Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Аз имам по 2 педи забележки към всичките "най-велики" смартфони. До един! Дребни неща, верно, но дразнещи дреболии които не толкова пречат колкото ме дразни, че малко не им достига да са направени като хората. Примерно малоумното Т9 търсене на галаксито единствено по първо име и единствено в контактите избирайки първия по азбучен ред а не този на който съм се обаждал последно. Нещото заради което го разкарах...

 

Кажи какви са де. Може и да има решение. Нали затова е темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Галине, той е голям но плосък. Спокойно го навираш в заден джоб и нямаш грижи. Освен ако не се друснеш по задник върху нещо по-твърдо и чепато.

Ники, не е задължително да се друсна на нещо твърдо и чепато, та да му видя сметката на това нещо с размерите на средно голяма фаянсова плочка! Достатъчно е да си с мен само един работен ден, та да загрееш за какво говоря. Едно приятелче има (със същия занаят като моя) ГС2 от около три месеца, а реално му се е радвал само около седмица - през другото време апарата е бил по сервизи! Само, че оня пич взима около три пъти повече от мен и не се плаши много от разходите, а от друга страна, аз съм достатъчно разумен човек за да си давам сметка, че точно на този етап и с тази работа, просто няма как да опазя от огъване, пробиване или сериозни удари нещо толкова грамадно и тънко...

Link to comment
Share on other sites

Кажи какви са де. Може и да има решение. Нали затова е темата.

 

E като латерна ли да повтарям? Хардуерни бутони а не сензорни, бутонче като на ipad за lock-ване на завъртането, бутонче за снимане отстрани. Т9 търсенето с максимално големи бутони и показване само на 1 човек както е при галакси, и като се цъкне отгоре да се покаже списък но ПРАВИЛНО търсене а не само по първа буква, хардуерно копче, което да ти вади dialer-a защото той е най-важното в случая и трябва да можеш бързо да го изкараш. Същото копче може да е колелце даже за да може да се избира и скролира с него. Набиране и т.н трябва да става с подръпване а не натискане (т.е. както е при галаксито а не при HTC и при този ROM който ти ми показа MIUI май беше). При разговор трябва автоматично да се загася екрана освен ако не цъкнеш копчето да го включиш а не да се влияе от сензора (не съм видял досега да може да се настройва). След разговор екрана не трябва да се включва ОСОБЕНО ако ползваш слушалки. Мързи ме да мисля кога какво съм гледал и не ме е кефило особено - дребни неща общо взето и то някои са свързани с хардуера всъщност и повечето са общо взето мое виждане кое как трябва да бъде.

 

Ники, не е задължително да се друсна на нещо твърдо и чепато, та да му видя сметката на това нещо с размерите на средно голяма фаянсова плочка! Достатъчно е да си с мен само един работен ден, та да загрееш за какво говоря. Едно приятелче има (със същия занаят като моя) ГС2 от около три месеца, а реално му се е радвал само около седмица - през другото време апарата е бил по сервизи! Само, че оня пич взима около три пъти повече от мен и не се плаши много от разходите, а от друга страна, аз съм достатъчно разумен човек за да си давам сметка, че точно на този етап и с тази работа, просто няма как да опазя от огъване, пробиване или сериозни удари нещо толкова грамадно и тънко...

 

Калъфче за телефон, което е твърдо (т.е. нещо като кутийка)? Трябва да потърся, но би трябвало да се намери нещо (само че тогава няма да е чак толкова плосък)

Link to comment
Share on other sites

E като латерна ли да повтарям? Хардуерни бутони а не сензорни, бутонче като на ipad за lock-ване на завъртането, бутонче за снимане отстрани. Т9 търсенето с максимално големи бутони и показване само на 1 човек както е при галакси, и като се цъкне отгоре да се покаже списък но ПРАВИЛНО търсене а не само по първа буква, хардуерно копче, което да ти вади dialer-a защото той е най-важното в случая и трябва да можеш бързо да го изкараш. Същото копче може да е колелце даже за да може да се избира и скролира с него. Набиране и т.н трябва да става с подръпване а не натискане (т.е. както е при галаксито а не при HTC и при този ROM който ти ми показа MIUI май беше). При разговор трябва автоматично да се загася екрана освен ако не цъкнеш копчето да го включиш а не да се влияе от сензора (не съм видял досега да може да се настройва). След разговор екрана не трябва да се включва ОСОБЕНО ако ползваш слушалки. Мързи ме да мисля кога какво съм гледал и не ме е кефило особено - дребни неща общо взето и то някои са свързани с хардуера всъщност и повечето са общо взето мое виждане кое как трябва да бъде.

 

Хардуерен бутон за заключване на въртенето няма, но има приложение, което може да използваш и се задейства от Search бутона където и да си.

 

https://market.android.com/details?id=com.malcolm.rotationtoggler&feature=search_result

 

Това с копчето за директно набиране не знам как ще стане точно, защото пак трябва да си отключиш екрана. Ако отключиш екрана, може да си сложиш Widget с цифрите директно на заглавния екран и да си набираш от там.

