Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Реших да се възползвам от промоцията и започнах да си тегля приложенията от по 15ст. Първия ден добре. После обаче... При опит за покупка половината приложения дават грешка. От третия ден вече нищо не мога да си купя. Друг с такъв проблем? И на какво се дължи...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Понеже въобще не даде индикация, че намира ъпдейт и да се ъпдейтне преди малко го свалих на ръка и го обнових. Първи впечатления създава впечатление за "плоско". Няма някоя светлосянка да направи нещата леко закръглени, обемни. Ами са едни такива плоски. Някои приложения гърмят с грешки. Пращам рапорти, дано да ги оправят бързо. Интересното е, че едното от тях е Google+. Отделно че пак махнаха едната джаджа към него и тя пак не работи като при един от последните ъпдейти на програмата. За 20 минути толкоз.

Link to comment
Share on other sites

сложих последния андроид 4.0.3. Мисля, че върви малко по-мазно (имитира айфон), но в същото време някой неща ме дразнят. Примерно вече не може да сложиш телефона на вибрация с едно натискане както можеше докато се отключва. Сега като слайднеш наляво се включва камерата. Също така буквите са по-малки и тъмни и едвам виждам на колко процента е батерията

Link to comment
Share on other sites

Аз пък никога не съм си слагал телефона на вибрация без да отключвам екрана. Винаги съм го отключвал и съм го намалят с копчетата за звука. Пък и ползвам Shush!. Много удобно, ако някой не го е видял.

 

Shush!

Link to comment
Share on other sites

Сега оства да сложат и ъпдейт заради проблема с точенето на батерията по-бързичко и ще почнем да му свикваме.

ПП

Него намирам това отключване с лицево разпознавне - ще потърся в нета- къде е тая опция точно.

Иначе дайлъра и галерията са по-грозни.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел си взе Самсунг галакси , май първият , отзад пише google , та понеже никога не е ползвал смартфон незнае как се качват приложения и всичко му е тъмна индия. Та попита ме мене , ама тоя андроид ми идва сложен .... има ли няква програма примерно като installous на iphone с която директно да се теглят кракнати приложения на телефона ?

 

Или примерно ако няма от къде в нета могат да се теглят и как се инсталират на телефона.

Има ли и при андроид нещо като jailbreak за да се качват кракнати апп-ове ?

Link to comment
Share on other sites

Не знам,но то за андроит повечето са безплатни или на смешни цени. Просто пускаш маркета и сваляш смело. И се кефиш на рекламките отгоре щото то хептен безплатно никъде няма...

Link to comment
Share on other sites

Т.е. няма такъв филм като Installous ми се рова из маркета докато намеря фрии ? Нещо нелогично ми се вижда да има платена и неплатена фифа2012 примерно...

 

В смисъл ако може да ми напишете възможно най простият вариянт , не искам да ставам андроид специалист , даже общата култура не искам да си обогатявам а искам да му метна 5-6 игрички и приложения да спре да ме трови постоянно че нямал нищо качено.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. няма такъв филм като Installous ми се рова из маркета докато намеря фрии ? Нещо нелогично ми се вижда да има платена и неплатена фифа2012 примерно...

 

В смисъл ако може да ми напишете възможно най простият вариянт , не искам да ставам андроид специалист , даже общата култура не искам да си обогатявам а искам да му метна 5-6 игрички и приложения да спре да ме трови постоянно че нямал нищо качено.

 

Mobilism имат приложение за теглене от сайта им директно през телефона, но се размотаваш по някви линкове и т.н. Ако искаш директно от приложението да сваляш, трябва да го платиш.

 

Не е нужно да се краква, за да се качват други приложения. Трябва да се влезе в настройките на Applications и там или директно в менюто или през menu button > Advanced, трябва да има Unknown Sources. И трябва да се сложи отметка.

Другия вариант е да се сложи APK-то на картата, да се стартира и телефона ще предупреди сам, като го закара в настройките директно да сложи отметката, за да може да инсталира приложения от картата.

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не знам. В интерес на истината и iPad-a не съм го jailbreak-вал - плащам си като ми хареса нещо - те са по 5-10лв максимум и за андроид и за iPad, само навигациите са солени цените.

