Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Новия маркет прави ли проблем с показването на скрийншотите на програмите като ги разглеждате? Че на мен често на някои ми показва черен екран. А как точи батерия докато го ползваш и ровиш насм натам просто....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Тия от Apple взеха да се оливат.

 

Патентовали плъзгането по екрана, за да отключиш телефона!

 

Очаквам патент върху набирането на телефонен номер използвайки цифри наредени на 4 реда по 3 на ред.

 

http://androidandme.com/2011/10/news/the-lawsuits-are-about-to-get-uglier-apple-wins-patent-on-slide-to-unlock/

 

а не го ли въведоха те първи?

щото като разцъквах гс2 има бая работи копирани от ябълката, естествено не твърдя че са измислени от тях просто съм ги видял първо там

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е по-скоро принципен. Утре някой производител ще реши да патентова отварянето на врата чрез натискане на бравата и само той ще има право да произвежда врати...

Link to comment
Share on other sites

а не го ли въведоха те първи?

щото като разцъквах гс2 има бая работи копирани от ябълката, естествено не твърдя че са измислени от тях просто съм ги видял първо там

 

И какво като са го въвели първи? Колко начина за отваряне на такъв телефон може да има? Включваш екрана с един бутон и после вършиш движение по екрана, за да го отключиш. Единствения друг вариант, освен плъзгането на нещо е да цъкаш разни обекти по екрана в определен ред. Почти съм сигурен, че предните Touch телефони са се отключвали отново с плъзгане.

 

Нито един Android телефон не се отключва 1:1 като iOS, но начина по който са го патентовали, едва ли не забранява плъзгането на пръста в каквато и да е посока и по какъвто и да е начин, за да си отключиш телефона.

 

Runner е прав. Въпроса е принципен.

 

Не видях Google да осъдиха Apple, че взаимстваха Notification системата в iOS 5. Предишната система за известявания в iOS е една голяма и лоша шега.

 

Може да си видял много сходни неща с Galaxy 2, но въпроса тук е, дали не са се появили първо в Андроид. Защото iOS излезе 1 година по рано. С последвалите ъпдейти, след излизането на Андроид, започнаха да се появяват много сходности между iOS и Android.

 

Кажи кои са тия сходности дето си ги видял, да видим дали са тръгнали от iOS или от Android.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е по-скоро принципен. Утре някой производител ще реши да патентова отварянето на врата чрез натискане на бравата и само той ще има право да произвежда врати...

 

нормално е много компании печелят от тия безумни патенти

особено пък големите постоянно се съдят едни други

на мен ми е все тая :)

Link to comment
Share on other sites

нормално е много компании печелят от тия безумни патенти

И кое според теб му е "нормалното" на това? В патентните служби има доста народ за трепане, както и сред тези, които одобряват патентното законодателство. Подобни безумия са всичко друго, но не и нормални.

Link to comment
Share on other sites

Що пък да са ненормални ?

Щото ти сигурно ако измислиш нещо няма да го патентоваш и да искаш пари ами ще го дадеш на някоя корпорация щото си пич ? .... сигурно

И тва не го казвам да защитавам ейпъл или някой друг ами примерно.

Link to comment
Share on other sites

Момчета я дайте малко акъл.

Един приятел има самсунг галакси първият. Има ли такъв филм за тия андроиди като за айфона за кракнати игри и приложения и какво трябва да се направи ?

Link to comment
Share on other sites

Момчета я дайте малко акъл.

Един приятел има самсунг галакси първият. Има ли такъв филм за тия андроиди като за айфона за кракнати игри и приложения и какво трябва да се направи ?

 

Трябва да се намери кракнатата игра/програма като APK файл. Да се сложи на картата и с файловия мениджър да се активира за инсталация. Телефона ще изкара предупреждение да му каже, че не може да слага такива приложения, щото не били от Market-а и ще му предложи да влезне в настройките да си ги позволи. Би трябвало дори на предупреждението да има бутон точно до там. Слага отметка на Unknown Sources и пуска пак файла през файловия мениджър. Ще се инсталира без проблем и ще му се появи при приложенията.

 

Ако няма бутон за настройката на предупреждението, намира се обикновенно в Manage Apps > Advanced или Development и там вътре.

Link to comment
Share on other sites

Момчета я дайте малко акъл.

Един приятел има самсунг галакси първият. Има ли такъв филм за тия андроиди като за айфона за кракнати игри и приложения и какво трябва да се направи ?

 

Te повечето са безплатни - верно блъскат реклами до откат ама както mIRCata каза - спиращ му нета и готово.

