Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

Хмм... много се двоумя дали да коментирам този филм, който ме напира да коментирам, защото никак не съм сигурна дали и как изобщо се коментират такива филми.

Става дума за епизод на поредицата на NG - "Inside" и то за религия, за която има може би най-много изписано.

Ама така и така съм започнала с коментарите, поне да карам докрай.

Филмът ("Inside: Hasidism") го дръпнах със смесени чувства, защото самонадеяно си въобразявах, че знам вече достатъчно за юдаизма. Едно или друго течение в тази религия, смятах, че едва ли я променя кой знае колко от и без това пренаситеното ми мнение. Обаче филмът ме накара да се изненадам. Не защото беше осеян с едни други "Мъже в черно", а защото си отговорих на няколко важни въпроса, които си бях задавала без да си давам сметка. Примерно защо муджихидини с къдрички и черни шапки, когато са в голяма група, се държат като нагиздени шимпанзета? Също и каква е онази идеология, която ги кара да екзалтират така и днес все още да отричат медиите, науката, модата...?!

 

hasidism_lr_04_inside_17790829.JPG

 

Филмът можете да видите тук. Цък. Пък спойлера го отворете, след като видите филма.

 

 

Изненадите, които ме сполетяха от този филм са няколко. Първата е утопичното общество, което за изградили на база задължението да се грижи всеки за ближния. Не върви някак всеки ден да подрусваш хорце до някого и с чиста съвест да го прецакваш. Изненада две - безропотното подчинение да ходиш облечен като ... амиш (?!) и да се държиш истерично весел ако си сред себеподобни, освен това да си горд от тези си хммм... наклонности. Изненада три - мъжът е задължен (!) да задоволява жена си сексуално! Изненада четири - липсата на проява на каквито и да е любопитство или правене на изследвания относно света, живота и собственото си тяло. Изненада пет - Тората и Талмуд имат над 620 божи заповеди, според които си задължен да живееш, при това без да подлагаш на съмнение нито за миг която и да е от тях. Още много изненади ме сполетяха, докато гледах филма, но не искам да прекалявам с търпението ви.

 

07-bobov-4605.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Изненада три - мъжът е задължен (!) да задоволява жена си сексуално!

 

Ей, много те блазни тоя пусти секс! Дори при ортодоксални евреи! Човек може да си помисли, че явно е лукс за тебе. А това "задоволяване" става през една дупка в един чаршаф, с който е наметната "задоволената" жена като мъртвец, която няма право и да мърда. И не е никаква изненада за някои от нас, които познават такива кретени.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

А това, че мятат чаршаф с дупка върху жената и по този начин я задоволяват, не го вярвам.

 

Мога цветно да ти обясня каква стойност има факта дали ти го вярваш или не, но ме мързи. Както вече казах познавам лично такива хора и все си мисля, че техните обяснения по тия въпроси имат мааалко повече стойност от твоите брътвежи.

 

Успех в секса и извинявай, че те насилих отново! laughing.gif

 

Link to comment
Share on other sites

"The Darkest Hour", или казано по нашенски: "Когато падне мрак" (благодаря за поредния чудесен превод :devil)

 

Чудя се кога ли ще ми дойде акъл в главата и ще спра да се мотивирам да ходя на кино у сред зима, когато по улиците не става за ходене (до киното паднах само 4 пъти!), а аз тръгвам пеша! И по-страшното - връщам се пак пеша (3км.)! При това цялата тази малоумна драма не за някой приличен филм на чичко Ридли Скот или Тарантино, а заради поредния холивудски бърко-бълвоч... :Facepalm:

И какво ги редят тези описания: Action - Horror - Sci-Fi, като всичко е наистина за Пуберитетски Гноми до 13 години (PG-13)?

После да не ви е чудно защо спамя тук толкова жлъч по "горката" и "невинна" холивудска машина за производство на "мечти".

Не, че не си припадам по идеята как целият свят се прецаква и всичко тъне в разруха и смърт - напротив. Дори много си припадам по нея, а най-много си припадам по сай-фай хорър сцените, където жертвата бива особено сай-файски изкормена от висш разум. Е вярно, че често си представям в лицето на жертвата някои от пописващите тук де, ама това е друга тема. Най-добре да мина по същество за филма, ама това ще стане в друг абзац, че този и без това стана много глупав. :sleep::closedeyes:

 

Преди да плесна спойлера с есенцията на впечатленията си от филма, ще се изкажа положително за него.

