Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Върни се назад и прочети колко пъти обясних, че за пръв път правя такива неща и трябва да ми се обяснява стъпка по стъпка. Половината от това, което каза нищо не ми говори. laughing.gif

 

Ще се пробвам да сложа офлайн навигацията тогава. Е добре де - как ще ме води без връзка? Аз ли нещо пропущам тука или трябва винаги да имам отправна и финална точка?biggrin1.gif

 

Без връзка, картите са ти на устройството. Като при нормален GPS. На Online навигацията, по принцип това и е "online" частта. Че се връзва в интернет, за да сваля картата от Google.

 

Google предлагат навигация "Navigation" към "Maps". Но "Navigation" работи само в определени държави по някаква причина и като се опиташ да го пуснеш по някакъв начин ти казва, че не си в правилната държава. Иначе може да ти наслага пътя и да те навигира и на Street View директно. Много готино.

 

street-view3.jpg

 

Има един МОД, на Google MAPS, който ти отключва "Navigation" за целия свят. Маха просто проверката за това в коя държава се намираш. Като ти е отключен, може и без проблем да си го ползваш в BG. Не е нужно да си "кракваш" (като Jailbreak нещо) телефона, за да я сложиш до колкото си спомням, но може и да се бъркам, защото винаги съм бил с ROOT (крак). Ако го сложиш, може да си ползваш и "Navigation" в България, но аз си ползвам iGo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Ся трябва да ровя назад къде се слагаха двете папки на Айго. Абе как се слагат снимки на контактите? Раздадох рингтонове щедро, но не виждам откъде да добавя портретите. biggrin1.gif

 

Верно ли е това? tounge.gif

 

Super AMOLED Plus – it measures 4.3in from corner to corner and has a eye-poppingly detailed resolution of 1,280 x 800

 

ЕДИТ: Намерих го за снимките. Айго няма повече от 800:480 вариант в тоя пакет....

Link to comment
Share on other sites

Видене сори, докато се оправя минаха няколко часа. Точно с онзи номер през gmail ги прекарах виждам си се справил с малко помощ. IGo - имам едно MOTONAV - качваш го на СД картата има един файл .apk пускаш го и се инсталира. Това беше всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ами по-добре да е Offline, защото на прохода Шипка (примерно) не ми се мисли какво 3G ще имаш.

това няма значение. веднъж като зареди дирекшъна и после не ти трябва дори интернет. Единствено ако завиеш на някоя друга улица може да се омота и тогава ще му трябва интернет

Link to comment
Share on other sites

Ся трябва да ровя назад къде се слагаха двете папки на Айго. Абе как се слагат снимки на контактите? Раздадох рингтонове щедро, но не виждам откъде да добавя портретите. biggrin1.gif

 

Верно ли е това? tounge.gif

 

Папките се слагат директно на SD картата. Снимките се задават различно в зависимост от софтуера. Най-вероятно като идеш в Edit на контактите, при натискане на Menu бутона, можеш да сложиш снимки на контактите. Другия вариант е директно от снимката, да натиснеш Menu бутона и да избереш Set As. Тогава ще те пита дали като Wallpaper или снимка на контакт. Третия вариант е докато си в Edit Contact да цъкнеш на квадратчето на което трябва да е снимката. Тогава, ще те пита коя снимка искаш да използваш или искаш да снимаш на момента.

 

Не е вярно това. Това е резолюцията на следващото поколение Android телефони. Ако беше вярно, нямаше да виждаш пикселите, а ти в момента ги виждаш. Дори и аз започнах да ги виждам на моя, дето е 3,7 инча със същата резолюция.

 

това няма значение. веднъж като зареди дирекшъна и после не ти трябва дори интернет. Единствено ако завиеш на някоя друга улица може да се омота и тогава ще му трябва интернет

 

Това го добавиха в някоя от новите версии, но все пак ще трябва интернет, за да свали информацията за картата ако е със сателитни снимки примерно.

