Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Това е нереално! Мислите ли, че има реална нужда от ЧАК ТОЛКОВА изчислителна мощ в толкова малко устройство?

Забравяш, че тук става въпрос най-вече за таблети, при които екрана е поне 10''. Това е бъдещето на таблетите - те трябва почти изцяло да изместят домашния компютър. Виж за телефоните по-скоро не е необходима чак такава мощ.

 

Един вид... по висока резолюция на единица площ е безсмислена :)

Ретина дисплей с размер 10'' все още няма масово производство, а точно това е целта при таблетите (не забравяй, че любимия ти айпад 2 има смешната резолюция от 1024х768). Самсунг обаче вече имат 10'' образци с резолюция 2560×1600, които съвсем скоро може и да се появят на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Аз нещо не мога да си представя да заменя компютъра си с таблет.. Не съм и ползвал таблет, но не мога и да си представя за какво би ми послужил. Нито мога да пиша по-бързо, нито мога да работя с графичните приложения, с които работя. Не мога да играя повечето жанрове игри. Можеби таблетите са перфектен заместител на нетбуците. В това вече би имало логика.

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо не мога да си представя да заменя компютъра си с таблет.. Не съм и ползвал таблет, но не мога и да си представя за какво би ми послужил. Нито мога да пиша по-бързо, нито мога да работя с графичните приложения, с които работя. Не мога да играя повечето жанрове игри. Можеби таблетите са перфектен заместител на нетбуците. В това вече би имало логика.

Въпрос на време е всички популярни приложения сред настолните машини да намерят място в средата на таблетите. Относно скоростта на писане и други удобства и в момента решенията са налице - докващи се клавиатури, тъчпадове и мишки и какво ли още не.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на време е всички популярни приложения сред настолните машини да намерят място в средата на таблетите. Относно скоростта на писане и други удобства и в момента решенията са налице - докващи се клавиатури, тъчпадове и мишки и какво ли още не.

 

Допълнителната периферия малко обезсмисля концепцията на таблета и го прави по-трудно преносим от Нетбук с тъч екран. Нещо като Asus Transformer примерно.

Link to comment
Share on other sites

Допълнителната периферия малко обезсмисля концепцията на таблета и го прави по-трудно преносим от Нетбук с тъч екран. Нещо като Asus Transformer примерно.

Защо пък да е по-трудно преносим? Азус-а с докващата се клавиатура става перфектен нетбук, доста по-компактен от нормален такъв. Освен това идеята не е да разхождаш навсякъде аксесоарите, а просто да ги използваш само, когато ти се наложи.

Link to comment
Share on other sites

Защо пък да е по-трудно преносим? Азус-а с докващата се клавиатура става перфектен нетбук, доста по-компактен от нормален такъв. Освен това идеята не е да разхождаш навсякъде аксесоарите, а просто да ги използваш само, когато ти се наложи.

 

Не не. Аз асуса казах, че е перфектен. Просто ако трябва да нося пад различен от Transform-а и допълнителна клавиатура, за да съм максимално продуктивен навсякъде, става трудно преносимо. По-трудно от сегашните нетбуци и Asus Transform-а. Аксесоарите ги виждам в къщи ако имам 24" таблет. :D :D Но не си представям да ги разнасям в раница или някоя жена да си ги мъкне в дамската чанта заедно с таблета.

 

Според мен, колкото и да е интуитивна и приятна за работа тъч технологията, мисля, че трябва да се спре до едно място и да не се навлиза нататък. В зоната на персоналните настолни компютри примерно. И сега има компютри с тъч екрани. Вярно, че операционната система не е толкова оптимизирана за тъч работа, но не са много разпространени. А и не са много удобни...

 

Можеби трябва да ползвам някакъв таблет, за да видя реално преимущества от работата с него, но по начало никога не съм обичал да се съобразявам с производителността на компютрите с които работя, а и не съм си падал по нетбуците, които бяха нашумели преди таблетите. Определено таблета е много по-логичен от нетбука де. И по-приятен за работа изглежда. Ако до сега бях ползвал Нетбук, веднага щях да го заменя с таблет и дори нямаше да питам за какво ми е.

