Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

E 7.24 лева.

Абе, онова беше безплатно и перфектно! Беше само за фонетичната... Еби му майката!

 

Пробвах безплатния вариант. Изглежда добре, ама тоя Trial, какво ще рече? За определен период?

 

Е свали я хакната бе. Аз ли да те уча?

Trial-а ще почне да ти вади едно съобщение от време на време след около 30-60 дни и ще ти вади иконка горе в Notification-а всеки път като пуснеш клавиатурата. Не е болка за умиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

След като си поиграх по-обстойно с Galaxy Note 2 мога да кажа следните неща:

 

1. Не загрява! Сериозно - НЕ ЗАГРЯВА. Дори не е кой знае колко топла след 30 минути игра или след 2часа GPS.

2. Батерията държи повече от тегра-та на HTC One X. Значително повече. HTC-то от тук до София изяждаше батерията наполовина и повече. За 1час работа като WiFi Hotspot изяде около 75% от батерията. Note ми изхаби към 15-20% само.

3. Има няколко изключително приятни функции, като най-готината е Blocking Mode - в период от време да не звъни изобщо освен за избрани контакти. Нещо за което рева от колко време навсякъде и единствено с някакви клизми го постигах с Locale като пак не беше точно каквото исках освен това се настройваше значително по-сложно.

4. Друга приятна функция - разпознаването как го гледаш за да не ти завърта излишно екрана, особено ако си легнал.

5. Настройка на яркостта на екрана още в менюто което се издърпва отгоре. Както и още една камара неща за които има бутони - нещо което при HTC-то липсва.

6. Call Log-a e по-хубав и ме кефи този номер с дърпането в едната или другата посока за обаждане или пращане на смс

 

Минус е търсенето в dialer-a. Малоумниците от самсунг още не са го оправили.

 

Друг минус е липсата на търсене в Applications. Това ми харесваше в HTC-то и сега ми липсва. Примерно пиша radio и то намира FM Radio и Tune In Radio. Специално стандартното винаги го забравям как се пише и като ми притрябва го търся на R a не на F.

 

Големината - още не съм сигурен дали е недостатък или предимство. За момента ме кефи как се вижда GPS-a в колата. Верно с 1 ръка не става да се оперира, но пък мисля да си взема една от любимите ми нокии Е52 за целта и да се свърши с телефоните

 

За екрана още нямам мнение. Трябва да сравня как се вижда на силно слънце и ще преценя. Но най-малкото заради размера всичко се вижда идеално.

 

ПС: Идиотите от самсунг така са направили зарядното, че включено подозрително много ми прилича на това на iPhone 5 :)

 

Като споменах зарядното - не знам защо HTC са преценили да е отстрани - отвратително решение - в колата кабела се усукваше откъде ли не, като спя и реша да вдигна телефона винаги запираше. Къде къде по-удобно е да е от долу.

Link to comment
Share on other sites

Екрана е ще е по-гаден, няма как. Преди да се появи HTC DNA с FULL HD 5" екрана, тоя на One X всичко го хвалеха като най-добрия екран на телефон. Лично мнение, но мнението на всеки един сайт за ревюта на телефони. Според мен също е най-добрия екран на телефон. Не съм виждал iPhone 5 единствено.

 

За другото... със здраве да си го ползваш.

Загряването и мен ме дразни изключително много. Мога яйце да си опържа на него, а това с батерията ако HTC не го решат с Jelly Bean, аз ще го реша с root. И все пак, изработката на One X ми харесва най-много. Samsung с тия пластмаси ми бледнеят много сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Екрана е ще е по-гаден, няма как. Преди да се появи HTC DNA с FULL HD 5" екрана, тоя на One X всичко го хвалеха като най-добрия екран на телефон. Лично мнение, но мнението на всеки един сайт за ревюта на телефони. Според мен също е най-добрия екран на телефон. Не съм виждал iPhone 5 единствено.

 

Възможно, но не е някаква драстична разликата в екраните, като да речем между него и някой модел отпреди 6-7 години.

 

За другото... със здраве да си го ползваш.

