Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Изрязал съм го от по-голяма снимка, примерно. Доста тъпа схема между другото. Друг път ще знам - слагам си цялата снимка и като кропна, ще имам каквото ми трябва.

 

Ами ти хубаво си го изрязал, но каква е тая резолюция странна.... 800х480 ти е десктопа.

 

Абсолютно. Слага се оригинала и си режеш както си искаш. Съответно, ако отрежеш по-малко парче от резолюцията на телефона ще ти е размазано, но ако режеш от край до край, всичко ще е наред.

 

Проблем имаше при Android 1.0 до 1.5. Там Crop процесора беше ужасен. Размазваше зверски и махаше всякакъв детайл. След 1.6 обаче всичко е наред и няма причина да режеш снимки на компютъра преди да ги прехвърлиш. Същото се отнася и за мелодии, освен ако не искаш да им променяш звуковите характеристики, но съм почти сигурен, че и за това има софтуер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Изясни ми се момента. Аз просто бях свикнал обработката да я правя преди да сложа снимката в телефона. Тук явно реда е обратен laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ето ти дока

 

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Vehicle-Dock-Kit-Galaxy/dp/B004ULZ6T0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1312558499&sr=8-1 (горе има линк пак)

http://www.amazon.de/gp/product/B004ULZ6T0/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

 

15 лева доставка

кви са тия луди цени 85$ ... блях

 

Днес ми дойде моя от amazon.de за i9100. Чудесен, но за съжаление няма нагласяне на наклон - има всъщност, но той е минимален.

 

Защо този? Защото алтернативните докове са със захранване, което е недостатъчно телефонът ти да работи в режим навигация и да НЕ СЕ дисчаржва. Същото важи и за марков Navigon холдър... говоря за i9100 в случая. За мен си струва поради тази причина и поради факта, че с оригинален аксесоар не би трябвало да можеш да си надраскаш телефона от слагане и махане. А с китайските кой знае с какво захващане са и твърда ръбата пластмаса. Все пак даваш 1000лв за телефон, тъпо е да си го надраскаш с китайски холдър. Лошото е, че почти сигурно не можеш да си ползваш холдъра ако имаш скин и още повече нещо като Case-Mate Though case (който препоръчвам горещо).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Край на бетите! Вече има и напълно официален 2.3.4 ром за Galaxy S. Брандиран е на швейцарския Swisscom като е сменен буут скрийна с операторския. Честно казано изглежда много сладурско. За съжаление все така няма българска клавиатура, но всичко останало е прекрасно. Браво на Samsung! Инсталира се само с един файл без необходимост от re-partition, така че всички инсталирани приложения се запазват след ъпдейта. Ако не ми липсваше толкова много българската swype клавиатура, бих му дал максимален брой точки!

Link to comment
Share on other sites

Край на бетите! Вече има и напълно официален 2.3.4 ром за Galaxy S. Брандиран е на швейцарския Swisscom като е сменен буут скрийна с операторския. Честно казано изглежда много сладурско. За съжаление все така няма българска клавиатура, но всичко останало е прекрасно. Браво на Samsung! Инсталира се само с един файл без необходимост от re-partition, така че всички инсталирани приложения се запазват след ъпдейта. Ако не ми липсваше толкова много българската swype клавиатура, бих му дал максимален брой точки!

И какви са толкова разликите с 2.3.3? Нещо съществено и набиващо се на пръв поглед? Аз на този етап съм много доволен от официалния 2.3.3 рилийз. Просто всичките тези нестабилности и проблеми отидоха безвъзвратно в миналото. Мисля, че Самсунг направиха огромен скок в софтуерните разработки, най-вероятно благодарение на работата с Гугъл по Нексус С.

Link to comment
Share on other sites

И какви са толкова разликите с 2.3.3? Нещо съществено и набиващо се на пръв поглед? Аз на този етап съм много доволен от официалния 2.3.3 рилийз. Просто всичките тези нестабилности и проблеми отидоха безвъзвратно в миналото. Мисля, че Самсунг направиха огромен скок в софтуерните разработки, най-вероятно благодарение на работата с Гугъл по Нексус С.

