Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Е да и аз искам DSRL, но той ми идва малко скъпичък. Нещо от рода на Панасоник мисля да е, но все още се чудя па ще видим... Значи Т серията на Сони отпада казвате :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Къде да видя за апаратчета? Технополис или Техномаркет?

И евентуално към коя/кои марка/и да се ориентирам? :)

Link to comment
Share on other sites

Е да и аз искам DSRL, но той ми идва малко скъпичък. Нещо от рода на Панасоник мисля да е, но все още се чудя па ще видим... Значи Т серията на Сони отпада казвате :)

 

A те защото Панасоник имат един единствен модел :)

 

 

Къде да видя за апаратчета? Технополис или Техномаркет?

И евентуално към коя/кои марка/и да се ориентирам? :)

 

Без значение. Така като гледам всичко ще ти хареса включително и Т серията на Сони :) Гледай всичко над 250лв и ще си доволен.

 

Виж ако имаш все пак някакви претенции какво да може апарата освен "да е хубав", защото под хубост един разбира да е красив на външен вид, друг да прави качествени снимки, трети да му е удобно менюто... а такъв който да се харесва на всички просто няма. DSLR правят хубави снимки ама са прекалено големи. Най-малките са красиви, но пък снимките са що-горе приемливи само при хубаво слънчево време докато на светкавица или лампа не очаквай чудеса - ще познаеш кои са хората на снимката, но без кой знае колко детайли от останалото. Има разни посредата които не са много големи но пък правят сносни снимки но пак не е нито риба нито рак. Примерно хем не много голям хем хубав е Canon G9 само че и цената му е хубава (в щатите е $600, тука във фото павиолиона е 900лв - учудващо ниско направо).

 

Та я кажи какво и къде смяташ да снимаш и колко пари ти се дават че да могат да ти препоръчат нещо хората които разбират малко повече от мен. Само 1 съвет от мен - не-DSLR фотоапарат с широкоъгълен обектив НЕ СИ ВЗИМАЙ!

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за нещо любителско от сорта на 300-400 левчета. И примерно в тази граница към кои марки да се ориентирам сони мони ала бала.... :)

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за нещо любителско от сорта на 300-400 левчета. И примерно в тази граница към кои марки да се ориентирам сони мони ала бала.... :)

 

Баш сони недей. Виж панасоник и канон. Ей този примерно:

 

http://www.photopavilion.com/?page=catalog...l#slides-pane-1

 

или този:

 

http://www.photopavilion.com/?page=catalog...l#slides-pane-0

 

Може да потърсиш примерно с 3 инчов дисплей - по приятно е. Евентуално ги пипни кой ти е по-удобен като меню и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Гурувци на цифровите апарати от всички страни - обединявайте се и кажете за около 200 лева какво апаратче мога да си купя?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Гурувци на цифровите апарати от всички страни - обединявайте се и кажете за около 200 лева какво апаратче мога да си купя?

Аз днес си взех Samsung S760. 150 лв.

По принцип никога не съм ползвал цифрово фото, не ми е и трябвало, само аналогови.

Но се поналожи вече, основно снимки за уеб страница. Па си викам вместо да разкарвам дизайнери, за по-непретенциозни проекти ще върши перфектна работа.

Аз лично като за апарат за 150 лв съм много доволен от снимките. Общо взето днес го реших, попрегледах нета, и според цената се спрях на това като най-добри снимки, от няколко разгледани модела и марки. Видях, че сони-тата за подобна цена правят много по-кофти снимки с много шум.

Това самсунгче след направени няколко снимки, ми хареса точно.

 

Общо взето съм на мнение, че за подобни ниски цени, каквото и да се вземе до към 300-400 лв, е почти все едно като качество на снимките, затова така добре минах с по-малко пари. И не ме интересува толкова и удобство на менюта, дълготрайност на батериите даже, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Гурувци на цифровите апарати от всички страни - обединявайте се и кажете за около 200 лева какво апаратче мога да си купя?

Ще си позволя да си направя реклама на апарата, но Canon е най доброто, дори и в ниските класове.

