Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Аз преди си играх с бета версията, обаче сега като сложих финалната и забелязах едно досадно нещо. Когато съм изключил меню барът (както си е по подразбиране при 4ката) и смаля прозорчето на някои сайтове, получавам странни проблеми. Зареждат се обаче не показва елементите и скрола кара всичко да прескача, второто се получава само ако е включена опцията за плавен скрол на страниците. Чудно... когато меню барът е включен (като при старият фаер фокс) нямам никакви проблеми.

Някой с подобен феномен да се обади тук?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

И при мен има проблем с банкирането в ПИБ. И аз им писах да видим на мен какво ще ми кажат.

Под IE8 работи, ама там нещо ми иска CAPICOM, нещо което мислех отдавна за забравено. Въпреки отказа ми, поне влизам в акаунта.

Link to comment
Share on other sites

И да няма - ще има. Както е тръгнало... скоро ще трябва и молба... да тръгне поне.

 

Любителите на лисицата да се кефят :lol:

http://glow.mozilla.org/

 

На мен ми се струва, че това може да е симулирано броене? Възможно ли е?

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се струва, че това може да е симулирано броене? Възможно ли е?

На пръв поглед е почти в реално време изобразяване на данни от базата им данни.

При всички случаи 4-ката е страшно по-добра от предните версии. Само дето няма статусбар (лесно се оправя), и при малко табове гълта маалко повече памет. Всичко друго е супер.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се струва, че това може да е симулирано броене? Възможно ли е?

Не знам. Беше публикувано в сериозен руски форум (но в раздела за дрън-дрън :rolleyes: ) и там изобщо не се е дискутирал този въпрос. Според мен е реална графика в реално време, едва ли е манипулирана. Лисицата има доста почитатели. Аз не съм от тях, няма и да бъда. Зарязах я още след версия 1.5 и минах на Опера.

Link to comment
Share on other sites

Еми 4-ката мяза малко на Опера вече. И е толкова бърза и пъргава колкото нея. Като насложих 3-4 разширения, които ползвам винаги, буут-тайма стана същия като на 3.6 (около половин секунда), а преди това беше около 1/4 от сек.

 

Малко офтопик, но тия от Мозила няма ли да изкарат нова малко по-красива версия и на Thunderbird (4.0?) ?!

Интерфейсът е меко казано грозен, а свестни теми липсват. Ползвам една Офиц Блацк 2007, модната от мен, но не е същото. FF4 вече без тема го ползвам, защото ми харесва, в 3.6 ползвах персони. Но TB е грозен, и не виждам да се задават нови майорни и пипнати версии в стила на FF4.

Link to comment
Share on other sites

dnes slojih 4 da ia probvam i da pitam samo pri men li galta adski mnogo ram v momenta mi zaema ~650MB

 

imam 1 facebook koito si e na nachalna stranica, edno tarsene na kartinki v google i edno v bing, 6 taba zedge.net otvoril sam razlichni kategorii melodii ne sam puskal nikoia da chuia, oshte edin tab tuk v temata za house i tozi tab koito pisha v momenta obshto sa 11 i dokato napisha kakvo sam otvoril glatna oshte 20-30mb :)

 

firefox.exe ~270mb

plugin-container.exe ~360mb

 

veche firefox.exe e ~275mb samo dokato napisha koe kolko vzima interesno koga li shte spre da se kachva :)

 

niakakvi nastroiki da triabva da se praviat ?

Link to comment
Share on other sites

Зарязах я още след версия 1.5 и минах на Опера.

 

Мой човек си значи. Аз направих същото, само че след като бях го ползвал от версия 1.0 до 3.6.

Link to comment
Share on other sites

щайга, firefox.exe общо взето нормално рам ти е глътнал, но другия процес, който отговаря за плугините (в частност флаша) не е нормално. Ъпдейтнал ли си флаша? При мен досега такива мизерии не са се случвали.

Вече 3 дена ъптайм и 4-ката не качва рам, с 10-тина таба, към 240МБ, и все още е пушка, без насичания, без нищо. Супер е! 3-ката досега все щеше да се усети някакъв лаг. И тук не е късно но ще видим.

 

viiiper_, тъкмо Мозила изкараха хубава версия, и ти баш преди нея си сменил отборите.

Link to comment
Share on other sites

flasha e ili poslednia ili predposlednia 10.2.1.523 ili neshto takova

v momenta kato zatvorih tabovete sa poopravi gore dolo no pak mnogo mi se vijda

60 pluginite

240 firefox

 

imam samo 2taba otvoreni edinia e zedge drugia tozi tuk kadeto pisha

 

i ot vreme na vreme se bavi s otvarianeto na nov tab i kato svarshi tegleneto pravi niakvo skanirane i zabiva poniakoga za 1-2 sekundi

 

ne sam pipal nikakvi nastroiki samo 2 plugin-a sam slojil adblock i onzi da ia prebira v tray-a

 

edit: sega proverih flash-a poslednia e

Link to comment
Share on other sites

Не знам. Освен да го наблюдаваш. plugin-container около 10-15МБ ми е в момента, с 10 таба, но ползвам флашблок.

