Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

@Triti, благодаря (странно как точно за тубата не се сетих..), но не разбирам нито руски, нито румъски.

@liquid, не ми се ще да си правя поредната регистрация, но в краен случай ще прибегна до това

@Grimjaur, чудесно, но по какъв начин ще получа цял филм (предвид, че вероятно ще е около 700 МБ)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Възходът на планетата на маймуните" е филм, който ще ви изненада в 2 посоки.

 

Rise-of-the-Planet-of-the-Apes-Movie.jpg RATED_PG-13.png

 

 

И главната е, че изобщо няма връзка с предишните идеи по темата. Планета на маймуните няма! Събитията се развиват на Земята. Маймуните, които внезапно поумняват, са представени (естествено!) с отличителна черта, за да ги отличавате от по-глупавите. И ако очаквате поне намек за Sci-Fi, избийте си го от главата.

 

 

Отвъд помпозния постер, който много ми прилича на този на "Кинг Конг", целият сюжет е типичното изпълнение на затворническа тематика + клишето от зараза.

Според скромното ми мнение, режисьорът Rupert Wyatt се е справил по-добре в "The Escapist" и въпреки добрата игра на маймуните, и аниматорите на "Възходът", филмът е за 13 годишни деца наистина.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

"Каубои и извънземни" се оказа, че е приличен филм, на фона на излизащия напоследък холивудски бъркоч.

 

cowboys_vs_aliens_poster_1.jpg

 

Оценката му в IMDB учудващо се припокрива с моята.

Верно, че и аз го гледах в разглезващата обстановка на "зала 15 vip", където според мен човек трябва да ходи задължително ако иска да му е наистина удобно. Но филмът, събрал звезди като последния Джеймс Бонд (сладко нацупеният Даниел Крейг), доктор Тринадесет и Индиана Джоунс се оказа много приятно преживяване.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Az3z1Ih6VSI

 

 

Имаше си в него умерени дози баналност, очаквани събития, малко може да ви стресне, дори когато го очаквате... и няколко извънземни. Каубойската идея във филма беше малко каубойска и повече индианска, а извънземните - приятно балансирано гнусни и опасни. Малко ми заприлича по идея на "Машината на времето" от 2002-а.

 

Безпаметен е филмът като цяло, но е забавен.

Link to comment
Share on other sites

Заец, ми например, ще си го свалиш от тракера. Ако пък това не те устройва, ще ти го пусна по скайпа.

 

Ред. При това ще е dvd-rip.

 

Ако пък не те устройва, ето го тук:

 

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=420766

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Заец, ако още не си свалила филма, ето ти линк за видеото и субтитрите:

http://dox.bg/files/dw?a=1dd9835812

http://dox.bg/files/dw?a=73144b6eda

 

 

 

"Възходът на планетата на маймуните" е филм, който ще ви изненада в 2 посоки.

 

 

И главната е, че изобщо няма връзка с предишните идеи по темата. Планета на маймуните няма! Събитията се развиват на Земята. Маймуните, които внезапно поумняват, са представени (естествено!) с отличителна черта, за да ги отличавате от по-глупавите. И ако очаквате поне намек за Sci-Fi, избийте си го от главата.

 

 

Отвъд помпозния постер, който много ми прилича на този на "Кинг Конг", целият сюжет е типичното изпълнение на затворническа тематика + клишето от зараза.

Според скромното ми мнение, режисьорът Rupert Wyatt се е справил по-добре в "The Escapist" и въпреки добрата игра на маймуните, и аниматорите на "Възходът", филмът е за 13 годишни деца наистина.

Въх, откъде да започна.

Викаш няма нищо общо, а? Гледала ли си филма "Планетата на маймуните" от 1968г.? Явно не, защото щеше да забележиш, че "Възходът на планетата на маймуните" се опитва да даде отговори как точно се е стигнало до т.н. "поумняване" на човекоподобните. Имаше много препратки към първата част: кораба, който се изгубва в космоса (сиреч екипажа от версията от 1968), прословутата реплика "Махни си ръцете от мен, гадна маймуна", пръскането с маркуча, клетките, в които държаха "нисшия вид" и т.н. и т.н.

