Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Имам Samsung S85 от няколко месеца и си върши работата добре... не ми е правел проблеми до сега и съм доволен. НО сега като се върнах и исках да си кача снимките на РС-то и давам си copy/paste, както обикновено, но този път ми даваше 'SN(номера на снимката) parameter is incorrect'. Пробвах да ги отворя на компютъра без да ги качвам и ми се отваряха, но се виждаше само горната част от снимката...другото беше сиво :o. Пробвах да ги кача на лаптопа и там ми ги отвори, почти всички. 2 определени снимки не ми ги отвори нито ми ги копира, но другите си станаха. След това пак пробвах с РС-то и този път НЯКОИ (4-5) ми ги отвори на компютъра, но пак не ми даде да ги копирам... някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Проблемът ти е в трансфера на снимките от картата към PC-то или лаптопа. Няколко пъти и на мен ми се е случвало (с друг модел фотоапарат), аз ползвам Device Detector-a на ACDSee и т.н., не го правя с Copy/Paste. Или трябва наново да се пробва да се трансферират, или да ги прехвърлиш с card reader.

Link to comment
Share on other sites

но пак не ми даде да ги копирам... някакви идеи?

 

Смени четеца. Или това или имаш някаква програма която ги прави нещо и затова не могат да се копират. Няма логика да могат да се отварят а да не могат да се копират. А ако се отварят до половината значи не могат да се прочетат докрай. Причината за последното не мога да се сетя освен нещо четеца да е кофти (или той или картата)

 

Друго - проблема най-вероятно е в четеца след като отварят без проблем на лаптопа, а вероятно там имаш друг четец или е вграден и той "се разбира" по-добре с твоята карта...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Искам да попитам 200 лв добра цена ли е за ей тоя апарат http://www.usa.canon.com/consumer/controll...p;modelid=18155 , при положение, че го взимам чисто нов, пълен комплект и опакован?И въобще като цяло добър апрат ли е това?

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам 200 лв добра цена ли е за ей тоя апарат http://www.usa.canon.com/consumer/controll...p;modelid=18155 , при положение, че го взимам чисто нов, пълен комплект и опакован?И въобще като цяло добър апрат ли е това?

 

Не много ама по магазините тука върви толкова. Ако имаш кой да ти го докара от щатите и човека ще идва скоро а не идното лято може да се намери за около $110 което е с около 50лв по-евтино, ама ако сложиш доставка и ДДС и става пак толкова.

 

Колкото до това дали е хубав - дават го че е бюджетен - средно голям апарат. Нито е малък нито е кой знае колко хубав. Аз бих предпочел IXUS 75 - поне е по-малък от този и е с по-голям дисплей. Нещо са му вдигнали цената напоследък обаче - преди се намираше и той за горе-долу същата цена - виж за някой по-нов модел евентуално...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам 200 лв добра цена ли е за ей тоя апарат http://www.usa.canon.com/consumer/controll...p;modelid=18155 , при положение, че го взимам чисто нов, пълен комплект и опакован?И въобще като цяло добър апрат ли е това?

 

На мен ми се струва, че 200 лева за този апарат идват много (не знам как върви по магазините). Според мен най-оправдано е да се вземат апарати за 120 - 130 лева, максимум 150 лева - например от Метро - да се избере някакъв модел, който е най-доброто за момента за тези пари. В сегмента 200 - 450 лева не виждам смисъл да се купува нещо, без значение колко пари са определени като таван за покупката на фотоапарата. От 500 лева нагоре - DSLR втора употреба и вече ако бюджета го позволява чисто нов или по-висок клас DSLR втора употреба с по-хубави обективи.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам 200 лв добра цена ли е за ей тоя апарат http://www.usa.canon.com/consumer/controll...p;modelid=18155 , при положение, че го взимам чисто нов, пълен комплект и опакован?И въобще като цяло добър апрат ли е това?

 

Изобщо не е хубав тоя апарат, освен ако не е 100 лева.

 

Прекалено много маже. Никакви функции. Общо взето - най-евтината серия на Canon - A4**

Link to comment
Share on other sites

От 500 лева нагоре - DSLR втора употреба и вече ако бюджета го позволява чисто нов или по-висок клас DSLR втора употреба с по-хубави обективи.