Link to comment
Share on other sites

мисля, че трябва да се спре до едно място и да не се навлиза нататък. В зоната на персоналните настолни компютри примерно.

 

За таблетите - преди няколко месеца един познат се изрази за iPad-a че бил Sofa Device / Add-on. Изключително прав е според мен.

 

Относно цитата от по-горе - аз пък не мисля така. Таблетите са страшно удобни за много неща. Браузването е много по-приятно и интуитивно с таблет. Контрол на процеси и устройства. Планиране на задачи и т.н.

 

Ако има 17" таблет бих си взел вместо лаптоп. Верно с нормална клавиатура се пише по-лесно обаче и с другата се свиква

 

За момента най-големия кусур на таблетите е че са тежки. Всичките до един. Трудно може да държиш таблет дълго време без да ти умалеят ръцете. И проблема не е толкова че тежат а че обикновено трябва да ги държиш с една ръка докато с другата ги бъзикаш.

 

С малко периферия всеки таблет се превръща в лаптоп както и всеки лаптоп с докинг станция и малко периферия се превръща в настолен компютър. Само че излиза по-скъпо или не е толкова мощно (и за 2та случая). Факта че може да си по-мобилен винаги е плюс.

 

 

 

Ако трябва да сме точни... ретина дисплея е кръстен така, защото детайла който дава е по голям от възможността окото да го регистрира. Ретина дисплей, дисплей, с по висока резолюция от тази, с която може да го възприемеш.

Та това дето го казваш, че дисплея ще бъде напълно недоловим с човешко око... то и сега е недоловим :)

Един вид... по висока резолюция на единица площ е безсмислена :)

 

Краси би ли престанал да говориш глупости и да се вземеш в ръце? Фенщината сериозно почва да ти пречи. Замисли се леко. Недоловим с човешко око от какво разстояние? Разликата между 800х480 и 960x640 не е особено голяма и аз специално забелязвам точките и не ми изглежда кой знае колко "мазен" шрифта.

 

Ето ти още 1 тема за разсъждение: след като окото успява да различи до 24 кадъра в секунда защо се борим за 100 херца и нагоре честоти на опресняване? Това прави над 50 кадъра в секунда ефективно и пак искаме още? 2мс време за реакция на TFT панелите. Това са 2 хилядни от секундата или един вид 500 кадъра ... нали до 24 се различават - защо изобщо ни пука?

Link to comment
Share on other sites

Добре, бях помолен от администратор да се държа добре.

Изказвам едно твърдение, за което съм убеден, че е вярно.

Обаче ми се държи тон и се заявява, че говоря глупости давайки съвсем различни примери.

 

Ако се продължава с този тон ще тегля една майна и просто ще забравя този форум.

Не, че 99% от хората тук не желаят това...

Голям праз, няма да си губя времето и на още едно място.

 

Решавам да споделя мнения и опит и ми се правят на умни насреща.

Когато окото НЕ може да регистрира резолюция по-висока от една линеатура, то тогава казвам, че е безсмислено да се прави по-висока.

Има си теории, които дават аксиоми за резолюции, разстояния и тяхната връзка с размера на екрана, който се гледа на база измервания на човешкото око. Аз се базирам на тях. Информация в нет-а много, не е трудно да се прочете.

 

За видеото е друга материя и не мисля, че е редно да се задълбаваме в тази тема и да сме офтопик!

Link to comment
Share on other sites

Krassy, кажи ми ако това което казваш е истина защо принтерите печатат с 600 че и 1200 dpi след като според теб е напълно безсмислено и няма и половината на това е повече от достатъчно???

Link to comment
Share on other sites

Защото използват дитер за преливки и съставни цветове.

В офсета дори се използва крайна резолюция на лазера до 2540 точки на инч. Това позволява високи линеатури при краен печат и по фина структура на растера.

Има разлика между точка на инч и информативен пиксел на инч.

 

След като една структура остава неразличима от човешко око от разстояние, от което най-често се гледа, то няма смисъл да се добавят повече междинни елементи в матрицата.

 

Информационните пиксели и тяхната гъстота ни дава резолюцията на изображението като информационен носител.