 

Ако още не си се спрял на нещо конкретно, виж Канон-а в подписа ми.

На практика е нов, на около 300 снимки, 8 МР, 4х opt.zoom, гаранция около 1,5 год., без нито една забележка.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Да ви попитам... PENTAX са много по-добри от SONY, нали? Защото си харесах тези два модела : това и това .

Само да знаеш, че Сонито не е това от картинката, още не са го оправили тоя гаф. Аз съм избрал именно Сони и то точно този модел, W80. За парите му в момента, е доволен. Но съм го купувал на много много повече, за съжаление. Ако решиш, мога да ти покажа голямо количество снимки правени с него, за да си направиш изводи сама за себе си :)

Link to comment
Share on other sites

Ще съм ти благодарна за няколко, в различни условия! :)

Обаче потърсих в гугъл и е точно това от снимката... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам... PENTAX са много по-добри от SONY, нали? Защото си харесах тези два модела : това и това .

 

Аз съм дълбоко разочарован от SONY T1, което наистина като за вътрешна оптика правеше сносни снимки но имаше няколко момента когато изобщо не успях да го убедя да снима нещо друго освен размазани тъмни петна...

 

Това може и да е по-добре но имай 1 на ум че всички от този клас снимат при добра светлина и ако няма по-близки и то светли обекти отпред - примерно чисто бяла маса - хората зад нея ще излезнат като в сянка, докато ако масата е тъмна снимката е значително по-добре.

 

От друга страна тези апаратчета са доста компактни и не е никакъв проблем да ги носиш със себе си докато някой огромен DSLR трябва специална нагласа и не можеш просто да го мушнеш в джоба :)

 

Аз харесвам повече canon ixus 75 примерно и ако имаш начин някой да ти го донесе от щатите за около $150 е по-добрия избор от тези 2та...

 

Иначе от тези 2та - бих предпочел Pentax-a именно заради екрана който е 3" а не 2.5"

Link to comment
Share on other sites

Ами и екрана, и оптичното увеличение( на пентакса е х5)... А и едно нещо ми направи малко странно впечатление:в разни сайтове, кто не са от България, Пентакса струваше на едно място 160 паунда, а на другото 250$, докато сонито - 160-180$. А това потвърди мнението на майка ми, че "Пентакс е нива над Сони, просто в България не е толква отвърдена марка".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Малко късно се включвам в темата, но: Pentax не е нива над Sony. Всичко зависи според случая. Както и преди съм казвал в тази тема, няма марка апарати, която да е над всички други, защото ако имаше такава, нямаше да има други марки.

 

Колкото до Sony W80 който обсъждахте по-нагоре, според мен е доста зле. Маже по краищата на снимката, нереални цветове, много замазване дори и в средата на кадъра.

 

И за увеличението, това, че единия е х5, не означава, че другия ако е х4 не приближава повече от него. Всичко е относително според модела. х* е рекламен трик, за улеснено представяне на увеличението.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Я да се включа и аз с едно въпросче :-)Предлагат ми перфектен Панасоник fz-50 за около 360-370 кинта,струва ли си парите?Или ми препоръчайте друг апарат от неговия клас...

Link to comment
Share on other sites

Да не е краден че ти го дават за тези пари? Или да са го изпускали на земята примерно? Той в щатите е $390 гледам - чак съмнително евтино е... иначе към апарата имам само 1 забележка - гледането на направените снимки става с въртене на копчето за режима горе което е досадно, а и е малко голям за носене при разходка но пък за сметка на това снима хубаво

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Да не е краден че ти го дават за тези пари? Или да са го изпускали на земята примерно?

Не,нищо такова,обаче собственика му реши да го смени за един обектив Никон,докато се натуткам...яд ме е много :-( Здраве да е.

Имам следният въпрос-трябва ми компактно апаратче за подарък,ще се ползва от жена и съм се спрял за момента на Fuji f200 EXR.Ще си го внеса от Дубай за около 280$ има ли по-добър вариант за тея пари?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...