Това е филм за извънземни, дето не се виждат, а земните пък не стават за гледане. :alien:

Вие също така ще имате неповторимото удоволствие да гледате 3Д ефекти, които вече сте видели в трейлъра.

Другото положително качество на филма е, че продуцентът му е Тимур Бекмамбетов (на глас отказвам да го споменавам) - същият който е отговорен за "Дневна стража" и "Нощна стража", по-известни с кодовите си имена "Срам" и "Позор".

Последното положително количество на филма - че е сниман в Москва, с истинска 3Д камера, която през повечето време е снимала простотии, които не само нямат нужда да бъдат 3Д, но и от тях цепи главата. Екзотичните сиви сгради, разкъртени москвичи, жигули и празния Червен Площад ще ги огледате добре, чичко Тимур е убеден, че ако извънземни ще нападат пак Земята, то Москва е идеалната цел...

 

 

... разбира се спасена от американски хлапаци! Естествено! :punk Това е онзи същият сюжет, където американците, па макар и тийнейджъри, са най-борбените и оцеляващи, при това вече спасяват всичко наред (което е предимно изостанали в развитието си московчани, които пък отказват да бъдат спасени - как иначе?! :D). А извънземните са елекртически крушки, минус крушките. Като отворих дума за извънземните, искам да кажа, че те са едни гадни статични тоци, които са толкова страшни, че чак невидими - за повече съспенс :Д (особено, когато размахват електрическите си камшици, с цел да хванат някой и да го потъркалят малко по земята, преди да го разградят до пепел). И така зрителят 90% от времето е принуден да си представя сам страхотиите на извънземните, дошли тук за минерали - не е уточнено какви, но със сигурност са в изобилие през 20 метра в Москва.

Мацките са незапомнящи се, безлични, дори и на токчета, а "пичовете" - недорасляци SOB-ове, пристигащи в Москва, за да лансират идеята си за някаква фейсбуковидна социална мрежа, която посочва на туристите кои са най-готините кръчми в района. Разговорите във филма са наивни до инфантилни. („Те са невидими!", възкликва някой след първоначалната атака и сама по себе си тази констатация щеше да е напълно достатъчна, но тъй като терминът „невидим" е прекалено комплициран за семплите умове на US тийнчетата и аудиторията ще остане объркана, героят бързо пояснява – „Не можем да ги видим!" ...)

Най-страшното за мен в този филм беше фактът, че сценарият е ужасяващо безличен, а сценаристът Джон Спатис ще бъде сценарист и на "Прометей"! Ето на това му викам аз истинска заплаха...

 

4252685x.jpg

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=VUznviXV-U8

Link to comment
Share on other sites

Добре, не е ли по-лесно просто да даваш линкове към блога на Скротума отколкото да му преразказваш глупостите :confused :confused :confused

Edited by MyH4o
Link to comment
Share on other sites

MyH4o, батка, ти отде знаеш, че аз преразказвам неговите, а не той моите? Ам?:confused

Ама като знам в колко малък свят живеем, като нищо да се окажеш оня "MyH4o" дето си търси десертчето по пода през цялата прожекция... d027.gif

Link to comment
Share on other sites

MyH4o, батка, ти отде знаеш, че аз преразказвам неговите, а не той моите? Ам?:confused

Ама като знам в колко малък свят живеем, като нищо да се окажеш оня "MyH4o" дето си търси десертчето по пода през цялата прожекция... d027.gif

Ех, шегоубиецо. :laughing:

Я драсни още някое лафче как става номера твоите творения да излизат след неговите, ама той да копира от теб, че даже и картинките сигурно те чака да ги изкараш, да може си ги сложи допълнително? Ам? :confused

А и btw темите за ревюта на филми са "+ Гледах" и "- Гледах".

Link to comment
Share on other sites

:lol: ама трябва ли някой от някого да копира изобщо?! Що не допуснеш, че сме били заедно на този филм, после сме го обсъдили, пили по едно и т.н.?! Ся за всички тука стана ясно, тя MyH4o още дати и картинки гледа.

А и това не е ревю, впечатление е и ся така съм преценила тука да го пиша... това също е проблем, може би, според теб? ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: ама трябва ли някой от някого да копира изобщо?! Що не допуснеш, че сме били заедно на този филм, после сме го обсъдили, пили по едно и т.н.?! Ся за всички тука стана ясно, тя MyH4o още дати и картинки гледа.

