Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

А защо да няма смисъл? Когато се обучиш и опознаеш апарата, като видиш кои снимки ти преобладват,ще разбереш какво точно искаш и ти трябва, и едва тогава ще започна да се оглеждам за нещо по-сериозно...т.е. евентуално след поне две-три години.

Link to comment
Share on other sites

Ти погледна ли въобще канона? Имаш пълна свобода на настройки. Точно за това което искаш е. Ако ще искаш да носиш нещо обемно и тежко, с което няма да направиш по-хубави снимки е друг въпрос. Но пък друго си е да те видят, че снимаш с голям фотоапарат, а не с някаква сапунерка :) Затова или се вкарваш във филма или снимаш със СапунеркаТа. 

Link to comment
Share on other sites

Canon powershot sx30 или sx40, а дори и sx20 (не са огледално рефлексни) са невероятни и на приемливи цени ( а и има хак за канони увеличаващ многократно фабричните възможности)

Link to comment
Share on other sites

Може би няма да е зле да огледаш т.нар mirrorless - има уникални апарати там

 

Вариант 2 - много добър апарат е Canon G7 X : http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_g7x

 

G9 (без Х) също е невероятен апарат.

 

Аз от ultrazoom така и не успях да се впечатля, но sx30-40 наистина са много добри.

 

 

Огледалните са огромни и тежки, но пък друго си е да успееш да врътнеш леко обектива и да хванеш само това, което искаш а не да цъкаш копче и то след секунда да приближи или отдалечи. Отделно, че широкоъгълна сапунерка = яко изкривяване на образа от по-близо. Като снимах преди малкия - нито една сапунерка не успя да му направи дори прилична снимка в кошарата. Големия ги правеше перфектни от раз.

Link to comment
Share on other sites

Взимай 1200D и не се заминавай с тия сапуни. Ще отделиш още 50 лева за 50мм стъкло и малко повече за нещо теле и просто забравяш. А и след това става лесно продаваем, тия сапуни няма кой да ги купи.

Link to comment
Share on other sites

http://www.panasonic.com/uk/consumer/cameras-camcorders/lumix-digital-cameras---point-and-shoot/bridge-cameras/dmc-fz72eb.html

Мнение? Или насока за подобен, в същия ценови клас.

 

Този Лумикс като му гледам цената (около 600 лева нов от магазин) ми се вижда страшно много пари за фотоапарат с размер на сензора 1/2.3.

Пък и с този ултра зуум 60X - като се снима без статив, снимките добре ли се получават? Ако се гледат на екрана на компютъра, все ми се струва, че ще са леко размазани и това ще дразни.

 

А какви са тези хакове за канони, увеличаващи многократно фабричните им възможности? Къде мога да погледна и прочета повече за това?

Link to comment
Share on other sites

Ходих, гледах..... До последно се колебаех между 1200D и FZ72. Всеки си има предимства и недостатъци, но нито един не ми легна в ръката. В крайна сметка и двата си бяха евтини тояги и реших, че няма смисъл да се харча....та ще се събират пари за 70D. Ама от US, че там цените са доста различни.

Link to comment
Share on other sites

Еми дедо, вярно е, но като ги видиш наживо какви дървета са и не си струват грам стотинка да дадеш..пък и от щатите, ще ми легне дооста по-евтино от тук..ще изчакам и ще посъбера още хартийки.

Бат Ицо и той е прав, не ми се влизаше в тоя филм, но като се запали човек....

Link to comment
Share on other sites

Жена ми си взе Сони Алфа - не помня кой модел точно (от по-ниските DSLR-и като даже ѝ харизаха втори обектив), но има някакви вградени филтри ретрика и тя си умира от кеф. Сега щрака де що може с ретрика.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще скачаш на DSLR-ки, поне събери за тяло среден клас, понеже ще е нещо, което явно ще се взима за много време. + 1,2 обектива в последствие, след като видиш какво точно искаш да снимаш, понеже китовите обективи не са кой зне какво. За Никон и Канон ситуацията с обективите като, че ли е най-добре. Има доста голям пазар и на обективи втора употреба са разлика от другите марки, където започват сега да се налагат. Даже може да огледаш втора ръка тяло, на малък брой кадри - случва се да изпада нещо читаво на няколко месеца. А ти казвам за среден клас, понеже нещата със сензорите при тях са по-добре - по-малко шумят на по-високо ISO, което ще ти позволи да снимаш по-добре в зле осветени места( предполгам в началото ще наблегнеш на домашните снимки), Поне при Nikon, телата имат вграден мотор, и това ти увеличава възможностите за избор на обектив, а не като ниските класове - където все трябва да търсиш обективи с мотор в тях за фокусирането. При Канон не помня как бяха.

