Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

На приятел , майка му казва :

 

- Ако ти е писано да умреш от саксия паднала на главата , няма да умреш нито от рак ,нито от туберколоза , нито в катастрофа ...

 

Ти може и с 50 да караш по магистралата (минимална позволена скорост) , ако някой кретен като тоя от клипа праска с 200 и кусур и вземе да прескочи мантиналата и да се пикира в теб ? Кво ? Няма да пукнеш ли ? И двамата хващате "ескалатора" , нищо че си карал с 50 ...

 

И кво? Извода е натискай колкото можеш, 150 в града, 350 на магистралата пък то квото има да се случва ще става тъй или иначе - мен ми е писано от саксия да умирам значи в колата съм безсмъртен?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Бих изпитал удоволствие ако мога да карам като Тиф....да владея колата, но на писта. По пътната мрежа....де да знам, музичка няква и моментно кратко ускорение с последвало връщане на газта и после пак...

Link to comment
Share on other sites

И кво? Извода е натискай колкото можеш, 150 в града, 350 на магистралата пък то квото има да се случва ще става тъй или иначе - мен ми е писано от саксия да умирам значи в колата съм безсмъртен?!?!

Не, оказва се, че ти е писано да гушнеш букета в колата. :bgrin: Грубо.

 

Вдигал съм 180 в града, когато взех книжка. Да, кеф ми беше, изяжте ме :)

Повече естествено няма да го направя.

Link to comment
Share on other sites

Касапница на пътя не очаквам някой от грамотно пишещите тук, да прави. Защото един интелигентен човек, винаги може да прецени пътната обстановка и да не се вкарва в цирка.

 

С повече от 160 км/ч ВСИЧКО е хвърляне на зарове, боб и други такива. Доказано е многократно. Дори и с 3 тона тегло и най-модерни технологии нищо не помага. Имах "честта" да ме закара до Пирогов един от собствениците на камиончетата, които изнасят скрапа след меле, за да видя живи ли са родителите ми след една верижна катастрофа, която вече описах. Какво ми разказаха той и жена му относно това какво и в какъв вид прибират от магистралата след спортни емоции ми е трудно да преразкажа... Запомнил съм най-добре едно негово изказване - "Покрай тия отбивки колко хора се погребаха, не е истина". Защото и там спортистите са спортисти.

 

Иначе спортувйте - 200 е добра цифра, няма лошо...

Link to comment
Share on other sites

Не, оказва се, че ти е писано да гушнеш букета в колата. :bgrin: Грубо.

 

Вдигал съм 180 в града, когато взех книжка. Да, кеф ми беше, изяжте ме :)

Повече естествено няма да го направя.

 

E как или по-скоро къде успя? Аз един път вдигнах 180 при това извън града и не мисля да повтарям

 

 

 

С повече от 160 км/ч ВСИЧКО е хвърляне на зарове, боб и други такива. Доказано е многократно. Дори и с 3 тона тегло и най-модерни технологии нищо не помага.

 

Както е казано - винаги има и по-голяма риба. В щатите един приятел ми разказваше как на техни познати жената карала от големите ванове - ужким голяма стабилна кола и т.н. само че не знам какво станало и се оказала между 2 тира и после даже не са могли да ги извадят цели отвътре.

 

Та pazu както казва - то като има да се случи се случва но не е полезно да дърпаш дявола за опашката.

 

Какво ли се обаждам и аз в тази тема - зачекнах се за откровените глупости за нисколетящите обекти, после пазу продължи с бисерите. Кеф ми е да карам бързо ама ако може на хубав път и да няма други - само че няма как да стане. Иначе при каране особено пък в града се нервя през по-голяма част от времето - или някой ще прави безумни маневри или някой ще се прецени че е по-важен от всички останали и ще се набута да мине първи или направо на червено, или ще паркира не само където не трябва ами така че да пречи максимално... та удоволствието е само вечер когато си почти сам на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Мен лично ми харсва да карам бавно междуградско с 60-70 стигам за същото време само дето натискам спирачката много по-малко.Пък и колата се пази и аз.Винаги като карам си мисля ако вляза в канавката дали ще оцелея .

точно заради такива като теб стават големите проблеми, не знаете къде се намирате и карате с 30-40 в града и 60-70 извън, запушвате цялото движение и после защо се изнервяли хората и правели рискови изпреварвания.