А и това не е ревю, впечатление е и ся така съм преценила тука да го пиша... това също е проблем, може би, според теб? ;)

Първо беше, че той преразказва твоите, сега заедно си ги мислите, оки доки, нека ти си права.

И "ТЯ" ще викаш на някой друг, става ли? (Няма нужда да отговаряш...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сега този ми пост ще е свързан с някои впечатления, които ми хрумнаха вчера.

(Ако MyH4o позволи ;) ) Бих искала да напиша няколко реда за един пич, чиято игра много харесвам - Едуард Нортън; а втората ми идея за този пост са няколко коментара за Спилбърговия "Боен кон".

Наистина, темите нямат нищо общо една с друга, но два отделни поста не ми се пишат.

Първо почвам отзад напред.

Отложих гледането на "Боен кон" колкото е възможно повече, не защото не харесвам филми с военна тематика, а защото вече не ми е интересно да гледам филми, направени от американци по същата тази тема. Още пазя горчив спомен от "Спасяването на редник Райън", а покрай този спомен и един виц, за ротата, дето спасявала редника (минала през всякакви перипетии, с единствения зор животът на Райън, а когато най-после била на път да го спаси от един храст, излязъл редникът от храста и махайки с ръце уточнил: "Аз не съм редник Райън, редник Брайън съм!" ;) ). Не го разбрах този филм и това си е. За редника де... Класира се в личната ми колекция на едно от челните места в графата "Филми, на които най-много пъти съм заспивала". Но като цяло филмите с участието на Спилбърг са емблема за едно особено усещане у зрителя, някаква специфична нотка на носталгия съдържат, едно сякаш забравено от вдъхновение... "Боен кон" го носи в себе си, при това до дъното на подковите на Джоуи е пропито усещането за тъга. И ако Спилбърг не успее да ни предизвика сълзи, то не се сещам кой е по-кадърен от него. Та той и към едно извънземно успя през 82-а да изстиска и последната капчица умиление от мало и голямо. Наистина, че тогава обществената ценностна система е била доста по-идеалистична от днешната, но пък такъв си е Спилбърг - умее да докосне сърцераздирателно душата ни дори за предмети като високотехнологична ютия.

Отплеснах се малко, за което се извинявам, затова пък съм решена да продължа по същество следващите редове.

"Боен кон" е драма в пълния смисъл на думата, но съдържа и достатъчно моменти на идилия, романтика, утопични намерения, решителност и т.н.. И дори да не намирате никаква способност у себе си да напоите няколко салфетки със сълзи, то това е точният филм, който ще ви ги образува. Не си мислете, че ви го препоръчвам, защото не разбирам принципно идеята с препоръки на драматични филми, звучи ми много близко до послание от рода на "четете любовни романчета", но пък ако примерно ви е сиво в душата и желаете да се драматизирате по тема, която трайно няма да ви разклати, то "Боен кон" е филмът, който отговаря на тези критерии.

 

Сега малко за Еди Нортън.

Според скромното ми мнение, много малко актьори имат неговия чар и талант. При това не какви да е, а неповторими. Без да искам си задавам въпроса "Какво би бил "Боен клуб" без Нортън?" и си отговарям, че изобщо не искам да знам отговора на този въпрос. Пък да беше само "клуба", с мед да го намажем, а то "Американска история Х", "Червеният дракон", "Италиан джоб"... Идеалният хамелеон е Еди; еднакво страшен и чаровен, с толкова секси присъствие, че къса ластици на гащи.

И какво стана с него?! Нищо и половина.

Оказва се, че неговото присъствие в киното е най-сериозно редуцирано. Кой би предположил през 1999-а, че точно Едуард Нортън ще изчезне от филмите. На мене това ми намирисва лошо. Заринаха ни с Джордж Клуни, Бен Стайлър, Оуен Уилсън, Стийв Кейръл, Колин Фаръл, Кевин Спейси, рапъри и т.н... А къде е, питам аз, Едуард Нортън?!

Къде да го гледам него?!

След поредното му двегодишно отсъствие от киното, тази година ни обещават две заглавия с него.

