Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

A какво му пречи да си го преименува сам?

 

ПС: Има APN OnOff на CurveFish което е безплатно.

 

Пречи му, че всеки път трябва да влиза в настройките и да преименува APN-и ако не иска да ползва нет, а това е уиджет.

 

Сега ако ми кажеш, че няма разлика...

 

Нали точно за APN ON/OFF говорех и аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Нали точно за APN ON/OFF говорех и аз.

 

За APNDroid говореше а то не е безплатно а 2.93лв... пусни търсене за APN - едното е първото и е безплатно, а това което ти каза е 7мото :)

Link to comment
Share on other sites

APNDroid наистина е станало платено. Преди не беше.

 

Ти май не разбра точно целта на занятието.

 

APN ON/OFF не трябва да изключи DATA-та. Трябва да ти преименува APN-ите. Така дори да имаш DATA включена, тя няма да може да се върже към оператора, защото няма да има настройки.

примерно:

 

apn-а за интернета ти трябва да се казва: globul

като натиснеш APN OFF, той ще го преименува на globul_off и така няма да има настройки за връзка с интернет.

като натиснеш APN ON, той ще го преименува на globul и ще може да се връзваш.

 

ясно, но тази втората програма - apn off/on, няма кой знае какви опции. влезнах в apn list. там бяха някакви данни на оператора. изчистих ги и сега ги няма, но обмяна на данни продължава да си се включва след като съм го изключил ...

 

просто искам да разбера кое приложение кара тази опция на телефона да се включи :unsure: преди не беше така. това май стана след като update-нах с новия rom.

Link to comment
Share on other sites

Моя Nexus си го взех от САЩ от Bestbuy и единственото което съм правил, е че го направих само да е unlock.

nexus и one и S са си фабрично отключени

Link to comment
Share on other sites

nexus и one и S са си фабрично отключени

По скоро не са вързани към оператор. Ама до Unlock се правеше една щуротия през Eclipse и разни SDK та на андроид

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=147639 - ето ви темата за APNDroid - сваляйте и ползвайте ;)

Иначе във 4pda.ru една част от програмите вече ги забраниха да ги качват кракнати. Имаше още един сайт, но не го помня. Посля като се сетя ще ви

го кажа.

 

Другия сайт за приложения - mobilism.org

Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм го правил, и аз си го взех от Bestbuy и е на 2.3.4 и само ми прави тая мизерия...

A като гледам в инфото на телефона като дам за system update ми казва че е up to date :confused

Към оператор ли? Nexus S 4G ли е или не е 4G? Наскоро купувах един от вегата и нямаше проблеми да се ъпдейтне (реално беше за унгарския пазар). Как точно се опитваш да го ъпдейтнеш след като не ти дава ъпдейт? Ако е през fastboot първо трябва да си unlock-неш bootloader, принципно.

Link to comment
Share on other sites

има ли някой с HTC Wildfire S? тук пада едно чудене. телефона е с android 2.3.3(software 1.33.401.2), който доколкото знам трябва да позволява записване на приложения на външната памет ... само че в един момент вътрешната се напълни. явно приложенията са се инсталирвали на нея. сложих една програма, с която да ги преместя на външната, но тя твърди, че няма налични приложения за местене т.е. че всичко, което може да се прехвърли на външната памет е вече там, но тя е на 72% празна ... а вътрешната е пълна :wacko: сега при опит да се инсталира една навигация(а и не само) дава грешка.

в настройките на самия телефон пък няма опция всички приложения по подразбиране да отиват на external картата. тъй като наскоро си играх да флашна на майка ми телефона(X8) до версия, която да й позволява да слага програмите на телефона(gingerdx) установих, че там има една настройка(CyanogenMod Setting), където има опция за Install Location - Atomatic, Internal, External ... и така от потребителят може да се зададе къде да отиват инсталираните приложения, но това предполагам, че е от модифицирания ром(gingerdx), докато този на HTC-то(gingerbird) явно няма такъв ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

едва ли на телефона има близо 500mb приложения, които не могат да се преместят ...

забелязал съм, че дори и да се премести, не е напълно, а на вътрешната памет остава нещо от това приложение, макар и минимално.

въпроса ми е - защо този телефон не позволява да му се посочи ръчно къде да слага приложенията.

