Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

... Защото хората СА овце...

 

Това някак вменява обида на всички хора, БЕЗ ТЕБ естествено ! Изключителен аргумент ! Може би трябва с "Господи" да се обръщаме към теб ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И защо да трябва да е голям режисьор? Защото хората са овце и ходят само като са вложени сумати пари и има известни имена? Можеби затова District 9 не пожъна толкова голям успех.

 

Дистрикт 9 не пожъна голям успех, защото беше пълна боза лишена от всякакъв смисъл!

Link to comment
Share on other sites

You sir FAIL! С нищо не съм се закопавал. Защо пък трябва точно той да е МЕГА филма при 10 номинирани?

 

Ангеле, даже не стопляш. Дистрикт 9 не е хубав и стойностен филм поради това, че е номиниран за Оскар, защото по тази ти логика и броя на номинациите на АВАТАР... сети ли се?

 

Той си е просто такъв поради ред други много по-съществени причини, които отдавна разисквахме. Излишно е да се продължава да се дъвче тази тема, тъй като всички вече си казаха мненията по два пъти мисля... Приеми че има хора, които не харесват Дистрикт 9, както и другите са приели, че ти не си харесал АВАТАР. Това са неща, които колкото и глупости да се изприказват, няма да се променят.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да не отварям нова тема, гледам че тук бая обща я обърнахте...

Става дума за филма Mission To Mars. Филма дето отиват на Марс и влизат в един голям обект с форма на човешко лице.Там единият от тях остава а другите си тръгват обратно.После тоя дето остана влиза в една капсула и тя почва да се пълни с вода. Ето тук не разбирам какво се случи- за какво беше тая вода? За какво видя живота си ? Удави ли се ? Успя ли ? Да не беше объркано нещо с тая вода? Да не би съвременните хора да живеят под вода? Някой има ли идея?

Link to comment
Share on other sites

Дори във Властелините засилиха важността на женските образи, който е чел книгите знае, че те са незначителни на фона на всичко.

 

Който е чел книгите знае, че жените във Властелина, във всяка една епоха играят важна и значителна роля, ако искаш мога и примери да ти дам.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой би ли ми разказал накратко за какво става дума в "Щурец в ухото", за да не се налага аз да го гледам целия? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Джеймс Камерън и Майкъл Бей - срещу 3D - http://www.webcafe.bg/id_328157008

 

Интересна ми е позицията им, аз лично нямам против да изгледам по-стари филми на 3Д и конвертирането им в 3Д е единствения начин.

Link to comment
Share on other sites

Джеймс Камерън и Майкъл Бей - срещу 3D - http://www.webcafe.bg/id_328157008

 

Интересна ми е позицията им, аз лично нямам против да изгледам по-стари филми на 3Д и конвертирането им в 3Д е единствения начин.

 

Ами то стана като вица: "Чула жабата, че подковават вола, та и тя си вдигнала крака..."

 

Видяха какво направи Камерън и както и доста хора във форума - хората решиха, че пускаш едно 3D и айде падат милиардите...

:lol:

 

Не е само в България, явлението за жабата - явно !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Явно са прави, не стига само да го преобърнеш филма в 3Д. Clash of Titans е ярък премер. Дано не развалят и Трансформърс 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

кажете филми за бягане от затвори, подобни на escape from alcatraz също и някакви за южноамериканска/мексиканска наркомафия, без значение документални или измислени

