Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Аз днес слижих петицата... оправен е тоя бъг с прискляпването на някои страници повреме на скрол... тормозеше ме много и като плюс работи двойно по-бързо. Добро първо впечетление. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Само мен ли ме дразни размененото място на ОТВОРИ В НОВ прозорец и нов ПОД прозорец.

Сега на 3-ката съм и свикнал на подредбата а в 5-цата го направиха като на Хром-а.

Иначе шаренко ама верно е една идея по-бърз :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз от начало като меподхвана ме дразнеше мног, обаче започнах да му свиквам.

Link to comment
Share on other sites

Само мен ли ме дразни размененото място на ОТВОРИ В НОВ прозорец и нов ПОД прозорец.

Сега на 3-ката съм и свикнал на подредбата а в 5-цата го направиха като на Хром-а.

Иначе шаренко ама верно е една идея по-бърз :bgrin:

 

Някой е пропуснал 4-ката. Още там бяха разменени местата, но се свиква

Link to comment
Share on other sites

И аз вече свикнах с тази размяна, но в началото имах доста отворени отделни прозорци. :P

 

Сега съм си сложил един скин, дето е почти 1:1 с тройката и така се чувствам все едно, че не съм я сменял. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой е пропуснал 4-ката. Още там бяха разменени местата, но се свиква

На ХР-то още ми напомня за 4-ката ама на Вин 7 като изкочи 5 и се реших.

 

 

И аз вече свикнах с тази размяна, но в началото имах доста отворени отделни прозорци. :P

 

Сега съм си сложил един скин, дето е почти 1:1 с тройката и така се чувствам все едно, че не съм я сменял. :)

Какъв е този скин.Лесно ли се открива в галерията :music

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не зацепвам за кое меню и къде са разменени тия неща?! :unsure:

Явно не ги ползвам след като не се сещам. Бацам само в табове и освен Ctrl+T и Ctrl+Click друго не ползвам.

 

5-цата я тествах във виртуална машина. За бързодействието оттам не мога да съдя, но като нови features не виждам нито едно което бих ползвал, най-малко тия Tab Groups, които са ги мислели с гз си, и за мен лично не стават за нищо. Като намеря време ще ъпдейтна тия дни, щото пък видях че почти всичките разширения които ползвам, а те не са много, станаха несъвместими, макар за повечето май намери нови версии които сработиха.. И ще видя дали е подобрена стабилността и намален лага когато има повече табове. Още трябва да поработят по пъргавостта и лагавостта и може да стане идеалният браузър. Чувам че ползвал по-малко памет, ще видим.

Link to comment
Share on other sites

@tedy - десен бутон отвори в нов прозорец и ПОД прозорец.

Ти явно го правиш чрез клавишна комбинация :beer:

На 7-цата в къщи всякъш се държи по добре.

Е не съм го тормозил много все още но на прима виста :punk

Link to comment
Share on other sites

най-малко тия Tab Groups, които са ги мислели с гз си, и за мен лично не стават за нищо.

 

Това е нововъведение на версия 4. Аз нововъведения във версия 5 не виждам.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е този скин.Лесно ли се открива в галерията :music

 

Казва се "Mongrel" - простичък и без разни натруфености.

 

 

Off: @tedy, като спомена за виртуалната машина - кажи някоя, дето да работи читаво под XP и да не иска последен модел n-ядрен процесор и двуцифрени гигабайти рам.;)

Link to comment
Share on other sites

Какъв ти скин, човеко... :) включваш меню бара и местиш табовете отдолу, така всичко си отива по старо му, е не баш. ама почти.

Link to comment
Share on other sites

Това е нововъведение на версия 4. Аз нововъведения във версия 5 не виждам.

Tab Groups в 4-ката няма. Сигурно се бъркаш с нещо друго. Аз иначе мислех че App Tabs е новина в 5-цата, но се оказа, че и в 4 го има, но и него го намирам за абс. безполезно (в стил пинване в таскбара на 7-цата) и не съм го и видял.

 

Казва се "Mongrel" - простичък и без разни натруфености.

 

Off: @tedy, като спомена за виртуалната машина - кажи някоя, дето да работи читаво под XP и да не иска последен модел n-ядрен процесор и двуцифрени гигабайти рам.;)

Видът на FF от 4-ката нагоре мен лично доста ме кефи, не разбирам какво ви кефи във вида на 3-ката.. Особено под Вин7. (Имам предвид точно като се покаже тулбара и се разкара тоя новия бутон Firefox отгоре. Добива по-добре от Аеро темата на Windows отколкото 3-ката.

 

@Midex, мисля, че няма особен избор на читави VM за Виндовс: MS Virtual PC, VMWare, Virtualbox.

Първото е на МС и не е особено читаво (мощно), второто за мен си остава може би най-мощното и доброто, което ползвам отдавна. Третото е безплатно и за доста хора няма второ като него. Пробвай него ако искаш.

За процесор и ресурси основно си остава какво отпускаш на виртуалките. И процесорът е добре да има поддръжка на виртуализация, което адски много подобрява работата с VM. Ако няма, някои ситуации и OS няма и да можеш да ги разиграеш/осъществиш/инсталираш даже. Самия софтуер няма да има кой знае какви изисквания, по-скоро за да пуснеш OS в OS и това нещо да е ползваемо, се иска хардуер. Не може да очакваш да пуснеш VM с 1GB виртуална РАМ, на машина с 1ГБ РАМ. В тая рам се разполага основната OS, в нея се разполага и "рам"-а на виртуалната. Ще работи сигурно, но изключително бавно.