Някой флаш мизерства, пробвай с ИЕ, хроме, опера как ще са същите табове.

4-ката гълта малко повечко рам когато е с по-малко табове. Т.е. почва с по-голямо количество РАМ и отваряйки нови табове увеличава рамта по-бавно и от един момент другите браузъри стават по-лакоми.

Отварянето на нов таб никога не ми се е бавило. Да нямате някоя антивирусна или някой подобен скенер инсталиран в вина?!

Link to comment
Share on other sites

s IE probvah kato smetnah vsichkite procesi beshe ~350mb pochti dvoino po malko

inache niama AV

sega mai si e nared vsichko kato pregledah vsichko i ia restartirah 2pati

 

pugin 155mb

firefox 170mb

3 tab-a kato edinia e igra v fb e 150 sa si dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не съм забелязал особени разлики в поведението с флаш между различните браузъри. Във всеки един, ако се натовари страницата с повече и по-тежки флашове (основно рекламни), се затормозява.

Флаш за ФФ може да е с една идея по-проблемен, но нищо драстично. За памет, не съм забелязал особени ексцесии, това при щайгата е нещо по-специфично сигурно.

Откакто ползвам Flashblock, нещата са много по-добре, с тази разлика, че изисква JS за да ги блокира, и понякога нещо се процежда между капките (actionscript основно, а понякога за миг се вижда и самия флаш) преди да се намеси флашблока. Това е негов недостатък за мен, но поне олекотява страниците, дори да не предпазва на 100% от "процеждане" на код.

Link to comment
Share on other sites

 

viiiper_, тъкмо Мозила изкараха хубава версия, и ти баш преди нея си сменил отборите.

 

Дам, преди около година. НО не ми харесва, как изкарва шрифтовете, а и ми се струва че лагва самия браузър, при зараждане на повече табове.

 

P.S. Аз с Opera имам над 50 таба, не знам какво ще бъде положението при Firefox.

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Дам, преди около година. НО не ми харесва, как изкарва шрифтовете, а и ми се струва че лагва самия браузър, при зараждане на повече табове.

 

Поздрави!

Финалната версия излезе преди няколко дни. Преди година е имало някакви алфа/бети.

Пробвай я пак, специално за шрифтовете има една проста натройка, която променяш (about:config -> gfx.direct2d.disabled = true) и става както преди.

Лагване имаше 3-ката. Тук лагване вече след 3 дни ъптайм не виждам Никакво, 10-20 таба.

Чета, че при ъпгрейд имало проблеми, аз го инсталирах съвсем на чисто, затрих изцяло старата 3-ка.

Просто за мен 4-ката бетонира и премахна всякакви съмнения, и друг браузър вече не поглеждам и за миг (освен за сайтове искащи ел.подпис), стига впечатленията ми да се задържат така и след 10-20 дни ъптайм. Но дори да не издържи 20 дни, работи толкова добре че нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, от ПИБ ми отговориха, че до няколко дни ще се погрижат за достъпа до е-банкирането с FF4.

Не че е такъв проблем, има и други браузъри (вече ползвам друг за УЕП), но е чудно как не са го оправили досега, преди излизането на финалната версия, толкова месеци вече.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде е опцията, като тръгна да затварям multiple tabs, да не ме предупреждава, че ще ги затворя, ами да ме пита " Quit, Save and Quit, cancel" ?

Пробвай тези в about:config да промениш на true: browser.showQuitWarning, browser.warnOnQuit. Като предварително в опциите си включил warning-ите при изход (втората опция в Options-Tabs).

Не съм го пробвал (мързи ме), но мисля че тези са достатъчни.

Това е една от 2-3 опции дето са малко конфузни докато си ги настроиш, още повече би трябвало да са в опциите, а не да ги рови човек в about:config, но каквото такова, хубавото е че веднъж се прави.

Link to comment
Share on other sites

4-ката дали има бъг или не знам, но autoFill в адресбара не работи?

Дал съм browser.urlbar.autoFill = true, но не ще да автодовърва урл-то като почна да пиша вече въвеждан такъв. Дори само един такъв да съм въвеждал. И трябва да натискам стрелка надолу-Ентер.

 

Едит: Намерих решение на проблема. Мързи ме да пиша, ако някой се интересува ще обясня. Едитнах за да не спаднат много акциите на лисицата :) .

Link to comment
Share on other sites

"Туй" нящо го има вградено в Opera.;-)

Като сме почнали... ами милионите функционалности покрай адоните за FF, дето ги няма в Опера (или поне доскоро като нямаше и разширителна система)?! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...