Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Знам, че не е най-правилното място, но имате ли някакви впечатления от картите A-data? Специално съм се насочила към SD Card 8GB HC 150X CLASS6 A-DATA (ще се ползва евентуално с Panasonic Lumix TZ3). Ако някой е пробвал нещо на тази марка или конкретно тази карта моля да изкаже мнение. Ако сте против нея моля избройте ми добри марки, на които може да се разчита.

Link to comment
Share on other sites

Според това което прочетох, Panasonic TZ3 прави проблеми с карти по-големи от 4GB (ако изобщо тръгне апарата).

 

Аз лично не бих сложил карта повече от 4GB на този апарат по редица причини.

 

1. няма достатъчно батерия, за да изснима 2400 снимки без презареждане. Така като се замисля, за 2400 снимки, трябва да се презареди около 16 пъти (можеби и повече).

2. колкото по-пълна е картата, толкова по-бавно записва снимките.

3. апарата може да снима само в JPG -> няма нужда от толкова място.

Link to comment
Share on other sites

Ами за мемори карти незнам. Рама на компютъра ми е такъв и за момента съм доволен. Само 1 месец, но все пак..

 

До сега съм ползвал SD на PQI и Kingston, като с PQI имах по-малко проблеми. Проблеми имам на предвид от рода - Memory card error. И да трябва да я вадя и да я слагам пак. А и на скоро на Kingston-a ми се прецака едно клипче което направих. Просто го дава дефектно и това си е.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам SD 2GB на A-data 150x и за сега работи много добре с фотоапарата, само че не се разбира добре с кард рийдъра ми - много бавно работи, но с рийдъра на един приятел няма проблеми... иначе с други карти на моя кард рийдър не съм имал проблеми... явно нещо не се харесват двете... :/

Link to comment
Share on other sites

Знам, че не е най-правилното място, но имате ли някакви впечатления от картите A-data? Специално съм се насочила към SD Card 8GB HC 150X CLASS6 A-DATA (ще се ползва евентуално с Panasonic Lumix TZ3). Ако някой е пробвал нещо на тази марка или конкретно тази карта моля да изкаже мнение. Ако сте против нея моля избройте ми добри марки, на които може да се разчита.

 

Имал съм памети Lexar и SanDisk (както и Sony но те бяха за стария апарат който продадох), като първите (Lexar) се водят много хубави но обикновено са поне двойно по-скъпи. SanDisk съм ползвал доста и SD и MemoryStick и CF и не са ми правили изобщо никакви проблеми. Не помня коя памет точно ми направи номер с един четец и накрая си взех от PhotoPavilion-a един четец SanDisk за близо 70лв и оттогава също не съм имал проблем.

 

 

 

Аз имам SD 2GB на A-data 150x и за сега работи много добре с фотоапарата, само че не се разбира добре с кард рийдъра ми - много бавно работи, но с рийдъра на един приятел няма проблеми... иначе с други карти на моя кард рийдър не съм имал проблеми... явно нещо не се харесват двете... :/

 

Както и по-горе казах - от моя четец съм много доволен и ти го препоръчвам. Става дума за ето този:

 

http://www.orderbg.com/index.php?main_page...roducts_id=2847

Link to comment
Share on other sites

Тъй... някой да има случайно FS3 и да се събираме някъде да си ги мерим? :P Ще е интересно. Аз ще донеса и лаптопа да гледаме снимките на него направо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля утре да споделя мнение от цял ден снимки :D А и утре ще си купя картата памет. Много съм доволна, още повече, че го взех на много добра цена. Дисплея е страхотен, зоома много ме кефи, има достатъчно настройки като за мен (общо взето начинаещ), много е компактен, много бързо фокусира... Може би звучи прехвалено, но мисля, че е много готин апарат. Утре ще дам снимки да кажете :D

Link to comment
Share on other sites

а на някой да му е попадал и да има мнение за Fuji s9600??