 

Резолюцията, която използват крайните устройства е съвсем друго нещо и тя е различна, в зависимост от технологията, която се използва за представяне на визуалната информация. От релните 300 цветни! точки при сублимационен печат, през 76-96-100 комбинирани в триади пиксели на инч при мониторите, при телевизорите е друга, при принтерите е 600, 1200, 2400, но това е на дискретизиран цвят - съставен... и т.н.

 

От разстоянието, от което аз, както и почти всеки си гледа телефона - измерето го, то не е по малко от 30 сантиметра - резолюцията на айфона е по висока от тази на окото. Затова е наречен дисплея - ретина. Дори и да го направят 10 пъти по детайлен - разлика няма да намерим

Сега... има разни късогледи индивиди, които без очила и от близо - 10 санта, са като микроскопи. Те не са класически ползватели ха ха ха...

 

За айпада... най-често го ползвам в леглото /когато нямам по интересни неща там хе хе/ сложен на коленете или прав, или на масата. Измерено това разстояние е около 50 сантиметра като минимум. Неговата резолюция се явява перфектна за това разстояние.

Обаче ще я подобрят заради ситуациите, в които забелязвайки нещо интересно на айпада докато браузваме или четем, ние интуитивно го приближаваме. Тогава вече си личат по рехавите контури на буквите...

При гледане на фотографии обаче това не дразни.

 

Това е общо взето...

 

П.П.

Преди малко се сетих няколко причини за внедряването на по-високи резолюции...

 

Търговски трик за по високи продажби като устройство с най- най- по- по-

 

Възможност за външен дисплей с по-голям размер и по-висока резолюция :beer:

Link to comment
Share on other sites

Защото използват дитер за преливки и съставни цветове.

 

Дори за прост черно-бял текст?

 

Продължаваш да се опитваш дори себе си да убедиш в липсата на смисъл от дисплей с по-виока разделителна способност а истината е, че щяха да направят ако можеха, не излизаше прекалено скъпо и видеокартата можеше да се справи.

 

Ей това се нарича фенство: айфон е перфектен и няма нужда от нищо по-доброзащоо нито може нито има смисъл да се прави

Link to comment
Share on other sites

Най-интересното е, че като вадеха Android телефони с 3,7 инча eкран и 800х480 резолюция, докато iPhone 3GS беше с 320х480, никой не виждаше проблем с екрана на iPhone-a и огромните пиксели. Но след Retina резолюцията - Android изоставали..... И това при положение, че има и по-добри екрани от Retina-та. И то отпреди 4-5 години. Сега като ще изкарат Android телефон с по-голям екран от Retina-та - няма смисъл от него.

 

И това ако не е промиване на мозъка с рекламни трикове и повторения...

Link to comment
Share on other sites

Защо конкретизираш, че никой не е виждал... но нека да не го наричаме проблем, а несъвършенство/недостатък на ниската резолюция на 3G айфона.

Лично на мен не ми харесва, тогава бях с HTC с висока резолюция и това, заедно с много други предимства на онова време определиха избора ми.

И при положение, че не съм женен за никоя марка, след като излезе 4-ката и направих така, че за мен айфона да не е затворена система - си го взех.

Утре ако има нещо по добро за мен - айфона ще отлети в базара. Но все още няма... Нека да повторя - за мен, не изобщо или за Вас или който и да е.

Това постоянно натякване за мания и пристрастност към епъл тотално взе да се преекспонира.

Повече от 10 години бях привърженик на фотографската марка Канон, но след като на пазара се появи нещо, което заслужаваше да се има... За няма и месец продадох фото техника на стойност 10-15К в лева и смених марката. Утре може да е сони, пентакс или което преценя за мен. Така е и с епъл. Не виждам нещо по добро и стабилно за моя начин на живот - а именно ползване, работа и кеф, не човъркане имоще какво ли не.

Но и тук отново ще се намеси админа и ще се развика ,че го обръщаме на спор.

Забележи, че не аз споменах епъл в тази тема.

Говорим за резолюции и тяхното приложение в екраните.

И нека дядо мраз да не ми се обижда, но незнанието му в предпечата и полиграфията не му помагат в този спор.

