Jump to content
BulForum.com

Удоволствие от шофирането...


INCINERATOR

Recommended Posts

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Ти па стига си се стискал.От както почна хлебенето за оня кУрейски Хюндай и после тази и другите теми чакам да се появиш и да произведеш 3-4 култови поста с които да отчаеш всички пишещи...то така с пуканки и бърбън( скоч по-скоро и шам фъстъци )в ръка и ние знам.

 

Едит:Това беше за zlobil .

 

А като шофирате, не ви ли прави кеф като паркирате от първия път перфектно на френски гараж?Мен много ме кефи щото паркирам като жена( с 6 маневри поне ) и се радвам като малко дете като успея от раз.

Link to comment
Share on other sites

Пламене! Намеси се и Васко, който един картинг не може да вкара в пътя хахахахахах :laughing:

 

Знаех си че е излишно да пиша в тази тема...

Link to comment
Share on other sites

Грешиш колосално! При такива скорости шофьорът НЯМА адекватен контрол над автомобила. Ако ще най-умната глава да има - няма НИКАКВО значение.

 

Не знам какви скорости визираш, без да се конфронтирам, но при 200 км/ч, на завоите на Вакарел (дето са снимките с бмв-то) имам пълен контрол над автомобила. Аз никога не съм си изтървал автомобила от контрол. Защото винаги преценям пътната обстановка, състоянието на настилката, завоите и всички останали фактори, които стоят между мен и Св. Петър :P

Link to comment
Share on other sites

Ти па стига си се стискал.От както почна хлебенето за оня кУрейски Хюндай ...

 

#host недей с лошо за Хюндайчето - грехота е.

 

Няма ли още някой "сладур" да си опише неволите по пътя и някоя и друга снимчица да сложи, че много сухо стана - някои всъщност вече се сетиха и даже филмчета пуснаха - ц-ц-ц добри хора ей.

 

Тая тема е за lock...

 

тема за катастрофи има вече...

 

Явно не е достатъчно една тема само.

Link to comment
Share on other sites

Ти па стига си се стискал.От както почна хлебенето за оня кУрейски Хюндай и после тази и другите теми чакам да се появиш и да произведеш 3-4 култови поста с които да отчаеш всички пишещи...то така с пуканки и бърбън( скоч по-скоро и шам фъстъци )в ръка и ние знам.

 

Едит:Това беше за zlobil .

 

А като шофирате, не ви ли прави кеф като паркирате от първия път перфектно на френски гараж?Мен много ме кефи щото паркирам като жена( с 6 маневри поне ) и се радвам като малко дете като успея от раз.

 

и на мен не ми връзва много тоя френски......ще трябва окол френската да се "пробвам" :rolleyes:

 

Пламене! Намеси се и Васко, който един картинг не може да вкара в пътя хахахахахах :laughing:

 

Знаех си че е излишно да пиша в тази тема...

 

другия път може да пробвам с вас едно състезание..... Мидекс бил следващия шампион по картинг :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

AlBundy,залагам си десния ташак,че и "оня с бмв-то" си е мислил така.Дори може това да е била първата му катастрофа.

За разлика от него, аз продължавам да си го мисля вече мнооооого години :) А и мен ме е страх. А страх лозе пази :P

 

Бънди уважавам мнението ти, но мисля, че жестоко се надценяваш.

 

Не се надценявам, а познавам това което карам

Link to comment
Share on other sites

:) Ами да беше станал редови служител в КАТ сладур, и човек като те слуша остава с впечатлението, че си някакъв светец може би ! Хора можеш да убиеш и с позволена скорост и тогава да не мислиш, че на някой ще му пука, че си спазвал правилата ??? Никой не е застрахован т.е. не се изхвърляй толкова много.

 

ГРАМ не разбираш какво говоря явно. Между другото аз съм в групата на "най-лошите" шофьори. Тия дето змийорстват и прочее. Аз имам една директива зад волана, която се състои в следното - пази живота на останалите и НЕ ПРЕЧИ на останалите. Всичко останало по моя график е допустимо.

 

Не знам какви скорости визираш, без да се конфронтирам, но при 200 км/ч, на завоите на Вакарел (дето са снимките с бмв-то) имам пълен контрол над автомобила. Аз никога не съм си изтървал автомобила от контрол. Защото винаги преценям пътната обстановка, състоянието на настилката, завоите и всички останали фактори, които стоят между мен и Св. Петър :P

 

Имаш контрол над автмобила колега, защото така си мислиш. При тази скорост, ако някой те засече или автомобилът "откаже", точно и само Св. Петър ще видиш. Бил съм там, знам какво е. Големите топки, които заформяш след 200 и виждаш как другите са като спрели, се превръщат в стафиди за стотни от секундата. Нигка да не ти се случва, но това зависи само от теб.

Link to comment
Share on other sites

AlBundy,залагам си десния ташак,че и "оня с бмв-то" си е мислил така.Дори може това да е била първата му катастрофа.

 

що бре. десния ли виси повече :lol: (малко хумор не е излишен)

 

#host недей с лошо за Хюндайчето - грехота е.

 

Няма ли още някой "сладур" да си опише неволите по пътя и някоя и друга снимчица да сложи, че много сухо стана - някои всъщност вече се сетиха и даже филмчета пуснаха - ц-ц-ц добри хора ей.

