето на начин да си върна статусбара беше от първите неща, които направих като видях каква са я сътворили в 4. И тоя адон се оказа от най-популярните.

Ти пак меко реагираш на подобни промени. Точно такива промени и премахвания мен лично страшно ме дразнят, особено в Win7.

В ФФ добре поне че се оказа, че има лесно решение, същото беше и с адресбара, където са сложили Switch to Tab елемент като пишеш адрес, ако вече има отворен таб с тоя адрес - МАЛОУМНО! Добре че и за това има решение, макар и на пръв поглед от разширение, ползвано за други цели (switch-to-tab-blacklist, имаше май и други разшиерния, не знам защо избрах това, май най-лесно и безболезнено стана).

Наистина недоумявам как се махат неща, доказани във времето като полезни, просто малоумието и дрогата явно опияняващо са обзели всички тия програмисти и дизайнери на масовия софтуер.

Поне под Аеро в Вин7 с дефолтната тема браузъра изглежда доста добре, поне за скинове и персони не мисля вече. Ако ползвах Вин98 интерфейса, щях да мисля :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък все още не мога да изкарам бутон на отметките отгоре до другите бутони - като съм в редактора си се вижда, че е там, като го затворя - вече го няма...не мога да си го обясня, при положение, че горе имам сложени само 6 бутона. :unsure:

 

За да не търся в нета, някой набързо да ми каже това "автоматично плъзгане" какво прави, че не виждам промяна и с него, и без него...

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш предвид бутона Bookmarks дето отваря страничната лента с букмарковете, не виждам проблем с нея, стои си. Но освен нея, имам само Хистори, и бацк/форвард бутони отляво на адресбара. Показал съм си менюбара, т.е. не ползвам новия вид с главен Firefox бутон.

 

Да не ти е на български фокса? Ако имаш предвид Use Autoscrolling, ако е включено - като натиснеш средния бутон в страницата, влизаш в режим на скролиране от цъкнатата точка, можеш да скролираш само с мръдване от точката на цъкване нагоре и надолу, а излизаш от режима с цъкване отново, или с някой от другите бутони. Малко неясно кръстена опция.

Link to comment
Share on other sites

Отзад-напред...

 

- При мен не баца номера със средния бутон - и аз това си помислих че е, но не става поне при мен.

 

- Естествено, че съм с BG интерфейс, щом употребявам отметки вместо bookmarks. :)

 

- Странична лента не съм отворил, а говоря конкретно само за бутоните най-горе. Ето ти 2 скрийншота за по-добра ориентация - първият е както е в момента, докато си пиша и бутонът за отметките се е скрил някъде до бутона за изтеглянията (там би трябвало да бъде), а на втория скрийншот той се вижда, но както казах излиза единствено, когато отворя редактора за местене на бутони и символи:

 

cd82451d2a60fdd8.jpg 88b6954b7f47e9d5.jpg

Link to comment
Share on other sites

А хрумвало ли ти е да пробваш без допълнителни скинове и теми? Щото се вижда че ползваш тема, както се вижда и че докато си в режим на настройка, има размествания и "повреди" в бутоните и елементите на интерфейса, 100% причинени от темата.

Link to comment
Share on other sites

А хрумвало ли ти е да пробваш без допълнителни скинове и теми?

 

Естествено, че първо го пробвах с дефолт-скина - същата работа...не ги размества/поврежда, но пак изчезва като изляза от редактора.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че първо го пробвах с дефолт-скина - същата работа...не ги размества/поврежда, но пак изчезва като изляза от редактора.

А мога ли да попитам закакво ти е бутон за това след като има меню-опция като слънце :) . (иначе вероятно нещо се е бъгнало при теб). Сложи нещо по-ново от ХР :Р .

Link to comment
Share on other sites

Чудно, нямам тоя проблем. Да не си инсталирал новият фаерфокс върху старият, като гонаправих тоя номер имах много проблеми с интефейса на лисицата и се оказа, че щетрябва да трия и да записвам на чисто.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Бях с Firefox 3.6 версия, дадох му да се update-не. Направи го до 5.0, въпреки че актуалната в момента беше 6.0. После веднага update-нах до 6.0. Сега всеки път като изключвам с червения хикс (примерно останал е само един таб отворен и за да се затвори трябва да се затвори целия браузер) и после пак включа Firefox ми дава опция "Restore Previous Session". Това по подразбиране ли е така или означава, че браузерът всеки път дава някаква грешка при изключване?

Link to comment
Share on other sites

Бях с Firefox 3.6 версия, дадох му да се update-не. Направи го до 5.0, въпреки че актуалната в момента беше 6.0. После веднага update-нах до 6.0. Сега всеки път като изключвам с червения хикс (примерно останал е само един таб отворен и за да се затвори трябва да се затвори целия браузер) и после пак включа Firefox ми дава опция "Restore Previous Session". Това по подразбиране ли е така или означава, че браузерът всеки път дава някаква грешка при изключване?

