Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

то беше ясно че ще го мине но само врмето ще покаже с колко !

друг подобен филм с такъв успех мисля че скоро няма да има можеби пред 2020 ако още го има тоя свят ;)

 

А според мен следващият филм с голям бюджет и много шум около него, ще мине или поне ще се доближи много до тези. Билетите стават все по-скъпи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А според мен следващият филм с голям бюджет и много шум около него, ще мине или поне ще се доближи много до тези. Билетите стават все по-скъпи.

 

Дори и да приемем, че приходите не са оценка за даден филм (което очевидно не е така), да погледнем продадените билети в България (поне за тук намирам информация):

N1 Аватар - 355 976 продадени билета;

N2 Троя - 286 502;

N3 Ледена епоха - 237 507.

 

И Аватар продължава да пълни киносалоните...

 

П.П. А че билетите ставали по-скъпи, било 3Д и др. подобни "аргументи". Значи ако някой пусне билети по 100 евро на 3,5Д кино автоматично би трябвало да стане N1 по приходи за всички времена ?

 

Едит:

Вече минаваш нови граници на излагацията, честно. Такива изказвания са направо жалки >

 

"че приходите не са оценка за даден филм (което очевидно не е така)"

 

Изключителна аргументация, браво ! :D

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Вече минаваш нови граници на излагацията, честно. Такива изказвания са направо жалки >

 

"че приходите не са оценка за даден филм (което очевидно не е така)"

 

____________________

 

Аргументация? Та ти си ми най-големия коз. Един идеален пример за "консуматор" - единствено ориентиран към комерса. Идеален си.

 

Какво да ти давам аргументи. Всеки нормален човек може да се осъзнае, че най-важно е колко е бройката на продадени билети, защото това е далеч по-обективен критерий от събрана сума от продажби (имайки предвид различните цени).

 

Ама нищо. Радвай си се. След време така ще ни поучаваш и за клонингите на 300, Sin City и прочие.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

N1 Аватар - 355 976 продадени билета;

N2 Троя - 286 502;

N3 Ледена епоха - 237 507.

 

И искаш да кажеш, че Троя е вторият най-як филм след Аватар?

Link to comment
Share on other sites

И искаш да кажеш, че Троя е вторият най-як филм след Аватар?

 

Никъде не казвам, че продадените билети са ЕДИНСТВЕНАТА оценка, но определено са оценка за даден филм. Нещо като гласуването в демокрацията. Т.е. "най-много продадени билети" не означава автоматично N1 филм, но е нещо върху което има какво да се замисли човек.

 

П.П. Тя и демокрацията не е най-добрата форма на управление нали ? Сигурно такива елитарни мислители като теб и host биха предпочели друга. :D Щото гласуват какви ли не дебили, но това е положението, към момента по-добра няма.

Интересното, е че за Аватар оценките на плебса и на елита съвпадат. (поне засега Глобусите го показват). :lol:

 

Само най-най-елитните мозъци на Земята могат да прозрат измамата.

Link to comment
Share on other sites

Е тука показа колко ти е умствения багаж ;)

 

Демокрацията НЕ е най-добрата система, нито е най-справедливата. Тя обаче е най-малко вредната за най-много хора.

 

Най-добрата форма на управление е диктатурата на най-силния - реално изпълнение, не привидно действително най-силния и способен.

 

Това е извод до който всички са стигали, още от древните гърци - автори на основите на политическите системи. Та не бъркай там, където не разбираш. Пак се излагаш.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Е тука показа колко ти е умствения багаж ;)...

 

Значително над твоят, ако не друго. В момента попрочитате разни неща в Унито и си мислиш в типичен стил как си най-най. :D

Само дето аз за разлика от теб съм завършил точно Политически науки, та ти не бъркай там където не разбираш, че като гледам разбираш от производство на джанти до управление на държави. :lol:

 

А и на теб и w00x вече отдадох дължимото: "Най-най елитните мозъци..." какво повече трябва да кажа ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И като си завършил политически науки - и доста преди уни-то сме чели - що не си признаеш, че не е вярно това което казваш. ? И по-добре другаде да продължим, а като отваряш дума за джантите (давайте всички тарикати), що не кажеш нещо по същество? Защото всичките сте големи тарикати, пишете остроумия без грам нещо съществено. Ни за 'жантите - другия гений -, ни за филмите, ни за политическите системи казваш нещо.

