Jump to content
BulForum.com

Наградите "Кирил Методи и брат му"


Recommended Posts

И не само!

Освен това притежава могъщи некромантски сили, както и загадъчната способност да си самоотговаря в един и същи пост, без при това да е едитвал...

 

П.п. Т'ва е нечовек!

 

Че даже и пуска рапорти с обяснения как се държал меча и защо катаната не можела да се носи на кон....въобще - натиска копчета наред без да гледа кое какво. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още един Конфуций, само че с дислексия. :lol:

 

Разгеле, излекувал се е. ;)

 

....боините традиций се  загубват тъй като с навлизането  на оръжията с изстрели армийте ....

 

----------

 

...загадъчната способност да си самоотговаря в един и същи пост, без при това да е едитвал...

 

П.п. Т'ва е нечовек!

 

Всъщност ми е малко мъчно за него, понеже е доста самотен в тая тема и продължава сам да се цитира, а после да си отговаря. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето един, дето е отсъствал от последните часове, точно когато са учили за буквичката "я", а и на "в"-то май също е отсъствал (извадката е от коментар към статия в news.varna24.bg).

 

...фсйака информацийа...

 

С това "фсйака" определено се класира на второ място за най-много грешки в дума след безапелационната "уфсъ". :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Народа не се членува с пълен член, или поне така би трябвало да ми се струва, както ти не може да бъдеш Ангелът, нищо , че си добро дете. 

Link to comment
Share on other sites

Може би има предвид, че е грешно да се използва думата "народ" по отношение на "хората, живеещи в района". Един вид, ако някой турчин каже "Бойко е гей", не е правилно да пуснеш заглавие "Турците смятат Бойко за гей".

 

Отделно в последния параграф трябва да е "подписка със защита", макар че като цяло този израз не звучи добре, би трябвало да е "в защита".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пълен член (-ът или -ят) се употребява в следните случаи:

1. Членуваната дума изпълнява служба на подлог в изречението. За проверка се използва замяната с той. Ако това е възможно, значи думата е подлог и получава пълен член.

Фразеологични изрази

Народът трябва да гласува.

Link to comment
Share on other sites

Простичко е, миличък, но ме притеснява неграмотността, която ходи на уроци, за да се яви на изпит по езикова култура, за да каже някой ден, че си кръстен на Борисът... 

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че има разлика между съществително нарицателно и съществително собствено? "Народ" в никакъв случай не е съществително собствено.

Link to comment
Share on other sites

Пак там:

 

Синоними

нация, националност, народност, племе, раса, население

трудещи се, маса, много хора, навалица, множество

сбирщина, тълпа, плебеи

хора, жители, поданици

Сещай си какво се има предвид...

Link to comment
Share on other sites

Тц, тц, тц...какъв грубиян...че и неграмотен отгоре на всичкото...ама нормално, те нещата обикновено вървят ръка за ръка... :laughing1:

 

Сериозно ли продължаваш да потвърждаваш, че се опитваш да станеш неграмотен?

Link to comment
Share on other sites

"Намерете си го сами" е кифленски номер, Изаура, много добре го знаеш. Посочи какво точно имаш предвид, за да стане ясно дали аз съм проспал нещо, или ти трябва да намалиш консумацията на весели гъбки. :)

Link to comment
Share on other sites

Знаеш ли, съкровище, досега подминавах с насмешка твърденията на разни съфорумци, че си всезнайко и празнодумко, но може би все пак има нещо вярно ;)
Покажи ми, че си способен да водиш разговор на ниво "над 12 години".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...