 

По подразбиране е така.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кажете някоя добавка, която да показва дадената страница колко трафик е генерирала - т.е като отворя сайт, да ми каже - 100К тази страница, като отворя друга, примерно 60К и т.н

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сега като излезе 7 версия, tedy да каже как се дърши при отворени много табове и много време. Нали гохвалят, че точно в тази ситуаци може да има до 50% по-малко използвана памет.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Доста често ми забива FireFox 7 за около 20-30 секунди - кръгчето се върти ли върти, пише Not Responding в Title Bar-ът и толкова. После се оправя

 

Пробвах да махна Hardware Acceleration (Tools -> Options -> Advanced): не помогна

в момента тествам network.http.max-connections със стойност от 256 на 48, но не помогна, така че го върнах на default.

Някой има ли решение на този проблем?

 

п.с. Някой да ползва бетата на 8-цата?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може вече да сте го дискутирали, но....някой забеляза ли промяната, когато е в YouTube например? Със старите версии, когато цъкнеш да тръгне клипчето, първо буферира малко и след това започва да го зарежда в движение, докато стигне до края ; съответно ако си в сайт с няколко вмъкнати клипчета и цъкнеш на всяко от тях, всичките клипчета тръгват да се зареждат и дори някои от тях да ти станат безинтересни и да решиш да ги "изключиш" това нямаше как да стане, защото дори и да ги спреш, те продължават да точат лента и да се зареждат докато не стигнат докрая. От известно време (не знам на коя версия точно се случи 4...5...6...7 :confused, понеже май всяка седмица излиза нова лисица) забелязвам, че клипчето се зарежда само, когато е в плей-режим ; когато натиснеш паузата, автоматически спира и по-нататъшното зареждане. Не знам дали се дължи на някоя от новите версии на FF или просто е съвпаднало с някоя от новите версии на флаша да речем, но където и да е промяната, това е изключително удобно при посещения на сайтове с множество вмъкнати и големи по обем клипчета. :punk

Link to comment
Share on other sites

има stop downloading

 

Аха...явно е локална опция на ютюба (понеже във вибкокса например това нещо го няма)...но мога да се закълна, че преди години тая опция просто я нямаше, дори бях писал за това във форума тогава и нито дядо Мраз, нито Вокса или някой друг по-навътре в нещата не можа да ми даде решение на проблема.

 

Тука е мястото да похваля една добавка към FF, която наскоро открих и ми върши идеална работа - Drag&DropZones. :punk

Може да се ползва за най-различни неща - напр. да управляваш различните търсачки само с 1 бутон на мишката...или пък да превеждаш от и на различни езици...и за доста други неща в бъдеще ще я ползвам, само трябва да се сетя какви задачи да й задам. Просто е направена доста креативно и от потребителя се иска само да се сети за какво да я използва и респ. - да си я програмира за конкретните задачи.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Току що надградих до версия 11 - сигурно съм един от първите, понеже около 1.30 часа цъкнах за обновявания и нямаше, а в 2.30 пак цъкнах и то без да искам, но се оказа, че преди малко са качили 11-та. Като че ли вчера беше, когато си бях с 3-та версия, а после като започнаха да вадят ъпдейти през седмица-две...:wacko: Реално погледнато от 5-та версия досега не съм забелязал някаква глобална промяна, да не кажа - почти никаква...само дето някои от добавките вече не работят с по-новите версии.

Link to comment
Share on other sites

Току що надградих до версия 11 - сигурно съм един от първите, понеже около 1.30 часа цъкнах за обновявания и нямаше, а в 2.30 пак цъкнах и то без да искам, но се оказа, че преди малко са качили 11-та. Като че ли вчера беше, когато си бях с 3-та версия, а после като започнаха да вадят ъпдейти през седмица-две...:wacko: Реално погледнато от 5-та версия досега не съм забелязал някаква глобална промяна, да не кажа - почти никаква...само дето някои от добавките вече не работят с по-новите версии.

Хората трупат версии. Opera за 7години по-дълъг живот има по-малко напредък във version number-а, понеже имат навика минорните промени да ги вадят например 10.51 и т.н.

Забелязал съм, че от Mozilla не си поплюват и вадят само версии със следващ по ред мажорен version number, без да пускат subversion-и, а още по-лошото е че промените са минимални и бъгове остават висящи в по няколко поредни версии.

За неразбралите subversion-а е минорен/малък ъпдейт, промяна/, който се отбелязва след точката във version-а, а мажорният ъпдейт се отбелязва с изцяло нова версия...

Link to comment
Share on other sites

Забелязал съм, че от Mozilla не си поплюват и вадят само версии със следващ по ред мажорен version number, без да пускат subversion-и, ...

 

Не е точно така - преди 3 седмици бях с версия 10.0, допреди снощи - с 10.02 - пускат и междинни субверсии, но не мога да хвана какво променят в субовете и в генералните от доста време насам. Сигурно на сайта имат хронология какво са правили, но ме мързи да чета, а в практиката промените не ги усещам - вероятно най-вече правят кръпки в сигурността...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...