Ето един пример, а има и други:

 

https://market.android.com/details?id=com.diegoyarza.dialerwidget&feature=search_result

 

Моя телефон има trackball с който може да се скролира и който дори свети ако имаш пропуснато повикване, мейл, туийт, фейсбук съобщение, смс, ммс, нов RSS фийд, нов подкаст и каквото ти дойде още на акъла.

 

Това за набирането с подръпване не го разбрах, но не виждам какъв е проблема да става с натискане. И зависи за набиране от къде става въпрос. Дали от указателя или директно от Dialer-а.

 

При разговор екрана не се изключва, но моя сензор може да се настройва и става толкова чувствителен, че на 20см да махна с ръката пред него и изгасва. А това дали се включва след приключване на разговора или не зависи от това дали ти си набрал или теб са те набрали. Ако ти си набрал, екрана не се изключва след края на разговора, но то при никой телефон не е така. Дори при старите. Ако теб са те набрали, екрана се изключва след края на разговора и телефона се заключва както си е бил преди да получиш обаждането.

Link to comment
Share on other sites

Trackball-a беше уникално добра идея и можеше да е много полезен ако бяха заложили да го има като хардуер. Само че там долу е неудобен. Удобно е да е колелце в горния десен ъгъл на телефона.

 

Подръпването - гледаш call log-a на HTC-то и както гледаш натискаш върху някой контакт и така го набираш отново. Кофти идея. Може без да искаш да го натиснеш. Освен това на HTC-то са прекалено малки. Трябваше с 50% да са по-големи редовете. И не с натискане а с drag-ване на контакта надясно да се набира а наляво да се пише SMS. Така е при галаксито (TouchWiz) и е уникално добра идея.

 

За другите ще помисля и ще ти отговоря утре.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам по 2 педи забележки към всичките "най-велики" смартфони. До един! Дребни неща, верно, но дразнещи дреболии които не толкова пречат колкото ме дразни, че малко не им достига да са направени като хората. Примерно малоумното Т9 търсене на галаксито единствено по първо име и единствено в контактите избирайки първия по азбучен ред а не този на който съм се обаждал последно. Нещото заради което го разкарах...

 

Галине, той е голям но плосък. Спокойно го навираш в заден джоб и нямаш грижи. Освен ако не се друснеш по задник върху нещо по-твърдо и чепато.

 

Не съм предполагал, че някой някога някъде би ползвал най-малоумното изобретение в сферата на гсм-те -Т9. Едва ли съществува по-некадърна и нефункционална измислица....

 

Галицин, не го слушай Никито, няма по-селско и дърварско отношение към скъп смартфон от това да го завреш близо до пръдните си...

Link to comment
Share on other sites

Не съм предполагал, че някой някога някъде би ползвал най-малоумното изобретение в сферата на гсм-те -Т9. Едва ли съществува по-некадърна и нефункционална измислица....

 

Видене, 10 копчета се нацелват много по-лесно от 30тина. Много по-големи са.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Газове, кажете как се сменя мелодият на Sms-a?

 

За другата тема е тоя въпрос. Там е отговорено.

 

Предполагам, че питаш как да сложиш нещо различно от предварително зададените?

 

Сваляш RINGDROID от маркета.

Слагаш си желаната мелодия на картата някъде.

Отваряш програмата (RINGDROID) и намираш мелодията си в списъка. После я избираш и ти се отваря да я режеш.

Ако ще я режеш - режи. Ако няма да я режеш, направо натискай Save бутона.

Ще те пита как да я запази. Пишеш име и горе от TYPE избираш като какво искаш да ти я запази.

За SMS трябва да избереш NOTIFICATIONS.

После ще те пита дали искаш да я зададеш за нещо или просто си си я сейвнал. Ако не я зададеш на тази стъпка, може да си я зададеш после по стандартния начин. Мелодията ще ти е в списъка заедно с тези по подразбиране.

 

Същата е процедурата и за Ringtone и за Alarm и за каквото ти дойде.

 

Пиша RINGDROID, защото аз нея ползвам. Има една камара други програми за целта. Някои от тях изглеждат по-добре, но при положение, че тази ми върши работа, от една година и половина не съм търсил аналог.

 

Програмата: https://market.android.com/details?id=com.ringdroid&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Има една камара други програми за целта. Някои от тях изглеждат по-добре, но при положение, че тази ми върши работа, от една година и половина не съм търсил аналог.

 

Аз бих я ползвал еднократно да си наглася нещата и после бих я деинсталирал. Но нямам спомени със самсунга да не мога да си ги нагласям както искам дори със мои си мелодии... освен моите да са били само за хората не за sms-ите, но пък на самсунга бяха приятни мелодиите (на HTC-то са по-хубави обаче вградените).

Link to comment
Share on other sites

Аз бих я ползвал еднократно да си наглася нещата и после бих я деинсталирал. Но нямам спомени със самсунга да не мога да си ги нагласям както искам дори със мои си мелодии... освен моите да са били само за хората не за sms-ите, но пък на самсунга бяха приятни мелодиите (на HTC-то са по-хубави обаче вградените).

 

Мелодия за звънене с всеки Android може да си избереш по подразбиране, но не и за Notification.