Друго - в кой от филмите ("Планетата на маймуните" от 1968, "Планетата на маймуните" от 2001 и "Възходът на планетата на маймуните") действието не се е развивало на Земята? Припомни ми, ако обичаш...

И какво трябва да присъства в един филм, за да бъде окачествен като sci-fi? Космически кораб?

 

"Възходът на планетата на маймуните" е много добър sci-fi филм с интересен замисъл и чудесни ефекти. Гледайте го, дори и да не сте 13-годишно дете...

 

ЕДИТ: ако може да ми слеете писанията, за да се избегне двойния пост :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тук отдавна никой не се е разписвал и реших, че ми е време да се изложа по темата "Чаканият блокбъстър".

 

Харесва ми настроението, което ме обзема, когато знам, че ми предстои да гледам филм от от типа екшън+сай фай+ трилър. Мисля си, че това са най-мечтателните филми; такива, които са изградени изцяло върху един нов фокус.

Така е и с "Дилъри на време"

 

in-time-review-d2.jpg

 

Чието българско заглавие е малко по-малоумно от английското.

Филмът е интересен първите 20 минути. Признавам, че се възхитих на идеята цялото си сърце. Но после ми мина. А и на останалите в залата.

За мен това е показателен филм как един интригуващ премис и разкошен каст могат да се принизят до стандартно трилърче, пращящо от телевизионна драма, поглъщаща идеите още преди да им е дошло времето.

 

 

Хубавата новина е, че няма във филма музика на Джъстинчо. Лошата е, че през цялото време ни блъскаха с наивни наченки на полов интерес. Земя населена само с 25 годишни индивиди, за които телесната консумация е разхищение във всеки смисъл на тази дума.

 

4017256h.jpg

 

4017257X.jpg

 

Сексуалният елемент е почти изтрит, въпреки доброто препускане на Аманда Зайфрид качена на 22см токчета. Като написах "препускане", нека спомена също, че именно то е момент, който не обяснява препускането в неизвестна посока, разчитайки, че Килиън Мърфи е колосален заплес. Филмът от своя страна изпира познатите идеи от "Гатака", "Бони и Клайд" и "Робин Худ" и ги представя като чисто нови, с една хммм... сякаш характерна в последно време натрапваща се черта в киноиндустрията - зрителят е олигофрен и всяка сцена може да си има своя логика, неподвластна на общата идея. Темпото и тонът се променят почти с всяка сцена и лентата се клатушка между сериозните теми и неумишлената пародия, без да вземе ясна позиция към кое от двете се причислява. Жалко, че операторът е именно Роджър Дийкинс, който съм сигурна, че може да снима нещо много по-стойностно.

За да успокоя готовите да рипнат как прекалявам и този път и филмът не е толкова тъп - да така е. Филмът не е толкова тъп, но това не променя факта, че все пак е тъп. За любителите на жанра искам също да спомена, че им трябва повече търпение преди да свикнат, че върху прекрасната идея са наредили не особено напрегнат трилър, посредствен фантастичен екшън и любовна история за топ-модели /или социална драма/.

 

Лична оценка: 5:00/10:00

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=fdadZ_KrZVw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Джъстин Тимбърлейк ли е вълнуващя каст, че не те разбрах. От тоя по-смотан главен герой, здраве му кажи. Момъка не само че не може да играе, но и успява да преебе мощно целия филм с некадърността си. Можеше и по-зле да е. Идеята на филма е добра, но с тоя палячо за главен герой, можеше да спретнат доста прилична комедия. Другото дето е кофти е, че екшъна го няма никакъв. Трилър пък изобщо нямаше. Като цяло беше ясно от средата на филма какъв ще е края, а начина по който умря таймкийпъра сигурно е най-малоумния евър. Жалко за пича, той си изигра ролята перфектно. Като цяло, ебахти бУзЪтЪ. Мистър Дървенотоезеро трябва да го изстрелят с някой мощен катапулт към центъра на Марианската падина и ще е много яко да не го чувам и виждам никога повече. Ни певец, ни актьор. Нормален холивудски педераст. Поредния...