Хубаво макро, повечко шум на високите стойности на ISO, практически почти неизползваем фокусен пръстен (отвратителен е :D ), ярки цветове, удобен въртящ се дисплей, много добри клипчета, тва ми идва на момента.Като цяло, преди 2 години беше, според мен, ако не най-добрия, един от най-добрите в класа си, ама вече не им следа развитието на моделите :) Доста добра машинка, ама вече малко поостаря :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля утре да споделя мнение от цял ден снимки :D А и утре ще си купя картата памет. Много съм доволна, още повече, че го взех на много добра цена. Дисплея е страхотен, зоома много ме кефи, има достатъчно настройки като за мен (общо взето начинаещ), много е компактен, много бързо фокусира... Може би звучи прехвалено, но мисля, че е много готин апарат. Утре ще дам снимки да кажете :D

 

Не че нещо ама настройки почти няма, а фокуса е бавен. :) Компактен е, но и по-компактни има. Зуума е як. Широкия ъгъл също. Самоче маже като за световно финния детайл. МНОГО ДРАЗНЕЩО.

 

Честит да ти е :)

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо ама настройки почти няма, а фокуса е бавен. :) Компактен е, но и по-компактни има. Зуума е як. Широкия ъгъл също. Самоче маже като за световно финния детайл. МНОГО ДРАЗНЕЩО.

 

Честит да ти е :)

 

Предполагам си прав, като акцентирам на "предполагам" :P защото имам много близък приятел със Canon EOS 350D с маса обективи, който смея да твърдя, че си разбира от снимане и който си каза много добре вчера, че просто покрай тоя апарат му се е изкривило възприятието за хубава снимка и че трябва да е почти перфектна, за да му хареса, но това не умаловажава качествата на TZ3 защото за тези пари (особено, които аз дадох за него) няма нищо, ама абсолютно нищо което да му стъпи и на малкия пръст на тоя апарат, казваш че мажел финия детайл, ами покажи ми апарат от тоя клас който да не го прави като си навътре в нещата и престанете да сравнявате всичко с професионалния или полупрофесионалния клас, фокуса бил бавен ами ако го сравняваш с нормален апарат си е доста бърз бих казала, все пак моя апарат не струва повече от 400 лева... Вече съжалих, че споделих радостта си с вас. Ако тази тема е само за висок клас апарати го упоменете и изтрийте мненията ми, както и приемете извиненията ми!

Link to comment
Share on other sites

Аз просто изказах мнението си, защото и аз се чудех за този, но се спрях на друг.

 

Щом искаш да ти кажа:

 

Tози

 

А това е сравнението, което ме накара да отпиша TZ3 по всякакъв параграф.

Link to comment
Share on other sites

Аз просто изказах мнението си, защото и аз се чудех за този, но се спрях на друг.

 

Щом искаш да ти кажа:

 

Tози

 

А това е сравнението, което ме накара да отпиша TZ3 по всякакъв параграф.

 

Пич, ти не четеш май много много... "...това не умаловажава качествата на TZ3 защото за тези пари (особено, които аз дадох за него) няма нищо, ама абсолютно нищо което да му стъпи и на малкия пръст на тоя апарат..." да си гледал някакви ценички случайно? Прилагам тия от Техномаркет защото не намирам другаде нов TZ3 (тук е момента да се вгледаш повечко в монитора) PANASONIC DMC-LX2EG-K цена с ДДС: 659.00 лв; PANASONIC DMC-TZ3EG-S цена с ДДС: 499.00 лв... даже за да не се мориш, ще ти подскажа разликата - 160 лв Надявам се не си бягал от часове в онсновното... 10.4 Megapixel срещу 7.2 Megapixel... съветче - гледай сравнения между LX2 и TZ5 или си гледай цените преди да сравняваш те хората не са глупави и им слагат подобни цени ;) Айде със здраве....

