Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Модела е хубав, но е стар и в един момент биха те издразнили много неща в него. Аз лично до скоро снимах с него и мога да ти кажа основните му недостатъци - много бавен процесор (чакаш по 1-2сек. за да разглеждаш между снимките) и много орязани функции. Като цяло сензора е страхотен и качеството на снимките е доста задоволително, но минусите са твърде много. Цеаната също ми се вижда висока, аз го продадох с китовия обектив + голяма чанта + резервна батерия + 1GB карта за 500лв.

 

Ако не ти е спешно и можеш да посъбереш още парички се ориентирай към Nikon D40. Сравнително нов модел, който е ориентиран към любители. Много ще ти хареса, пък и се продава евтино нов.

 

Ето един пример, качеството на снимката е супер, но ми беше доста неудобно за да постигна кадъра. Гледай кадъра на 100%:

 

post-1289-1206097638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Тъй като си в Лондон гледай най-вече в ebay.co.uk и amazon.co.uk. Аз от там си взех мойто на много добра цена.

 

 

едит: pff дядо коледа... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.gumtree.com/london/69/21219069.html

 

Горния фото апарат мога да го купя веднага, ако ми кажете че е хубав :)

 

Купих го преди малко, сега се зарежда, изглежда ми не-лош, даже ми изглежда прекалено професионален за мен :lol:

 

Остава да направя няколко снимки и ще ви покажа какво прави зверчето, благодаря на всички за оказаното съдействие. М-у другото ми излезна 215 лири с 2 ГБ карта и PC четец за картата.

Link to comment
Share on other sites

Аз само се чудя защо след показаните от мен снимки, PROSTAKA нещо замлъкна. То верно файдата от спора е нулева но все пак ако продължава да твърди че и с онзи апарат може да се снима и няма разлика с какво снимаш а ние дето снимаме с DSLR-ите сме телета и само си даваме парите на вятъра да вземе да ме обори... че вчера нещо много се впрегнах..

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли с какво мога да избърша оптиката на апарата, нямам нищо специално под ръка. Мисля с нещо памучно да му взема леко праха, да сложа спирт или някаква друга течност на парцалчето ? :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли с какво мога да избърша оптиката на апарата, нямам нищо специално под ръка. Мисля с нещо памучно да му взема леко праха, да сложа спирт или някаква друга течност на парцалчето ? :)

 

За лещите на обектива ако говориш с нещо памучно или по-добре гюдерия за бърсане на очила, но ако си се засилил да бършеш вътре сензорите по-добре недей!

Link to comment
Share on other sites

Здрасти и от мен!Някой може ли да ми помогне от къде да си намеря лещи за Сони H1(макро и широкоъгълна)!Ходих в декома ,но бяха по 200лв.едната :wtf: .Трябват ми какви да е ,няма значение от марка и едно друго!Само да станат на H1!Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@sek800 - погледни в http://photopavilion.com/ , май имат това което търсиш.

Ако случайно вземеш нещо - пиши за впечатления ;)

 

Edit: сетих се за още едно магазинче - като тръгнеш от чешмичката на джумаята нагоре - първата улица, която тръгва стръмно надолу/наляво - някъде от дясната страна преди имаше малко магазинче за обективи, стативи и т.н.

 

В случай че нямат в наличност това което търсиш в момента - могат да ти направят доставка - никога не съм имал проблеми ;)

 

Edit 2: @djadomraz - коригирах, скоро не съм ходил към магазинчето и не знаех че е на нов адрес ;)

Link to comment
Share on other sites

10x!Днес няма да е,че нямам път към центъра,ама някой ден ще ида и ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, имате ли някакви впечатления от Panasonic Lumix DMC-TZ3, струва ли си парите, защото бих могла да отделя максимум 500 лева.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имате ли някакви впечатления от Panasonic Lumix DMC-TZ3, струва ли си парите, защото бих могла да отделя максимум 500 лева.

 

В тоя ред на мисли може ли да споделиш какво търсиш свъщност от апарата?

 

Аз от този клас и за тези пари бих предпочел някой от каноните с поне 3" дисплей, но все пак зависи какво и къде искаш да можеш да снимаш.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имате ли някакви впечатления от Panasonic Lumix DMC-TZ3, струва ли си парите, защото бих могла да отделя максимум 500 лева.