 

Ъхъ ъхъ... хубави снимки правят няма спор, ама ти ще ходиш с мен да го носиш. Моя Nicon D70 откак съм го взел само 5-6 пъти ме подгони ентусиазма да го разнасям докато се разхождаме ей така. За ей такива събития са перфектни разните компактни апаратчета, защото никой не се разхожда в кофти време или по тъмно а през деня те се справят добре. Дотук имам в пъти повече снимки от компактните апаратчета отколкото с DSLR-a

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ ъхъ... хубави снимки правят няма спор, ама ти ще ходиш с мен да го носиш. Моя Nicon D70 откак съм го взел само 5-6 пъти ме подгони ентусиазма да го разнасям докато се разхождаме ей така. За ей такива събития са перфектни разните компактни апаратчета, защото никой не се разхожда в кофти време или по тъмно а през деня те се справят добре. Дотук имам в пъти повече снимки от компактните апаратчета отколкото с DSLR-a

 

Ако решиш да го изтъргуваш, драсни :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Скоро, вероятно ще се сдобия с цифров апарат.Спрял съм се на точно 2 модела.Не знам дали са обсъждани по-назад в темата (не ми се четеше).Та да споделите мненията си за следните модели:PowerShot SX200 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ6(ZS1)

Link to comment
Share on other sites

Убеден съм, че TZ6 е по-добрият избор независимо от... това, че е с 2.7" екран спрямо 3" на SX200.

 

За TZ6:

 

+ само 10 мегапиксела срещу 12 при един и същ размер на сензора (по-малко = по-добре). Всъщност инфото в сайта на ТМ е грешно, размерът на сензора при Панасоника е по-малък и нещата са почти равни с минимално предимство на Panasonic-а.

+ 25 милиметров обектив срещу 28 при SX200.

+ SX200 ми изглежда малко пластмасов, без да съм си играл с нега оставам с впечатлението, че TZ6 ще е доста по-стабилен като изработка. Имам TZ3 и между моя и TZ6 няма особена разлика. И двата са стабилни като здравина и работа.

- по-малки филмчета, 848 x 480 при TZ6 и 1280 x 720 при SX200.

+ TZ6 в момента е по-евтин.

- 2.7" за TZ6 vs 3" при SX200 при еднаква разделителна способност.

 

Според DPreview ZS1 (TZ6) изпреварва SX200 по всички показатели, но да кажем, че най-важните са качеството на картинката. Snejko има ZS1 купуван от USA и прави хубави снимки, клипчетата са добри и в тях работи continuous auto-focus, който е с лек лаг (за мен напълно обясним), който не е толкова лош. Може да се изключва мисля. Можеш да й пишеш ако искаш да ти прати някоя и друга снимка направена с фотоапарата.

 

Conclusion: http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/page16.asp

 

---

 

Бюджетен вариант: Samsung WB500 (HZ10W, има го в горния линк) - 399лв (ако ли не 299лв, ама надали) беше в Метро 1 преди няколко седмици. В ТМ е 499лв, което е много спрямо Панасоника: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09051267

Link to comment
Share on other sites

В техномаркета в мола миналата седмица гледах този canon и един друг пак SX*** (този беше над него на най-горния рафт другия беше точно под него 1-2 апарата в ляво), но не мога да се сетя точния модел и другия определено ми хареса повече (SX 120 май беше но може и да се бъркам).

 

Чета че Panasonic GF1 е доста добро апаратче и май е по-хубав от Canon G11 който бях харесал само дето в щатите излиза солено а за тук не ми се мисли колко ще му искат :(

 

 

Едит: компактен апарат с 28 мм-ов (или по-малък) обектив предпочитам да нe ползвам. 35мм снима добре от относително близко разстояние но с 28 каквото съм имал (все канони, верно) ми криви неприятно. DSLR-а го няма този проблем но всичко компактно прави снимките от под 1 метър все едно гледам през аквариум

Link to comment
Share on other sites

Разликата в цената не ме притеснява.Клипове вероятно няма да правя, защото имам камера.Фотоапарата го взимам изключително и само за снимки.Познати ми казват, че Панасоника правел шум в черното.Не съм виждал снимка с точно този модел, а в сайта им е ясно, че са сложили най-барнатите снимки.И двата апарата са стабилни като изработка, и в двата не ми харесва това, че корпуса им е пластмасов.Почти съм сигурен , че този купен в Щатите, ще е по-качествен от този, който се предлага тук и никой не може да ме убеди в противното.Въпреки че говорим за един и същ модел.

Дедо, ти отиде в облаците с тея апаратчета.Ако имах ~ 1200-1500 бюджет за фотоапарат, може би нямаше да карам кола за 2500лв. :laughing:

И на мен ми се иска да си щракам с едно DLSR-че ама...

В случая искам мнения за конкретните два апарата с цени съответно от 509лв. за Панасоник и 579лв. за Канон.Като и аз клоня повече към Панасоника(не заради цената).

