Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

Филмът не е документален, нито е съвсем игрален, тъй като са ползвани някакви моменти от историята, за която разказват.

 

Какви моменти от историята, която разказват имаш на предвид? Защото всичко е измислени кадри и историята е измислена.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още в 12-та секунда от филма ни уведомяват, че той е създаден по действителни събития. Цитирам: "The following film is based on actual events".

После, в 30-та секунда от началото на филма обясняват и за кой случай точно става дума - този, който касае изчезването на Меган Стюарт, изчезнала на 14 януари 2007г. Това име - Меган Стюарт не е измислено и плод на авторови щения, то е принадлежало на момиче, за което разказва филма.

Горещо ти препоръчвам да изгледаш отново началото на филма, поне първата една минута. Написали са там за кой случай става дума и кое точно е послужило за база при създаването на кадрите от филма.

Не мога да повярвам, че си гледал филма, w00x.

Ти сигурен ли си, че си гледал "Megan is missing"?

Edit: Check this out.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Още в 12-та секунда от филма ни уведомяват, че той е създаден по действителни събития. Цитирам: "The following film is based on actual events".

После, в 30-та секунда от началото на филма обясняват и за кой случай точно става дума - този, който касае изчезването на Меган Стюарт, изчезнала на 14 януари 2007г. Това име - Меган Стюарт не е измислено и плод на авторови щения, то е принадлежало на момиче, за което разказва филма.

Горещо ти препоръчвам да изгледаш отново началото на филма, поне първата една минута. Написали са там за кой случай става дума и кое точно е послужило за база при създаването на кадрите от филма.

Не мога да повярвам, че си гледал филма, w00x.

Ти сигурен ли си, че си гледал "Megan is missing"?

Edit: Check this out.

 

Ти си се заблудила много сериозно. Името Megan Stewart Е измислено и плод на авторови щения. Това, че го пише в началото на филма, не означава, че е истина.

 

Препоръчвам ти да прочетеш тази информация: http://cinema.usc.edu/events/event.cfm?id=10813

 

В частност тези изречения:

 

Endorsed by Marc Klaas and the KlaasKids Foundation, a child safety advocacy group in the U.S., Megan is Missing is a fictional drama that follows two young girls, Megan Stewart, 14, and her best friend Amy Herman, 13.
An original screenplay, derived from research into seven actual cases of child abduction, Megan is Missing explores the varied and creative ways that kids use technology, the myth of invincibility, the deadly anonymity of the internet, the power of manipulation and the horror of ordinary kids walking in the midst of extraordinary evil.

 

Това, че се позовава на 7 случая, не означава, че в някой от онези 7 случая, събитията са се развили по същия или дори малко подобен начин. Говоря за края.

Link to comment
Share on other sites

Дори така да е, w00x, т.е. дори краят на филма да е измислен, както и имената на героините да нямат нищо общо с онези 7 случаи, за които пишат по статиите, това не значи, че филмът не ползва:

Филмът не е документален, нито е съвсем игрален, тъй като са ползвани някакви моменти от историята, за която разказват.

Т.е. изречението, за което изписахме тука няколко поста.

Под "някакви моменти" имах предвид, че каквито и да са, то те са по действителни събития. (Иначе защо ще пишат, че филмът е по действителни събития?)

Документалните моменти са видимо неясни, в тяхната същинска документалност искам да кажа, но не значи, че историята във филма е твърде украсена или напудрена. Точно обратното твърдят, че се е случило. Можеш да видиш статията по темата в списание "American Cinematographer", публикувана и в сайта на филма, където Майкъл Гой обяснява, че е ползвал сурови кадри за сценария, без да ги "гримира" и представя в по-приличен вид. Искам да кажа, че опитът ти да изкараш филма като поредната холивудска преувеличена история, поне пред мен не минава. За другите не знам.

 

Sothbiss, Rio на кино ли го гледа?

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Може ли да помоля някой от модераторите да премести последните няколко мнения в темата за Филми: Обща тема, за да си дискутираме там?

Link to comment
Share on other sites

Под "някакви моменти" имах предвид, че каквито и да са, то те са по действителни събития. (Иначе защо ще пишат, че филмът е по действителни събития?)

Документалните моменти са видимо неясни, в тяхната същинска документалност искам да кажа, но не значи, че историята във филма е твърде украсена или напудрена. Точно обратното твърдят, че се е случило. Можеш да видиш статията по темата в списание "American Cinematographer", публикувана и в сайта на филма, където Майкъл Гой обяснява, че е ползвал сурови кадри за сценария, без да ги "гримира" и представя в по-приличен вид. Искам да кажа, че опитът ти да изкараш филма като поредната холивудска преувеличена история, поне пред мен не минава. За другите не знам.

 

Пишат, че филма се позовава на действителни събития, защото са разгледали 7 случая на отвличане и са си написали сценария, като са го окрасили според собственото си виждане. Те са написали и че кадрите от камерите са истински, но те не са. Нито един от тях.

 

Игра на думи. "Филма се позовава на действителни събития", "Филма е направен по действителен случай", "Филма е вдъхновен от действителни събития". И трите означават различни неща.

 

Това нещо може и никога да не се е случило. Те показват само възможния изход от подобно отвличане и как се използва интернет за зарибяване на нищо не подозиращи момиченца. А не историята на точно тези две истински героини.

Link to comment
Share on other sites

w00x, виж по-горе линка от статията към този филм.