Link to comment
Share on other sites

А и на теб и w00x вече отдадох дължимото: "Най-най елитните мозъци..." какво повече трябва да кажа ? :rolleyes:

 

Ще те помоля да не ме намесваш във всичките си фантазии.

Link to comment
Share on other sites

И като си завършил политически науки - и доста преди уни-то сме чели - що не си признаеш, че не е вярно това което казваш. ? И по-добре другаде да продължим, а като отваряш дума за джантите (давайте всички тарикати), що не кажеш нещо по същество? Защото всичките сте големи тарикати, пишете остроумия без грам нещо съществено. Ни за 'жантите - другия гений -, ни за филмите, ни за политическите системи казваш нещо.

 

Ами за филмите, където всъщност ни е темата, мога ли да попитам какво по-конкретно от:

1) брой продадени билети (гласът на народа - донякъде);

2) награди като Златния глобус;

3) N1 по приходи (вече) за всички времена ?!?

 

Аз мисля, че това горе е конкретното. А другото (редактирано) е личното ви, субективно и относително мнение - съпоставено с моето лично, субективно и относително мнение. Където можем да си говорим с години. Айде вече вижте конкретното наистина ! ;)

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Така вече съм съгласен. Може би аз не съм те разбрал, ако е така се извинявам.

 

От предното помислих, че твърдиш, че сумите от продажби са по-добър признак за успех на филм от брой продадени билети. Което за мен е напълно невярно.

Link to comment
Share on other sites

Хм, реших да отида да гледам Аватар отново месец и нещо след премиерата с надеждата, че вече наплива в киносалоните се е успокоил. За съжаление се оказа, че изобщо не е така. В петък вечер часовете за прожекциите в неделя са вече разпродадени, с изключение на най-късната от 10 вечерта. :bgrin:

avatarlf.gif

Link to comment
Share on other sites

Хм, реших да отида да гледам Аватар отново месец и нещо след премиерата с надеждата, че вече наплива в киносалоните се е успокоил. За съжаление се оказа, че изобщо не е така. В петък вечер часовете за прожекциите в неделя са вече разпродадени, с изключение на най-късната от 10 вечерта. :bgrin:

avatarlf.gif

 

А кой твърдеше как още по време на премиерата салоните били полупразни? :laughing1:

 

Тази Weta Digital Ltd,, която стои и зад визията на Аватар, доста филми има в биографията си. И рекламите им са яки доста.

 

И някакво филмче на Спълбърг гледам подготвят: The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn => IMDB

Link to comment
Share on other sites

Абе, "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" има ли го в нашия торент? Че нещо такова ми се върти в главата...

Link to comment
Share on other sites

Абе, "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" има ли го в нашия торент? Че нещо такова ми се върти в главата...

 

За българските авторски продукти повече се съобразяват по линия на интелектуалната собственост, така че може и никъде да го няма в торент тракерите.

Link to comment
Share on other sites

За българските авторски продукти повече се съобразяват по линия на интелектуалната собственост, така че може и никъде да го няма в торент тракерите.

dream on :)

 

http://www.torrentzap.com/torrent/768230/The+World+Is+Big+And+Salvation+Lurks+Around+The+Corner+2008+DVDRip+XviD-CoWRY

 

http://masters-tb.com/browse.php?search=%D1%E2%E5%F2%FA%F2+%E5+%E3%EE%EB%FF%EC+%E8+%F1%EF%E0%F1%E5%ED%E8%E5+%E4%E5%E1%ED%E5+%EE%F2%E2%F1%FF%EA%FA%E4%E5&cat=0&incldead=1&searchrs=0