... наистина зависи к'во търсиш в апарата, както казва дядо мраз.

аз преди време бях посъветвал майка ми да си вземе tz1, но ся съжалявам .... не че апарата е лош, но просто е доста по-голям от сапунерките в тоя клас, а и беше някъде 200 лв. повече. общо взето за една жена трябва да е малък (да може да го носи в чантата) и с автоматични настройки (да не го настройва допълнително). всички други "екстри" тя едва ли ще ги оцени.

аз примерно посочих tz1 заради зуум-а и стабилизацията, но в общи линии за един непретенциозен потребител може да се мине и без тях (според мен)

нямам абсолютно никакъв афинитет към снимането и ако трябва да избирам сега за мен бих взел най-евтината сапуерка на пазара (е, все пак да е някаква що годе марка) .... в тоя ред на мисли гледах някакъв samsung (колкото и да я мразя тая марка) за 150 лв. :D

Link to comment
Share on other sites

Стабилизацията и аз честно казано досега не съм усетил разлика като снимам. Тия реклами да се друсаш на бика а то да стабилизира са само като за реклами - ти го клати като болен от паркинсон пък да видим какво ще снима ако изобщо успее да фокусира...

 

Друг урок който научих - малките апарати НИКОГА ама НИКОГА повече няма да си взема широкоъгълен. Така да криви от по-близо не е истина. Не очаквах такова нещо при това съм с ужким хубав Canon. DSLR-ите са ок, но те са друга тема. Тоя малкия обаче като дойде някой по-наблизо и така му изкривява мутрата че после ми е смешно.

 

От малките ей тоя ме кефи: http://www.dpreview.com/news/0702/07022202...sd750sd1000.asp ... на вид... и на размер ... и на размер на LCDто :) За хубави снимки си имам друг, тоя като се разхождам да щракам пък ако/каквото стане (сегашния ми канон е мааалко по-голям но и той е тая категория)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имате ли някакви впечатления от Panasonic Lumix DMC-TZ3, струва ли си парите, защото бих могла да отделя максимум 500 лева.

 

Може и да си струва.... ако знаехме какво търсиш.

 

Стабилизацията и аз честно казано досега не съм усетил разлика като снимам. Тия реклами да се друсаш на бика а то да стабилизира са само като за реклами - ти го клати като болен от паркинсон пък да видим какво ще снима ако изобщо успее да фокусира...

 

Друг урок който научих - малките апарати НИКОГА ама НИКОГА повече няма да си взема широкоъгълен. Така да криви от по-близо не е истина. Не очаквах такова нещо при това съм с ужким хубав Canon. DSLR-ите са ок, но те са друга тема. Тоя малкия обаче като дойде някой по-наблизо и така му изкривява мутрата че после ми е смешно.

 

От малките ей тоя ме кефи: http://www.dpreview.com/news/0702/07022202...sd750sd1000.asp ... на вид... и на размер ... и на размер на LCDто :) За хубави снимки си имам друг, тоя като се разхождам да щракам пък ако/каквото стане (сегашния ми канон е мааалко по-голям но и той е тая категория)

 

Много ще ме извиняваш, но стабилизацията си е ефективна от всякъде. И на бика да те качат, пак ще хване без проблем. Само да си на светло. А и стабилизацията на Panasonic е оптична. За широкоъгълните апарати, пак всичко опира до леща и изработка. Не може всичко да се сложи под линия "широкоъгълни". За DSLR също има обективи дето са по-зле от сапунерки. Иначе нямаше да има такива от 110лв и същия за 2300лв.

 

TZ3 е хубав ако не си особенно притенциозен към качеството на снимката, защото маже финния детайл. Настройки има, но не чак толкова много. Увеличението е по-малко от това на TZ1, но и късия край е по-широк. Сега излезе и TZ5, така че цената още може да падне или направо взимай TZ3. Ако обаче не държиш на зуума, има и други алтернативи, предимно на Canon. За зуум също има алтернатива на Canon - CX100.