Един нов Nikon D7000 или D7100 на старо и от там нататък обективи :)

А ако искаш bridge - да ти продам моя FZ200 за 600 лв :)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз вече имам Nikon D70s и Sony Alpha 58. Втория тя си го избра и не съм се натискал да взимам по-хубав, защото аз ако трябваше да го избирам щях да взема нещо на двойна цена, а на жена ми предпочитам да не и се меся в избора, че после на мен ще мрънка що това така или онака а на всичкото отгоре щях да дам и повече пари (а това и е подаръка за именния ден).

 

Никона го имам от няколко години ама трябва да съм в особенно настроение за да го взема с мен като излизам на разходка. Напоследък все повече снимки имам с телефона и повечето са доста прилични.

Link to comment
Share on other sites

Имено - с телефон снимките са доста прилични. А някои хора искат да правят и по-хубави :) Снимането с DSLR си е тръпка, работата с тези апарати, ако не е за работа си е по-скоро за ентусиасти. В смисъл, за хора, които им е тръпка фотографията, а не просто да имат снимки от някъде/нещо. Вече има и доста читави сапунерки, но въпроса е какво иска да прави човек. Все пак закупуването на DSLR е свързано с доста последващи разходи - хоп това стъкло, хоп едно филтърче, я това стативче, оп още едно стъкло. И в един момент си сложил няколко К за разни работи покрай апарата. Снимането с тях е скъпо хоби :), но и голяма краста.

Link to comment
Share on other sites

Имам дилема кой от двата да избера,SONY DSC-HX300B -http://www.technomarket.bg/products/09128223/sony-dsc-hx300b

или този- SONY ILC-E3000KB-http://www.technomarket.bg/products/09131603/sony-ilc-e3000kb

някой ако има впечатления,

 

Вероятно вече си ги "сбил" двата, но ако все още не си - цък.

Link to comment
Share on other sites

Общото между двата е, че няма нищо общо.

Едното е турбосапунерка (DSC-HX300B) с размер на сензора малко по-голям от на айфон, пък другото е съвсем входното ниво на Некс в тяло наподобяващо ДСЛР. Ако е за начало на сериозни занимания си заслужава Некса, поне някои обектив, като се натрупа може да се мине на по-сносно тяло.

Лично бих избрал втора ръка Некс 6 или 7, заради компактност, която обаче откъм обективи по-нататък излиза много солена. 

Другия вариант е SLT или DSLR, където обективи бол и на приятни цени, но това са апарати дето са извън всякакви определения за компактност, ако това се търси разбира се.

 

Ето едно обективно ревю http://photocafe.pro/sony-a3000/

Link to comment
Share on other sites

Общото между двата е, че няма нищо общо.

Едното е турбосапунерка (DSC-HX300B) с размер на сензора малко по-голям от на айфон, пък другото е съвсем входното ниво на Некс в тяло наподобяващо ДСЛР. Ако е за начало на сериозни занимания си заслужава Некса, поне някои обектив, като се натрупа може да се мине на по-сносно тяло.

Лично бих избрал втора ръка Некс 6 или 7, заради компактност, която обаче откъм обективи по-нататък излиза много солена. 

Другия вариант е SLT или DSLR, където обективи бол и на приятни цени, но това са апарати дето са извън всякакви определения за компактност, ако това се търси разбира се.

 

Ето едно обективно ревю http://photocafe.pro/sony-a3000/

 

Благодаря ти колега,много изчерпател си,мерси

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ще питам тук, че има доста теми за съвет за фотоапарат. :)

Предполагам, че е за препоръчване да е с Li-ion батерия, отколкото с презареждащи АА?

Цена до 140-150 лева, гледам, че има модели на Канон, Фуджи, Никон... в този нисък клас имат ли някаква съществена разлика или за какво най-вече да се огледам като характеристики?

 

Сега разгледах, че повечето варират около 12-14-16 мегапиксела. Приближението повечко ли трябва да е?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...