Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Galaxy S (1) го направи това без проблеми. Това което направих беше от телефона някак да ги експортна в .vcf после от многото vcf-та на нокията ти обединих с един единствен, качих го на телефона през един кабел и ги импортнах.

 

Евентуално вариант 2 : синхронизирай стария телефон с outlook-a, после инсталирай Kies и синхронизирай галаксито през Kies-a със outlook-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Вчера правих опити със сима - пълна боза става и изтрих всичко от Галаксито.

 

Сега да ми обясните що е Kios и къде се намира biggrin1.gif Предупредих ви, че нищо не знам.

Link to comment
Share on other sites

Не става - Галаксито не приема файловете - опитах през блутуут.

Видене, първо честито за телефона, правилната машинка си избрал! Иначе няма начин да не ги приема тези файлове, ако става въпрос за .vcf както се коментира по-горе. Дай-повече подробности какво точно правиш.

 

Сега да ми обясните що е Kios и къде се намира biggrin1.gif Предупредих ви, че нищо не знам.

Това е софтуера на Самсунг за работа с телефона - Kies. Сваля се директно от сайта на Самсунг и си го инсталираш на PC-то. Този софтуер се използва за всичко (в него са също драйверите за устройството), включително и за инсталиране на нови версии на фърмуера.

Link to comment
Share on other sites

Kies е нещо като iTunes - програма за бекъп и синхронизиране. Само, че не ти е нужна ако не искаш да я ползваш, но официалните firmware upgrade-и ги правиш през нея.

 

http://www.samsung.com/bg/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business/GT-I9100LKAMTL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support#

 

Цък на софтуер. После като ти види телефона вдясно right click на името на телефона и виж firmware update или каквото е там най-близкото до това.

Link to comment
Share on other sites

Кире, сложих тоя Киес, ама нещо не е у ред. Някак си не иска да се върже с телефона ми. Защо - не знам. Постоянно включва-изключва. Дори крашва. Трябва да видя къде е проблема. Аз съм с Вирус 7 х64 по принцип. И засега връзвам телефона без СИМ, което не би трябвало да има значение... Довечера пак ще се мъча.

 

Синхронизирах си контактите в Аутлук, като вържа Галаксито като хората ще се пробвам пак да ги прехвърля.

Link to comment
Share on other sites

Драйвера за USB-то ти се дъни щом прави такива мизерии. Прост трансфер към и от СИМ карта защо не можеш да направиш?

Link to comment
Share on other sites

Кире, сложих тоя Киес, ама нещо не е у ред. Някак си не иска да се върже с телефона ми. Защо - не знам. Постоянно включва-изключва. Дори крашва. Трябва да видя къде е проблема. Аз съм с Вирус 7 х64 по принцип. И засега връзвам телефона без СИМ, което не би трябвало да има значение... Довечера пак ще се мъча.

 

Синхронизирах си контактите в Аутлук, като вържа Галаксито като хората ще се пробвам пак да ги прехвърля.

 

Включи го директно към дъното без никакви USB хъбове между него. При мен направи подобен проблем когато го бях закачил към единия монитор. Като го ръгнах директно в дъното и сработи.

 

 

Драйвера за USB-то ти се дъни щом прави такива мизерии. Прост трансфер към и от СИМ карта защо не можеш да направиш?

 

99.9% не е драйвера. А при трансфер към сим нали се сещаш че се губят 80% от информацията. Остава само ПЪРВИЯ телефон на контакта и част от името му и никакви други данни.

Link to comment
Share on other sites

99.9% не е драйвера. А при трансфер към сим нали се сещаш че се губят 80% от информацията. Остава само ПЪРВИЯ телефон на контакта и част от името му и никакви други данни.

 

Аз пък съм почти сигурен, че е драйвера, щом го разпознава като MASS STORAGE, но не го разпознава софтуера.

 

Колкото до прехвърлянето, ти не си сигурен какво е записано в самото начало, за да знаеш дали първия телефон на контакта няма да е достатъчен. Пък и не се прехвърля само първия. Някои телефони правят няколко контакта и записват всеки отделен телефон. После през Gmail съвсем спокойно може да си ги менажира и да си ги събере в един общ, както е било преди.

Link to comment
Share on other sites

Това за mass storage не съм видял къде го е писал. Аз видях че не може да се свърже и Kies крашва и се включва и изключва постоянно което беше абсолютно същото и при мен когато го закачих към монитора кабела. Оправи се като го ръгнах в дъното директно

 

 

 

При всички положения сим картата събира до 200телефона някъде, аз имам над 400 контакта, някои с по 6 телефона.

Link to comment
Share on other sites

При всички положения сим картата събира до 200телефона някъде, аз имам над 400 контакта, някои с по 6 телефона.

 

250. Ама сега не се опитваме да прехвърлим твоите контакти. Нали така :)

Link to comment
Share on other sites

386 контакта в моя телефон, някои с по 2-3 номера. Омазаха се точно със СИМ копиране - всеки номоер на контакт с именце и цифричка - луд станах.

