Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

не е било винаги така. Имам някви спомени, че преди години беше 60 в града, 80 извън града и 120 на магистрала

Ееее....стига де...как е възможно хората да помнят чак толкова назад...това беше миналия век. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

В града круиз контрола винаги го слагам по булевардите на 68-69 км/ч . Над 90% от скоростомерите на патрулките са нагласени да да следят за +20 км/ч от нормата. Никога до сега не са ми писали акт за скорост в града като съм карал до 70 км/ч , а най-редовно си минавам покрай катаджии с 68-69 км/ч. Същото се отнася и за извънградско , ако няма кой да кара пред мен да обира постовете карам с 108-109 км/ч и така си минавам покрай униформените без да намалям.

Link to comment
Share on other sites

Шофирането го предпочитам пред всичко....или може би почти всичко..незнам....наистина има адски много изнервящи ситуации,но пък те са част от натрупването на опита.

 

INCINERATOR тая вечер са скъсах да бипкам,само ме изгледа лошо....бях на 6ти септември,а ти излизаше от оная уличка...ъъъ...дето е хотел Famous House ! :)

Link to comment
Share on other sites

Сега да взема да се изкажа в темата :). Малко ви изпуснах спора до момента.

Лично ми се налага да навъртам страшно много километри. Голяма част от времето си го прекарвам зад волана. Личното ми мнение е че карането извън града и в него нямат нищо общо. Извънградското позволява малко повече свободи, но все пак си има някакви норми които трябва да спазваме.

Доста пъти съм си позволявал да карам по - бързо извън града. Това е обаче само на места където съм преценил че мога да го направя. Доста ми се промениха преценките с времето. В момента съм стигнал до едно ниво на което успявам много бързо да преценя ситуацията и да реагирам. Тука вече и рефлексите имат доста роля. Не мога да се оплача от тяхната липса. За последните 3 години навъртях страшно много километри със страшно много ситуации и до момента нямам и 1 произшествие. Никога няма да забравя един съвет който ми дадоха преди: Не изпреварвай ако не си сигурен че има как да се прибереш или спреш.

 

 

Сещам се и за един момент, който ми носи удоволствие - като се засвяткаш по магистралата с 200-250 в по-натоварен час и виждаш как всичко пред теб се прибира в дясната лента.

Защо си мислиш че всички се преместват вдясно. Мога да ти гарантирам поне за 1 човек в мое лице който няма да ти направи път. Лимит-а на нашата магистрала е 130км\ч. Когато си изпреварвам или избягвам дупки не ме интересува отзад ако ще да се приготвяш за излитане. Обсъждаме сме и в една друга тема.

 

 

Първо 200 си е повече от прилична скорост, особено ако можеш да разчиташ на много добри спирачки, 250 каквото и да правиш пък не можеш да я поддържаш, особено на нашата "магистрала" и особено вече.

200 изобщо не си е прилична скорост. Тялото и възприятията на човек са пригодени за съвсем други скорости.

 

Само да ти кажа, че изпускаш много като подценяваш високите скорости, добрата новина, е че никога не е късно. :)

Точно затова и уважавам толкова много Мергелите, имат уникални спирачки. Запечатал ми се е момента, в който гледах как Лечков с един Мерц (в което беше и брат ми от който знам и скоростта) намали от 180 до 0 почти за 50-на метра и си зави като пич в малка уличка с 90 градусов завой. - това е отпреди доста време.

За високите скорости си има места и време когато да се постигат.

Такъв бисер написа с това спиране че просто няма на къде повече. Отиде на стъпало на което си по - ниско от това да си смешен в очите на хората.

 

 

Истината е че доста хора не знаят как трябва да се движат на наще "магистрали". Казвам "магистрали" щото това си е обиккновен път с две ленти и трета аварийна. Тва не е магистрала. Лява лента е забранена за постоянно ,а само за изпреварване.

Нашите магистрали са си точно това което им казва името. МАГИСТРАЛИ. Това че на места има магистрали с повече платна е съвсем друга тема. Нека да не забравяме и населението на тези страни сравнено с нашето.

 

 

Най хубавата музика е звука на двигателя. Който си го няма си пуска сидита :pirate

Няма по хубав звук от този на турбината.

 

 

Аз пак да попитам..., абе господа моралисти колко от вас никога - ама никога не са си отпускали крака на педала !? На какви се правите, на по - правоверни от Мохамед ли?

Аз лично се смятам за по - праведен от него.

 

 

Аз имам една директива зад волана, която се състои в следното - пази живота на останалите и НЕ ПРЕЧИ на останалите. Всичко останало по моя график е допустимо.

Много добре казано. Не е фатално да караш по - бързо, но ако имаш на лице всички предпоставки за това. Най - важното е да не застрашавате другите и да не им пречите по абсолютно никакъв начин.

 

 

По темата -

Много ме дразни като тръгне човек да подава газ в някой завой на кола с предно как почва да ти олеква волана.

Именно това е много готино при предното. Изтеглят те носещите гуми ;).

