Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

gallery_17216_40_42839.jpg

 

 

Преди сичко си беше нормално,изведнъж стана така,почна да излиза това само на мозилата,а с други браузъри не отваря нищо,системата е е107 с xampp

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

...

 

Преди сичко си беше нормално,изведнъж стана така,почна да излиза това само на мозилата,а с други браузъри не отваря нищо,системата е е107 с xampp

Типична грешка в някой скрипт. И на мен ми се е случвало да докарам до подобна ситуация някой сайт. Ако не си барал нищо, начи нещо друго е "барало", определено е грешка нещо на локалхоста, е107 системата, или .. нещо е предизвикало този безкраен цикъл на редирект в някой скрипт. Определено ми е познато :) .

Link to comment
Share on other sites

а знаеш ли как да го оправа това нещо

Да, не е неоправяемо, но то е като да кажеш "колата ми не върви, може ли да се оправи". Трябва да се видят всички намесени скриптове на място, понякога се оправя за 2 минути, друг път може и доста повече да се търси къде точно се предизвиква безкрайния цикъл.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам един проблем при инсталация на аддон.След като аддона започне да се сваля ми излиза следното съобщение.

43752412.jpg

Какво трябва да направя, за да успея все пак да го инсталирам?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само на мен ли ми се струва, че FF винаги е имал огромен проблем с favicons към сайтовете?

Във всички браузъри забелязвам новата фавикона на форума, само FF не се усеща, че има нова до ден днешен?! :angry1

Винаги е имало проблем с тия фавикони. Написването на адреса на самата фавикона успява да ъпдейтне само иконата в таббара, не и в букмарковете или тулбара.

Инсталирането на addon за целта е повече от смешно. Винаги ме е дразнело това в FF. Е такива основни "дреболии" в който и да е софт са в състояние да ме изкарат от релси всеки път.

Направо като се замисля, това страшно ме дразни!

Нужно ли е АЗ като шибан потребител да минавам през ада за да ъпдейтна някаква *@№%$€%@№ фавикона, при все че сайтът може да я е ъпдейтнал преди години?! :pirate

И как по дяволите ако сменя фавикона, изобщо някой обикновено усер някога ще я види с FF, освен ако не се случи да си преинсталира шибания OS! :sayjin :angry1 :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

...

При Opera Favicon-ните се съхраняват локално и с опциите за изтриване на кеша и т.н или при рестартиране на браузера промените се отразяват. Изчисти кеша на Firefox и да видим дали няма да отрази промяната на иконките.

Link to comment
Share on other sites

Аз направих проучвания по въпроса, и реших проблема, макар и не по нормалния начин - той трябва сам автоиматично да се усеща или периодично да чеква, а не след години да видя новата фавикона при някоя преинсталация.

Първо посетих директно bulforum.com/favicon.ico при което поне в таббара се ъпдейтна и за форума, но не и в букмарк тулбара, който се ъпдейтна чак на другия ден.

Другият начин бил с баране на places.sqlite базата на FF и изпразване на moz_favicons таблицата (или изтриване на записите за дадения домейн). Това го пробвах във виртуалка и там май сработи, но тук докато го намеря тоя начин той ФФ вече беше ъпдейтнал.

Явно засега автоматично не може, освен ако няма някой хеад таг в страницата, с който може да се принуди насилствено да го направи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пробвайте бетата на 4-та версия.

За мен е 1:1 с Хром-ът...

Някой има ли представа кога да очакваме 4-ката официално? От сума време само бети. Аз лично не съм по бетите, като излезе, тогава ще я пробвам.

Чета, че от една бета към следващата един път омацват нещо, после оправят, в момента хвалят бета9, 8 била кофти, 7 била добре... ще чакам финала.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой друг да има проблеми със бета версиите - по-специално със текста - излиза някак си "размазан".Четох, че било заради новия начин на рендиране от хардуерното ускорение..всички ли имат този проблем или само избрани късметлии?

Link to comment
Share on other sites

Някой друг да има проблеми със бета версиите - по-специално със текста - излиза някак си "размазан".Четох, че било заради новия начин на рендиране от хардуерното ускорение..всички ли имат този проблем или само избрани късметлии?

При някои бети го имало тва, да.

Не изключвай ускорението, а пробвай да смениш на TRUE следната опция: gfx.direct2d.disabled, която се намира през about:config . Уж помагало. Но в последните 2 бети нямало проблем. В бета 10 и аз не виждам такъв.

