Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Моля за помощ тъй като не разбирам нищо от цифрови апарати,знам само че имат добра светкавица и са по 6-7 мегапиксела,за любител на снимки... моля препоръчайте някой до 200 лв,благодаря!

Ами за под 200 лв. освен някой модел на 'Практика' да си вземеш...щом досега не си имал възможност да снимаш с цифров апарат, мисля, че ще ти свърши работа - за 140 лв. имат 7.2 мегапикселов модел с 3Х оптически зуум, 2.5" дисплей, както и всички най-основни функции.

 

@shadowhand, няма нужда да снимаме....той Стийв го е направил отдавна с почти всички марки и модели, които може да се сетим. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Пък ако толкова искате да поспорите - разполагам с TZ4 и TZ5 (TZ3 е малко старичък модел вече и го нямам), с LX2 И какво ли още не. Разбираме се някой ден, взимаме апаратите и снимаме едни и същи неща. Тогава ще излезе на яве кой, какво и защо.

 

Бирата е от мен :P (или колата за любителите на безалкохолно) Ама нека да е идната седмица че съм заринат от работа а уикенда ще хвана гората че ми писна :)

 

Ам искам да попитам какво ви е мнението за този : http://www.technopolis.bg/product.php?pid=621

 

Нямам личен опит с този който си посочил но на практика им се носи славата на евтини и не дотам добри, аз бих предпочел този http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09030068 тъй като имам опит с един подобен на този пентакс и снимаше добре :)

 

И все пак 200лв означава нещо доста евтино и не очаквай кой знае колко добри снимки. Прилични в най-добрия случай. Ако има кой да ти го донесе от щатите за към 250-300лв може и нещо значително по-добро да вземеш, но пък има малък риск с гаранцията (който аз лично съм готов да поема, но аз след 6 месеца имам път натам и затова не ме притеснява особено, към нова година някой друг прятел ще се върне и така). Другия момент е че ще трябва да почакаш малко а ако го искаш на момента избора се стеснява до магазините които го имат в наличност тука... И все пак сравни цените в технополис примерно с тези от pricegrabber (въведи някакъв zip code примерно 90034 или този на твой приятел за да разбереш колко е крайната цена с ДДСто и доставката) и виж разликата. Моя IXUS 75 тука е над 400лв, на мен ми излезе под $200...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте.. най-вероятно ще мога да си закупя апарат от САЩ, а така като гледам там са доста по-евтини. Спрял съм се на нещо до към 400 лв евентуално.. ще се радвам ако ми препоръчате нещо. Апарата искам да го ползвам както за обикновени снимки - купони,пикници етц така и за любителска фотография, винаги съм искал да се занимавам с това като хоби.За SLR едва ли ще ми стигнат силите, за това се оглеждам за нещо slr-like. Гледах примерно G9 или 450D на Canon, но ми идват малко скъпички. Някой ползвал ли е SX100? Ще се радвам на всякакви мнения. Като цяло изискванията са ми:

 

-поне 6x оптичен зуум

-стабилизатор

-ако може да поддържа RAW формат, което май в този ценови диапазон няма да се получи

-без значение колко мпиксела е, но поне 5-6

-размера също няма значение :)

-евентуално смяна на обектива, но в тези парички и това е малко вероятно

-ръчни настройки

-визьор

 

Ами това е май май :) Дано не изглеждам глупаво :)

Link to comment
Share on other sites

Еми малко скъп ми идва.. S5 някой мнение?

 

G9 e малко над 500лв. Тъй и тъй имаш възможност сега... аз бих се напънал да измисля още някой и друг лев... Сравни ги, аз без да гледам много виждам тези разлики:

 

G9: Sensor size 1/1.7" (7.60 x 5.70 mm)

S5: Sensor size 1/2.5 " (5.75 x 4.31 mm)

 

G9: LCD 3.0 "

S5: LCD 2.5 " (flip-out & twist)

 

G9: Max resolution 4000 x 3000

S5: Max resolution 3264 x 2448

 

G9: Aperture range F2.8 - F4.8

S5: Aperture range F2.7 - F3.5 / F8

 

G9: Max shutter 1/2500 sec

S5: Max shutter 1/3200 sec

 

G9: Zoom wide (W) 35 mm Zoom tele (T) 210 mm (6 x)

S5: Zoom wide (W) 36 mm Zoom tele (T) 432 mm (12 x)

 

(и като отчетем че аз на такива дето много могат да zoom-ват нямам особено доверие особено с малките обективи, определено бих предпочел G9-то, но най-вече заради сензора и екрана)

 

 

Другия вариант е да намериш някакъв refurbished SLR или нещо друго на сметка (верно не най-последен модел но пак ще е по-добро от S5 в много отношения)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мисля, че добре се справяте тука на тема съвети...