Link to comment
Share on other sites

Оправих се със снимките - все забравям за лЕвиот бутон, нали са тъмни laughing.gif

 

Обаче направо се втрещих от начин, по който ги показва... Е то Ериксона ми ги показваше на цял екран... Тук все едно ги няма. Какво пропускам? Виждам едни смешни дребни квадратчета...

 

Аз не те знам какви пиксели си видял, но на моя засега поне аз не виждам нищо подобно. Не знам дали разбра, но взех Галакси S II.

 

За навигацията трябва Мини СД-то ли да ползвам? Защо? Не мога ли да я метна на телефона? Недейте така бе, токущо го затворих и му сложих протектора след 3 дни размотаване "по гол гъз"tounge.gif

 

Тръгнах да свалям една игра от Гейм Хъб. Даунлоуда е фрий уж, свали някакво демо според мен. Интересно ме поразпитаха и предупреха, че свалям нещо извън Андроид маркет на своя отговорност. Има ли опасност някога някъде да добия нещо опасно и от какво да се пазя?

 

Ха - накрая ми поиска Wi-Fi тая игра за някакъв даунлоуд и ме прати да спя biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Оправих се със снимките - все забравям за лЕвиот бутон, нали са тъмни laughing.gif

 

Обаче направо се втрещих от начин, по който ги показва... Е то Ериксона ми ги показваше на цял екран... Тук все едно ги няма. Какво пропускам? Виждам едни смешни дребни квадратчета...

 

Аз не те знам какви пиксели си видял, но на моя засега поне аз не виждам нищо подобно. Не знам дали разбра, но взех Галакси S II.

 

За навигацията трябва Мини СД-то ли да ползвам? Защо? Не мога ли да я метна на телефона? Недейте така бе, токущо го затворих и му сложих протектора след 3 дни размотаване "по гол гъз"tounge.gif

 

Това е положението. Малки квадратчета. Гадна работа.

 

На мен ми ги показва така, но трябва да смениш софтуера и ще изгубиш гаранцията.

 

151353uttoiggxpjypj5t6.jpg.thumb.jpg

 

Колкото до квадратчетата - виждам ги на моя телефон, а са по-малки отколкото на твоя. Разбрах какво си взел, но дори и да не бях, 800x480 им е резолюцията (като изключим някои мотороли, които имат с по няколко пиксела в повече). Само HTC Sensation и някои от по-новите модели имат 960x540. 1200 е резолюцията на бъдещите устройства.

 

Моята навигация я сложих на SD, но трябва да има упътване как се инсталира от там от където си я свалил. Ако я купиш, няма да имаш проблем. Ще си свали всичко където трябва.

Link to comment
Share on other sites

Обаче направо се втрещих от начин, по който ги показва... Е то Ериксона ми ги показваше на цял екран... Тук все едно ги няма. Какво пропускам? Виждам едни смешни дребни квадратчета...

 

При мен е 2х2 см някъде. Достатъчно да разбереш кой е и да има още малко информация на екрана.

 

 

 

Аз не те знам какви пиксели си видял, но на моя засега поне аз не виждам нищо подобно. Не знам дали разбра, но взех Галакси S II.

 

Кьорав си затова. Одъртяваш Виденьеееее

 

За навигацията трябва Мини СД-то ли да ползвам? Защо? Не мога ли да я метна на телефона? Недейте така бе, токущо го затворих и му сложих протектора след 3 дни размотаване "по гол гъз"tounge.gif

 

Абе шаран, кой те кара да отваряш телефона и да вадиш СД-то след като докато е закачен на кабела може да запишеш нещо на картата. Една от папките в телефона която виждаш е въпросната карта.

 

А идеята е че картата е по-бавна от паметта на телефона но за сметка на това е повече.

 

Тръгнах да свалям една игра от Гейм Хъб. Даунлоуда е фрий уж, свали някакво демо според мен. Интересно ме поразпитаха и предупреха, че свалям нещо извън Андроид маркет на своя отговорност. Има ли опасност някога някъде да добия нещо опасно и от какво да се пазя?