 

Дъни се на монитора и долу отпред на кутията - сега ще го сложа на дъното директно и ще опитам пак.

Link to comment
Share on other sites

Може да ти каже, че си бил прав, макар и седнал. Идеалн връзка отзад - ъпдейтнах фърмуеъра току що. Сега как от Аутлука да закарам контактите в Галаксито?biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ виж това леко ми се губи щото го деинсталирах. Имаше нещо като цъкнеш на телефона и да избереш от него контакти и някак ги синхронизираше. Обаче се подготви че не е идеално. При мен намаза нещо но не помня какво. То аз една част ги бях качил в телефона та може оттам да е станало но имам спомени че нещо не се справи особено добре да после ги коригирах на ръка но само леко ме раздразни (т.е. ти може и да не забележиш)

Link to comment
Share on other sites

Заболя ме главата да се ровя в тъпия Аутлук - нищо не постигам. Къде държи контактите, мамицата му? И защо не ми дава като са селектирани всичките да ги пипам? angry1.gif

 

Киес-а е готов да търси ама иска v-card формат...

Link to comment
Share on other sites

Не в outlook-a. В киес го търси това. Има врътка от oulook-a да си ги запишеш като v-card (което е vcf) и после можеш да ги обединиш в 1 файл като след това направо ги копираш на телефона и изобщо прескачаш Kies в този случай... ако обещаеш да почерпиш ще ти кажа и как :P

 

 

ПС: Ей такива кретении при iPhone-a няма. Верно това си е между Microsoft и Samsung, защото не са направили връзката като хората но все пак...

Link to comment
Share on other sites

w00x, нещо да имаш да ми кажеш? :bgrin:

 

Ок де. Прав си. Но за контактите все пак, нямаше как да се знае.

 

Толкова премеждия с прехвърлянето на едни контакти.....

 

А опита ли най-логичното? Да синхронизираш контактите от сонито с Gmail? Защото не виждам някой да го е предложил.

Link to comment
Share on other sites

Би било добре ако знаех как. Опитах през сайта на СЕ, но и там са се засрали и не ми идват настройките. В момента всичко е в Аутлук и дотам. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да идеш на m.google.com през браузъра на сонито. Ако има софтуер за синхронизация, трябва да ти го покаже.

 

Тук също намерих някаква статия. До колкото разбирам, трябва да се настрои SyncML на Сонито и контактите се синхронизират с Gmail. Влезнат ли там, всичко е елементарно.

http://www.google.co...7db3bdba6&hl=en

 

Ето още нещо, което звучи логично.

 

Outlook към Gmail.

 

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/export-outlook-contacts-to-google-gmail-HA001148902.aspx

Link to comment
Share on other sites

По втория начин ги качих в Гмейл. Как да ги замъкна в телефона?

 

Просто синхронизираш.

 

Влизаш си в настройките на телефона. Пускаш синхронизацията на контактите от Gmail. Връзваш телефона с интернет. Чакаш малко и той ще се синхронизира автоматично. Ако не ти се чака, при настройките за синхронизация, трябва да има бутон за моментално синхронизиране. Ще ти се появи иконката горе до часовника и ще ти се появят в книгата.

Link to comment
Share on other sites

Най-после ги прехвърлих! Така. Сега следват апликациите. По принцип много уважавам iGo, ама нещо не ми харесва идеята да е офлайн. Имам неограничен интернет в пакета и нямам грижи с ползването. Гледам, че и тука искат пари тиквениците за разни апликации. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Най-после ги прехвърлих! Така. Сега следват апликациите. По принцип много уважавам iGo, ама нещо не ми харесва идеята да е офлайн. Имам неограничен интернет в пакета и нямам грижи с ползването. Гледам, че и тука искат пари тиквениците за разни апликации. tounge.gif

 

Ами по-добре да е Offline, защото на прохода Шипка (примерно) не ми се мисли какво 3G ще имаш.

 

Ако искаш да е Online, Google Maps предлага такава опция, но трябва да си качиш хакната версия на BRUT, защото навигацията е заключена за България по принцип. Като ползваш BRUT, без никакъв проблем си върви.

 

И тука искат пари, но платените приложения са доста по-малко (говорим за iPhone, нали?), а и в голяма част, разликата между платено и безплатно е, че едното има реклами, а другото няма. Функционалността е еднаква. Има приложение, което променя HOSTS на телефона и рекламите не се зареждат, но трябва да имаш ROOT достъп.

Link to comment
Share on other sites

Върни се назад и прочети колко пъти обясних, че за пръв път правя такива неща и трябва да ми се обяснява стъпка по стъпка. Половината от това, което каза нищо не ми говори. laughing.gif

 

Ще се пробвам да сложа офлайн навигацията тогава. Е добре де - как ще ме води без връзка? Аз ли нещо пропущам тука или трябва винаги да имам отправна и финална точка?biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...