Едното е "Moonrise Kingdom", където Нортън играе роля като за гореизброените, а другото "The Bourne Legacy" - където получава поддържаща роля на "великия" Джеръми Ринър . gay.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Писах, писах и точно да кажа "Преглед" и ми се рестартира машината... :(

Напоследък проклетата гад се рестартира така - от атмосферното налягане, при това никаква индикация не дава...

Та да видим този ми втори опит докъде ще я добута. Ако и сега ми мине котка път - отказвам се и ви оставям на произвола на Холивуд. ;)

 

Значи преди два дни, бях написала в първия си опит, реших да ида и да си взема екстремна доза от Холивудските бъркочи. Не знам какво ми става, честна дума. Обещала съм си много пъти да не се поддавам на тийзъри, натъпкани със специални ефекти; разбирам, че те са такива и заради мене, виновна съм, признавам си. Така стигнах до касите на Арена и като видях, че в зала 15 пускат последователно и двата филма, дето са ме закарали там, след 6 секунди мислене си взех билет и за двата. В свое оправдание искам да уточня, че това е зала 15 все пак. Там ти носят пуканки, поят те със сокчета, правят се на ударени когато си сваля обувките и си кача краката на огромното кресло, и дори са готови да ви забършат ръцете с мокри кърпички. Единственото неудобство там е, че не паузират филма, когато пишкам. :bgrin:

И така ми връчиха едни очила и ме оставиха да хвана 4 нюанса наситен тен, докато ми развалят очите с два последователни 3Д. Тук искам да се обърна към загрижените офталмолози във форума с думите: Знам, колеги, прави сте. Просто слабостите нямат смисъл, ако ще се съобразяваме непрекъснато с тях.

И така, двете заглавия бяха: "Пътуване до тайнствения остров" и "Джон Картър между два свята" - в този ред.

 

26d9b11b-157d-4531-a7bb-b71ce76473e2.jpeg aHR0cDovL2V4dC0xLjI0dmlkZW9kaXJlY3QuY29tLzIxOTYxMjE4LjYxNTE4NV8wMDYxMDA4MTE4MDAwNzA1MzEzMDAxMTAyNzEzNjgzMzA5NTNfNjczLzE4MzA2OC5qcGc=.jpg

 

За първата лента нямам много какво да напиша. Всичките чудеса можете да ги видите в трейлъра. А това, което ще ви изненада изобщо не е за разправяне. Наивни диалози, инфантилни идеи и решения, Холивудска физика ( и в прекия, и в преносния смисъл на думата). Филмче като за 10 годишни, с уговорката, че след края на филма ще им напомните, че листата на стара книга не са там, за да бъдат скъсани. Разбира се това действие изобщо може да не ви се наложи, защото хлапето ви ще бъде заето да зяпа и в деколтето на Ванеса Хъджинс. И това е всичко!

 

Лента номер две. Хух! Тука бях изписала колосални простотии в първия ми опит да си пусна поста, но сега ще бъда лаконична. Тейлър Кич (Джон Картър) е кич, въпреки че се опитва да го докара в началото към визията на Джони Деп. После изкарват пред вас няколко десетки персонажи, които изобщо не ви е ясно какво правят там и а-ха, а-ха да се усетите глупави, и да се зарадвате от което, и ПРАС! - получавате представа, че гледате някакъв откачен микс от приключенски, фентъзи и фантастика ... измишльотина. Поредните марсианци, с хубави бивни, приятна анимация - едната раса, а другата - хора, разбира се! (Нарисуванки с къна... )

Мястото на снимките е същият пейзаж от "Каубои и извънземни" - едни скали, където си бяха паркирали кораба ония далеч по-красиви извънземни. Корабите също ще познаете, те не са много изменени. Ще познаете и други неща, ама нека все пак имате тема за разпознаване и вие де. Друго какво?! Амиии... не ми хареса. Първият филм, от който исках да избягам за тази година.

 

И двата филма са за деца до 10 години.

 

Ето и трейлърите.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x1aNIOIAiUk

(лична оценка: 4/10)

 

http://www.youtube.com/watch?v=6Rf55GTEZ_E

(лична оценка: 3.5/10)

 

Ред: Забравих нещо важно... във втората лента имаше един чудесен персонаж, за жалост - безсловен.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Triti, възхищавам ти се, че си отделила време и средства да гледаш филма за острова с така наречения актьор Скалата. Този ми предизвиква спазъм в очния нерв, преди да се е "разиграл" въобще. :)

За Джон Картър много се чудих и почти бях склонила, но след доста чути и прочетени негативни критики мисля да лиша филмовата индустрия от моите 13 лева. Дано не им се отрази зле.