 

Ами досега не съм попадал на нищо опасно но знае ли се. Аз гледам да не качвам щяло и нещяло. Най-добре през маркета че после се ъпдейтват лесно. А и е проверено (донякъде)

Link to comment
Share on other sites

Отвратително е с малки снимки, язък за пауъра на тая зверска машина. Между другото работи уникално. Отделно как Микро СД слота кърти мивки. punk.gif

 

Отказвам се повече тая вечер да се занимавам, ще ви тормозя утре или по-нататък с въпроси...

 

ЕДИТ: Турих Айго успешно. biggrin1.gif

Ники, ще те целя с нещо тежко и държавно. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

eBay. Ако ти е толкова спешно - магазините за телефони. Germanos, Handy. Другия вариант е да търсиш онлайн. Там ще ти продадат стока от eBay, но за повече пари.

Link to comment
Share on other sites

Зарядно за кола - ако си намериш такъв USB кабел аз ще ти подаря едно. Иначе в Хенди зарядното за кола + зарядно за 220в + кабел (1брой) е около 30лв. Стойка - не знам как смяташ да го закачаш - аз съм измислил една стойка при мен в жабката за очила, на която само се залепва телефона на един гел. Имаше един тип продаваше в нашия форум стойки за коли за нокии - виж някоя от неговите ще стане ли - изглеждаха ми много хубави и стабилни.

Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да ида до тия магазини. В Галерия има какво да се огледа. Нямам време за И-бей, а и трябва да занимавам Пламен или някой друг....

Link to comment
Share on other sites

Момчета, пълна трагедия. Допреди малко обикалях като идиот и както съм спал няма 4 часа в последните 48 побеснях. Значи в Галерия нито в Германос, нито в Мултирама, нито в другите там магазинчета има нещо. Купих едно универсално зарядно за кола от Германос и както си знаех се набутах 15 лева. Въпреки че производителят не е виновен, че в моята кола запалката е между предните седалки зад ръчната... Кабелът е къс и ще ми къса нервите докато не го изхвърля или докато не сменя колата.

 

Нищо не открих и в Зора, Техномаркет, Технополис (тия келеши обаче имат стойка за Айфон) и Сони център... angry1.gif

 

Респективно се търси кандидат-доброволец, който да ми поръча аксесоари онлайн... Трябва да си избера нещо като се наспя....

 

EDIT: Това не е лошо....

 

http://www.youtube.com/watch?v=qlRRSD3zaBM

 

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва стойката му за кола и няма калъф за колан. Оригинални на Самсунг как може да се поръчат? Гледам имат интересни неща и дока не е лош...

 

ТЕЗИ

 

Link to comment
Share on other sites

FUCK! Брат ми лети утре сутрин и няма да може да го вземе...angry1.gif

 

Ангеле ти мноо евтино го намери бре.... Като ТОЯ калъф....

 

Има батерия с двоен капацитет от оригиналната, но мненията за нея са противоречиви.....

 

За ТОЗИ калъф се пише, че побира телефона със скин. Някой ако може да ми го викне направо, че в момента полудявам, че се налага да си нося телефона като селски келеш - в задния джоб. И постоянно се тревожа да не го смачкам.

Link to comment
Share on other sites

FUCK! Брат ми лети утре сутрин и няма да може да го вземе...angry1.gif

 

http://www.kingofgadgets.co.uk/contactus.html

 

Да им се обади да пита дали може да си го прибере от офиса. 2 часа е още. Ако не, да мине по магазините. Официални аксесоари на Самсунг все ще има. Или пък от операторите.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе майка му стара! Слагам една снимка от галерията на дъщеря ми за десктоп, рязана, направена, нещо от сорта на 340х460 примерно и ПАК ме накара да я рисайзвам и режа! Що за простотия и как може да се оправи това?

Link to comment
Share on other sites

Не може да се оправи. За всяка снимка те кара да избереш каква част от нея искаш да използваш. Ако ти е точния размер и пропорция, просто трябва да влачиш до дъното и квадратчето си запазва пропорцията. А тоя размер 340х460 не знам от къде си го измислил изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Изрязал съм го от по-голяма снимка, примерно. Доста тъпа схема между другото. Друг път ще знам - слагам си цялата снимка и като кропна, ще имам каквото ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...