Мисля че разликите ги бях описвал преди време. Първото, което се набива на очи веднага, е черния Gingerbread цвят на попъп менютата, вместо класическото сиво. Това променя цялостното усещане. Също така бара е идеално черен, без 3D и напълно се слива с панела. И версиите на 2.3.3 които съм пробвал не са били така стабилни, имаха много бъгове и доста лаг на някои места. Много сериозно внимание е обърнато и върху браузъра, който сега е фантастично плавен и бърз.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам никакви проблеми с прасенцето. Имам блокажи, които са свързани само и единствено с игри, които съм свалял и то безплатни. Иначе телефона е БЕТОН. Днес усетих реално некои от минусите на металната тухличка Айфон. Малко да се посмеете и вие. Значи на вилата на баба ми сме се качили с детето и си правим харашото, както се казва. В един момент искаме да покажем на баба ми едни снимки. Оказва се, че точно тези снимки ги има единствено в старото SE К810i на баща ми, чийто дисплей освен малък е и съсипан=надраскан. Естествено с няколко движения свързвам чрез блутуут сонито с Галаксията и почвам да си мятам снимки при мене. Пристигнаха за секунди, но батерията ми падна - изцяло мое недоглеждане вследствие целодневно претоварване. Баща ми реши, че туй може да стане и с Айфона му biggrin1.gif. Интересен поглед ми хвърли като му казах, че неговия блутуут е само за хендсфрий. Вече го усещам как почва мислено да ми пили, че не съм му взел една принцеса Галаксия. Аз все още се оправдавам със сложността, която пък така и не съм видял все още... laughing.gif

 

По време на морската почивка брат ми беше със свои колеги американци, работещи в Лондона града голяма...Служебни телефони Блекбъри (всички имат такива, не знам защо), персонално - Айфон Катр. Като им плеснах на масата Самсунга се опулиха. tounge.gif Като го видяха какви снимки прави, HD видео клипове и най-вече - като го поеха така в ръка - тотално ахнаха. Цяла вечер не можах да си го взема. laughing.gif

 

В момента просто искам да кажа, че ме е яд, че не взех две принцеси Галаксии beer.gif

Link to comment
Share on other sites

В момента просто искам да кажа, че ме е яд, че не взех две принцеси Галаксии beer.gif

 

Обявявай ме още за пристрастен и нищо не разбиращ. Човек, чието мнение не искаш изобщо.

 

Точно за такива случки като тази с блутуута говорех. Ако го ползваш активно, ще срещнеш и други.

 

А сложността на Андроид само ползвателите на iPhone я виждат. За мен Android е по-интуитивен. Само трябва 1-2 дена свикване да видиш, че има MENU бутон и че дълго задържане вади опции. После всичко просто си става.

Link to comment
Share on other sites

ПристрАстен си и си с розови чорапи! laughing.gif

 

Нищо още не съм видял в дълбочина и от двата телефона, но вече принцеса Галаксия ми е на сърце! beer.gif

 

И ако знаех това, което сега вече знам от опит, Айфон нЕмаше да купя за баща ми.

 

ЕДИТ: От друга страна на рождения му ден нямаше принцеси в офисите на М-тел tounge.gif

 

ЕДИТ 2:

Обявявай ме още за пристрастен и нищо не разбиращ. Човек, чието мнение не искаш изобщо.

 

Кога пък съм казвал такова нещо аз????

Link to comment
Share on other sites

Кога пък съм казвал такова нещо аз????

 

В другата тема го обяви, като беше задал въпроса. Да не съм пишел по темата или нещо от сорта.

 

А Blackberry са разпространени заради начина, по който могат да бъдат интегрирани в корпоративна мрежа. Също и заради защитите на самата операционна система.

Link to comment
Share on other sites

Като го изкарат SII Globul, минавам и аз...

Iphone-a ми скъса нервите на морето с едни сезони на един сериал.

Не че не се оправих - оправих се, ама няма да я бъде тая...

Добре поне, че държат цена!

 

И не ми се нахвърляйте - iphone е великолепна джаджа, просто за мен има някой софтуерни недостатъци.

Ако можех да кача Пълноценен Android, нямаше да си помисля да го продавам.

Link to comment
Share on other sites

В другата тема го обяви, като беше задал въпроса. Да не съм пишел по темата или нещо от сорта.

 

А Blackberry са разпространени заради начина, по който могат да бъдат интегрирани в корпоративна мрежа. Също и заради защитите на самата операционна система.

 

Бъркаш ме с някой - цитирай.

 

Като го изкарат SII Globul, минавам и аз...

Iphone-a ми скъса нервите на морето с едни сезони на един сериал.

Не че не се оправих - оправих се, ама няма да я бъде тая...

Добре поне, че държат цена!

