Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Хайде, хайде, стига дразги.Аз като дългогодишен ползвател на IE и след скорошните ми проблеми с него, реших да видя за кв'о стаа' въпрос.Та в офиса ползвам Хром, а вкъщи ползвам ФФ4.И това от няколко дни.За сега и двата браузера ми допадат, но пък в офиса не съм имал време да разучавам и да се бъзикам по-задълбочено с Хрома.Единствените ми впечатления от него са, че е доста бърз и до момента не ми е правил парчета.Същата работа и с ФФ, но у нас имам време да се бъзикам....и споделям впечатления.Може и Опера да пробвам по-нататък...ще видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Като сме почнали... ами милионите функционалности покрай адоните за FF, дето ги няма в Опера (или поне доскоро като нямаше и разширителна система)?! :rolleyes:

 

На Opera просто не и трябват. Затова чак сега изкараха такива.

Link to comment
Share on other sites

На Opera просто не и трябват. Затова чак сега изкараха такива.

Ако не ѝ трябват защо ги изкараха тогава. Дали защото не се поуплашиха, че ще загубят и 2-та % дял :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ако не ѝ трябват защо ги изкараха тогава. Дали защото не се поуплашиха, че ще загубят и 2-та % дял :rolleyes:

 

Спора е излишен, Opera никога не е гонела дял.

Link to comment
Share on other sites

Спора е излишен, Opera никога не е гонела дял.

Така е, излишен е. (Но не биха се отказали от дял, нали... кой би.) Макар че дори да не гониш дял, е доста странно на пръв поглед как от толкова много години не мръднаха, дори "от уста на уста" да се разчита, пак щяха да мръднат нанякъде в процентите. Явно се стремят за спорта да поддържат константен дял, сигурно са се хванали на бас, че могат.

Link to comment
Share on other sites

Така е, излишен е. (Но не биха се отказали от дял, нали... кой би.) Макар че дори да не гониш дял, е доста странно на пръв поглед как от толкова много години не мръднаха, дори "от уста на уста" да се разчита, пак щяха да мръднат нанякъде в процентите. Явно се стремят за спорта да поддържат константен дял, сигурно са се хванали на бас, че могат.

Виж им мобилния дял тогава говори тъпотий..не били мръднали...вицове вицове...

Десктопа никога не им е бил приоритетен (за 4 пъти сигурно го споменавам тва), въпркеи това е по-добър от редица други...еле пък от ФФ....Смях!

Link to comment
Share on other sites

Виж им мобилния дял тогава говори тъпотий..не били мръднали...вицове вицове...

Десктопа никога не им е бил приоритетен (за 4 пъти сигурно го споменавам тва), въпркеи това е по-добър от редица други...еле пък от ФФ....Смях!

 

That's what i am talking about...

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли на 4-ката не ми дава да инсталирам FlashPlayer? Има ли вариант да сложа друго нещо да ми показва всички неща от страниците?

 

А за Хоимпейдж бутона има ли как да го изместя до Бак/ Форуорд бутоните?

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли на 4-ката не ми дава да инсталирам FlashPlayer? Има ли вариант да сложа друго нещо да ми показва всички неща от страниците?

 

А за Хоимпейдж бутона има ли как да го изместя до Бак/ Форуорд бутоните?

 

От Customize менюто може да местиш каквото си поискаш.

Link to comment
Share on other sites

jozo, става по най-стария известен начин - десен някъде горе и Customize. Отваря се едно, и можеш да местиш бутоните по самия бар.

 

За Опера - ок, нека при мобилните господства, все пак там ресурсите са най-оскъдни и хората щат не щат...

При десктопа е ~2%, какви тъпотии..

 

"е по-добър от редица други...еле пък от ФФ....Смях!"

- много е просто - ако е по-добър (общо погледнато), щеше да е и с по-голям дял. Все нещо не е както трябва за да е с 10-20 пъти по-малък дял. И не е само до маркетинг, реклама и т.н. Точка.

 

"That's what i am talking about..."

- viiiper_, ти пък за какво си говорил, да го беше казал поне, че този коментар изглежда леко сменшно :) .

Link to comment
Share on other sites

jozo, става по най-стария известен начин - десен някъде горе и Customize. Отваря се едно, и можеш да местиш бутоните по самия бар.

 

За Опера - ок, нека при мобилните господства, все пак там ресурсите са най-оскъдни и хората щат не щат...

При десктопа е ~2%, какви тъпотии..

 

"е по-добър от редица други...еле пък от ФФ....Смях!"

- много е просто - ако е по-добър (общо погледнато), щеше да е и с по-голям дял. Все нещо не е както трябва за да е с 10-20 пъти по-малък дял. И не е само до маркетинг, реклама и т.н. Точка.

 

"That's what i am talking about..."

- viiiper_, ти пък за какво си говорил, да го беше казал поне, че този коментар изглежда леко сменшно :) .

 

Tedy, смешно, не смешно, това че не можеш да ми схванеш предните коментари и сега този ти е смешен...Спри моля ти се, защото се излагаш. Не е нужно всеки да кара трабанче - Firefox.

 

Само за допълнение, то и Линукс е с малък дял, ама издухва джама от всякъде, нали? Сега ще кажеш да, ама само за сървъри го използват, за десктопи не, еми същия аналог мога да ти направя със Opera. Да си чувал, че той е Норвежки браузър и че няма масирана реклама, за разлика от бозата Netscape? Хром го оставям настрана, понеже върви ръка за ръка с търсачката Google. Замисли се малко дали ако от Opera целяха да имат дял, нямаше да направят реклама къде ли не за него? На качествения софтуер не му е нужен реклама. Ще си говорим пак след някоя година живот и здраве, когато твоя качествен бразузър Мозилла стигне дъното, както Netscape. Те вече започнаха да работят в тази насока.