Link to comment
Share on other sites

При някои бети го имало тва, да.

Не изключвай ускорението, а пробвай да смениш на TRUE следната опция: gfx.direct2d.disabled, която се намира през about:config . Уж помагало. Но в последните 2 бети нямало проблем. В бета 10 и аз не виждам такъв.

 

Отвори сайта на kaldata.com с Opera и Firefox и кажи, дали няма разлика.... Просто е очевадна, в полза на Opera.;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес си сложих 4-та версия на Firefox. Въобразявам ли си или наистина вади шрифтовете по различен начин (в сравнение с версия 3) :confused

Link to comment
Share on other sites

Не ги вади по различен начин, вече 3 седмици съм 4 бета и 3.6 и са еднакви шрифтовете и на двете.

Link to comment
Share on other sites

Без да изключваш хардуерното ускорение, в about:config промени следното на true: gfx.direct2d.disabled.

И виж дали ще се оправи.

 

Аз лично съм доста доволен от 4-ката, отдавна я чаках с нетърпение, само да види дали ще държи по-добре на ъптайми и да не лагва с времето.

Link to comment
Share on other sites

При мен ако почне да тръгва за по-малко от половин минута (след 1 седмица не-пускане) ще трябва да почерпя. (Поправка - току-що тръгна САМО за 21 секунди). А като add-ons имам само FlashBlock, Firebug и Fiddler. A времето което отнема от натискане на копчето до появяването на какъв да е прозорец при firefox е толкова. Това с default опции.

 

Отделно че напоследък относно CSS и Javascript най-много ме ядосва FF с тъпотии...

Link to comment
Share on other sites

Теб FF отдавна те мрази по някаква причина. А може да не се харесва нещо с Интел платформата :P .

Трудно мога да се сетя за програма, която да ми тръгва за повече от 5-6 секунди независимо дали студен или топъл старт (кеш), а ФФ пък от години се е туткал не повече от 6 сек. при студен старт (под Вин2003/хр), и до макс 1.5 сек под Вин7 при студен старт (в началото след инсталацията) или под 0.5 сек. (под Вин2008 абс. винаги тръгваше като от топъл старт).

Някаква висша прокоба явно при теб тегне с ФФ, защото това хич не е нормално, предвид райдовете, процесора, многото РАМ и какво ли не.

Link to comment
Share on other sites

Имам подозрения откъде е но това че ФФ са се осрали с ъпдейтите си е тяхна работа. Верно 2ро стартиране е ок но като го знам за колко тръгва хич не ми се и пуска затова го пускам само като ми се наложи веднъж на седмица-две.

Link to comment
Share on other sites

Ами качи си някой ускорител на FF-стартирането - гарантирам ти, че дори и с тегнещата върху теб прокоба, стартът вече няма да ти отнема повече от няколко секунди. :punk

Link to comment
Share on other sites

Това със "студеното" стартиране ми е правило впечатление и на мен, но пък в крайна сметка не се е бавило повече от 10тина секунди (win 7 ultimate с последни ъпдейти. Мисля, че повечето от вас не си сейфат табовете като я затварят, но аз лично си ги оставям отворени винаги и леко "забива" преди да ги отвори (0.5-2 сек за ~10 таба, 3-4 като са над 30 :laughing: ) тук стрелям в тъмното, но мисля, че е заради хард-а, май идва бавничък с прочитането на "save-a" (Pata WD caviar blue 160aajb)

Още нещо имаше, на 3.6 отвреме на време ми се "лагваха" бутоните на форума, но откакто съм с 4 не са забивали и не съм чистил бисквитките.

Link to comment
Share on other sites

И на 7-цата и на ХР си тръгва нормално. 2-4 секунди е готова. На ХР проблем с шрифта няма, на 7-та има.

Единствения "проблем" за сега ми е отказа да работи със страницата на ПИБ за електронното банкиране. Но това е защото използват по-стара версия на SSL, в която има недостатък в протокола и от ФФ са решили да го спрат по подразбиране. Има начин да се пусне сайта, като се махне една настройка, или ПИБ да вземат да си ъпдейтнат версията на SSL - писах им още миналата седмица, само казаха ще гледаме и толкова. ДСК имаха проблема, но още миналия вторник си ъпдейтнаха сървърите и с ДСК директ проблема изчезна. Другите банки, които видях, нямат проблем. Само ПИБ остана.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...