Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

А какво ще стане ако караш с 1км/ч и спреш върху кучето, ама гумата баш да ти е върху него?

 

Ами после много ще смърди и ще се наложи яко миене и търкане...... :tongue а на кучето ще му е все тая!

 

Най голям кеф ми беше когато имах работа из търговишко, по- точно между Търговище и Варна.Приятни плавни завои, живописна, леко нагъната местност, път в много добро състояние и слабо движение...., абе красота! Направо ти се отщява да бързаш. Има там един язовир(до Алваново) а на брегът му ресторантче в което приготвят невероятни рибни блюда...... Еех, размечтах се и май се поокапах... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Най-голямо удоволствие изпитвам, когато се кача в колата и нацепя здраво уредбата.

Без значение в града или извън града шофирам.Просто се успокоявам и ми става едно приятно такова...,направо блаженство.

Link to comment
Share on other sites

Ей сега на санито на капитан райчо , правя аз ляв по капитана и ще спирам уж пред сани и изведнъж някво пежо излиза от паркинга , тръгва и един перпендикулярно спрял зад колите пуска задна и тръгва леко назад ... както бях се засилил с 40 , така си и паркирах на "неговото" място и само гледам в огледалото , оня спря зад мен и почна да налага волана ... колко ли места така е изпуснал ? :tongue :bgrin: Или просто "голфаджиите" сме ... лудото племе xD

 

За "ездата" до хижа Здравец и обратно и аз съм "За" .. в петък излязох от смирненски , по околовръстното , до кръговото на митницата , от там Брани Поле , Белащица и до хижа Здравец , пих едно кафенце на чист въздух за 15 минути и от там надоло , по "околовръстното" на Белащица и се прибрах от Мебелна къща ... е няма такова густо , особено на отворен люк и drum and bass :)

Link to comment
Share on other sites

Най-голямо удоволствие изпитвам, когато се кача в колата и нацепя здраво уредбата.

Без значение в града или извън града шофирам.Просто се успокоявам и ми става едно приятно такова...,направо блаженство.

 

 

 

При мен пък е точно обратното... мога да слушам на силна музика 5-6 минути и не повече... изнервя ме.

Link to comment
Share on other sites

Ей сега на санито на капитан райчо , правя аз ляв по капитана и ще спирам уж пред сани и изведнъж някво пежо излиза от паркинга , тръгва и един перпендикулярно спрял зад колите пуска задна и тръгва леко назад ... както бях се засилил с 40 , така си и паркирах на "неговото" място и само гледам в огледалото , оня спря зад мен и почна да налага волана ... колко ли места така е изпуснал ? :tongue :bgrin: Или просто "голфаджиите" сме ... лудото племе xD

На тебе ти е простено...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да си отговори какво би се случило ако мине през сгазено куче с 300км/час защото 1 секунда време определено не стига да натиснеш качествено спирачката да не кажа че докато се зачудиш какво е това дето идва и ще си го подминал...

Наскоро по магистралата имаше прегазено куче в лявата лента. Карах със 160, забелязах го от далеко и го заобиколих. Все пак не мисля, че съм толкова кьорав, че погледа да ми се простира до 100 метра. ;) Едно време бях чел, че някакви си учени (че кой друг) установили, че един човек в абсолютна тъмнина и идеални метеорологични условия може да види запалена клечка кибрит от, мисля че беше 250-300 км. (запомних, че се пада колкото от тук до Бургас).

Link to comment
Share on other sites

Много си се филмирал така както го каза.Извивката на земната повърхност ще те възпре доста бързо ако не друго да я видиш тая клечка ;) недейте да четете "Магадански новости и вести от научния свят", те там не изтрезняват.

Ако имаш предвид по права, ами да ти кажа, слабо ни грее.Нямаш реално такива прави( идеални ).Така, че...със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо като карам с 250 и преценявам ситуацията,щото е направо и пусто.Каквато и извънредна ситъация да възникне при тази скорост,колкото и супер мега шофьори със умопомрачителни умения да сте и колата ви е със дискови спирачки,колкото джанти 15-ки,можете да избягате от законите на КАТ обаче от законите на физиката не може да избягате.А според законите на физиката голяма буца метал движеща се с тазаи скорост притежава огромна кинетична енергия.И Господ да слезе да ви натисне спирачката....извинявай.Като подминете някое паметниче по пътя,замислете се.Въпросния човечец до последния момент си е мислил като вас,че владее ситуацията.