Edited by paagrio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Представител на компанията 20th Century Fox потвърди носещия се от месеци слух – всичките шест части от сагата “Междузвездни войни” отново ще атакуват световните киносалони, но този път те ще бъдат в 3D формат. Според режисьора Джордж Лукас, новата 3D технология е вече достатъчно напреднала и по думите му, “времето е дошло”. Студиото 20th Century Fox, което разпространяваше всички части, отново ще поеме световното разпространение и “Star Wars епизод I: Невидима заплаха” ще бъде първият филм от поредицата, който ще бъде конвертиран в 3D, а премиерата му ще се състои в началото на 2012 година. След това, последователно през всяка следваща година, ще бъдат преиздадени и останалите филми, вече обработени в 3D формат. Всяко конвертиране от 2D в 3D ще отнеме около година, а Лукас сподели че ще наглежда процеса за да може крайният резултат да бъде възможно най-впечатляващ. Едновременно с това той разкри, че успешното прилагане на 3D технологията в миналогодишния хит “Аватар” е една от причините поради които се е съгласил да преиздаде “Междузвездни войни” именно в този формат. За разлика от филми като “Сблъсъкът на титаните” и “Алиса в страната на чудесата” по чието конвертиране е работила само една компания, върху сагата на Лукас ще работят няколко от най-добрите и скъпоплатени компании за преработване на 2D филми в 3D. Отговорника по визуални ефекти Джон Нол (работещ в компанията Industrial Light & Magic) е човека, който ще ръководи цялостното конвертиране на “Междузвездни войни”. Той заяви: “Най-важното е да отделим достатъчно време на този процес. За да постигнем успех с конвертирането на тези изключително детайлни филми е важно да бъдем критични към всичко което правим – грешки, дори и най-минимални, не трябва да се допускат. Технологията съществува, но това не значи че единственото което се изисква от нас е да седнем пред компютър и да си играем с мишката и клавиатурата. Тази работа отнема време, Джордж (Лукас) и 20th Century Fox са предварително уведомени, и затова ще разполагаме с 12 месеца за всеки един от филмите. Друг важен аспект, с който всички от екипа са наясно, е самия факт че става дума за легендарна поредица като “Междузвездни войни” – фенове на тези филми са хора от различни поколения и наше задължение е да не ги разочароваме с 3D версиите. Мога да обещая, че ние ще вложим всичките си усилия в създаването на може би най-очакваното 3D събитие в света на киното.” В следващите няколко дни се очаква официално изявление от компанията на Джордж Лукас “Lucasfilm”, в което ще бъдат разкрити и повече детайли свързани с предстоящите 3D премиери на шестте филмa от поредицата “Междузвездни войни”.
Link to comment
Share on other sites

Старите наскоро ги гледах и изглеждаха доста "бедни" в сравнение с новите. Ако вземат да ги заснемат наново ще е по-зрелищно и ще се отърват от излишния патос на Люк и Лея който мен лично ме дразнеше на моменти, но за съжаление няма как да оставят Харисън Форд в ролята на Хан, единствения който играеше просто перфектно според мен

Link to comment
Share on other sites

Старите наскоро ги гледах и изглеждаха доста "бедни" в сравнение с новите. Ако вземат да ги заснемат наново ще е по-зрелищно и ще се отърват от излишния патос на Люк и Лея който мен лично ме дразнеше на моменти, но за съжаление няма как да оставят Харисън Форд в ролята на Хан, единствения който играеше просто перфектно според мен

Как така няма да го оставят? Аз ли не те разбрах или ролята на Хан ще се играе от друг?

Link to comment
Share on other sites

Как така няма да го оставят? Аз ли не те разбрах или ролята на Хан ще се играе от друг?

 

Ти не си ме разбрал. Това което исках да кажа че първите три епизода (новите) да доста по-зрелищни и изпипани в сравнение със старите. И че ще е интересно ако ги заснемат пак, което донякъде ще е добре само че ако тръгнат да ги снимат пак Хан не може да е Харисън Форд защото доста одъртя вече... въпреки че като се замисля ще си е баш стар изпечен мошеник от класа :)

 

Не че са тръгнали да ги заснемат отново - просто си говоря ей тъй...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Кажете някои филми на тема алпинизъм. Гледах Vertical Limit и 127 Hours, но не мога да открия други подобни.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Онзи ден по ТВ хванах средата на "Miss March/Мис Март(2009)".

IMDb info

4f3ebb1dd625e80ce227ba899763f91d_250x349.jpg

Приятно и весело филмче. :) Някой да се сеща за подобни на него?

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

”Здрач” и ”Сексът и градът 2” номинирани за Златна малинка

 

Направо как да не съжаля, че не съм гледал нито един от двата. Също и The Last Airbender някак ми убягна, а гледам и той е претендент за Златна малинка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...