Link to comment
Share on other sites

Приятелю аз съм се набирал на спирачка от 200 и знам какво става. Като изключим факта, че имаш чувството, че колата е на път да направи предно салто, усещаш и как телесните ти органи се разместват. Всички приказки на фантастите тук са само и единствено в главите им... Пази боже, защото като чета така са способни да отнесат и други човешки животи, освен собствения си...

 

Една справка - разликата между 140 и 160 от Пловдив до София е около 5 минути. Замислете се, спортисти, какво ще свършите в тези 5 минути и колко евентуално струват те.

Link to comment
Share on other sites

Абе шанса да се размажеш някъде като муха със 130км/ч е в пъти по малък от този ако караш със 180-200км/ч. То нямаше да има закони ако всичко беше толкова розово. Кой си ТИ да прецениш че обстановката го позволява да превишаваш определените скорости и да застрашаваш живота на останалите с и около теб ?

Link to comment
Share on other sites

С повече от 160 км/ч ВСИЧКО е хвърляне на зарове, боб и други такива. Доказано е многократно. Дори и с 3 тона тегло и най-модерни технологии нищо не помага. Имах "честта" да ме закара до Пирогов един от собствениците на камиончетата, които изнасят скрапа след меле, за да видя живи ли са родителите ми след една верижна катастрофа, която вече описах. Какво ми разказаха той и жена му относно това какво и в какъв вид прибират от магистралата след спортни емоции ми е трудно да преразкажа... Запомнил съм най-добре едно негово изказване - "Покрай тия отбивки колко хора се погребаха, не е истина". Защото и там спортистите са спортисти.

 

Иначе спортувйте - 200 е добра цифра, няма лошо...

 

 

Прав си. Всякакви скорости развити под влиянието на емоции, проверки "колко ще вдигне", доказване, че другия те е изпреварил и т.н. са изключително опасни и често завършват в две посоки: в първата колата за скрап, втората - последно возене на Мерцедес дълга база покрит с цветя, ако нямаш късмет може и на УАЗ-ка, но пак с цветя

Link to comment
Share on other sites

Виждам някои започват да разсъждават над спортната теза.. Похвално... вярвайте ми момчета, не искам с никого да се ям, но каквото съм виждал, че и преживявал, да не се случва на никого. Особено на аджамии. И аз обичам 180+, правил съм по спешност Пловдив-Бургас за 2 часа и малко, правил съм тийн изпълнения, какво ли не съм правил - НЕ СИ СТРУВА. РАЗБЕРЕТЕ - НИЩО НЕ ЗНАЧИ! Спортните изпълнения си имат време и най-вече място. То не е включено в официалната пътна мрежа.

 

Иначе ако сте от спортистите (ако не сте разбрали за мен това са ненормални убийци), хвърлящи боб - винаги мога да спомена два случая , разказани от собственика на камиончетата, които няма да забравя.

 

1. Младеж и любимата му, Форд ескорт, превишена, не уцелват платната и се нанизват в мантинелата ( 120 км/ч). Камиончета и линейки пристигат. Мантинелата е минала през девойката (през корема и разделя на две), любимият й стои до нея и крещи с премазани крака, но не могат да го извадят. Чакат се повече от час момчетата от пожарната да дойдат да разрежат колата и да го извадят БЕЗ КРАКА, след като час е гледал пихтията, останала от любимата му.

 

2. Банда шиптъри, 5 броя, БМВ 5-та серия - сблъсък, търкаляне (210 км/ч) - само един охлузен, другите с уплах.

 

Наистина ли ви се струва,че ви се играе тази рулетка? И най-вече, дайте смисъл на деянието. И без адреналина - знам го тоя филм добре.

Link to comment
Share on other sites

...винаги мога да спомена два случая , разказани от собственика на камиончетата, които няма да забравя.

Мисля, че спокойно може да добавиш и оня случай, когато бяхме в заведението ти и 10 човека от форума станахме свидетели как се изкъртва дебел бетонен блок с кола...

Link to comment
Share on other sites

E как или по-скоро къде успя? Аз един път вдигнах 180 при това извън града и не мисля да повтарям

Както е казано - винаги има и по-голяма риба. В щатите един приятел ми разказваше как на техни познати жената карала от големите ванове - ужким голяма стабилна кола и т.н. само че не знам какво станало и се оказала между 2 тира и после даже не са могли да ги извадят цели отвътре.

 

Та pazu както казва - то като има да се случи се случва но не е полезно да дърпаш дявола за опашката.