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Tedy, смешно, не смешно, това че не можеш да ми схванеш предните коментари и сега този ти е смешен...Спри моля ти се, защото се излагаш. Не е нужно всеки да кара трабанче - Firefox.

Който мисли трезво, ще отчете колко смешен пък е този коментар. Сравнението ти е толкова абсурдно, че вече нямам сили да го оборвам, това сравнение е оборвано хилядократно. Само да питам между другото, пробвал ли си FF 4.0? И то само ако говорим за бързина (ако изобщо има значение).

 

Само за допълнение, то и Линукс е смалък дял, ама издухва джама от всякъде, нали?

Същата работа. "Издухва" (още повече "отвсякъде") е толкова плоско и генерализиращо изказване, че също не виждам смисъл да оборвам. Просто си личи, че няма смисъл да се занимавам. Точно такива изказвания многократно са коментирани и смешният ще стана аз ако тръгна пак да го правя.

Link to comment
Share on other sites

Който мисли трезво, ще отчете колко смешен пък е този коментар. Сравнението ти е толкова абсурдно, че вече нямам сили да го оборвам, това сравнение е оборвано хилядократно. Само да питам между другото, пробвал ли си FF 4.0? И то само ако говорим за бързина (ако изобщо има значение).

 

 

Същата работа. "Издухва" (още повече "отвсякъде") е толкова плоско и генерализиращо изказване, че също не виждам смисъл да оборвам. Просто си личи, че няма смисъл да се занимавам. Точно такива изказвания многократно са коментирани и смешният ще стана аз ако тръгна пак да го правя.

 

А мислиш ли, че не съм? Фен бях на Лисицата от първата и версия до момента на появата на версия 4.0

 

И да, мога да те уверя, че съм я използвал, много повече от теб! През цялото разработване на версията - година и половина, ROFL, съм следял развитието на браузъра. От зле, по зле. Свалял съм нощните билдове още от преалфа версията на 3.7, до сегашната 4.0. Коментирал съм бъгове и т.н. във форума на Мозилла. Но наистина е жалко че, дори и IE9, изяжда с парцалите твоята лисица.

Link to comment
Share on other sites

А ти откъде знаеш, че аз не съм я тествал отпреди да почна да я хваля (забележи, чак като излезе финалната).

Версия 4.0 пък точно, е най-добрата версия която са изкарвали, и аз ползвам Firefox от дали не беше и версия по-малка от 1.0..

И пак не стана ясно на каква база генерализираш че даже ИЕ9 изяждал (?) новата лисица. По удобство на работа ИЕ9 за мен е стъпка назад спрямо ИЕ8. Като усет, може би малко по-бърз (доколкото е възможно).

FF4 е точно толкова бърза и пъргава на усет колкото и Опера, и ИЕ, и Хрома. Само дето като стане дума за функционалност и удобство (което е най-важното когато работиш с браузъра целодневно), е ясно кой повежда с много, и кой е най-назад. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А ти откъде знаеш, че аз не съм я тествал отпреди да почна да я хваля (забележи, чак като излезе финалната).

Версия 4.0 пък точно, е най-добрата версия която са изкарвали, и аз ползвам Firefox от дали не беше и версия по-малка от 1.0..

И пак не стана ясно на каква база генерализираш че даже ИЕ9 изяждал (?) новата лисица. По удобство на работа ИЕ9 за мен е стъпка назад спрямо ИЕ8. Като усет, може би малко по-бърз (доколкото е възможно).

FF4 е точно толкова бърза и пъргава на усет колкото и Опера, и ИЕ, и Хрома. Само дето като стане дума за функционалност и удобство, е ясно кой повежда с много, и кой е най-назад. :lol:

 

Пази Боже, сляпо да прогледа! :laughing:

 

P.S. Я, като си толкова отворен и влез във форума на Мозилла и ще разбереш сам. Точно пък за година и половина нищо, ама абсолютно нищо ново не са измислили. А, впрочем, извинявай - изкопираха бутона на Опера, складирането на прозорците, видя на Опера или по-скоро на IE9. Пинването на табовете. And so on...

Link to comment
Share on other sites

Какъв хубав flame war се бил заформил тука :)

 

Мерите си кой браузър какво има и какво няма и колко бил бърз а мен ме ядосват всичките поравно. Някой да се опита да подкара един и същи javascript да бъзика DOM-а и да дава еднакви резултати навсякъде. И не, jquery не помага винаги.. и те имат бъгове които как все успявам пък да ги нацеля да им се не види.

 

И още не мога да си обясня поради каква причина при мен ФФ тръгва за има-няма 15 секунди след натискането на бутона (първия път, след това е за около сек-две).

 

А войната мозила/опера/ie е силно вероятно да се реши от мобилните устройства само че изненадата там е че повечето са с webkit браузъри (iphone, ipad, android)... а познайте кои браузъри са с webkit...

Link to comment
Share on other sites

 

 

А войната мозила/опера/ie е силно вероятно да се реши от мобилните устройства само че изненадата там е че повечето са с webkit браузъри (iphone, ipad, android)... а познайте кои браузъри са с webkit...

 

Вградените такива.;-) Safari, Dolphin...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вече има алфа версии на 6, вие за 4 питате..

5-цата ще излезе Май месец. Нали минаха на едиколко си седмичен цикъл, през 1-2 месеца ще изкарват нова главна версия. До края на годината ще имаме 7.0, а може и 8.

Що направо не прескочат версии, и да изкарат направо 11.0, та да са в крак с най-големите версии на опера и хроме, и да мирясат деа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...