Link to comment
Share on other sites

Ами снимането ми е хоби, искам апарат с който да мога да снимам хубави снимки като се разхождам из балканите примерно, също така ме влекат макро снимките. Искам апарат, който прави максимално добри снимки и има малко повечко зуум, като мога да отделя 500лв, както казах вече. И затова се ориентирах към него, защото ми хареса какви снимки прави и се включва в бюджета ми. Но ако има по-добър алтернативен избор бих се радвала ако го споделите :)

Link to comment
Share on other sites

Хубави снимки при слънчево време (т.е. през деня а не вечерта, а пък ако ще и да е облачно) може да изкара почти всеки апарат. За хубави макро снимки със "сапунерка" не очаквай чудеса, то с нормален DSLR без макро обектив пак не стават кой знае колко хубави макро снимки, особено ако не си поиграеш с настройките а така като чета не вярвам да искаш да се занимаваш особено със скоростта и блендата.

 

За 500лв доста апарати може да си вземеш. За апаратче което да можеш да носиш навсякъде погледни това: http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=21613 На мен поне като дизайн и удобство за работа много ми харесва. За Canon S3 също съм чувал хубави неща но пък той е малко по-обемист, ако може да се намери някъде би трябвало и той да е под 500лв тъй като S5 го намирам за 750 тука: http://www.orderbg.com/index.php?main_page...roducts_id=2738 (а вероятно и по-евтино може да се намери)

 

Dpreview го дават и този: http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is като доста добър апарат а и той е около 500лв... гледам отзивите за TZ3 също са много добри http://www.dpreview.com/reviews/panasonictz3/ но аз лично бих предпочел канона..... което е доста субективно, а в случая имай предвид че аз изобщо не бих си взел нито единия нито другия а Canon SD75 именно защото е ултра компактен и ще ми е по-удобно да го разнасям а снимките които ще направи единия и другия на добра слънчева светлина когато се разхождам с малкия едва ли ще се забележи от непрофесионалист особена разлика. Виж вечер на светлината на лампите разликата между обикновена (особено евтина сапунерка и хубав DSLR апарат е като от земята до небето... малко по-назад бях показвал едно и също нещо снимано с Canon SD800IS и с Nikon D70s и се вижда как при лоща светлина и като се налага светкавижа големия снима доста повече неща.

 

Виж w00x, shadowhand, VeGor и т.н. като професионалисти могат да кажат повечко неща ако имат наблюдения, аз просто съм си играл с някой и друг апарат и пречупвам нещата през моята гледна точка, а именно че искам като натисна копчето да снимам и да излезе прилична снимка и тъй като набарах няколко случая при които малкия апарат като снима нищо не се вижда а с големия си излиза съвсем прилично ако щеш и на автоматични настройки. А средна работа между апарат с 10 сантиметров обектив и такъв на който обектива се прибира в тялото няма (може би S3/S5) но те са доста по-обемисти и определено няма да мога да ги нося на колана като излезна на разходка и са извън моята лична класация :)

 

Мухаха, ако някой успее да го изчете всичкото това което го изписах направо ще трябва да го черпя бира :) Хехехе, а да видим колко кандидати ще има да пият бира, ако изобщо има някой :D

Link to comment
Share on other sites

Аз изчетох всичко :P Много ти благодаря за съветите, аз именно в www.dpreview.com гледах снимки правени с апарати, които са около 500лв и там Panasonic-а ми допадна като качество. Ще разгледам това, което си ми написал. Благодаря много! Ако/като взема нещо ще се похваля :D

Link to comment
Share on other sites

Ами снимането ми е хоби, искам апарат с който да мога да снимам хубави снимки като се разхождам из балканите примерно, също така ме влекат макро снимките. Искам апарат, който прави максимално добри снимки и има малко повечко зуум, като мога да отделя 500лв, както казах вече. И затова се ориентирах към него, защото ми хареса какви снимки прави и се включва в бюджета ми. Но ако има по-добър алтернативен избор бих се радвала ако го споделите :)

 

Значи това не е правилния апарат. Потърси сравнение между снимка с LX2 и същата снимка с TZ3. Няма друг начин по който да ти опиша слабите страни на TZ3 от едно такова сравнение. LX2 разбира се е доста над 500лв, затова не ти го препоръчвам. И единствено заради това.