Загряването и мен ме дразни изключително много. Мога яйце да си опържа на него, а това с батерията ако HTC не го решат с Jelly Bean, аз ще го реша с root.

 

Как? Процесора си грее все толкова. Освен да го забавиш, което пък ще пречи на игрите и т.н.

 

И все пак, изработката на One X ми харесва най-много. Samsung с тия пластмаси ми бледнеят много сериозно.

 

Този е един като надраскан алуминий. Пластмаса си е отвсякъде, но е с такъв ефект.

 

Не бих могъл да кажа че който и да е от 2та телефона може да се сравни като изработка с iPhone 5 примерно, но ми е все едно. Аз искам да ми е удобен и да ми върши работа и да да ме дразни възможно най-малко

 

Иначе аз за себе си реших - 1 телефон с интернет за ровене (голям) и един удобен за говорене - Е52. Хем една част от разговорите ще ги прехвърля на телефона дето ще го вдигам (т.е. който ще вдигам само ако съм на кеф) и така. Няма идеален телефон за говорене без копчета. Андроидите не искат да ги направят с хардуерни бутони. Та какво да се ядосвам на телефона като телефон вместо да си взема този дето ми харесва и мога със затворени очи да оперирам с него пък другия да е за GPS, Internet, Mail и прочее. Още ме е яд че си подарих старата Е52 та сега ще купувам нова.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те колеги днес забелязах,че ми се е появило накакво странно приложение Google Play services без да съм го инсталирал пише че е за подобряване дейноста и работата на някой от приложенията но се чудя дали да го трия че е 3 мб а не разполагам с много памет.Не знам имали смисъл да стой и без него ще ще имали проблеми някой ако може да ми даде съвет ще му бъдя благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те колеги днес забелязах,че ми се е появило накакво странно приложение Google Play services без да съм го инсталирал пише че е за подобряване дейноста и работата на някой от приложенията но се чудя дали да го трия че е 3 мб а не разполагам с много памет.Не знам имали смисъл да стой и без него ще ще имали проблеми някой ако може да ми даде съвет ще му бъдя благодарен.

Според Гугъл тоя сървис спомага и за интеграцията на приложенията от магазина с Google+ и Google акаунтите, които има съответният потребител. То предполагам, че зависи и от самите приложения, които има инсталирани на съответното у-во.

Ако проблема с паметта не е толкова голям, остави го, че току виж започнали да ти се крашват някои приложения.

С какъв смартфон си?

Link to comment
Share on other sites

Телефона ми globul touh обаче е с много малко памет 150 мв вградената имам и карта памет 2гб но не всички приложения се качват на нея инсталирал съм Advanced Task Killer,AntiVirus FREE,Facebook,OfficeSuite Viewer 6 + PDF & H,Skype,Sportal,Почистване на Кеш паметта и съм със 35 мб като след всяко ползване на интернет ми пада памета въпреки че чистя кеша незнам какво става.

Link to comment
Share on other sites

И без помпене става.

Някак си по-бързо се държи при прелистване на прозорците, приложенията, които ползвам се ззреждат по-бързо, по-малкото загряване засега ми се струва субективно, но е го видя с времето.

За батерията не знам още..

Link to comment
Share on other sites

Ще видим. При мен батерията никога не е издържала над 1 ден. Всъщност хване ли го малкия за около час си заминава. С Galaxy Note за първи път от месеци насам бях свидетел да издържи на такъв телефон 2ри ден без да го зареждам като при това малкия си е играл с него.

Link to comment
Share on other sites

Хм, то не съм бил само аз с One X.

Затова ли ми изпищя сутринта, че имало update.

Днес ще го оправя на работата, да видим...

 

Иначе, Дедо, на мен ми държи по 2-3 дни, ако е за Ало, Ало....

Link to comment
Share on other sites

Ще видим. При мен батерията никога не е издържала над 1 ден. Всъщност хване ли го малкия за около час си заминава. С Galaxy Note за първи път от месеци насам бях свидетел да издържи на такъв телефон 2ри ден без да го зареждам като при това малкия си е играл с него.