Но така като гледам, става дума само за "сапунери".

И все пак ако някой има питанки за нещо в горните класове,

ще се радвам да мога да помогна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам фотоапарат Samsund Digimax UCA5 и имам един проблем. Снима, но вечер снимките не може. Светкавицата не работи. На какво се дължи това. Самата светкавица ли е отишла или някакъв друг проблем и ако е от светкавицата колко ще струва горе-долу поправката :confused

Link to comment
Share on other sites

Имам фотоапарат Samsund Digimax UCA5 и имам един проблем. Снима, но вечер снимките не може. Светкавицата не работи. На какво се дължи това. Самата светкавица ли е отишла или някакъв друг проблем и ако е от светкавицата колко ще струва горе-долу поправката :confused

Да не си го настроил да снима без светкавица без да искаш?

Link to comment
Share on other sites

Моя апарат се беше развалил, хубавото е че не е от най-модерните и това беше много голям +, защото успях сам да си го поправя, все пак проблема не беше кой знае колко голям, но ако го бях занесъл на сервиз кой знае какво ли щяха да измислят че му е развалено за да ми вземат повече пари :blink: , в крайна сметка проблема беше в това че обектива не можеше да се вади, но го отстраних този проблем. Така става който не си го пази много :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

какво ви е мнението за canon sx100??

......

 

По принцип отдавна ми е била интересна фотографията, но не съм се занимавал, тъй като нямах с какво да снимам :(

 

 

Мислех първо да взема нещо за 300лв, но има недостатъци,

После реших да купя sx100, но и той има недостатъци.

50лв беше разликата до Lumix с 18х зуум(забравих модела) обаче Lumix имат доста шум,

След това се навих за някакъв Fuji "DSLR Like", но е "like", тоест имитация и пак има недостатъци,

Накрая се зарибих за евтин DSLR като K100, D40 или 350D, но са пластмасови...

 

...така и така давам пари поне да е нещо яко - попаднах на оферта за супер запазено EOS 20D тяло (500лв с доставката!!!!!), купих отделно и EF 28-105mm f/3.5-4.5 :laughing:

 

Поне знам, че съм дал парите за истинска техника и вече всичко зависи от мен :)

набавих си и преходник за M42, няколко стари обектива тънко, както и филмово тяло EOS 50 (тялото за $14!) и съм много доволен от цялата работа :punk

 

Единствения недостатък за сега е липсата на широкоъгълен обектив - много $$$ са тези, които стават, а 28mm х 1.6 кроп си е 48мм и не е много добре за пеизажи или снимане на много народ в стая.

 

Гледам някакви 'wide angle converters", които са 1 леща, която се закрепя като филтрите - някой ползвал ли е такива и качествено ли се получва или се скапва цялата работа или да питам в темата за DSLR?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здрасти народе. Имам една дилема. Искам да си взема фотоапарат от доста време и се бях спрял на Canon A550. Преди няколко дни приятел ми предложи друг фотоапарат - Praktica DCZ 5.8. Първоначано Canon-а щях да го взимам от ebay и някой приятел да ми го донесе от Англия, но се появи още един приятел с фотоапарат :D - абсолютно същия canon. И сега се чудя кое си заслужава повече - canon-а от еbay ми излиза 200-230лв. някъде, но е трудно придвижването насам, canon-а на моя приятел е за под 200 (още не сме уточнили) и е на около 2 години, а Practikata е на няколко месеца, взимана от Испания и ми я дават за около 100 лв.(или малко повече). Това което търся е по-добро качество. Аз лично предпочитам canona , но пък е на 2 години.. не знам дали се захабяват или развалят лесно, а от друга страна за този от ебей не ми се занимава много. Някой ако може да даде съвет ... (дали тази практика си заслужава пред канона или и двата са "един дол дренки" lol примерно ) или пък предложение за друг добър модел на цена около 250лв :D (може да не е от България, гледам че цените са бая издути тук)

Link to comment
Share on other sites

В момента в павильона върви на промоция А580 - 259 лева, само че трябва да му купиш карта с памет и батерии със зарядно и цената ще отиде към 300...