 

И не ми се нахвърляйте - iphone е великолепна джаджа, просто за мен има някой софтуерни недостатъци.

Ако можех да кача Пълноценен Android, нямаше да си помисля да го продавам.

 

Айфона е отлична машина - в никакъв случай не искам да го подценявам. Но е класа и нагоре под принцеса Галаксия. Всеки ден намирам нещо ново в тоя телефон - глупости - в тая машина. Уникални и гениални решения на толкова прости нещица, които правят пръста ти господар. Ето това харесвам - прости, но УНИКАЛНИ решения на привидно безсмислени казуси.

 

ЕДИТ: Жоре, за чий чеп си на Глобул не знам, ама дано да има смисъл. Те са калпави в обикновената телефония, камо ли в обслужването на машини от високия клас.

Link to comment
Share on other sites

И не ми се нахвърляйте - iphone е великолепна джаджа, просто за мен има някой софтуерни недостатъци.

Ако можех да кача Пълноценен Android, нямаше да си помисля да го продавам.

 

Глобул са го пуснали Galaxy S II вече. От 2 седмици.

 

А това до колко държи цена....... Той може и да държи. Стига да има кой да го купи. В раздел "Продава" гледам няколко теми седят и още не са продадени телефоните. За сметка на това, раздел "купува" в mobilebulgaria изобилства от обяви за iPhone 4.

 

Аз лично винаги само и единствено за софтуерни недостатъци съм говорел. Никога за друго. И то неща, които са там, защото се е целяло опростяване. Прекалено опростяване. И с OSX, единствените дразнещи и проблеми неща, които съм срещнал са били в резултат на "опростяване". Хардуера му е страхотен. Ако можеше да му се качи Андроид и аз щях да си купя един без да се замислям.

 

Едит: Ето линка към глобул за GS2-то. http://www.globul.bg...on.html?id=4262

Link to comment
Share on other sites

Желязна е машината в буквалния смисъл на думата. Иначе братовчед ми го изпусна докато беше на гости в България и му пръсна стъклото, дип че беше с оригинален амерички протектор. Лично аз сглобих проста математика между маса и гравитация на къси разстояния biggrin1.gif Принцеса Галаксия е близо 50% по-лека.

 

При мен двете машини са взети корпоративно така, на леко клатене (ще цитирам приблизителни цифри) - Айфон на 25 на месец + още 25 за неограничен нет (който в малките букви се оказа, че се ограничава умишлено след определени обеми трафик), Галаксия 32 на месец + още 25 за неограничен нет... Спестяват се много пари както и да го гледа човек и за двете машини, отделно за трафик тарифите броих 400 лева напред с материала в сравнение с обичайните планове. Както и да го погледнем - отлична далавера е комбинацията.

Link to comment
Share on other sites

Видене, имай предвид че тоя план е "ако има" както винаги и с всички интернети. Тази седмица се насладих на "ми тук няма" от страна на МТел, хотела и всички възможни доставчици. Хубаво че поисках от Глобул ГАРАНЦИЯ че скоростта където съм в момента няма да е под 256кбпс и те категорично отказаха да се обвържат с подобно нещо, както и с това че няма да има часове в които изобщо да не мога да се вържа с remote desktop към машината ми в къщи. WiMax и те са същите мошеници. Така че като има - има... само че тогава обикновено имаш и wifi в къщи така че ти е все едно. Взимаш винаги най-евтиния неограничен план колкото ще да е бавен тъй и тъй по-бърз няма. Ей сега като се върна ще им го натаковам на 2-гигабайтовия план от който нормално и 1/10 не изразходвам, един път ми се наложи и хванах от 3те най-дългото

Link to comment
Share on other sites

Чета по диагонал, но според мен мноооооооооооооооооооооо си се объркал с Глобул laughing.gif

 

Тия за мен са бетер Саджемите при гсм-ите tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

И версиите на 2.3.3 които съм пробвал не са били така стабилни, имаха много бъгове и доста лаг на някои места.