Link to comment
Share on other sites

За мен вълнуващото беше участието на Килиън Мърфи, а Джъстинчо е нелеп не само като присъствие, но и като избор. Лошото е, че именно неговото присъствие продава билети... Харесват си го почитателките на "Здрач", въздишат, пищят и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм напълно, ама слагай спойлер бе, брат... Точно гледах филма и по време на една пауза прочетох поста...

 

Е умирането на таймкийпъра не е голям спойлер :) Трябва да ти е било ясно че ще умира :)

 

За мен вълнуващото беше участието на Килиън Мърфи, а Джъстинчо е нелеп не само като присъствие, но и като избор. Лошото е, че именно неговото присъствие продава билети... Харесват си го почитателките на "Здрач", въздишат, пищят и т.н.

 

Ми казвай кой те вълнува де, аз да не съм пророк. Ясно е, че педалчето събира тиняците по киносалоните, но трябва да пишат на плаката че филма е тъп и че е за тинейджъри, за да не заблуждават сериозните филмомани.

Link to comment
Share on other sites

Сега малко ще споделя какви филми ще чакам с нетърпение за догодина.

Някои от сега да кажа искам, че ги чакам със смесени чувства и вече прерових любимите ми филмови блогове, за да сондирам мнение, за да си потвърдя класацията както се казва.

Към момента четири филма ми грабнаха вниманието и определено ще ида да ги гледам на голям екран. (Ако може зала 15- идеално!)

 

Първият от тази класация е и най-подозрителният ми към този момент. "Battleship" , чийто официален трейлър ми грабна вниманието; въпреки режисурата на един доскорошен актьор на треторазредни роли. Обаче силно подозирам, че в трейлъра пак са набутали всички моменти с ефекти.

В този филм идеята за трансформърите е доразвита в любимата за американците тема "Извънземните пак са решили да се ебават с американската армия" ( в този случай флота). И тук е идеалното място да се появи поредният скулест тестостеронов излъчвател, който с много тинейджърски чар да постави извънземните където им е мястото. :tongue

 

http://www.youtube.com/watch?v=cp3646Zf8rg

Излиза Май 2012г. и разбира се, че ще е 3D.

 

Вторият е вече едно лично влечение към поредици и този път имам малки съмнения, че нещата могат да се оплескат много.

"Men in Black III"

Режисьор - същият; каст - същият, с малки изключения. Мълвите са, че Томи Лий ще играе само 15 минути в целия филм, а през останалото време неговият герой ще се справя с прищявките на Уил Смит, само че в миналото. Стискам палци отново да има свежи майтапи и по трейлъра съдя, че и този път няма да отсъстват помощни средства като метални светкалки - вибратори и носене на тъмни очила посред нощ. B)

 

http://www.youtube.com/watch?v=R65_SkSTm9M

Излиза към края на май 2012г. и той ще бъде в 3D! ( как иначе :lol:)

 

Третият филм е нещо като пародия, наблъскана с ефекти и анимация, точно като онези, които ни заливат в последно време.

"Wrath of the Titans"

Това ще е продължението на "Сблъсък на титани", в който лично аз харесах ефектите, но само толкова.

Режисьорът е същият, дето направи тазгодишния "Битката за Лос Анжелис" и различен от този на "Сблъсък на титани", но пък актьорският състав е същият с барнати тук-там прически и склонност да подтичват и подскачат, за да създават напрежение. Чудовищата поне ще са барнати страховито и по трейлъра съдя, че епосът ще се стреми да ни уцели в междуочието.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TKEbzJx_OsA

Излиза март 2012г. и ... да - 3D!

 

Последният филм, който чакам с най-голямо нетърпение, вече пробужда в мен съвсем неподозиран трепет и склонност да си олигавя лигавника.

 

"Хобитът: Неочаквано пътешествие"

 

В този филм, предполагам всичко ще е на ниво, не само защото го режисира Питър Джаксън, нито защото кастът ще е добре познатият ни от LOTR, а най-вече защото ще е само първата част от сагата. Втората част е „Дотам и обратно", където ще доразкажат цялата история.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G0k3kHtyoqc

Излиза декември 2012г. ... и той ще е 3D...