Имаме думата на режисьора и сценариста, че събитията по които е правен този филм не са украсени. Не е измислено, добавено или отнето нищо. Единственото, което са направили е да сложат артисти и да направят снимките/кадрите, които отговарят на действителните такива.

А когато имаме думите на режисьор и сценарист, че са използвани по този начин събитията, не виждам защо разсъждаваш над темата "Какво може да е ползвано".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледах Priest....Абееее...като изключим превода на места, филмът става за губене на време. Нищо особено или впечатляващо, дзверовете мязат на гадовете от Резидънт ивъл, идеята е стара като света, само дето в случая управляващата върхушка е църквата...Общо взето без угризение на съвестта мога да му дам 4/10.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не знам какво им става на режисьорите в Холидърво, но последните няколко месеца яко бълват лайно след лайно. Особено филми, които са правени по комикси. Thor, Captain America, Transformers 3, X-men бяха доста разочароващи филми. Защо не направят нещо като Ironman (първата част) или X-men (първите серии).

Онзи ден изгледах и Your highness, чакан от мен филм. Голяма бозица се оказа и той. Super8 - също чакан филм, не ми хареса.

Запланувал съм да ходя на Cowboys and aliens. Ако и той се окаже повърня, ще се обеся вече. :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам - Тор, Трансформера и особено новия X-men бяха мега добри. Новия X-men беше дори по-добър от предишните, според мен. Относителна е цялата хава...

Link to comment
Share on other sites

Капитан Америка - филм, който с нищо не ме изненада, сякаш гледах нещо мислено през 70-те, с ценностна система оттогава, планирано тогава, извършено сега.

Филм, след който се усещах леко прецакана, че съм го гледала изобщо. Сякаш ми бяха свили ключодържателя.

 

Сега чакам с нетърпение новия Конан Варваринът, където хал Дрого се надявам да позира с меча убедително, да се лее от екрана водопади от тестостерон и малкото репкики които има, да ги изръмжава като хал Дрого.

Heil! Heil! Дрого! d030.gif

Link to comment
Share on other sites

Капитан Америка - филм, който с нищо не ме изненада, сякаш гледах нещо мислено през 70-те, с ценностна система оттогава, планирано тогава, извършено сега.

 

Значи много добре се е справил филма. :)

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм със Сотбис...Повърня след повърня, за умствено изостанали хамериканчета. Не ми се ходи на кино, само за да гледам ефекти. Ако искам ефекти, ще се надрусам с LSD, ще включа коледни лампички и ще ги поръся с цветни конфети. Искам стойностни филми. Като се замисля, последното що-годе читаво нещо, което гледах е "The Veteran", макар че, както изкоментирах в торента, прекалено почна да се експлоатира идеята...Да не говорим, че май беше английски...

 

Ред: Да, английски е.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм със Сотбис...Повърня след повърня, за умствено изостанали хамериканчета. Не ми се ходи на кино, само за да гледам ефекти. Ако искам ефекти, ще се надрусам с LSD, ще включа коледни лампички и ще ги поръся с цветни конфети. Искам стойностни филми. Като се замисля, последното що-годе читаво нещо, което гледах е "The Veteran", макар че, както изкоментирах в торента, прекалено почна да се експлоатира идеята...Да не говорим, че май беше английски...

 

Ред: Да, английски е.

 

Е не може постоянно драми да се гледат. Трябва и патаклама. Гледай Mar Adentro ако не си го гледал и ти се гледа стойностен филм. Това е един от малкото филми, които са ми показали и друга гледна точка на определен казус и са възбудили някакъв размисъл. Въпреки, че така като гледам, хората 90% от филмите ги карат "да се замислят". Кво му мислят толкова на лесен и праволинеен сюжет........

 

А има една реплика, която никога няма да забравя.

Link to comment
Share on other sites

За "Капитан Америка" искам да кажа, че е толкова клиширан, че след края му се опитвах да намеря една сцена, в която да има нещо оригинално. Не се сетих за такава. Нещо повече - не се сетих за нито един кадър такъв.

И според мен изобщо не са се справили.

"Капитанът" е супер герой, повишен в ранг капитан само след 10 минути военен стаж, при това защото е хилав загубеняк. А после е кръстен на името на цял континент, понеже има умение да хвърля физбито си, докато тича и скача с шлем на крилца, обут в чорапогащник.

Тежка задача е вече да направиш филм за супергерой от миналото, а режисьорът на "капитана" е известен с това, че 10 минути след началните надписи на филма вече си го забравил.

 

captainamerica-redskull.jpg

The best freak Nazis can offer! <=> He's a captain and his is an American!

Fick Ja!!! <=> Fuck Yeah!!!

Link to comment
Share on other sites

На мене нищо не ми хареса и не че съм някаква супер придирчива. Просто този филм, в този му вид и изпълнение, би бил интересен само ако беше пуснат през 1940г.

Link to comment
Share on other sites

Може ли, моля, някой да ми каже от къде да сваля/къде да гледам "Летят жерави"/"Cranes are flying"? Филмът е много стар, от 1957 г., и е съветско производство и никъде не мога да го открия...

Link to comment
Share on other sites

Може ли, моля, някой да ми каже от къде да сваля/къде да гледам "Летят жерави"/"Cranes are flying"? Филмът е много стар, от 1957 г., и е съветско производство и никъде не мога да го открия...

или karagarga.net

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...