 

Какво ли се обаждам и аз в тази тема - зачекнах се за откровените глупости за нисколетящите обекти, после пазу продължи с бисерите. Кеф ми е да карам бързо ама ако може на хубав път и да няма други - само че няма как да стане. Иначе при каране особено пък в града се нервя през по-голяма част от времето - или някой ще прави безумни маневри или някой ще се прецени че е по-важен от всички останали и ще се набута да мине първи или направо на червено, или ще паркира не само където не трябва ами така че да пречи максимално... та удоволствието е само вечер когато си почти сам на пътя.

 

нас щяха да ни отнесат поне с 200 около Метро.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Пламен е напълно прав - ето ви нещо безобидно и без вина на водача - в тъмното хлецна в дупка. Аз лично видях как Опела прелетя във въздуха поне 8 метра и се помля в основата на тополата. Ако беше със 120 например, никой нямаше да излезе читав от колата... Всички от онази среща в моя ресторант помнят случая и могат да го потвърдят.

 

Едит: МОМЕНТ!

 

Сетих се култов и показен случай от миналото лято. Прибирам се от София с приятел, държа 150. В един момент малко след Калугерово настигам ТИР и виждам как едно Z3 тръгва да го минава със 130 някъде - културен човека. Поспирам зад него, след секунди виждам в огледалото наближаващи със страшна сила светлини тип "руски пазар"! Приятелят ми се хвана за каквото можа, защото бяхме убедени,че ще ни взимат отзад. Секунда след това ГОЛФ 3 със сливенска регистрация минава в аварийна лента с муцуна в земята (явно набрал кучки) и се мушва покрай ТИР-а! ОБАЧЕ - гонещите го други 2 броя ГОЛГФ 3 (всички с 200+) в този момент връхлитат без място за бягство! Единият се навря в аварийното, но явно намали по-бързо от гонещия го и гонещият влезе в чакъла с поне 180. Не знам как овладя колата този идиот, ние бяхме готови за "последно причастие", но мина и той през къра отдясно покрай ТИР-а, вдигайки огромна вълна чакъл. Аз се наврях в лявата страна почти до мантинелата зад Z4-ката и пак отнесох 2-3 камъка, жал ми е онзи човек какво събра....

 

Подгоних изродите след това - 2 броя сливенски регистрации, една бургаска (все с над 200) - но решихме, че след този стрес е излишно да ставаме и ние опасност за другите. След 30-40 км прегазилият в чакъла с димяща бракма киснеше в аварийното.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да попитам..., абе господа моралисти колко от вас никога - ама никога не са си отпускали крака на педала !? На какви се правите, на по - правоверни от Мохамед ли? Ами аз да започна тогава да пльокам ужастни снимки с последствия от катастрофи от авио шоута или несполучливи бънджи скокове и т.н. Сигурен съм, че ако се разровя из нета ще изкопам купища ужасяващи клипчета и снимки. Мислите ли, че аудиторията тук се състои от говеда които скачат по колите надавайки бойният вик - Банззааайй...? Да, има хора които не понасят да гледат нечий заден номер има и такива които се насмукват като змейове и се качват да шофират (щото не могат да ходят) и какво....? Аз предлагам частните автомобили да се национализират - и за скрап!!! Какво е тва, качили ми се по тия коли - ми ако земат да направят някоя катастрофа, а !? Всеки си има глава на раменете и всеки сам си носи отговорността! Изобщо не става дума за това, дали някой си мисли, че е по-добър шофьор от някой друг! Става дума за познаване на собствените си възможности и възможностите на автомобилът. Лошото е единствено, че обикновенно човек като се надцени - го научава по трудният начи (не виждам обаче какво може да се направи по този въпрос)...

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR, това искам да кажа и аз...ако си беше карал в тъмното и мокрото с 60, най-много да беше изкривил някоя джанта....обаче скоростта му беше възвисочка за условията на пътя и затова летя толкова много (и отпра оня дебел бетон)....та се наложи на оная чак да й търся обувката, която беше отлетяла незнайно къде....а GSM-те да не ти казвам как се бяха разпиляли... ;)

Така че човек никога не знае кога ще го намери някоя дупка, кога ще спука гума или кога ще му излезе кон на пътя например...btw, в другата тема споменах за моите катастрофи...в първата ми тежка катастрофа (още като млад шофьор), въпреки че не бях виновен...имах възможност да я предотвратя, но просто скоростта ми беше твърде висока, пътят беше с наклон надолу и мокър и разчитах, че тоя пред мене гледа чат-пат в огледалото и няма да завие на неразрешено място....и всъщност не ми достигнаха няколко метра....И точно от тези няколко метра, колата беше помляна тотално, без предно и странични стъкла и чак коланът на жена ми се беше откачил от болта (нямах инерционни колани), седалката се беше откачила от релсите и жена ми беше заклещена в предната част на колата....и всичкото това от няк'ви си 20-30- километра отгоре и няколко липсващи ми за спиране метра. :ph34r:

 

П.П. Само да добавя...тъй като обичам карането при всички скорости и положения (освен задръстванията в града)....много ми беше кеф малко преди катастрофата, пътят беше леко влажен, но прав и без много коли....само дето удоволствието свърши малко след това. ;)

 

@gado, никой не чете морал на никого...просто се опитваме да кажем, че змиорки с 200 на натоварена магистрала не е най-доброто нещо, което може да измисли човек (за ония 300 по-горе не ща да споменавам).

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да попитам..., абе господа моралисти колко от вас никога - ама никога не са си отпускали крака на педала !? На какви се правите, на по - правоверни от Мохамед ли? Ами аз да започна тогава да пльокам ужастни снимки с последствия от катастрофи от авио шоута или несполучливи бънджи скокове и т.н. Сигурен съм, че ако се разровя из нета ще изкопам купища ужасяващи клипчета и снимки. Мислите ли, че аудиторията тук се състои от говеда които скачат по колите надавайки бойният вик - Банззааайй...? Да, има хора които не понасят да гледат нечий заден номер има и такива които се насмукват като змейове и се качват да шофират (щото не могат да ходят) и какво....? Аз предлагам частните автомобили да се национализират - и за скрап!!! Какво е тва, качили ми се по тия коли - ми ако земат да направят някоя катастрофа, а !? Всеки си има глава на раменете и всеки сам си носи отговорността! Изобщо не става дума за това, дали някой си мисли, че е по-добър шофьор от някой друг! Става дума за познаване на собствените си възможности и възможностите на автомобилът. Лошото е единствено, че обикновенно човек като се надцени - го научава по трудният начи (не виждам обаче какво може да се направи по този въпрос)...

Моля,посочи кой от "моралистите" е казал че НИКОГА не е превишавал скоростта?Повечето от хората,които не са съгласни с твърдението ви"безопасно с 250" са имали неприятни случки на пътя.Не ти налагам мнение,защото не мисля,че е мнение а факт.Физиката не борави с категории като "според мен","моралист","правилна преценка"-за нея си важат само физичните закони,а пред тях всички сме равни.И както вече споменах за българина е голямо посегателство и дори лична обида да се усъмниш в способностите му.Не искам всеки "сам да си преценява".Апък ако ще един само да се замисли-пак е нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да попитам..., абе господа моралисти колко от вас никога - ама никога не са си отпускали крака на педала !?

 

Аааа - не си разбрал - ако разсъждаваш така няма да ти всема от клисурското. Отпускал съм не, ами сърцето ми се е отпускало, особено след 200 на междуградско към Бургас....

 

Мислите ли, че аудиторията тук се състои от говеда които скачат по колите надавайки бойният вик - Банззааайй...?

 

Лично за мен като им чета щуротиите - поне 85% са такива

 

Всеки си има глава на раменете и всеки сам си носи отговорността! Изобщо не става дума за това, дали някой си мисли, че е по-добър шофьор от някой друг! Става дума за познаване на собствените си възможности и възможностите на автомобилът.

 

Грешиш колосално! При такива скорости шофьорът НЯМА адекватен контрол над автомобила. Ако ще най-умната глава да има - няма НИКАКВО значение.

Link to comment
Share on other sites

Моля,посочи кой от "моралистите" е казал че НИКОГА не е превишавал скоростта?Повечето от хората,които не са съгласни с твърдението ви"безопасно с 250" са имали неприятни случки на пътя.Не ти налагам мнение,защото не мисля,че е мнение а факт.Физиката не борави с категории като "според мен","моралист","правилна преценка"-за нея си важат само физичните закони,а пред тях всички сме равни.И както вече споменах за българина е голямо посегателство и дори лична убида да се усъмниш в способностите му.Не искам всеки "сам да си преценява".Апък ако ще един само да се замисли-пак е нещо.

 

Така си е. Всеки е превишавал скоростта и аз съм правил глупости. Гонил съм се по магистралата........ нямам мерак да го правя от как в дясната лента имаше откъснато голямо парче от броня най-вероятно на камион.