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Аз искам да добавя и Jack the Giant Killer. Не разбрах дали ще е 3D, но ще е ЗаDължителен. Сещаш ли се, Трити? :laughing: :D

Edited by Brumbar
Link to comment
Share on other sites

предистория на властелина на пръстените :tongue ще го чакам с интерес през 2012.

 

офф: само на мен ли ми бъгва youtube player-a ,за да превартам с мишката вече трябва да задържа бутона за секунди,преди само едно цъкване и се превърташе.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Последният филм, който чакам с най-голямо нетърпение, вече пробужда в мен съвсем неподозиран трепет и склонност да си олигавя лигавника.

 

 

В този филм, предполагам всичко ще е на ниво, не само защото го режисира Питър Джаксън, нито защото кастът ще е добре познатият ни от LOTR, а най-вече защото ще е само първата част от сагата. Втората част е „Дотам и обратно", където ще доразкажат цялата история.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G0k3kHtyoqc

Излиза декември 2012г. ... и той ще е 3D...

 

Най-скучната книга от Толкиновото творчество ще бъде пресъздадена на голям екран :wtf: :Facepalm: . Освен битката на петте армии нищо по-мащабно не може да се очаква във филма и то ще стане във втората част. Чудя му с на акъла на Питър Джаксън, защо не се захвана със Силмарилион или Недовършени Предания, където може спокойно да си направи по 3 части на филм и да са много по-епични и вдъхновени от от Властелинът на пръстените. Не тая никакви очаквания към Хобит и дори и да се промени коренно историята, най-много да се получи поредната холивудска боза с много екшън и ефекти.

 

P.S. Не ме разбирайте погрешно, голям фен съм на книгите на Толкин, имам ги всичките, със твърди, с меки корици, луксозни издания, карти, приложения и сигурно защото ми се иска да видя на големия екран събития от първата и втората епоха, съм толкова скептично настроен към предстоящия филм.

Link to comment
Share on other sites

Според мен историята на Хобит е достатъчно интересна за да се получи качествен филм. Не е мащабна колкото на Властелина естествено, но не всичко е битки все пак. Трейлъра е много обнадеждаващ, носи типичната атмосфера от трилогията, може би стана по-добре че Питър Джаксън си остана режисьор, а не Гилермо дел Торо. Музиката няма как да не направи впечатление, отново ще е на високо ниво

 

И аз ще добавя няколко от по-комерсиалните филми, които се очакват през новата година. Рядко излиза нещо наистина качествено от тях, но да видим...

 

The Hunger Games Книгата не е лоша, но пък не е и нещо изключително. Ако са заснели както трябва някои от по-бруталните моменти може и да се получи добър филм, но защо ли си мисля, че ще търсят по-широка аудитория и са пропуснали т'ва, онва. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=OgssLmsOa2s.

 

Snow White And The Huntsman След като комиксите са на привършване явно новата мания на Холивуд е да правят техен си прочит на класически приказки. До сега само боклуци от това, през новата година ще има няколко нови опита. На тема Снежанка даже ще са два. :laughing:

 

http://www.youtube.com/watch?v=11Wn-_uyT48

 

Очакват ни още нов Батман ,който предполагам няма да е зле, но не виждам как ще е на нивото на предния. Без Жокера няма начин просто.

 

 

Ще има и нов Spider Man, amazing при това. В интерес на истината каста не е лош, току виж се окаже по-добър от предните версии.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_XayxMPrUP4

 

В Prometheus на Ридли Скот са ми надеждите за качествено Sci-Fi, което май не е излизало от години. Няма трейлър още. http://www.imdb.com/title/tt1446714/

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

Хух, Brumbar! Не бях обърнала внимание, че на "Джак убиецът на гиганти" (това следва да му е нашият превод ;) ) режисьорът му е Браян Сингър! Не очаквах просто... точно Сингър да се заеме с някакъв сюжет от приказка. Хехех... :lol: не че се оправдавам сега, ама Супермен и Х-мен май са комикси?!