Link to comment
Share on other sites

Разликата в цената не ме притеснява.Клипове вероятно няма да правя, защото имам камера.Фотоапарата го взимам изключително и само за снимки.Познати ми казват, че Панасоника правел шум в черното.Не съм виждал снимка с точно този модел, а в сайта им е ясно, че са сложили най-барнатите снимки.И двата апарата са стабилни като изработка, и в двата не ми харесва това, че корпуса им е пластмасов.Почти съм сигурен , че този купен в Щатите, ще е по-качествен от този, който се предлага тук и никой не може да ме убеди в противното.Въпреки че говорим за един и същ модел.

Дедо, ти отиде в облаците с тея апаратчета.Ако имах ~ 1200-1500 бюджет за фотоапарат, може би нямаше да карам кола за 2500лв. :laughing:

И на мен ми се иска да си щракам с едно DLSR-че ама...

В случая искам мнения за конкретните два апарата с цени съответно от 509лв. за Панасоник и 579лв. за Канон.Като и аз клоня повече към Панасоника(не заради цената).

Тестове на панасоника http://hi-tech.mail.ru/review/item/1786/ http://www.mega-foto.ru/articles/23084/

Тестове на канона http://www.nomobile.ru/reviews/36777.html http://hi-tech.mail.ru/review/item/1733/ http://www.mega-foto.ru/articles/11210/

 

Като цяло Панасоника е с едни гърди напред.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ти отиде в облаците с тея апаратчета.Ако имах ~ 1200-1500 бюджет за фотоапарат, може би нямаше да карам кола за 2500лв. :laughing:

 

Работата е там че и на мен ми се струва излишно чак толкова...

 

И на мен ми се иска да си щракам с едно DLSR-че ама...

 

Да ама са ужасно тежки и трябва много специална нагласа за да вземеш такъв апарат да го разнасяш с теб за да снимаш. 90% от снимките ми са с едно малко canon-че (IXUS 75) и качеството е доволно като за снимки стил "искам да снимам малкия каква простотия прави или как се вози на влакче/виенско колело/нещо друго". Единствено в къщи съм снимал с "големия" защото малкия не се справя добре на светкавица а и големия ми е под ръка - т.е. кой от 2та ще взема ми е все едно.

 

 

Не съм виждал снимка с точно този модел, а в сайта им е ясно, че са сложили най-барнатите снимки.

 

Че гледай dpreview тестовете де. Аз отдавна спрях да гледам снимки на сгради и други такива снимани навън при добра светлина. Такива снимки изглеждат прилично дори с най-скапания фотоапарат. Че старото ми Sony T7 дето нямаше (почти) оптика вадеше добри снимки вън докато в къщи на светкавица и лампи шума беше огромен. Тестовете на dpreview показват и на най-близките 3 конкурента на този апарат снимките така че може да се ориентираш.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се иска да си щракам с едно DLSR-че ама...

В случая искам мнения за конкретните два апарата с цени съответно от 509лв. за Панасоник и 579лв. за Канон.Като и аз клоня повече към Панасоника(не заради цената).

 

Ти си знаеш най-добре как точно ще ползваш цифровия апарат и защо точно на тези 2 модела си се спрял. Ако наистина предпочиташ да си щракаш с DSLR-че за тези пари около 500 - 600 лв. може да се намери съвсем приличен DLSR втора употреба. Просто при DLSR-а нещата отиват на много по-високо ниво и повечето от тези характеристики, които се сравняват в линковете за двата фотоапарата остават на заден план. Пластмаса, изработка, шум, сензор, мегапиксели и т.н. - колкото и каквито и да са, са по-зле от на няколко годишен DLSR.

Link to comment
Share on other sites

А колко ще му зуума? :))))))))))))) Тъй де... зулума :) хаха

 

С китака няма да прави кой знае какви снимки така или иначе. Примерно на моя EOS 500D китака е повече от трагичен, особено автофокуса... (дали от апарата, дали от китака, вероятно и от двете).

 

Разлика в build quality между ZS1 и TZ6 почти на 100% съм сигурен, че няма.

Link to comment
Share on other sites

Ти си знаеш най-добре как точно ще ползваш цифровия апарат и защо точно на тези 2 модела си се спрял. Ако наистина предпочиташ да си щракаш с DSLR-че за тези пари около 500 - 600 лв. може да се намери съвсем приличен DLSR втора употреба. Просто при DLSR-а нещата отиват на много по-високо ниво и повечето от тези характеристики, които се сравняват в линковете за двата фотоапарата остават на заден план. Пластмаса, изработка, шум, сензор, мегапиксели и т.н. - колкото и каквито и да са, са по-зле от на няколко годишен DLSR.