Link to comment
Share on other sites

едно въпросче. наскоро update-нах телефона на майка ми(xperia x8) до 2.3(gingerdx). въпреки, че опцията за обмяна на данни е изключена т.е. да не тегли трафик през 3G-то, телефона постоянно си я включва. не съм сигурен, но си мисля, че може да е заради някое от приложенията :unsure:

някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Сложи APNDroid и го ползвай да изключваш интернета. То преименува APN-а и дори телефона да иска да ползва интернет, няма да знае към какво да се върже. Като ти трябва интернет, просто го активираш и то ще си преименува APN-ите както трябва. Може да си включиш интернета и да видиш дали като го цъкнеш ще има ефект.

Link to comment
Share on other sites

едно въпросче. наскоро update-нах телефона на майка ми(xperia x8) до 2.3(gingerdx). въпреки, че опцията за обмяна на данни е изключена т.е. да не тегли трафик през 3G-то, телефона постоянно си я включва. не съм сигурен, но си мисля, че може да е заради някое от приложенията :unsure:

някакви идеи?

като изключиш 3Г-то това не ти спира достъпа до интернет, защото имаш 2Г (edge) макар и с по-бавна скорост. Трябва да изключиш data-та. На моя телефон опцията е data enabled и се намира в settings/wireless & network settings/mobile networks - махаш отметката на data enabled

Link to comment
Share on other sites

като изключиш 3Г-то това не ти спира достъпа до интернет, защото имаш 2Г (edge) макар и с по-бавна скорост. Трябва да изключиш data-та. На моя телефон опцията е data enabled и се намира в settings/wireless & network settings/mobile networks - махаш отметката на data enabled

точно това изключвам и след време то пак се включва.

Link to comment
Share on other sites

точно това изключвам и след време то пак се включва.

 

Именно де. Някои приложения си го включват. Направи това, което съм ти написал и няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

От извесно време имам проблем с Nexus S-а. Вече 4-5 пъти се опитва да ми сложи 2.3.6 update-а и всеки път примерно инсталира го наполовина и ми изкарва nexus_one_android_hard_reset_3.jpg тази картинка и съм го оставял така и с часове и нищо не се случва. Някакви идеи от какво може да се получава това? Има ли значение, че телефона не е взиман от България, въпреки, че си е купен unlock-нат от производителя?

Link to comment
Share on other sites

Пипал ли си го нещо - в смисъл да си му слагал някакви модове, root-ваш, едно друго?

Моя Nexus си го взех от САЩ от Bestbuy и единственото което съм правил, е че го направих само да е unlock.

От коя до коя версия опитваш да ъпдейтнеш? Дане би да е от нещо по-старо от 2.3.4 и да прави някакъв проблем с такъв по-голям преход във версиите? Ако ти е по-стара пробвай да ъпдейтнеш последователно през версиите.

Link to comment
Share on other sites

Пипал ли си го нещо - в смисъл да си му слагал някакви модове, root-ваш, едно друго?

Моя Nexus си го взех от САЩ от Bestbuy и единственото което съм правил, е че го направих само да е unlock.

От коя до коя версия опитваш да ъпдейтнеш? Дане би да е от нещо по-старо от 2.3.4 и да прави някакъв проблем с такъв по-голям преход във версиите? Ако ти е по-стара пробвай да ъпдейтнеш последователно през версиите.

 

Нищо не съм го правил, и аз си го взех от Bestbuy и е на 2.3.4 и само ми прави тая мизерия...

A като гледам в инфото на телефона като дам за system update ми казва че е up to date :confused

Link to comment
Share on other sites

Сложи APNDroid и го ползвай да изключваш интернета. То преименува APN-а и дори телефона да иска да ползва интернет, няма да знае към какво да се върже. Като ти трябва интернет, просто го активираш и то ще си преименува APN-ите както трябва. Може да си включиш интернета и да видиш дали като го цъкнеш ще има ефект.

apndroid е платено. има някакво apn off/on, което не изключва обмяната на данни.

Link to comment
Share on other sites

apndroid е платено. има някакво apn off/on, което не изключва обмяната на данни.

 

APNDroid наистина е станало платено. Преди не беше.

 

Ти май не разбра точно целта на занятието.

 

APN ON/OFF не трябва да изключи DATA-та. Трябва да ти преименува APN-ите. Така дори да имаш DATA включена, тя няма да може да се върже към оператора, защото няма да има настройки.

примерно:

 

apn-а за интернета ти трябва да се казва: globul

като натиснеш APN OFF, той ще го преименува на globul_off и така няма да има настройки за връзка с интернет.

като натиснеш APN ON, той ще го преименува на globul и ще може да се връзваш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...