Jump to content
BulForum.com

Наградите "Кирил Методи и брат му"


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Таймшифтът понякога върши работа...

Заповядай.

 

Който го има. ;)

Мерси. :)

 

--------------------

 

Edit: А днес, 09.11, по БНТ 1 преди малко, гледам аз няк'во тъпо състезание, дето двама малоумници теглят разни картончета с букви и трябва да образуват думи. Като оставим настрана факта, че на няколко тура за по 2 минути, в най-добрия случай успяха да образуват само трибуквени думи (и то евентуално), единият малоумник успя да образува даже и четирибуквената дума "КЪЖИ". И когато водещият го попита каква всъщност е тази дума, оня вика - "ами...къжи бе, къжи..."! Толкова беше убеден, че думата я има и е изписана правилно, че няма накъде повече. Май ще се окаже прав Иво Христов, че 80% от народа са дебили. :online2long:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Толкова фрапантна грешка, че ми трябваха няколко прочита докато разбера какво точно е написано и откъде идва.

 

Абе на мен ми беше достатъчен само един, ама направо не е истина докъде сме го докарали...особено пък ако онова с табелата не е фотошоп, Графа ще има да се обръща в гроба (и то по график :lol: ). Това да напечаташ така цяла табела без дори да се допиташ до Гугъл, трябва да си много убеден в умствените си знания...

Link to comment
Share on other sites

Така предположих и аз, но пак не е 100% сигурно, понеже не знаеш колата на гугъл кога е минавала да снима и дали преди нея там не е стояла сгрешената табела, която после да са я заменили. ;) ...но по-скоро е фейк, понеже това е грандиозна грешка...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как по дяволите попадна на тоя мангал??? 

В една от групите за простотии, в които членувам във фейсбук :) Ти как мислиш? Имам си го в приятели :lol: :lol: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това изглежда направо като бъзик, но може и да не е, понеже и Ханко Брат в оня акт първоначално го мислех за майтап...

Това ми напомня, че на времето някъде четох за "Рамбо Силек". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

friziri.jpg

 

Ако и обслужването е качествено като правописа...

Това преди да стигне до принтера няма как да не е минало десетки пъти пред погледа на човека. Разбирам, че може и да е добър в занаята си, но да не знае как се пише обекта на основната му дейност..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Е че к'во толкова...просто са го казали завоалирано - вместо да уточняват, че крокодилите всъщност били хомо-та, за да не им засегнат чувствата са го казали "двама крокодили". :P

 

П.П. А ако крокодилите бяха женски - вместо лесбийки щяха да напишат "две крокодилки". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е че к'во толкова...просто са го казали завоалирано - вместо да уточняват, че крокодилите всъщност били хомо-та, за да не им засегнат чувствата са го казали "двама крокодили". :P

 

П.П. А ако крокодилите бяха женски - вместо лесбийки щяха да напишат "две крокодилки". :lol:

 

Да го бяха написали по-просто: два крокодила. Щяха да ги обвинят в неевропейско изразяване само. И щяха да спестят натискането на някой и друг клавиш :lol:

А, може просто да са искали да подчертаят, че става дума за два крокодила които са заедно (дали са семейна двойка от третия пол също е възможност), или че са били двама, които са приличали на крокодил, като а-то просто се е дописало само.

Може и някой виШист да са назначили наскоро за писар, може да са обсъждали как ще се интегрира Истанбулската конвенция в крокодилската популация (щях да напиша полюция) и т.н. и т.н.

А, вие сте тръгнали да ги осмивате. Засрамете се!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Днес Марешки поднесъл венец по повод жертвите на комунистическия режим...нямам думи...и понеже е снимано под ъгъл и не се вижда добре, цитирам: " ЗАМ-Прецедател". :CryBaby:

 

zam-pretsedateliat-mareshki-polozhi-011.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, нали се усещаш, че това е грешка на цветарския магазин :)

Марешки може и да не е прочел даже... Не че го оправдавам де, сигурно не знае и той как се пише.

За жалост наскоро имах "честта" да поръчам подобни венци, щателно прочетох дали е написано както трябва. Ти казваш какво искаш да пише, но не го пишеш собственоръчно, а и те си имат някакви стандартни надписи...

Link to comment
Share on other sites

Знам, Галче - със сигурност не е взел флумастер и не го е написал сам, но това е венец, а на него стои неговото име...фактът, че го е допуснал да се случи е достатъчен. То ясно, че най-лесното е да вдигнеш един телефон и да си свършиш работата, но когато си Марешки - публична личност, спрягана ежедневно от вестникарите и телевизионерите и то точно с намеци, че си прост...мисля, че 3 пъти трябва да проверяваш това дето смяташ да правиш, особено когато знаеш, че има повод и този ден всички ще снимат кой къде е оставил венец и какво е писал на него...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласна. В крайна сметка публичните личности не са само изтопорчени, за да обират лаврите, а и за да дават пример.

Било то Гери-Никол или Марешки. С публичността идва и отговорността.

Имам някакъв спомен, че като почина Мария Нейкова, Стефан Данаилов беше сложил картичка (не помня точно, но имаше снимка), на която пишеше "Збогом, Мария"...

Дали е вярно не знам, може да е бил някакъв медиен трик, обаче въпреки това, дето се казва, с едната грамотност поне да дават пример...

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...