 

XMD, изобщо не намесвам книги тука... ясно е, че не може да става дума за сравнение. А за "Хобит" на фона на всичко излизащо напоследък, си е класика. Все пак малко повече от 10 години ще са изминали догодина, от излизането на "Задругата", пък си е безапелационна класика за това време...

 

Tribalero, нещо режисьорът на твоя филм ми е много непознат... Гледах, гледах... нищо не ми говори. Дай подсказка нещо?

 

Silver_bg, за "Прометей" ще се наредя и аз на касите. :) Обаче нещо много ми прилича постера му на "Alien" (97). Не, че има нещо лошо... Свирни като излезе трейлъра? (Ако го дебнеш де...)

За "Снежанка", много се надявах да има добър саундтрак този филм, ама засега нищо не потвърждава надеждите ми.

Link to comment
Share on other sites

Хайде допълних си колекцията с още 4 нови филма! Освен тези двата, които си заплюх по-горе и аз.

Освен "Джак убиецът на гиганти", много остря зъби и на "Прометей".

Реално на "Прометей" остря повече зъби, знаете ли защо?

Защото ще се яви прикуъл на "Пришалецът" от 79-та! Цели 33 години по-късно чичко Ридли Скот ще ни разкаже сагата отначало.

Трейлърът към момента ми се вижда малко късичък, но и може би така е по-добре. Не искам да знам нищо от сюжета.

В каста освен Чарлийз Терон, ще влезе и готиният Майкъл Фацбендър - андроидът. А освен всичко останало, самият Ханс Гигер отново ще отговаря за декорите. :woot

 

Следващите нови заглавия, все още нямат трейлъри, но пък не пречи да разкажа малко за тях.

 

Най-силно ме впечатли една продукция на Тарантино. Да, на самия Куентин Тарантино, при това не само ще е режисьор, ами и сценарист! В която ще влязат Леонардо Ди Каприо, Саша Коен, Джоузеф Гордън Левит, Самюел Джаксън, Кърт Ръсел и т.пр.

Лентата ще е някакъв спагети уестърн римейк на класиката на Франко Неро. (Сигурно ще е яко стилизирано насилие и ексцентризъм.)

Казва се "Django Unchained"

 

quentin-tarantino-django-unchained-poster.jpg

 

Второто заглавие, което влезе със страшен скок в списъка ми за задължително кино идната година, е една готическа приказка.

И преди да сте из-уф-кали, нека ви спомена, че очаквам от този филм да надмине хубавите ми спомени от "Семейство Адамс", защото говорим за режисьора Тим Бъртън - шантавият рошльо, дето направи "Алиса в страната на Чудесата"(2010), "Чарли и Шоколадовата фабрика", "Едуард Ножиците", "Батман се завръща", "Слийпи холоу", "Планетата на маймуните" (2001) и т.н.

А в добавка към готическата приказка, ще участват още: Джони Деп, Мишел Пфайфър, Ева Грийн и Дани Елфман.

Направо се шашардисах...

Филмът се казва "Dark Shadows"

 

dark-shadows.jpg

 

Следващият по впечатлителност филм е от поредицата Джеймс Бонд и изобщо нямаше да му обърна внимание, ако не видях че го режисира самият Сам Мендес. А на Мендес съм му заклет фен.

Към името на Мендес добавиха и Хавиер Бардем и вече нямах нужда от убеждаване. С голям интерес ще изгледам как Даниел Крейг ще се вторачва с подозрение в лъскавия си смокинг.

Лентата ще се казва "Skyfall"

 

skyfall-photo1.jpg

 

Тука има малко нещо като трейлър...

http://www.youtube.com/watch?v=YrZy6pmKkoQ

 

Последното заглавие няма да е само едно, защото се двоумя още. Най-вероятно ще ги гледам и двата на кино, но и много зависи какво ще ми покажат трейлърите им, когато излязат. Също и какво съм успяла да прочета повече за тези две заглавия.