Link to comment
Share on other sites

Еееее....развалихте удоволствието на момичето от новата придобивка....не можа да му се нарадва както трябва... :(

 

@w00x, ние сме аматьор-фотографи...за мен TZ-а просто вади леко по-тъмни снимки от LX-а - малко 'фотошоп' и...проблемът е разрешен. :D

 

П.П. Нека да успокоим страстите, pls....защото не ми се ще и тази тема да заприлича на всеизвестната тема-караница в "Тя и той". ;)

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти не четеш май много много... "...това не умаловажава качествата на TZ3 защото за тези пари (особено, които аз дадох за него) няма нищо, ама абсолютно нищо което да му стъпи и на малкия пръст на тоя апарат..." да си гледал някакви ценички случайно? Прилагам тия от Техномаркет защото не намирам другаде нов TZ3 (тук е момента да се вгледаш повечко в монитора) PANASONIC DMC-LX2EG-K цена с ДДС: 659.00 лв; PANASONIC DMC-TZ3EG-S цена с ДДС: 499.00 лв... даже за да не се мориш, ще ти подскажа разликата - 160 лв Надявам се не си бягал от часове в онсновното... 10.4 Megapixel срещу 7.2 Megapixel... съветче - гледай сравнения между LX2 и TZ5 или си гледай цените преди да сравняваш те хората не са глупави и им слагат подобни цени ;) Айде със здраве....

 

Първо. Предлагам ти да запазиш добрия тон, защото не е приятно НЯКАКВА си да се пени просто защото не си съгласен с мнението и за определен продукт. Много добре съм видял цената и знам каква е разликата между двата апарата. Арогантността не помага изобщо. И ИМА нещо което да му стъпи на малкия пръст. Canon A720IS, Canon CX100, Canon S3 IS. Сега разгледай ценичките за тези. Мистерия ще си остане за колко пари си го взела ти, докато не решиш да споделиш. Ако си го взела за 140 лева - да, няма какво да се вземе за по-добра цена, но предполагам там от където си го взимала за добри пари е нямало само този и единствено този апарат. Мегапикселите изобщо ама изобщо нямат нищо общо. Най-малкото защото матрицата на LX-a е 16:9. Ако формата на LX2 се направи 4:3 като на TZ3, тогава резолюцията става 7mpix. Не разбирам от къде идва тая враждебност при положение, че явно ти си доволна от покупката си? Или искаш твоето да е най-добро?

 

LX2 е модел излезнал 2 години преди TZ3 и 3 години преди TZ5. Затова и разликата в цените е такава.. Миналото лято, когато излезе - TZ3 струваше 799лв.

 

Сравнения между TZ5 и LX2 няма смисъл да гледам, защото разлика между TZ3 и TZ5 в качеството на снимките почти няма. Tова е техника. Не се купува по това кое е по-скъпо. Незнам ти как действаш.

 

Голяма злоба, голямо нещо.

 

@Midex не гледай яркоста. Сигурно фотографа е омазал баланса на бялото, затова едните са по-светли. Направи ги в оригинален размер и гледай малките детайли. Например на снимката долу, дето е снимана от покрива на кола. Oтляво има тухлена стена. Виж тухлите как са излезли при двата апарата.

 

______________________

 

Ти май не ми схвана мисълта...знам как се правят сравнителни тестове на снимки, но исках да ти кажа, че за някои хора други неща са важни - външния вид, зума, удобството на копчетата и менюто и т.н....и тези хора никога няма да 'кроп'-нат детайл от снимка, че да сравняват кое и как. Достатъчно е, че апаратът им прави прилични снимки в 1:1....в което няма нищо лошо, нали... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Айде стига сте се дърлили като малки деца, ами кажете впечатления за Lumix FS5