 

Одеве от 92 процента, за около 2-3 минутки занимание ми падна на 84.

Тия смотаняци сигурно не са занулили batterystats-а на телефона с ъпдейта и сега кара по старо му.

 

За съжаление, аз голяма разлика не намирам в скоростта. Ще го отключвам май, май.

Link to comment
Share on other sites

Хм, то не съм бил само аз с One X.

Затова ли ми изпищя сутринта, че имало update.

Днес ще го оправя на работата, да видим...

 

Иначе, Дедо, на мен ми държи по 2-3 дни, ако е за Ало, Ало....

 

При мен Note-a изкара 2 дена като единия около 3 часа работи GPS-a. OneX-a посмъртно не може да изкара над 4 часа през които 3 Sygic е на екрана.

Link to comment
Share on other sites

Аз не видях нищо да се промени, ама не съм се и ровичкал...

Абе има ли някъде скинове по-интересни?

 

Много неща са променени.

Нотификейшъните. Като плъзнеш с 2 пръста се Expand-ват.

Google Now имаш като задържиш на Home бутона.

Има промени дето не се виждат.

Камерата е променена за по-добри снимки.

Интерфейса е променен на камерата.

Браузъра на HTC е променен.

Има нови скинове, но са махнали възможността да си сваляш нови от HTC Hub.

Повечето от HTC приложенията са със сменен интерфейс.

Някои уиджети имат нови скинове.

Има Power Saving режим, който може да си активираш при желание.

 

И бъговете са на лице обаче.

 

1 месец чакане и накрая - разочарование.

Link to comment
Share on other sites

Почнах сериозно да се нервирам на HTC-то. Ей сега го отключвам и се отваря email-a (него гледах последно). Натискам home бутона - нищо. Натискам го още 5 пъти - нищо. 5 секунди никаква реакция. Няма никакви кой знае какви програми стартирани, малкия не си е играл. Всъщност преди това бях инсталирал последния ъпдейт, след това гледах пощата и го оставих на масата до мен.

 

Некадърна работа.

 

Засега такива номера Note не ми е правил. Но и да прави аз вече си поръчах едно E52 и мисля да се разхождам с 2 телефона - един за интернет, gps и лиготии и втори за говорене. За говорене трябва да е телефон с копчета. ТОЧКА.

 

Аз казах!

Link to comment
Share on other sites

Почнах сериозно да се нервирам на HTC-то. Ей сега го отключвам и се отваря email-a (него гледах последно). Натискам home бутона - нищо. Натискам го още 5 пъти - нищо. 5 секунди никаква реакция. Няма никакви кой знае какви програми стартирани, малкия не си е играл. Всъщност преди това бях инсталирал последния ъпдейт, след това гледах пощата и го оставих на масата до мен.

 

Аз нямам чак такова забавяне. Сигурен ли си, че натискаш копченцето? Да не би да не отчита натискането? Аз затова съм си пуснал tactile feedback.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам чак такова забавяне. Сигурен ли си, че натискаш копченцето? Да не би да не отчита натискането? Аз затова съм си пуснал tactile feedback.

Човек, натисках 100 пъти като маймуна през тези секунди. Все трябва да съм го уцелил. Не става всеки път, но като стане се нервирам неистово. Телефона малко след рестарт да направи такъв номер за мен е недопустимо

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен ми се е случвало да натисна няколко пъти и да не отчете, защото преди това съм си гризал кожичката на пръста примерно и не отчита правилно. Или ми е влажен палеца. Затова съм си го пуснал Tactile Feedback-а.

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен ми се е случвало да натисна няколко пъти и да не отчете, защото преди това съм си гризал кожичката на пръста примерно и не отчита правилно. Или ми е влажен палеца. Затова съм си го пуснал Tactile Feedback-а.

 

Oт 20тина (ПОНЕ) пъти нервно натискане следваше поне един път да захапе. Освен това нито съм си гризал кожички нито ми е сух нито мокър пръста. Ей така просто прецени че ще забие за 20 сек. След това със същия пръст си работеше нормално без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...