Link to comment
Share on other sites

zweti_lettera, прииска ми се да те заведа в зала 15, каквото и да гледаме, ще се усетиш добре...

Покана за кино от мен би ли приела? :)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

zweti_lettera, прииска ми се да те заведа в зала 15, каквото и да гледаме, ще се усетиш добре...

Покана за кино от мен би ли приела? :)

 

На драго сърце, стига да имам път към София. :)

Link to comment
Share on other sites

Случва ми се от време на време да ми предлагат разни филми да гледам, с надежда да им направя субтитри, затова понякога ми пробутват разни филмчета, дето уж ще се гледат и от деца. Това последното с надеждата да съобразя език за деца, ако има песнички и стихчета нещо да ги преведа, такива неща. Мжд. мога да опитам да ви уверя, че най-трудни за превод са именно филмите за деца, защото тези за големите са по-... хммм... лесни откъм идиомен хумор, ако мога така да се изразя. Напоследък филмите за деца са бъкани със сексуален хумор, който държи истинската си тежест на английски. На български - трудно дори би могъл да се опише. Това до тук беше малоумен увод, признавам, ама защото на малоумно впечатление от филм, със зор може да се сглоби по-адекватен увод.

Става дума за "Огледалце, огледалце" (MIrror Mirror).

 

Mirror-Mirror-Dress-Up-Snow-the-brothers-grimm-snow-white-2012-29499815-320-480.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=gccWbMTrgO4

 

О-М-Г! (Чете се с подходящите интервали.) Е точно възклицанието, което произнесох, след като изгледах този хммм... опит за филмиране на приказка. Не знам какво им става в Холивуд, но определено са натъпкали този филм с неща от Боливуд. Не просто защото режисьорът е индийска райта, а защото този филм може да мине за напредничав само нейде из Бомбай, Калкута и други такива неща из Ганг. (Изобщо не знам тези дали за из Ганг; в момента се гавря с разбиранията ви за география, но не е нарочно...) И вместо да напиша сега този филм какво би бил за европееца и улавия американец (тук там по някой "луни" канадец ;) ), сметнах да го разглеждам от добрата му страна. Искам да бъда добра, да правя добрини, да блестя със смирение, да се самообожествявам и т.н.! (това беше сарказъм, за по-напористите критици по темата "Сарказмът и иронията при лека форма на тежка депресия" k010.gif )

Та тикана от горните показатели, си самовнуших да се възприема като една същинска шудра (да не се бърка със "шу*да", моето е каста!) и да се пробвам да оценя по достойнство този хммм... нещо, наречено "Огледалце, огледалце".

 

 

Тук открих големите улеснения на кастовата система в Индия. Ся тези шудри си обичат да си седят на пода, да спят там, жените им са вероятно с огромни вежди, дето а-ха, а-ха ще станат всеки момент една; обичат да ходят на кокили - това там, като нищо да е цяло течение между изкуство и религия, имащо си и божество; да си вярват дълбоко в тежкото магьосничество и да речем имат навици да си подаряват един на друг бъбреци, далаци, черва и т.н. Сега не мислете, че съм крайна, напротив - лаконична съм. Не искам да звуча хомофобски, нито - опазил ме Кришна - да съдя горките хора. Не, само изброявам улесняващите ме за целта средства, с единствения стремеж да напиша няколко хубави думи за индийската лента. Индийски е филмът, което изобщо няма да остане скрито от вас. Не е до послание, не е до метафори някакви, до чиста Боливудска гмеч е. Това само по себе си е чудесна новина за 1,2 милиарда народи. Шудрите направо ще оглупеят от щастие и разкош. Та във филма има толкова красиво изглеждащ сняг! Има златни рокли! Има момиче с една вежда! Сбръчканата Джулия Робъртс! Има джуджета на кокили, куче-дракон, куче-принц, яко индийска мода, при това мъжка и разбира се съобразен идеал за женска шудринска красота! Лили Колинс е сладка, така е:

 

Lily-Collins.jpg

 

И си има вежди за 2-3 като нея, но е ужасно важно режисьорското решение по темата с веждите. И то е представено по този начин:

 

image2_1331161278.jpg

 

Аз вече няма да мога да си представя Лили Колинс, без да я свързвам с тези вежди, а на някои от сцените мернах и хубав набол мустак. Това се нарича "Шудрински реализъм и разбиране за естетика". Неволно зрителят, който не е индиец, може да свърже окосмеността с разни разпънати гарвани, перуки из под ластици и т.н. Но и нашето мнение няма значение. Ние сме някак несравнимо разглезени и перфекционистично слепи за натуралната красота (и миризма! e078.gif ).