Не, благодаря.За такъв тип техника предпочитам чисто ново.

 

А колко ще му зуума? :))))))))))))) Тъй де... зулума :) хаха

 

С китака няма да прави кой знае какви снимки така или иначе. Примерно на моя EOS 500D китака е повече от трагичен, особено автофокуса... (дали от апарата, дали от китака, вероятно и от двете).

 

Разлика в build quality между ZS1 и TZ6 почти на 100% съм сигурен, че няма.

Ми аз се надявам да няма, 'щото след 3-4дни, вероятно ще се сдобия с TZ6-цата.

Link to comment
Share on other sites

С китака няма да прави кой знае какви снимки така или иначе. Примерно на моя EOS 500D китака е повече от трагичен, особено автофокуса... (дали от апарата, дали от китака, вероятно и от двете).

 

Точно това от тебе не съм го очаквал, не просто съм сигурен - убеден съм, че проблема не ти е в нито тялото нито кита, аз зад апаратното устройство...:)

Link to comment
Share on other sites

Хаха... и как точно трябва да му помагам на авто фокуса, че да фокусира дето трябва на _автоматичен_ режим? Както аз така и брат ми сме на същото мнение и не е като да не сме ползвали фотоапарати.

 

Има доста коментари относно автофокус проблемите с EOS 450D т.е. Rebel XSI какъвто е моят (US версия). В горния пост се обърках за 500D тъй като сега проверих на какво отговаряше XSi.

 

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=re...mp;aq=f&oq=

Link to comment
Share on other sites

А колко ще му зуума? :))))))))))))) Тъй де... зулума :) хаха

 

С китака няма да прави кой знае какви снимки така или иначе.

 

Ами зуума най-вероятно ще му е 3х, ако е с китак 18-55 мм - 55 делено на 18 прави малко над 3 :) По тези сметки обектив 70-200 мм пак е с 3х зуум, ама има разлика от единя до другия зуум, нищо че и двата са 3х. Ето тук има ориентация за зуум-овете и милиметрите http://www.tamron.com/lenses/learning_cent...-comparison.php

 

Аз не разбирам чак толкова от фотографска техника, но си мисля следното. Ако снимаш с 18-55 мм обектив няма да може да зуум-неш толкова, колкото с 10х зуум на някой компактен фотоапарат, защото 18-55 мм (3х зуум) идва малко "широк". Ако искаш да ти е зуум-нато ще трябва с фото редактор да си кроп-неш снимката и ще стане все едно си снимал с 10х зуум. И после ако тръгнеш да сравняваш двете снимки или пък да разпечатваш на хартия размер 10/15 см все си мисля, че кроп-ната снимка ще стои по-добре отколкото тази, направена с компактния фотоапарат на 10х зуум и в двата случая.

 

Не, благодаря.За такъв тип техника предпочитам чисто ново.

 

Да разбира се, ти си преценяваш какво да вземеш :) За мен 500+ лева за компактен фотоапарат е скъпо. Фотографската техника втора ръка - DSLR тела и обективи е доста запазена, обикновено хората внимават като я използват, защото е скъпа и може да се повреди от невнимателна употреба. Не е като при GSM-ите - примерът е малко груб само за сравнение - там има изтъркани, надраскани, ожулени, липсващи панели, батерии, неработещи бутони и т.н. При фотоапаратите съвсем не е така.

Link to comment
Share on other sites

Ами зуума най-вероятно ще му е 3х, ако е с китак 18-55 мм - 55 делено на 18 прави малко над 3 :) По тези сметки обектив 70-200 мм пак е с 3х зуум, ама има разлика от единя до другия зуум, нищо че и двата са 3х. Ето тук има ориентация за зуум-овете и милиметрите http://www.tamron.com/lenses/learning_cent...-comparison.php

 

Аз не разбирам чак толкова от фотографска техника, но си мисля следното. Ако снимаш с 18-55 мм обектив няма да може да зуум-неш толкова, колкото с 10х зуум на някой компактен фотоапарат, защото 18-55 мм (3х зуум) идва малко "широк". Ако искаш да ти е зуум-нато ще трябва с фото редактор да си кроп-неш снимката и ще стане все едно си снимал с 10х зуум. И после ако тръгнеш да сравняваш двете снимки или пък да разпечатваш на хартия размер 10/15 см все си мисля, че кроп-ната снимка ще стои по-добре отколкото тази, направена с компактния фотоапарат на 10х зуум и в двата случая.

За зуума се шегувах. Хора, които не са в час с DSLR-ите като видят някой с DSLR винаги питат колко му е зуума... мда... това е нещо като мегапикселите :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...