БРУТАЛНИ КАДРИ.Който има слаби нерви-да не гледа!!

http://www.zazz.bg/play:08c153fc

Ето ви скорост над 200 по хубавата ни магистрала със кола,която може да развие и поддържа такава скорост.Ако не се лъжа,това е седмица и 200 не са проблем за нея.

Link to comment
Share on other sites

Ама как може да ги разубеждаваш хората.Те НЕ са като тоя.Тоя не е бил шофьор.

Ако някой си мисли, че е безопасно на обществен път редовно да си кара с над 110-130 нека помисли в градко колко бързи реакции трябва да имаш при 50км/ч за да избегнеш катастрофа, овладееш поднасяне, овалдееш кола при неизправност и после да помисли при 200+ какво става.Не казвам, че не може и не трябва да се кара така.Просто не трябва да се подхожда с идеята, че "аз си мога да карам с 200+ и съм по-добър от другите".

Link to comment
Share on other sites

Когато човек не може правилно да преценя пътната обстановка и със 100 прави мазало. А когато я преценя правилно, вдига 250 само ако пътната обстановка позволява.

Link to comment
Share on other sites

Мен лично ми харсва да карам бавно междуградско с 60-70 стигам за същото време само дето натискам спирачката много по-малко.Пък и колата се пази и аз.Винаги като карам си мисля ако вляза в канавката дали ще оцелея .AlBundy пътната обстановка никога не позволява 250 и си прав за 100 километра то може и с 50 пак да е ужас

Link to comment
Share on other sites

Как пък видя че е 7-ца ? Аз видях само парче желязо сгънато на топка. Примера е много актуален за темата. Кой каза да не си четем морал ? Вижте хубаво хората който лежат на асфалта и се замислете дали искате да сте на тяхно място.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Браво Кранк!!! Точно такива гадости трябва да гледат пикльовците и белким нещо имвлезе в кухите лейки :punk

Препоръчвам им да ги гледат докато са живи, щото след това е малко трудно....

Link to comment
Share on other sites

AlBundy пътната обстановка никога не позволява 250 и си прав за 100 километра то може и с 50 пак да е ужас

 

Новия участък преди Ст. Загора позволява.

 

Браво Кранк!!! Точно такива гадости трябва да гледат пикльовците и белким нещо имвлезе в кухите лейки :punk

Препоръчвам им да ги гледат докато са живи, щото след това е малко трудно....

 

 

А ти на "пикльовците" защо не им напишеш нещо полезно, ами само ги плашите с катастрофи, наричате ги идиоти и ненормалници? Мислиш ли, че някой ще се впечатли за повече от 10 мин?

Link to comment
Share on other sites

:) ПървО темата е за УДОВОЛСТВИЕ. Някои обаче си помислиха, че е за катастрофи - ми то си има отделна тема! И второ май същите някои си мислят, че са вечни може би. Много мъдри приказки има в тази посока, който иска ще се сети.

 

И още нещо - никога не знаеш откъде какво ще ти дойде, ако обаче живееш постоянно в страх дали ще ти е по-добре ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Новия участък преди Ст. Загора позволява.

А ти на "пикльовците" защо не им напишеш нещо полезно, ами само ги плашите с катастрофи, наричате ги идиоти и ненормалници? Мислиш ли, че някой ще се впечатли за повече от 10 мин?

Едва ли след тези карди мога/можем да измислим нещо "по-полезно"....опитай ти, че речника ми е на изчерпване.

Link to comment
Share on other sites

На приятел , майка му казва :

 

- Ако ти е писано да умреш от саксия паднала на главата , няма да умреш нито от рак ,нито от туберколоза , нито в катастрофа ...

 

Ти може и с 50 да караш по магистралата (минимална позволена скорост) , ако някой кретен като тоя от клипа праска с 200 и кусур и вземе да прескочи мантиналата и да се пикира в теб ? Кво ? Няма да пукнеш ли ? И двамата хващате "ескалатора" , нищо че си карал с 50 ...