 

Едното е в жанра фантастика + трилър, чийто режисьор и сценарист ще е Алфонсо Куарон, затова се примирявам с присъствието на Сандра Бълок и Джордж Кл(о)уни. Наличието на такъв режисьор ми подсказва, че това може да се окаже една от най-добрите фантастики за последните 5 години, както и изобилието от специални ефекти ми изглежда обещаващо.

Името на филма е "Gravity"

 

Второто заглавие е от жанра драма + фентъзи + трилър и е под режисурата на Нийл Джордан.

Филмът ще е поредното заглавие за вампири, но направено не от кой да е, а от човекът който засне "Интервю с вампир". Е тази новина се оказа достатъчна за мене.

Името на филма е "Byzantium"

 

Ами... това е. :rolleyes:

(засега :unsure:)

Link to comment
Share on other sites

Февруари 2012 излиза Star Wars: Episode I Phantom Menace на 3D. Колкото и да се радвам, че ще се насладя на един от любимите ми филми отново и то на 3D, не мога да не кажа, че съм и разочарован, че Лукас няма да се заеме най-накрая със заснемането на 7,8 и 9 част.

Link to comment
Share on other sites

" Шерлок Холмс: Игра на сенки" беше филмчето, което се надявах да ми осмисли ходенето до София мол в тоя студ и поледица; сред час пик и движение, изобилстващо с изнервени таксиджии, и социално бедни шофьори, икономисали си пари за зимни гуми. В мола беше лудница - повече отколкото мога дори да си представя, което окончателно ме доубеди в две неща:

1. В България бедността е решима като се лишат само от една покупка тези милиони пазаруващи като не виждали в моловете.

2. Гадните гърци никога не си почистват в място със селфсървис, след като са се наяли като прасета! Не и в България.

 

Ама за филма искам да напиша няколко неща.

Гай Ричи трябва да си вярва, че първият филм по темата Шерлок и д-р Уотсън е бил на особена интелектуална висота и най-вероятно повечето зрители изобщо не са го разбрали, защото в тази част сюжетът е сравнително из-елементар-изиран.

 

 

 

Ако във филма от 2009г. Шерлок беше представен като най-умния детектив в кралството, то сега героят е най-умният сред катун цигани. Тръпката на Гай Ричи отдавна са си циганите, съдя по "Гепи", а и тук не пропусна да ни ги представи, като главната героиня Зюмбюла / Симза/, лично аз харесвах много повече когато играеше тауирана хакерка в "Момичето с Драконовата тауировка" /Нуми Рапас/.

Филмът има не една и две гейски закачки между Шерлок и д-р. Уотсън, както и натрапчивата идея през 15 минути да обяснят на зрителите "сложните" пътеки на семейството сценаристи.

Ако очаквате бляскав ум и по неведом път разгадани мистерии - ще си останете с пръст в устата.

 

4199006s.jpg

 

 

 

 

Моята оценка е 4/10

 

Едит: Забравих да добавя, че Джъдж Лоу е най-голямата свежарка във филма и отново къса ластици на гащи. Скръъъъц! :devil

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Хобитът, всъщност е по-добрата книга за мен. Там се поставя основата на всичко. Освен ако не чакаш само сцените с епичните битки...

Силмарилион как точно да го филмират? Аз си го представям така: 5 минути филм, 20 минути субтитри кой на кого какъв е...

 

Хиперион е това, което трябва да се филмира. Ако се направи както трябва, ще удари в земята всички филми от жанра... Ех, мечти...

Link to comment
Share on other sites

 

Силмарилион как точно да го филмират? Аз си го представям така: 5 минути филм, 20 минути субтитри кой на кого какъв е...

 

 

Силмарилион може да се филмира, даже си го представям :rolleyes: , бърз преразказ на Мрачните години като въведение, първа част Падането на Гондолин, втора част - Падането на Нарготронд и трета и последна част - Войната на Гнева Ще се получи чудесна трилогия :love Отказвам да повярвам, че някъде по света няма достатъчно амбициран и талантлив режисьор, който да се нагърби с тази задача :tongue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...