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, има го и в нашия. Политиката на ДКЦ е да се спира по всякакъв начин разпространението(пиратското) на български филми. С идеята да се развива и подкрепя родната кино-индустрия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Сетих се нещо одеве докато гледах Аватар вкъщи. Много хора казаха, че ако не били билетите по-скъпи, защото било 3Д - едва ли щеше да стане N1 и да мине Титаник по приходи ! А някой замисли ли се, че по времето на Титаник пиратството и било клонящо към нула в сравнение със сега - сега го измерват със стотици милиарди. Та примерно аз нямаше да гледам Аватар за втори или трети път вкъщи, а щях да отида на кино (поне в първите няколко месеца след премиерата, после вече ще го има и на видео - може би). Колко ли милиарда е изгубил по този начин новият филм на Камерън ? Един, два, три... ?

 

П.П. Гледам докарали са го вече до 2,4 млрд, което показва, че каквото и да приспадаме си остава най-касовия филм на всички времена. Въпросът е след колко време ще го мине някой. Титаник беше на върха 12 години. А Аватар ?

Link to comment
Share on other sites

:) Сетих се нещо одеве докато гледах Аватар вкъщи. Много хора казаха, че ако не били билетите по-скъпи, защото било 3Д - едва ли щеше да стане N1 и да мине Титаник по приходи ! А някой замисли ли се, че по времето на Титаник пиратството и било клонящо към нула в сравнение със сега - сега го измерват със стотици милиарди. Та примерно аз нямаше да гледам Аватар за втори или трети път вкъщи, а щях да отида на кино (поне в първите няколко месеца след премиерата, после вече ще го има и на видео - може би). Колко ли милиарда е изгубил по този начин новият филм на Камерън ? Един, два, три... ?

 

П.П. Гледам докарали са го вече до 2,4 млрд, което показва, че каквото и да приспадаме си остава най-касовия филм на всички времена. Въпросът е след колко време ще го мине някой. Титаник беше на върха 12 години. А Аватар ?

 

Ами два, три... Най-малко 20-30 милиарда е загубил според мен...:rofl:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Гледам докарали са го вече до 2,4 млрд, което показва, че каквото и да приспадаме си остава най-касовия филм на всички времена. Въпросът е след колко време ще го мине някой. Титаник беше на върха 12 години. А Аватар ?

 

След най-много две години и ще е поне втори.

Link to comment
Share on other sites

Досто трудно, за да бъде бит трябва някой голям режисьор да направи филма. Лукас,Спилбърг или пак Камеран. А ако е до 2 години вече щеше да е известно такова мащабно заглавие. Може би "Хобит", ако бъде изпипан както трябва.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

След най-много две години и ще е поне втори.

 

Смела прогноза, която ако е базирана единствено на относително новия етап в кино технологиите, ми се вижда пресилена. От както го има Титаник на няколко пъти технологиите стигат нов етап, и въпреки това нито Властелина, нито Трансформърсите или пък някой друг успяха да го стигнат.

 

Т.е. не са само технологиите зад успеха на един филм. Даже и основен фактор не са.

 

Единствено, ако допуснем, че други големи като Камерън, с уникални проекти, просто са изчаквали като него достатъчна изчислителна мощ.

Link to comment
Share on other sites

Досто трудно, за да бъде бит трябва някой голям режисьор да направи филма. Лукас,Спилбърг или пак Камеран. А ако е до 2 години вече щеше да е известно такова мащабно заглавие. Може би "Хобит", ако бъде изпипан както трябва.

 

И защо да трябва да е голям режисьор? Защото хората са овце и ходят само като са вложени сумати пари и има известни имена? Можеби затова District 9 не пожъна толкова голям успех.

Link to comment
Share on other sites

Овце е доста силно казано, не всички хора са филмови маниаци, по-голям процент ходят на кино само на най-нашумелите филми. А голям режисьор трябва именно да се вдигне шум около филма, да има високи очаквания от него.

 

District 9 като цяло е по-качествен филм от Аватар (за мен), но не е епос. Сама епоси могат да направят такива кинти. В Сектора почти няма няква водеща женска роля, няма любовна история, това са почти задължителни неща за един финансово успешен филм. Дори във Властелините засилиха важността на женските образи, който е чел книгите знае, че те са незначителни на фона на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...