Link to comment
Share on other sites

INCINERATOR тая вечер са скъсах да бипкам,само ме изгледа лошо....бях на 6ти септември,а ти излизаше от оная уличка...ъъъ...дето е хотел Famous House ! :)

 

 

Днеска съм много разсеян - можеш да питаш Ванчо Психара :)

Link to comment
Share on other sites

Личното ми мнение е че карането извън града и в него нямат нищо общо. Извънградското позволява малко повече свободи, но все пак си има някакви норми които трябва да спазваме.

Доста пъти съм си позволявал да карам по - бързо извън града. Това е обаче само на места където съм преценил че мога да го направя. Никога няма да забравя един съвет който ми дадоха преди: Не изпреварвай ако не си сигурен че има как да се прибереш или спреш.

Ами, то никъде по-напред в темата не е казано нещо което да противаречи на това! Това, че някои хора се чустват задължени да четат морал е друга бира...

 

200 изобщо не си е прилична скорост. Тялото и възприятията на човек са пригодени за съвсем други скорости.

Същото нещо се е говорило миналия век и по отношение на психологическата бариера от 100км/ч, а в последствие и за свръхзвуковата скорост... (това в страни от темата)

 

Не е фатално да караш по - бързо, но ако имаш на лице всички предпоставки за това. Най - важното е да не застрашавате другите и да не им пречите по абсолютно никакъв начин.
Аз лично се смятам за по - праведен от него.

 

На фона на по-горните цитати..., не си "по-правоверен" от него... ;)

Link to comment
Share on other sites

Айде всички спортисти утре на Калояново чух че ще има свободно каране. Аз ще ида към 10-11 да вида дали е вярно тва па ако покарам малко ще е супер. Заповядайте да си начешем малко спортната краста :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айде всички спортисти утре на Калояново чух че ще има свободно каране. Аз ще ида към 10-11 да вида дали е вярно тва па ако покарам малко ще е супер. Заповядайте да си начешем малко спортната краста :lol:

От кого си го чул и колко % е достоверно? Бих прескочил с удоволствие, стига да е сигурно, тъй като тези дни нямам много време за губене и ще ме е яд да се разкарам напразно... ;)

Link to comment
Share on other sites

От кого си го чул и колко % е достоверно? Бих прескочил с удоволствие, стига да е сигурно, тъй като тези дни нямам много време за губене и ще ме е яд да се разкарам напразно... ;)

 

 

Аз бях пуснал тема, но господин модераторът ми я заключи!

 

Ако не беше заключвана щеше да разберете, че вчера са се събирали, а днес почиват.

Link to comment
Share on other sites

От тук не става много ясно но и като гледам че е валяло през ноща май и да има няма да отворат пистата заради мокрото време. Мен не ми пречи да се разхода до там пък ще видим.
Link to comment
Share on other sites

Източникът на информацията е от друг форум... не дрифтинга...

 

При условие, че днес без дъжд доволно си поизмръзнахме на пистата за няма и 10 коли, утре при по-голяма вероятност за валежи, не виждам колко коли ще се съберем, така че утре почиваме.

 

Тунинг.бг

Link to comment
Share on other sites

Абе що не са казали по рано. Как така само 10 коли са се събрали . Ние днес сме 6 коли само мои приятели. Да отварят кво се прават :lol: Тъкмо да покара човек малко на мокро в завои с по висока скорост си е много хубаво нещо :punk

Link to comment
Share on other sites

Абе що не са казали по рано. Как така само 10 коли са се събрали . Ние днес сме 6 коли само мои приятели. Да отварят кво се прават :lol: Тъкмо да покара човек малко на мокро в завои с по висока скорост си е много хубаво нещо :punk

 

 

Те казаха, даже дадоха право на избор дали в събота или в неделя да работи пистата. Всички казаха за събота...

Link to comment
Share on other sites

Пистата е затворена ,пазача каза евентуално другата събота ако не вали :pirate

Добре, че не се разкарах. :)

Наем за пистата искат ли и какъв?

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах вчера входа е бил 2лв :laughing: Аз другата събота няма да мога че съм в София ,ма ако го направат и неделя и пак входа е символичен съм там със сигурност !

Link to comment
Share on other sites

А аз да попитам още нещо, ако има хора от отбора на "знаещите" да ми отговорят... :P

Някой пробвал ли е да отиде сам (когато няма мероприятия на пистата) и да си прави соло тренировки? Тъй като аз съм бил там все с хора, които са организирали мероприятието и наема предварително. ;)

Link to comment
Share on other sites

А аз да попитам още нещо, ако има хора от отбора на "знаещите" да ми отговорят... :P

Някой пробвал ли е да отиде сам (когато няма мероприятия на пистата) и да си прави соло тренировки? Тъй като аз съм бил там все с хора, които са организирали мероприятието и наема предварително. ;)

 

 

Ако идеш сам - няма да те пуснат, но ако говориш с организаторите за нещо по-грандиозно да кажем 30-40 коли ще можете да карате.

 

А то май вече календарът на пистата е зает... доста форумни сбирки се правят там.

Link to comment
Share on other sites

Ако идеш сам - няма да те пуснат, но ако говориш с организаторите за нещо по-грандиозно да кажем 30-40 коли ще можете да карате.

 

А то май вече календарът на пистата е зает... доста форумни сбирки се правят там.

Други варианти няма ли?Добринище или Божурище например :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...