Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

2 глупави въпроса:

1 При ъпдейти на ОС променя ли се версията на радио модула?

2 Ако не - как мога да разбера коя версия на телефона имам(Nexus S) от всичките варианти?

 

1. Зависи от ъпдейта. Някои съдържат Radio, други не.

2.1 Изключваш телефона.

2.2 Задържаш Volume Down и Power бутона едновременно. Трябва да буутне във Fastboot.

 

Там ще ти пише версията на Radio-то и SPL/HBOOT.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Защото искам да си върна 2.3.6 stock, но не знам кой точно модел е. 9020t или 9020a. Затрих си фактурата с поръчката и сега се чудя...

Link to comment
Share on other sites

При регистрацията в Самсунг по IMEI излиза I9020FSTTMB. Но пък като го избера а разглеждане дава Nexus S (Open/Generic GSM) Android Smartphone GT-I9020T - та може и да е T версията.

Иначе боот I9020XXKL1 / радио I9020XXKI1

Link to comment
Share on other sites

В интернет има информация как да познаеш кое устройство имаш, гледайки това дето го пише във Fastboot. Това е най-сигурния метод.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък никога не съм си слагал телефона на вибрация без да отключвам екрана. Винаги съм го отключвал и съм го намалят с копчетата за звука.

всъщност съвсем случайно открих, че е направено със задържане на power бутона да се избере дали искаш тих или нормален режим

Link to comment
Share on other sites

Слагам един малко офтопик пост (ако пречи ще го махна), тъй като новината все пак ми се видя любопитна...

 

Компанията Polaroid представи на CES 2012 в Лас Вегас SC1630 Smart Camera. Особеност на продукта е, че той работи под управлението на операционна система Android.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=e7b7DNlr0tI&feature=player_detailpage

Link to comment
Share on other sites

Привет,

must have apps са различни за различните потребители.

Относно ром-овете, http://www.androidbg.com/forum/topic15615-samsung-galaxy-gio.html - тук има тема за смартфон-а

Root-ване: http://www.androidbg.com/forum/topic18546-urokruutvane-na-samsung-galaxy-s-gio.html

Винаги има риск да си скапеш телефона при руутване или смяна на ром-а. Пиеш едно голямо и се молиш да не се скапе при процедурите :)

Link to comment
Share on other sites

Зависи от телефона. Някои модели няма как да се скапят до ниво "тежест за листи".

А и скапването не се получава при руутването.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така, реших да си ъпгрейдна Gio-to с по-нова версия на Андроид (2.3.5) през Odin.

Трябва ли да махам руута за да си го ъпгрейдна?

Как мога да си Backup всички приложения?

 

Не можеш да сложиш официален ъпдейт на руутнат телефон. После пак няма да е руутнат. А може и да се прецака повече от това. Затова първо махни руута преди да слагаш официални ъпдейти. Или му сложи официалния ъпдейт, преработен с руут. Ако го намериш.

 

Приложенията можеш да ги запазиш с Titanium Backup, но при такъв ъпдейт, приложенията се запазват така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

прехвърлих едни бележки от samsung на sony ericsson x8. получиха се файлове с разширение *.vnt

въпроса ми е - с какво мога да ги отворя или с какво мога да ги приложа към "бележник", който е за андроид? изтеглих един colornote, но той не ги визуализира както трябва.

 

::edited::

 

ей тук са дали програма, с която става преобразуването на vnt в txt. особеното е(поне при мен), че се получава с "влачене" на vnt файловете към vnote2txt.pyw

 

::edited::

 

тази colornote не е кирилизирана. някой ще ми препоръча ли бележник, в който може да се използва кирилица.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

На мен ли ми се струва, или наистина батерията ми държи абсурдно малко - между 24 и 36 часа? Това нормално ли е, телефонът е samsung 5830i

Link to comment
Share on other sites

По принцип ако говориш, трябва да можеш да изкараш към 3-4 дни. Процесора е слаб, екрана е малък, а батерията е като на предишния ми телефон, който караше по 4-5 дни на едно зареждане само с разговори и изключена Data връзка към оператора.

Всичко зависи до софтуера. Ако имаш root си сложи някоя програма като Startup Auditor да видиш какво се стартира като зареждаш и изключи ненужните неща.

 

Сложи си и Current Widget, за да си видиш моментното потребление. След отключване на екрана, при idle, трябва да е към 4-5mAh.

Link to comment
Share on other sites

Имам леко гаден бъг,когато слушам музика песните се смесват или прескача само и това много ме дразни.Някакви идеи от какво може да е ? Днес пробвах с песни качени от компа и веднага след това ги пуснах и се получи това "замацване".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да свалих Go Launcher :) по-добре е от Launcher Pro.Сега сложих и link2sd,защото ми писна от бъгави ромове и се върнах на 2.1 :D

Link to comment
Share on other sites

Един малко тъп въпрос:понеже ще сменям номера скоро,трябва ли на новата карта пак да правя регистрация в Gmail или нещо подобно?В смисъл какво трябва да направя,след като си сменя картата? :)

Link to comment
Share on other sites

Един малко тъп въпрос:понеже ще сменям номера скоро,трябва ли на новата карта пак да правя регистрация в Gmail или нещо подобно?В смисъл какво трябва да направя,след като си сменя картата? :)

 

Нищо. Акаунта в Gmail е вързан с телефона, а не с картата. Телефона може да работи и без SIM карта в него. Просто слагаш новата карта и си готов. Няма да усетиш разликата.

Link to comment
Share on other sites

Нищо. Акаунта в Gmail е вързан с телефона, а не с картата. Телефона може да работи и без SIM карта в него. Просто слагаш новата карта и си готов. Няма да усетиш разликата.

 

Ясно.

Мисълта ми беше,че сега като сменям картите от време на време и на втората карта ми дава грешка като пиша паролата в Gmail и не я приема,докато на първата карта няма никакви проблеми.Но ще пробвам пак. :)

Благодаря ти за инфото. :)

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше,че сега като сменям картите от време на време и на втората карта ми дава грешка като пиша паролата в Gmail и не я приема,докато на първата карта няма никакви проблеми.Но ще пробвам пак. :)

Сигурен ли си, че с втората карта имаш работещ интернет?

Link to comment
Share on other sites

Нищо. Акаунта в Gmail е вързан с телефона, а не с картата. Телефона може да работи и без SIM карта в него. Просто слагаш новата карта и си готов. Няма да усетиш разликата.

 

Има едни настройки в gmail където си даваш тел. номер (ако искаш) така че да ти смс-ват нещо ако си забравиш паролата за акаунта

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...