Link to comment
Share on other sites

Ти май не ми схвана мисълта...знам как се правят сравнителни тестове на снимки, но исках да ти кажа, че за някои хора други неща са важни - външния вид, зума, удобството на копчетата и менюто и т.н....и тези хора никога няма да 'кроп'-нат детайл от снимка, че да сравняват кое и как. Достатъчно е, че апаратът им прави прилични снимки в 1:1....в което няма нищо лошо, нали... :rolleyes:

 

При което стигаме до моята философия за компактните апарати:

 

1. да е достатъчно компактен за да ми се събира в джоба или в едно малко и удобно калъфче на колана ми

2. да ми е удобно да боравя с менютата му и копчетата да са подредени удобно (примерно да мога да виждам последната снимка с 1 копче а не да въртя режимите напред назад като гламав)

3. да не е широкоъгълен защото от по-близо кривят безобразно. поне няколкото канона които съм пробвал

 

 

 

 

Предполагам си прав, като акцентирам на "предполагам" :P защото имам много близък приятел със Canon EOS 350D с маса обективи, който смея да твърдя, че си разбира от снимане и който си каза много добре вчера, че просто покрай тоя апарат му се е изкривило възприятието за хубава снимка и че трябва да е почти перфектна, за да му хареса, но това не умаловажава качествата на TZ3 защото за тези пари (особено, които аз дадох за него) няма нищо, ама абсолютно нищо което да му стъпи и на малкия пръст на тоя апарат, казваш че мажел финия детайл, ами покажи ми апарат от тоя клас който да не го прави като си навътре в нещата и престанете да сравнявате всичко с професионалния или полупрофесионалния клас, фокуса бил бавен ами ако го сравняваш с нормален апарат си е доста бърз бих казала, все пак моя апарат не струва повече от 400 лева... Вече съжалих, че споделих радостта си с вас.

 

400лв са много - казах ти че ако не бързаш може да се намери някой познат в щатите който да го донесе доста по-евтино - е моя IXUS 75 тука е над 400лв, аз го взех за $180 - което е малко над 220лв... От любопитство ще имаш ли нещо против някой ден да се видим някъде да сравним кой как снима.... Отделна тема е кога ли ще имам време не знам но все пак имам някакво желание да видя при едни и същи условия навън какво ще изкара мойто канонче и какво панасоника?

 

 

Ако тази тема е само за висок клас апарати го упоменете и изтрийте мненията ми, както и приемете извиненията ми!

 

Eeee, e e e e... не се засягай толкова. И между другото погледни и моите мнения по-назад - въпреки че имам DSLR имам повече снимки с малкия не за друго ами защото го нося винаги с мен, докато големия китук го взимам само при подходяща нагласа...

Link to comment
Share on other sites

Да, нямам нищо против когато съм в Пловдив (понеже уча в София, а сега е сесията :wir ) да се видим някъде и да поснимаме. Даже може да се разберем за някоя среща на форума и да снимаме как съфорумците поркат биричка :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Моля за помощ тъй като не разбирам нищо от цифрови апарати,знам само че имат добра светкавица и са по 6-7 мегапиксела,за любител на снимки... моля препоръчайте някой до 200 лв,благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Salida, честито апаратче, наистина е супер модел! Фокуса наистина му е бавен, наистина има високо шумоподтискане дори на ниска светлочувствителност, но това не е най-важното. Това е модел, в който се обръща повече внимание на широкоъгълната оптика, 10 кратното увелиение, ефективния двоен стабилизатор и големия дисплей - все екстри, които са благинка за един любител. Има обаче модели, които не наблягат на тези неща, ана по-голям сензор и повече детайл както в ниските, така и във високите светлочувствителности. w00x наистина не постъпи особено добре като скокна веднага, но определено е прав.

 

Пък ако толкова искате да поспорите - разполагам с TZ4 и TZ5 (TZ3 е малко старичък модел вече и го нямам), с LX2 И какво ли още не. Разбираме се някой ден, взимаме апаратите и снимаме едни и същи неща. Тогава ще излезе на яве кой, какво и защо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...