 

Всъщност защо ли си губя и аз времето да раздухвам мъглата :)

Link to comment
Share on other sites

И нека дядо мраз да не ми се обижда, но незнанието му в предпечата и полиграфията не му помагат в този спор.

 

В кой спор? Я погледни другата тема дали не "насолих" w00x по същия начин че се чуди какви кусури да изкара на iphone?

 

Не съм казал една лоша дума против iphone ако забелязваш. Това за което се зачекнах беше ей това: "Един вид... по висока резолюция на единица площ е безсмислена".

 

Ако сега кажеш, че не си бил прав и смисъл от по-висока разделителна способност на дисплея има и че пикселите всъщност е възможно да се различат ако не го гледаш от половин метър разстояние и че не би отказал телефона ти да има такъв дисплей аз няма да имам какво да кажа. Само че предния ти пост така го извъртя, че аз останах с тотално обратното впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Една от причините, поради които не харесвам Apple.

 

Apple tries to block HTC imports to the U.S.

 

Това си е просто грозно и е най-видния начин да покажеш, че те е страх за бъдещето на компанията ти.

Това помикромекчаване на Епъл ще им изяде ушите определено. Хората не са толкова глупави, макар и доста от тях да са с овчо поведение. То не им липсва наглост разбира се, след като почнаха да съдят основния си производител на чипове за айфоните им - Самсунг. Ако продължават в същия дух нищо чудно в един момент да се окаже, че няма да има желаещи да им произвеждат играчките. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако подхванат и LG, може и без екрани да останат. :D Ще започнат да продават iKey - ключодържател/USB памет с много хубав минималистичен дизайн.

Link to comment
Share on other sites

Ако подхванат и LG, може и без екрани да останат. :D Ще започнат да продават iKey - ключодържател/USB памет с много хубав минималистичен дизайн.

USB, ама ако някои се престраши да им достави паметите :)

Link to comment
Share on other sites

Днес си играх с един iPhone 4 и стигнах до извода че екрана му ми идва прекалено малък. То и на доста от андроид устройствата. Преди си мислех че Desire HD e прекалено голям сега си мисля че и малко по-голям телефон бих набутал в джоба, но като е по-голям екрана ми е по-удобно да го ръчкам. И навигацията се вижда по-хубаво и страниците и пощата... И по-лесно се целят буквите като пишеш...

Link to comment
Share on other sites

Днес си играх с един iPhone 4 и стигнах до извода че екрана му ми идва прекалено малък. То и на доста от андроид устройствата. Преди си мислех че Desire HD e прекалено голям сега си мисля че и малко по-голям телефон бих набутал в джоба, но като е по-голям екрана ми е по-удобно да го ръчкам. И навигацията се вижда по-хубаво и страниците и пощата... И по-лесно се целят буквите като пишеш...

Много си се заблудил, дедо. По-голям екран от този на iPhone 4 не е необходим, съгласно теорията и практиката на предпечата и полиграфията. Гадните китайци от HTC са те излъгали, за да ти вземат парите и да те отклонят от истинската вяра. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Днес си играх с един iPhone 4 и стигнах до извода че екрана му ми идва прекалено малък. То и на доста от андроид устройствата. Преди си мислех че Desire HD e прекалено голям сега си мисля че и малко по-голям телефон бих набутал в джоба, но като е по-голям екрана ми е по-удобно да го ръчкам. И навигацията се вижда по-хубаво и страниците и пощата... И по-лесно се целят буквите като пишеш...

 

4.5 инча?

Link to comment
Share on other sites

Интересен модел. Но не е особено по-голям Desire HD. 0.2" не са кой знае колко. И се надявам да изкарат с по-голяма разделителна способност вече. Време им е

Link to comment
Share on other sites

Интересен модел. Но не е особено по-голям Desire HD. 0.2" не са кой знае колко. И се надявам да изкарат с по-голяма разделителна способност вече. Време им е

 

Ще изкарат. ~1200 на ~720. Следващите модели.

Link to comment
Share on other sites

Интересен модел. Но не е особено по-голям Desire HD. 0.2" не са кой знае колко. И се надявам да изкарат с по-голяма разделителна способност вече. Време им е

Ти колко по-особено искаш да си сложиш в джоба? :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...