Link to comment
Share on other sites

E как или по-скоро къде успя? Аз един път вдигнах 180 при това извън града и не мисля да повтарям

В Пазарджик - между изхода на циганската махала и кръговото на Била, ако познаваш града де.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз за това не ми дреме, че все ми се мрънка като оставям една г-ца пред тях и средната ми скорост е около 40 км/ч.Защото не мога да я погледна в очите и да си помисля, че заради мен може да й се случи нещо.Че ще се запозная с баща й и майка й в болница.Е за това кротко и спокойно.А това до колко има хора НИКОГА не пускащи крака до пода?!?!!?Ние сега, какво?Пияни ли сме или друго, та да се питаме такива неща.Всеки някога, по някакъв начин е нарушавал нормите за движение по пътищата - волно или неволно.Въпроса е дали знае, защо трябва да го прави възможно най-рядко.

Толкова е голямо удоволствието да шофираш возейки някой който ти е скъп на сърцето и да знаеш, че той ти се е доверил.Не бързаш, не се пънеш, не се изхвърляш, защото знаеш, че това няма никакво значение.Говорите си, слушате си музика( караш им се да не задяваш шофьора с мръсотии докато кара ) и е най-важно просто да си стигнете до мястото където отивате.И това е удоволствие.

 

Ей, като гледам горе и се сещам - мисля, че Ралф Шумахер беше – питат пилот от Формула 1 защо се бил забил в стената с 240+ км....отговора "Ами просто изтървах колата от контрол".Това ви го казва човек който има РЕАКЦИЯ И ПРЕЦЕНКА КОЯТО ВИЕ НЯМАТЕ и кара кола КОЯТО Е ПОДГОТВЕНА СПЕЦИАЛНО за каране с повече от 200 км/ч...ама той сигурно е пак от ония "другите", дето не могат да карат и са "смотани", "дрисльовци" и като ги заслепи човек като кара зад тях, като ги изпревари отдясно, като им се набере на клаксона, като ги засече и трупа точки в някаква специална книжка сигурно.

Link to comment
Share on other sites

:) Тук стана извратено вече. От тема за удоволствие стана тема за това кой как катастрофирал или какви видял или не знам си какво и не знам си кога. Аз ли не виждам добре или си има отделна тема. Мен там не ми е интересно и затова не съм влязъл нито веднъж, защо обаче и тук се омаза със същите "черни краски". Ако това искам ще намеря как и къде.

Аз обичам високите и много високите скорости ! Бил съм в кола която се е въртяла доста и после отиде за старо желязо, но не реших да не изляза повече от вкъщи да не би да ме удари метеоритче малко.

 

И по темата - веднъж по посока Бургас една мадама ме изпревари на права отсечка, после като трябваше да изпреварва я чаках чаках и я минах аз и така 2-3 пъти. След последното ми изпреварване започнах да я чакам и да й помагам с мигачи и с поведението си да изпреварва по-спокойно, преди Сливен се разделихме и ми благодари мадамата и с аварийни и с ръка... Ей такива моменти доставят удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Аз обичам високите и много високите скорости ! Бил съм в кола която се е въртяла доста и после отиде за старо желязо, но не реших да не изляза повече от вкъщи да не би да ме удари метеоритче малко.

 

Ало, сладур, няма да ти цепя хатъра, волана си е твой като яхнеш МПС. Има един интересен момент, в който си ДЛЪЖЕН да се съобразяваш с останалите на пътя и отделно със законовите разпоредби. Който ти е дал разрешително в ръцете ти е позволил ТИ да преценяваш какво и как ще правиш. Последствията са на ТВОЯ отговорност. И ако не дай боже "се препънеш" и убиеш други хора, на НИКОГО няма да му пука какви скорости обичаш...

Link to comment
Share on other sites

Ало, сладур, няма да ти цепя хатъра, волана си е твой като яхнеш МПС. Има един интересен момент, в който си ДЛЪЖЕН да се съобразяваш с останалите на пътя и отделно със законовите разпоредби. Който ти е дал разрешително в ръцете ти е позволил ТИ да преценяваш какво и как ще правиш. Последствията са на ТВОЯ отговорност. И ако не дай боже "се препънеш" и убиеш други хора, на НИКОГО няма да му пука какви скорости обичаш...

 

:) Ами да беше станал редови служител в КАТ сладур, и човек като те слуша остава с впечатлението, че си някакъв светец може би ! Хора можеш да убиеш и с позволена скорост и тогава да не мислиш, че на някой ще му пука, че си спазвал правилата ??? Никой не е застрахован т.е. не се изхвърляй толкова много.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...