Това за официални рилийзи ли става въпрос? Според мен едва ли. Аз слагам само официални рилийзи от Киес и 2.3.3 е просто такъв бетон, че вече почнах да съжалявам всичките ми колеги с айфони, които почти ежедневно ми се оплакват за различни проблеми. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Видене, имай предвид че тоя план е "ако има" както винаги и с всички интернети. Тази седмица се насладих на "ми тук няма" от страна на МТел, хотела и всички възможни доставчици. Хубаво че поисках от Глобул ГАРАНЦИЯ че скоростта където съм в момента няма да е под 256кбпс и те категорично отказаха да се обвържат с подобно нещо, както и с това че няма да има часове в които изобщо да не мога да се вържа с remote desktop към машината ми в къщи. WiMax и те са същите мошеници. Така че като има - има... само че тогава обикновено имаш и wifi в къщи така че ти е все едно. Взимаш винаги най-евтиния неограничен план колкото ще да е бавен тъй и тъй по-бърз няма. Ей сега като се върна ще им го натаковам на 2-гигабайтовия план от който нормално и 1/10 не изразходвам, един път ми се наложи и хванах от 3те най-дългото

 

Днес по-подробно прочетох тоя пост - ский ся, М-тел си имат някакво определено покритие (обикновено колкото да покрият минималните изисквания - специално относно 3G мрежата, в България и трите оператора са на един хал - покрит минимум), като естествено там, където го има имаме определен капацитет. Крещящите случаи по морето - има някакво покритие, но като се вържат хиляди келеши става мармалад. Отделно куцо и сакато си е купило смартфон! Нищо чудно, че Епъл трошат гипса. Като гледам тук какви селташки изпълнения са - п*тката проста не може да вдене кое е отпред и кое отзад на телефона, но го размахва из плажа - представям си какво е в световен мащаб.

 

Признавам, че понеже си имам акаунт мениджър(ка) не се зачитам по документите и с ужас разбрах, че НАИСТИНА неограничения трафик отслабва с времето! Парадокс, но истина, записана в секцията с малките буквички... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Като го изкарат SII Globul, минавам и аз...

Iphone-a ми скъса нервите на морето с едни сезони на един сериал.

Не че не се оправих - оправих се, ама няма да я бъде тая...

Добре поне, че държат цена!

 

И не ми се нахвърляйте - iphone е великолепна джаджа, просто за мен има някой софтуерни недостатъци.

Ако можех да кача Пълноценен Android, нямаше да си помисля да го продавам.

Че, те го дават бе, Жоро! Единственото което ме спря да му скоча са гигантските му размери, които май подхождат като за пад. Поне при мен проблем (с работните дрехи) е липсата на достатъчно широк и дълбок джоб на гърдите, а ако го прибера в някой от инструменталните със сигурност ще го повредя с някое притискане...

Link to comment
Share on other sites

Това за официални рилийзи ли става въпрос? Според мен едва ли. Аз слагам само официални рилийзи от Киес и 2.3.3 е просто такъв бетон, че вече почнах да съжалявам всичките ми колеги с айфони, които почти ежедневно ми се оплакват за различни проблеми. :lol:

Минах през няколко 2.3.3 като първите две със сигурност бяха бети и бяха много зле. После нещата започнаха да се оправят и всичко придоби завършен вид в 2.3.4. Ъпдейтите няма как да ги правя през Kies, щото съм в България, а до тук нещата не стигат много бързо. Ако не греша, тук официалната версия е 2.2.1

Link to comment
Share on other sites

...

 

И също така се оказа че понятието "добър интернет" е доста разтегливо. За някои хора това е да може да си отвори пощата в abv.bg за няма и 5 минути докато аз на 30тата секунда ако ми се мотка браузъра и не се е заредила страницата вече почвам да сумтя нервно....

Link to comment
Share on other sites

Уникални и гениални решения на толкова прости нещица, които правят пръста ти господар. Ето това харесвам - прости, но УНИКАЛНИ решения на привидно безсмислени казуси.

 

Аз имам по 2 педи забележки към всичките "най-велики" смартфони. До един! Дребни неща, верно, но дразнещи дреболии които не толкова пречат колкото ме дразни, че малко не им достига да са направени като хората. Примерно малоумното Т9 търсене на галаксито единствено по първо име и единствено в контактите избирайки първия по азбучен ред а не този на който съм се обаждал последно. Нещото заради което го разкарах...

 

Че, те го дават бе, Жоро! Единственото което ме спря да му скоча са гигантските му размери, които май подхождат като за пад. Поне при мен проблем (с работните дрехи) е липсата на достатъчно широк и дълбок джоб на гърдите, а ако го прибера в някой от инструменталните със сигурност ще го повредя с някое притискане...

 

Галине, той е голям но плосък. Спокойно го навираш в заден джоб и нямаш грижи. Освен ако не се друснеш по задник върху нещо по-твърдо и чепато.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...