Link to comment
Share on other sites

Tab Groups в 4-ката няма. Сигурно се бъркаш с нещо друго. Аз иначе мислех че App Tabs е новина в 5-цата, но се оказа, че и в 4 го има, но и него го намирам за абс. безполезно (в стил пинване в таскбара на 7-цата) и не съм го и видял.

 

Е аз съм ползвал, как ще няма. Нали на тоя екран дето можеш да си разместваш табовете по категории и да ти се показват само табовете от определена група горе?

Link to comment
Share on other sites

Е аз съм ползвал, как ще няма. Нали на тоя екран дето можеш да си разместваш табовете по категории и да ти се показват само табовете от определена група горе?

Опс, верно, прав си. По някаква причина това изобщо не го виждам в интерфейса никъде по менютата, освен в Customize Toolbar, където може да се сложи бутон.

Пробвах комбинацията която видях уж за 5-цата, Ctrl+Shift+E, и наистина е там.

Еми както и да е, това за мен е безсмислен feature и наистина какво е новото в 5 ?! Или е просто bugfix release..

Link to comment
Share on other sites

Направих си боокмарк с адреса за гугъл да се отваря на нов таб.

javascript:void(window.open('http://talkgadget.google.com/talkgadget/popout'))

После реших да го направя да се отваря на нов прозорец.

javascript:void(window.open('http://talkgadget.google.com/talkgadget/popout','popup','width=300'))

Ама проблема идва... как да накарам javascript да не показва urlbar adressbar locationbar ли там както се нарича?

javascript:void(window.open('http://talkgadget.google.com/talkgadget/popout','popup','width=300','height=0'))

И височината искам да я накарам да е абсолютна, мисля че като не се спомена вависочина използва максимума или е по-правилно да се използва 0 за валута на височината за да излиза максимума?

 

Обърках го малко. Явно съм разделил командите.

javascript:void(window.open('http://talkgadget.google.com/talkgadget/popout','gtalk','width=300,height=500'))

Това е правилно, обаче дори и да използвам scrollbars=yes не се получава.

Link to comment
Share on other sites

Днес качих петицата - не виждам някакви промени спрямо четворката, но като цяло съм доволен (засега).

 

Само не знам защо когато си кача горе двата бутона "Изтегляния" и "Отметки", когато изляза от редактора и двата бутона също изчезват, ако вляза пак в редактора - пак са си горе на лентата, все едно току що съм ги изтеглил, а като изляза пак ги няма. Да не би да има ограничение от 5 бутона максимум, които могат да седят горе?

Другото което забелязвам е, че работя с него от 2-3 часа и вече ми е глътнал 200 мегабайта.

Link to comment
Share on other sites

Само 200?

Аз работя от 5 минути с него и е на 550МБ. Ама с 20-тина таба (предната сесия). С 50 таба го видях към 650МБ и съм доволен, че не е над гигабайт.

Хубавото е че тия 550/650МБ си бяха почти константни, с дни е седял така и не е качвал. Просто си лапа много. Аз съм Ок, FF е една от основните програми които ползвам, и щом няма леак, съм доволен.

 

Само дето очаквам FF 100 (който надали ще закъснее много) да е 128 битов, барем адресното пространство му стига тогава.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, сега са вече 300, ако това те прави по-щастлив. :laughing: Само дето някои от добавките не ми излизат никъде на иконки, както ми излизаха на тройката, а същият проблем го имах още от четворката...

Link to comment
Share on other sites

Има излязла 5.0.1 версия, а като дам Check for Updates на моята 5.0, ми дава че е up to date.

Някой с подобен проблем?

 

В този случай само мога да ти кажа - "Да ти имам проблема". :D

Ако нямаш проблеми с браузера, не се задълбочавай чак толкова с поредната версия Х.0001.

Link to comment
Share on other sites

Това само по себе си е проблем.

Браузърът е един от софтуерите, които гледам да поддържам up to date, по обясними причини.

 

Освен това надеждата, че ще го направят по-пъргав и ненасичащ при скролиране, остава жива. Това общо взето ми е единствения проблем от години с него. Допреди 1-2г. го ъпдейтвах изцяло начисто, с махане на предната версия и изтриване на всички остатъци. Вече ме мързи да минават през този ад, и го ъпдейтвам само през него си, поне за подверсиите.

Link to comment
Share on other sites

То верно в тия последните версии го хващам, че на някой страници почва да насича докато скорлирам. Преди нямах такъв проблем. Нещо са оплескали с това бързане да вадят числа като хромаджийте.

Link to comment
Share on other sites

На мен на четворката при скролиране с включено новото меню, някои от страниците направо ми изчезваха, flickering както се вика. Проблема със забавянето при скрол си е проблем на приложенията като флаши джава, това, че фарфокса не работи добре с тях / или те с него, защото нормална страница с малко приложения не бави.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък мен дразни това, че са направили прозрачни надписите долу вляво, където показва дали изчаква, към кой сайт се свързва и т.н. - от време на време почти нищо не може да се прочете.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...