 

 

w00x, то хубаво му ги каза тези ама гаранция той даже не е разбрал за какво говориш. А и дори да схване - откъде ще сваля apk файловете? Installous е като App Store или Android Market - харесваш нещо - сваляш и е като каталог. Такова поне за андроид не знам аз да има.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. няма такъв филм като Installous ми се рова из маркета докато намеря фрии ? Нещо нелогично ми се вижда да има платена и неплатена фифа2012 примерно...

 

В смисъл ако може да ми напишете възможно най простият вариянт , не искам да ставам андроид специалист , даже общата култура не искам да си обогатявам а искам да му метна 5-6 игрички и приложения да спре да ме трови постоянно че нямал нищо качено.

Фифа си я тегли от 4pda.ru Или се рови в андроидбг там някъде я имаше.Аз не съм търсил такива игри,защото на 2" дисплей файда да го играя няма.

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не знам. В интерес на истината и iPad-a не съм го jailbreak-вал - плащам си като ми хареса нещо - те са по 5-10лв максимум и за андроид и за iPad, само навигациите са солени цените.

 

 

w00x, то хубаво му ги каза тези ама гаранция той даже не е разбрал за какво говориш. А и дори да схване - откъде ще сваля apk файловете? Installous е като App Store или Android Market - харесваш нещо - сваляш и е като каталог. Такова поне за андроид не знам аз да има.

 

Нали му написах. Mobilism имат такова приложение на сайта си. Но за да го ползваш както трябва, трябва да платиш. Иначе е утрепия.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. няма такъв филм като Installous ми се рова из маркета докато намеря фрии ? Нещо нелогично ми се вижда да има платена и неплатена фифа2012 примерно...

 

В смисъл ако може да ми напишете възможно най простият вариянт , не искам да ставам андроид специалист , даже общата култура не искам да си обогатявам а искам да му метна 5-6 игрички и приложения да спре да ме трови постоянно че нямал нищо качено.

 

По принцип за всяка категория в маркета има подкатегория - платни, безплатни, и т.н

Link to comment
Share on other sites

управих се май свалих му snappzmarket и дръпнахме 2-3 игри...иначе тоя андроид ми идва леко по сложен от иос има прекалено много опции които мога да барам ма като не разбираш си е нож с две остриета. иначе приложението е яко бъгаво мс за без пари толкова

 

а вие кракнати апк-та от къде теглите примерно навигации и т.н.

 

благодаря

Link to comment
Share on other sites

а вие кракнати апк-та от къде теглите примерно навигации и т.н.

От Руските форуми. 4pda.ru май беше (аз преди време се сдобих с една навигация от приятел и не съм се ровил по такива места и си мисля че някой ден като си сменя телефона вероятно ще си платя навигацията)

Link to comment
Share on other sites

управих се май свалих му snappzmarket и дръпнахме 2-3 игри...иначе тоя андроид ми идва леко по сложен от иос има прекалено много опции които мога да барам ма като не разбираш си е нож с две остриета. иначе приложението е яко бъгаво мс за без пари толкова

 

а вие кракнати апк-та от къде теглите примерно навигации и т.н.

 

благодаря

още един маркет :) http://applanet.net/ най-добре през телефона влез в сайта да може да свали приложението и си разцъкай квото искаш от маркета след тва :)

сваляш един sygic и си пушка с навигацията :)

Link to comment
Share on other sites

а голямо мерси

 

 

пс: дедо ние сме бедни няма пара да се плащат нещата, пък и е глупаво да плащам за нещо което го има без пари ако ще и левче да е

Link to comment
Share on other sites

пък и е глупаво да плащам за нещо което го има без пари ако ще и левче да е

това го кажи на тези, които разработват програмите и игрите

Link to comment
Share on other sites

Свалих си 2-3 игри от bestandroiddownloads.com (игри, които по принцип са платени) и след инсталацията ми казва, че трябва да сваля допълнителни данни (около 400/500мб). Свалих ги чрез wi-fi и играх. В нас нямам wi-fi и като се опитам да ги стартирам ми пише същото - че трябва да сваля допълнителни данни... някой има ли идея защо така и как да го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Еми виж в 4pda.ru коя точно игра ти трябва там ги има с данните.Слагаш ги в някаква папка на картата и след това играеш.

Link to comment
Share on other sites

2 глупави въпроса:

1 При ъпдейти на ОС променя ли се версията на радио модула?

2 Ако не - как мога да разбера коя версия на телефона имам(Nexus S) от всичките варианти?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...