Link to comment
Share on other sites

Към оператор ли? Nexus S 4G ли е или не е 4G? Наскоро купувах един от вегата и нямаше проблеми да се ъпдейтне (реално беше за унгарския пазар). Как точно се опитваш да го ъпдейтнеш след като не ти дава ъпдейт? Ако е през fastboot първо трябва да си unlock-неш bootloader, принципно.

 

Не е към оператор и е 4G. Иначе за ъпдейта, като постоя малко по - дълго в нета и ми изкарва съобщение, че има нов ъпдейт и дали искам сега да го инсталирам или после, и като му дам до го инсталира се получава гореописаната ситуация :Х

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах няма български език за андроид.

Има ли поне руски и ако да, как да го инсталирам?

Има български. Но мисля от 2.3.4 нататък.

Link to comment
Share on other sites

Има български. Но мисля от 2.3.4 нататък.

 

Сега забелязах че на Galaxy-то има опция за бълраски, той е с версия 2.2.1.

T-Mobile Plus Mini, на който трябва да му сменя езика е версия 2.1.

Дали ще може да се ъпдейтне?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да му смениш софтуера, ако искаш да има Български език в менютата. Трябва да сложиш такъв, който поддържа Български език.

Не съм чувал да може да се добавя език само.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да му смениш софтуера, ако искаш да има Български език в менютата. Трябва да сложиш такъв, който поддържа Български език.

Не съм чувал да може да се добавя език само.

 

Под софтуер имаш предвид ROM или firmware?

Търсих линк за флашване на тази марка телефон, но без успех...

Link to comment
Share on other sites

Под софтуер имаш предвид ROM или firmware?

Търсих линк за флашване на тази марка телефон, но без успех...

 

Ами то е едно и също нещо.

Щом не можеш да намериш, може и да не е възможно или да става по сходен начин като на някое друго устройство. Много ми прилича на HTC Tatoo.

Link to comment
Share on other sites

Под софтуер имаш предвид ROM или firmware?

Търсих линк за флашване на тази марка телефон, но без успех...

 

 

Ами то е едно и също нещо.

Щом не можеш да намериш, може и да не е възможно или да става по сходен начин като на някое друго устройство. Много ми прилича на HTC Tatoo.

Привет, смарт-а е Huawei U8110 - на сайта нямат официален ъпдейт към 2,2 или 2,3.

 

http://www.androidbg.com/forum/forum50-huawei-u8110-globul-q1-se.html - тук има темичка с ром-ове и прочие. Но не съм видял да има ROM на Български..

Не съм разглеждал темата, надявам се да намериш.

Link to comment
Share on other sites

Привет, смарт-а е Huawei U8110 - на сайта нямат официален ъпдейт към 2,2 или 2,3.

 

http://www.androidbg...obul-q1-se.html - тук има темичка с ром-ове и прочие. Но не съм видял да има ROM на Български..

Не съм разглеждал темата, надявам се да намериш.

 

В този форум имаше тема за РОМ с 2.2.

Успях да го сложа, имаше български, ама рома като цяло е една голяма боза.

Сега въпросът е как да се върна на 2.1, след като не съм си направил бекъп? :)

 

Гледам, че тези телефони се предлагат и от Глобъл. В тяхния РОМ няма ли български?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В този форум имаше тема за РОМ с 2.2.

Успях да го сложа, имаше български, ама рома като цяло е една голяма боза.

Сега въпросът е как да се върна на 2.1, след като не съм си направил бекъп? :)

 

Гледам, че тези телефони се предлагат и от Глобъл. В тяхния РОМ няма ли български?

Най-лесният начин да си върнеш 2.1 е като дадеш фактори ресет някъде от settings.Преди това си експортни контактите на картата и си backup всички програми с Titanium.

Link to comment
Share on other sites

Пуснали са ICS за Nexus S за служители на Гугъл. Скоро май ще се появи и за "простосмъртни".

 

Трябва официално да излезе Galaxy Nexus в САЩ. После ще го пуснат. :)

Link to comment
Share on other sites

От платените приложения са пуснали доста на цена 10 цента / 15 ст по случай 10милиарда изтегляни програми.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя дали да не сменя HTC-то с едно Sony Arc ... гледам днес че е с хардуерни бутони, само дисплея не знам как е, а бях с малкия и не вървеше да се заиграя... Някой с впечатления?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...