Jump to content
BulForum.com

Наградите "Кирил Методи и брат му"


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Булгар, булгар...

 

:wtf:

 

Според мен ефектът е търсен - с тоз мустак мяза точно на малкия Бай Ганьо. Малко нескопосан опит за шега, защото търпи доста интерпретации от рода на "Даже Бай Ганьо като малък е ял от нашето мляко" или пък "Яжте наш'то мляко, за да станете като бай ви Ганя"... :)

Link to comment
Share on other sites

Тук може да се поспори - дразни теб (предполагам - ужасно), дразни мен (със сигурност в степен под "ужасно"), предполагам дразни в още по-малка степен известно количество хора...и накрая - не дразни изобщо огромно количество хора, защото те просто не забелязват такива неща (някои дори може да смятат, че така се пише). ;)

Link to comment
Share on other sites

Обяснявай на първолаче, че не е правилно да се пише "Шт".

Поспори с него, когато те попита: "Ама там защо го пише така?"


Разбирам напълно желанието за провокация и да се откроиш по някакъв начин, но не винаги се получава добър резултат.

 

Пример:

Един от успешните примери, за които се сещам е полу(под)приземно магазинче на една софийска спирка (не знам дали все още съществува). Трябваше доста да се наведеш, за да си купиш нещо.

Бяха му сложили подобна табела:

 

magyzin.png

Това е успешна провокация. Хем е правописна грешка, хем е нова дума, при това напълно вярна...

 

Link to comment
Share on other sites

Тва и мен ме дразни, но от друга гледна точка - подобни извратени начини да изпъкват и да да примамват идиоти за оборот. "Идиоти" не защото може да сметнат, че така е правилната дума, а защото бих а се подлъгали от тия "носталгични" подмятания не само за кисело мляко, а за един куп неща и продукти дет "едно време колко хубаво беше". Само дето едно време киселото мляко се разваляше на 3-тия ден, и не защото е било от най-истинското краве мляко на света. Е това ме дразни.

Иначе това може да се разглежда и като провокация към хората, понеже се спомена как ще спориш с първолаче, което ще ти каже, че така го пишело на някакво кисело мляко. От малко да свиква, както и родителите като такива, да се учи на кое да вярва, кое какво е, и че киселото мляко и думите върху него, не трябва да са еталон за парвопис и т.н. Подобни извращения с езика, не само българския, могат да се видят често по продукти, като по-лекия вариант е украсяване и "стилизиране" на разни букви до степен на неузнаваемост, и т.н.

Всъщност това е солта на свободния свят :) . Идиоти винаги ще има, които ще мислят, че Булгарче е правилна дума. Лошото е когато вреди на имидж или нещо, примерно наистина като закача неприятни неща от народопсихологията като бай Ганьо. Аз лично такова мляко не бих си взел никога, отчасти заради лошия вкус на подбраното заглавие, не искам да мисля каква реклама би имало по телевизията. Сигурно и цената ще отговаря на всичко останало, 30-40 ст. сигурно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 В OLX пишат уникални образи.

 

 

 

сд кенвол 4х50 с нормални следи от употреба работи само на диск и радио юезбито неработи незнам защо разчита папките но няма звук на диск ирадио свири
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

22406368_1331901620266473_52520033570423Добре колко тежко мозъчно увреждане трябва да има тази за да пише така???! 

 

Я да оставиш намира магазина на Мира! :laughing:

 

-----------

 

Моето предложение е доста по-скромно - само 2 грешки, но все пак говорим за телевизия, а там уж се пишат по-интелигентни. :P

(за тия, дето за позабравили уроците от училище - кой/кое е приключил/о и при кого е приключило)

errors.jpg

Link to comment
Share on other sites

Коментар на някакъв образ под статия за провала на Кубрат Пулев. :lol:

 

 

мноо жалко но нищо . сега кобрата требва да се въстанови бързо и да гледа напреде . и скоро пак да си ореди мач за титлата . жалко , щеше да стане интиресен мач и вириоятно кобрата щеше да вземи мача. но и туй го има в голямия бокс . кобрата е на ниво дори и сега като требва да се откажи от тоя мач . нека сички сириозни фенове на бокса да го поткрепят в тоя мумент . жилаиме му успехи и още мноо титли . мачкай кобра!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По БТВ в спортните новини коментират победата на Хамилтън и лепнали на екрана един голям червен надпис в колко състезания е победил..."СЪЗТЕЗАНИЯ - ххх".

 

Докато го снимам за достоверност...смениха кадъра - ще дебна във вечерните новини дали няма да го повторят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...