 

Може да разгледаш Fuji F30/F31.

Canon S3 IS също може да е избор. При това добър. S5 е единствено по-скъп. Нищо друго.

 

Виж w00x, shadowhand, VeGor и т.н. като професионалисти

 

Далеч съм от професионалист в тази област :) Просто колегата се занимава като хоби и попивам това и онова. Аз си имам сапунерка.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде може да се вземе Lumix TZ2? Щото го няма никъде по магазините.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде може да се вземе Lumix TZ2? Щото го няма никъде по магазините.

 

Малко разпространен е, но по-добре вземи TZ3.

Link to comment
Share on other sites

Само мен ли ме дразни или при всички широкоъгълни компактни апарати се наблюдава такова изкривяване? Ето примерно с TZ5 тази снимка на мен поне ми се струват страшно изкривени мутрите на тия 2мата и като се загледам направо почва да ми се вие свят:

 

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx...es&photo=21

 

Моя Canon като че ли е малко по-добре но и той като снимам от по-близо малкия (или себе си примерно) и все едно през шише се гледа - носа е несъразмерно голям, ушите пък по-малки от реалното и т.н. Вероятно има програми които го оправят това но аз търся като снимам и след това снимката да си я копирам в албума при останалите и да не се занимавам да оправям 1 по една всяка от снимките (червените очи като начало не ме дразнят даже а и не са чак толкова често тъй като с малкия снимам главно при разходки навън без светкавица)

 

 

 

 

 

 

А какво мислите за FZ8? Каква е разликата между него и TZ3 освен, че FZта има пълни ръчни настройки?

 

 

Веднага ще разкритикувам :P

 

1. Прекалено голям е. Това не може да се носи на кръста, нито в дамска чанта а задължително в отделна чантичка специално за него (при това тази чанта е съизмерима със средно голяма дамска чанта само че те са обикновено по-плоски а за този формата чантата ще е доста по-близо до куб)

 

2. От едно и също копче превключваш режима на снимане и гледането на снимките. СТРАШНО неудобно и въпреки че се свиква, пипнеш ли апарат при който гледането на снимките е на отделно копче от смяната на режима на снимане ще се ядосваш всеки (аз поне се дразня) като вземеш да въртиш "колелото". Особено пък FZ8 както има 10тина различни настройки има да си го връткаш това колело нон-стоп. Невероятно удобно е да можеш да цъкнеш 1 копче и да видиш последната снимка и после да погледнеш и тази преди нея и т.н., след това да го цъкнеш пак същото и да се върнеш към режима на снимане а не да въртиш колелото 5 позиции по посока на часовниковата стрелка за да гледаш снимки, после обратно 5 позиции обратно на часовниковата стрелка за да се върнеш на точния режим... 1 позиция ако е някак се преживява но 5 е дразнещо....... поне за мен.

 

3. Черния вариант е готин, сребристия обаче хич не ме кефи

 

4. Всеки си знае за себе си, аз 12 кратно приближение не ползвам. Рядко ползвам приближение когато снимам а канона ми е до 3х и ако изобщо ползвам приближение рядко стигам и половината от това на което е способен...

 

За качество мисля че снима по-добре от TZ3-ката и приближението е малко по-добро... любопитно ми е при 10-кратно приближение с този малък обектив TZ3-ката какви снимки ще направи, но поне LCD-то му е 3" а не 2.5" което за мен си е плюс. Размера на TZ3-ката също. От друга страна изскачащата светкавица е по-добра и определено вечер мисля че ще прави по-хубави снимки (е не много по-хубави - далече са и 2та от DSLR с този 1/2.5" сензор).

 

Ако можеш някъде да ги сложиш 2та апарата един до друг, да снимаш с единия и с другия, както и примерно с Canon S3 и някой друг подобен, и да решиш кой ти допада най-много като възможности, функции и качество, а за последното е добре да се отиде с лаптоп за да се качат снимките на него и да се гледат на по-голям екран, защото на миниатюрното екранче на апаратите не може да се види кой знае колко а и така ще се подведеш по качеството на екранчето а не на самата снимка, затова добре е снимките да ги гледаш на 1 и същи екран.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...