 

Тука не липсват клипчета от Боливуд, също за онези индийските улични зъболекари, дори онези таланти на Индия, дето се смазаха от бой. Е, всичкото това го има в различни моменти в този филм. + обилно магии, индийска омраза, индийска любов, индийско лечение, индийски бой и т.н. Няма да ви издавам всичко, споко. Само последно ще напиша, че накрая танците са задължителният момент, който прекрасно завършва цялата тая "Вомит райта" и всички можем да си лягаме вече щастливи.

 

 

Моята лична шудрийска оценка би била 10/10.

А ако трябва реално да го оценя... бих се изправила пред предизвикателство, което за щастие не ми се налага. Също както и никой не може да ме убеди да го превеждам на български...

 

Последно се сетих нещо и тук се усетих много неграмотна. Какво, по дяволите, имат общо индийците със Снежанка?!

 

Благодаря за вниманието.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

снощи гледах един Сръбски филм за края на войната ...

The Enemy

 

Идеята му е хорър,трилър и пи*ка му м .... през 10 минути.Някой друг който го е гледал,нека пише 2 реда.Не можах да го разбера тоя филм на цяло.

Харесаха ми само мините.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

 

Не знам. Да правят римейк на доста популярния и запомнящ се филм от 1990 с баце Арни си е малко самоубийствено, но ще видим. Трейлърът изглежда много добре.

ПС. Няма да има Марс :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега смятам да съм телеграфна направо.

Тази вечер, 15 зала (:wub:), "Бойни кораби" (:confused), "Battleship".

Филмът ми хареса! Хубави ефекти, леко класически идва, но пък с интересни моменти. Не всичко, което е във филма е наблъскано и в трейлъра.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5xl1tZna3ws

 

Саундтракът не е нов, но пък е чудесно подбран.

Мегасцената, озвучена от AC DC, особено ми допадна.

Личната ми оценка е 7.5/10

 

http://www.youtube.com/watch?v=6Evu8L2pF7w

Link to comment
Share on other sites

Досвидя ми се да сложа тези два филма в една тема и затова за този филм искам отделно да напиша няколко думи.

 

Става дума за "Грозни, мръсни и зли" (Brutti, sporchi e cattivi), който не бях гледала досега, но преди малко попълних този си пропуск.

 

Сигурно повечето от вас, също като мене, имате едно леко пренебрежително отношение към изкуството от 70-те? В крайна сметка, това е било времето на мама и тате, техните разбирания за представяне на нещата от живота или мечтите им. Леко неразбираеми ми се струват филмите от това време. Някак прекалено спокойно тече действието, диалозите са винаги крайно подчертани, осветлението е ретро, музиката, костюмите, маниерите... Разбира се, че има прекрасни филми от това време, които винаги ще се гледат с интерес. 1976-а - интересна година за европейското кино, че и българското ("Щурец в ухото"), тогава когато отвъд океана са снимали предимно криминалета, комедии и ужаси, а Дъстин Хофман още не е знаел за ролята си в Тутси, един италиански режисьор (Еторе Скола) е направил шедьовър.

 

011_ugly_dirty_and_bad_theredlist.png

 

"Грозни, мръсни и зли" ще ви запознае с гетото на едно от тепетата на Рим. При това познанството ще е съвсем лично, без да ви бъде спестена каквато и да е подробност.

В много малко филми имам усещането, че мога дори да подуша миризмата от показваната картина, но този е точно такъв. Също така е особено гротесков, скандален и същевременно с това смешен.

А след като го изгледате, като нищо да направите сравнение с някои наши идентични гета, после да теглите една звучна майна - на гетата, филма и собствената си доверчивост да изберете точно моята препоръка. Но от друга страна, колко други филми могат да ви образуват такива мисли?

 

Ами това е, остава да сложа един трейлър и вече сте вие наред. ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=euSvcanedac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...