Link to comment
Share on other sites

T.e. за SMS от конкретен човек ли?

 

Не. За СМС като цяло. Не съм попадал на индивидуално нагласяне мелодията на СМС според контакта, но не бих се очудил ако има такова нещо.

Говоря за: слагаш мелодия на SD картата и отиваш да я сложиш да те алармира за получен СМС с нея. Без допълнителен софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си направих една папка notifications в нея си сложих мелодиите и от там си ги избирам. По подобен начин имам папка ringtones и alarms - там си слагам мелодиите за звънене и алармит. Той телефона сам си ги хваща и показва при избор на мелодия.

Link to comment
Share on other sites

Говоря за: слагаш мелодия на SD картата и отиваш да я сложиш да те алармира за получен СМС с нея. Без допълнителен софтуер.

Това съвсем не отговаря на истината. Лични мелодии за съобщения се слагат много лесно, без да ти трябва никакво допълнително приложение. Просто копираш аудио файла в /mnt/sdcard/media/audio/notifications и след това мелодията се появява в списъка, когато се отиде в настройките на SMS съобщенията Menu->Settings->Select ringtone. Останалите папки ringtones и alarms се използват съответно за рингтонове и мелодии за алармите на часовника.

Link to comment
Share on other sites

Именно - никакви грижи с тая операция. Аз сгреших с контактните снимки, защото ги пльоснах неволно в общата директория, но засега не ми пречи особено и ме мързи да ги местя....

Link to comment
Share on other sites

Това съвсем не отговаря на истината. Лични мелодии за съобщения се слагат много лесно, без да ти трябва никакво допълнително приложение. Просто копираш аудио файла в /mnt/sdcard/media/audio/notifications и след това мелодията се появява в списъка, когато се отиде в настройките на SMS съобщенията Menu->Settings->Select ringtone. Останалите папки ringtones и alarms се използват съответно за рингтонове и мелодии за алармите на часовника.

 

Аз винаги съм използвал програмка, вместо да си разпределям рингтоновете и алармите по папки и после да не мога да използвам тон за аларма като рингтон или notification. Тя реално това прави и програмата (копира файловете по папки), но ти дава да си избираш от всички мелодии на телефона.

 

Всеки си има право на избор в крайна сметка. Програмата освен за поставяне на рингтоновете може да се ползва и за изрязване, така че ....

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има право на избор в крайна сметка. Програмата освен за поставяне на рингтоновете може да се ползва и за изрязване, така че ....

Не отричам, че с приложението възможностите са повече и става по-лесно, но все пак е добре да се знае, че може и без него.

Link to comment
Share on other sites

Доста съм свикнал нокията да ми изчита името на позваняващия. Това като опция има ли го или приложение ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не мога да повярвам, 3 години си мотах нокията (е51) из всякакви джобове, чанти и т.н. БЕЗ да я пазя. Този телефон с НЕНАДРАСКВАЕМОТО стъкло е надран (леко, но се забелязва) екрана за 1 седмица и 2-3 дни при носене САМО в чантата в отделен джоб. Единствено едни 10ст видях в тоя джоб - тях подозирам. Тая драскотина сега ще ме побърква като знам, че е там. Чак почвам да как може да е истина това, толкова ревюта съм изгледал за това стъкло как НЕ се драска. А протектора нищо му няма - егати животното е, едно избърсване с парцал и няма ни следа от нищо (протектора на гърба и страните).

 

Знам, че има някакви филери на такива повърхностни драскотини - идеи?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да повярвам, 3 години си мотах нокията (е51) из всякакви джобове, чанти и т.н. БЕЗ да я пазя. Този телефон с НЕНАДРАСКВАЕМОТО стъкло е надран (леко, но се забелязва) екрана за 1 седмица и 2-3 дни при носене САМО в чантата в отделен джоб. Единствено едни 10ст видях в тоя джоб - тях подозирам. Тая драскотина сега ще ме побърква като знам, че е там. Чак почвам да как може да е истина това, толкова ревюта съм изгледал за това стъкло как НЕ се драска. А протектора нищо му няма - егати животното е, едно избърсване с парцал и няма ни следа от нищо (протектора на гърба и страните).

 

Знам, че има някакви филери на такива повърхностни драскотини - идеи?

Честито :) Година и 2 месеца направих с S-ката и преди две седмици влезна за 10 минути в една женска чанта и честито за чертичката на Gorilla стъкалцето :) уж прехвалена работа :) сега не очаквам да е с диамантено покритие ..... но си е гадничко ама се свиква миниатюрна(наричат ги micro scratches) е но като знаеш че е там :) А пък мразя телефони залепени с протектори сложени в сапунерки(между другото имам две не отворени някой ако иска да пише) и кви ли още неща ....За това alone в джоба и тва е :)

Link to comment
Share on other sites

За това alone в джоба и тва е :)

 

Не. В джоба като ти се препоти задника почва да се натиска ако звънне някой. Или като го хванеш с пръсти да го извадиш и или вдигаш или затваряш.

 

Правилното е в "чорапче" да го мушнеш

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...