Link to comment
Share on other sites

Я дайте едно мнение. Искам да си купя фотоапарат, че този който имам сега нещо не ме задоволява ама изобщо. Искам нещо от среден клас. Цената да е около 300 лева( може и втора ръка). За предпочитане да е Panasonic, но може и друг.

Само да е с батерия като на телефон, а не ААА/АА.

Link to comment
Share on other sites

Canon IXUS 75, в щатите е под $200. Остава да намериш кой да ти го донесе. Иначе е много добър апарат. Ето за това говоря:

 

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

 

Тука същия апарат ще е към 500лв обаче...

Link to comment
Share on other sites

Canon IXUS 75, в щатите е под $200. Остава да намериш кой да ти го донесе. Иначе е много добър апарат. Ето за това говоря:

 

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

 

Тука същия апарат ще е към 500лв обаче...

 

 

Един приятел го има и е много доволен. Искаше да ми го продаде за 220 долара, но нямах парите кеш, но за жалост човека се върна отново в щатите... За сега си мисля, да е някакво Sony T серия, че са малко и готини такива. Някакви впечетления от тях?

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш литиево йонна батерия.Не съм навътре с материала но мисля че 300лв не са "среден" клас апарати :)

 

Определено не са среден клас. 300 лева са си средата на ниския клас от всякъде. За среден клас апарат са нужни поне 700-900 лева. Ако броим само сапунерите обаче, то тогава 400 лева ще ти купят среден клас сапунер.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел го има и е много доволен. Искаше да ми го продаде за 220 долара, но нямах парите кеш, но за жалост човека се върна отново в щатите... За сега си мисля, да е някакво Sony T серия, че са малко и готини такива. Някакви впечетления от тях?

 

Ако искаш да имаш малък и готин апарат който снима само когато му е кеф - взимай си.

 

Като казвам когато му е кеф - при не прекалено силно слънце но да речем около 4-5 следобед при слънчево време или с много малко облаци стават добри снимки навън. Виж късно вечер при по-слаба светлина на светкавица резултатите са трагични и като фокус и като осветеност и т.н. А не дай си боже да има светъл обект в кадъра по-близо от това което искаш да снимаш - ще излезе 1 бяло петно + една тъмна мъгла отзад.

 

Със IXUS-a положението не е много по-добро но просто от Т серията на Сони съм се отчаял - имах Т7 и оттогава и мерака ми за DSLR и след като се сдобих с него разбрах каква е разликата между сапунерки и сериозни фотоапарати.

 

Иначе приятеля ти може да е доволен само ако снима при относително добро осветление и композиция (и определено ако не е снимал с DSLR) :) Не че аз не съм доволен от моя (точно същия) но знам докъде му се простират възможностите и за всичко друго грабвам големия. Малкия става като ходим на разходка да се снимаме (а тогава обикновено е светло и слънчево и то не прекалено защото в най-голямата жега се крием на сянка) :)

Link to comment
Share on other sites

Един приятел го има и е много доволен. Искаше да ми го продаде за 220 долара, но нямах парите кеш, но за жалост човека се върна отново в щатите... За сега си мисля, да е някакво Sony T серия, че са малко и готини такива. Някакви впечетления от тях?

Още едно отрицателно мнение за Т-то на сони... вечерно време на лампа утрепи се, фокус не може да намери. ГСМ-а ми прави по-добри снимки на тъмно... иначе като дизайн са 6+... от сичките сапунерки, с които съм работил на канон са ми оставили най-добро впечатление. Може да погледнеш и някой панасоник - вървят по-ефтино от каноните като предлагат горе-долу същото, но подчертавам горе-долу + не е канон :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...