Link to comment
Share on other sites

При мен пък е точно обратното... мога да слушам на силна музика 5-6 минути и не повече... изнервя ме.

Мдаа разни хора,разни идеали както е казал поетът.Аз пък съм двете крайности.Или слагам сидито и газ(на музиката де) или изобщо не го слагам.Но когато не го сложа започвам да се изнервям от пътната обстановка особено в градски условия.Започвам да се заглеждам, кои какви идиотщини прави по улиците и ми става тъпо.Как си пазят мигачите хората,че крушките са скъпи,пък и релето ще се изхаби..пфуу.мама им $@№^&($№%!$^%*&*.

Сори за оффа от темата.

Link to comment
Share on other sites

Новия участък преди Ст. Загора позволява.

А ти на "пикльовците" защо не им напишеш нещо полезно, ами само ги плашите с катастрофи, наричате ги идиоти и ненормалници? Мислиш ли, че някой ще се впечатли за повече от 10 мин?

Извинявай,обаче май не е тука мястото да се хвалиш колко си вдигал и как можело да се кара бързо и безопасно.Защото тук повечето потребители са взели книжка оня ден.

Колата е e38,катастрофата доста голям отзвук имаше в медиите,та оттам си спомням.

И още нещо - никога не знаеш откъде какво ще ти дойде, ако обаче живееш постоянно в страх дали ще ти е по-добре ?

Нищо лично,обаче звучиш като една много специфична прослойка от българската провинциална младеж,споделяща страст и влечение към легендарен хечбек на фолксваген.Да фучим с колкото ни пише на километража,да се кефим по раздрънканите ни пътища.За мен това не е удоволствие.Удоволствие за мен е леко криволичещ планински път,слънчево ,красиви гледки,птички,пчелички...абе идилийка.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай,обаче май не е тука мястото да се хвалиш колко си вдигал и как можело да се кара бързо и безопасно.Защото тук повечето потребители са взели книжка оня ден.

Колата е e38,катастрофата доста голям отзвук имаше в медиите,та оттам си спомням.

 

Щото няма TV, няма филми, няма "Бързи и яростни" и т.н., че тия нововзелите книжка единствено оттук могат да чуят, че имало скорсот 200 км/час... Много морализаторска стана цялата тема, а едва ли има смисъл и едва ли някой ще си промени мнението, поведението или характера, само защото е прочел нещо тук.

 

Едит:

Нищо лично,обаче звучиш като една много специфична прослойка от българската провинциална младеж,споделяща страст и влечение към легендарен хечбек на фолксваген...

 

Нищо общо нямам с тази прослойка (голфаджийската имам предвид) иначе да, нито съм стар, нито съм столичанин (т.е. млад провинциалист съм ;) ) - нямам нищо против столичаните, ако ти се чувстваш или си такъв.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че темата трябва да се прекръсти "За животните с любов" или да се преместят 90 на 100 от мненията в темата за меренето на органи , щото пак стана битката между ада и рая (адовите изчадия , но под лъскаво и морално ангелско прикритие) .

 

Всеки си има глава на раменете и всеки си взима решенията сам :) .

Link to comment
Share on other sites

Еми здраве да е,карайте както си решите.Може би това е една от причините за касапницата по пътищата.Може би сме твърде самоуверени и гледаме на всеки дръзнал да каже нещо противоречащо на нашия мироглед като моралистче,всезнайко и така нататък.Никой не е безгрешен на пътя(скоро лично аз засякох супер брутално един човечец в Пловдив,стана ми неудобно,спрях стиснах му ръката и му се извиних),обаче нека се постараем да загърбим изконната българска черта-"къв е тоя,че да ми казва как да си правя кефа" и да сме малко по-толерантни.Апък в крайна сметка,като ви влече и се дразните от други мнения,здраве да е.

А термина "провинциалист"го използвах за завоалирана форма на нарицателното ''селянин'' и то не като местожителство а като манталитет.

Link to comment
Share on other sites

Касапница на пътя не очаквам някой от грамотно пишещите тук, да прави. Защото един интелигентен човек, винаги може да прецени пътната обстановка и да не се вкарва в цирка. тези дето стискат волана и очите и опъват крак, със сигурност няма да ги намериш измежду грамотните потребители.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...