 

освен една дръпка на тъмно друго интересно няма

Link to comment
Share on other sites

другия път може да пробвам с вас едно състезание..... Мидекс бил следващия шампион по картинг :rolleyes:

Абе като се има предвид, че карам от година и малко....досега само едно трето място на финал...но, тоя сезон - повече. :P

 

@AlBundy, хората искат да кажат, че контролът изчезва в мига, когато ти се случи нещо непредвидено (гума, човек, засечка от друг, блокаж...) - тогава само ако си с по-ниска скорост имаш шанс да реагираш и да се справиш с непредвидената ситуация...щото и Сена имаше абсолютен контрол до злополучния завой, след което вече му оставаше само да се държи здраво за волана....ама и това не му помогна. Всичко на този свят е Божа работа и не е много добра идея човек често да предизвиква зорлен съдбата....тая дето идва с лошото... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвах, че не си познваш колата.Пилотите във WRC, IRC, WTCC също си познават колите по-добре от колкото ти двете ръце ;) ама нали си виждал какви зверски катастрофи правят и те?

 

Ся, за кефа.Огромен кеф ми е като си запаля колата да сляза, да си измия стъклата всичките и после мноооооого ми е кеф да тръгвам възможно най-тихичко.Ама колкото е възможно по-кротко.Още се сещам.Много ми е кеф ако има хора по тротоара до който ще спирам пак да спра ако може въобще без да ги смущавам....тихичко и спокойно ако може като се обърнат чак да видят, че има кола която е паркирала току що.Не знам защо ама много ми харесват тия работи.

Link to comment
Share on other sites

Имаш контрол над автмобила колега, защото така си мислиш. При тази скорост, ако някой те засече или автомобилът "откаже", точно и само Св. Петър ще видиш. Бил съм там, знам какво е. Големите топки, които заформяш след 200 и виждаш как другите са като спрели, се превръщат в стафиди за стотни от секундата. Нигка да не ти се случва, но това зависи само от теб.

Ами аз си карам с "200" вече 27 години и не съм имал конфликтни ситуации. Значи или съм баси късметлията или просто не попадам в такива ;) Затова и повтарям, че се кара с акъл, а не с тежък крак!

Link to comment
Share on other sites

Абе като се има предвид, че карам от година и малко....досега само едно трето място на финал...но, тоя сезон - повече. :P

 

@AlBundy, хората искат да кажат, че контролът изчезва в мига, когато ти се случи нещо непредвидено (гума, човек, засечка от друг, блокаж...) - тогава само ако си с по-ниска скорост имаш шанс да реагираш и да се справиш с непредвидената ситуация...щото и Сена имаше абсолютен контрол до злополучния завой, след което вече му оставаше само да се държи здраво за волана....ама и това не му помогна. Всичко на този свят е Божа работа и не е много добра идея човек често да предизвиква зорлен съдбата....тая дето идва с лошото... ;)

 

аз имам 50 обиколки ама и време 55 равно :).

 

За Тамбурело и Сена, ако не се лъжа това е най-бързата реакция на човек, някои твърдят, че това е спомогнало за гибелта....освен окачването и заварената кормилна щанга

Link to comment
Share on other sites

Няма ли още някой "сладур" да си опише неволите по пътя и някоя и друга снимчица да сложи, че много сухо стана - някои всъщност вече се сетиха и даже филмчета пуснаха - ц-ц-ц добри хора ей.

Явно не е достатъчно една тема само.

Сериозно,не ти загрявам опита за "иронийка".Кажи какво точно те подразни,и моля някой да обясни,как аджеба се изненадва че темата от удоволствие от шофирането се превърна в 'последици от удоволствието"?

Link to comment
Share on other sites

Да, вярно, host, ако мислиш, че си по-добър от Сена да речем да го говориш това, но не мисля. Никога не можеш да си сигурен какво ще стане, просто защото не можеш да предвидиш всичко.

Аз може да карам неразумно понякога, но си поне си го знам :)

 

освен една дръпка на тъмно друго интересно няма

Ми освен да организираме няколко форумни гонки, ама има ли къде ?

Link to comment
Share on other sites

ехххх да бяха по-достъпни поршетата. да можеше всички с гоуф-манталитет да си купят по едно и да си карат бързо и правилно. за нула време теорията на вероятностите щеше да си свърши работата и да си остана сам на пътя. кеф щеше да е.

ама нема. треа ги чакам един по един.

а някои ме питат що съм мразел хората - ми де да знам, може би щото те мразят мен и искат да ме убият като карат кретенски?

 

 

 

върху темата: шофирането е дейност, а не емоция, т.е. по-близко се асоциира с "работа", а да изпитваш удоволствие от работа е перверзно като немец на гей-парад.

Link to comment
Share on other sites

@AlBundy, хората искат да кажат, че контролът изчезва в мига, когато ти се случи нещо непредвидено

 

Непридвидими са нещата, които не можеш да предвидиш. Затова и не се кахъря за тях. А те са:

- Повреда в автомобила. - правя всичко въаможно да няма такава. Идеално състояние на гумите, окачване.

- Другите мпс. - има една мъртва зона, когато ако другия ти връхлети щото е спукал гума, заблял се е, умрял е докато кара и т.н. дето и да си най-големия, не можеш да я избегнеш - тогава си в цирка с колкото и да караш.

 

Всичко останало се предвижда - засечки, блокажи..

Link to comment
Share on other sites

Да, вярно, host, ако мислиш, че си по-добър от Сена да речем да го говориш това, но не мисля. Никога не можеш да си сигурен какво ще стане, просто защото не можеш да предвидиш всичко.

Аз може да карам неразумно понякога, но си поне си го знам :)

Ми освен да организираме няколко форумни гонки, ама има ли къде ?

толкова ли искаш да си трошиш колата :rolleyes: пък и ти си за някой "батко" не за мен. Освен това гарван гарвана не кълве. Нали караш Алфа :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз си карам с "200" вече 27 години и не съм имал конфликтни ситуации. Значи или съм баси късметлията или просто не попадам в такива ;) Затова и повтарям, че се кара с акъл, а не с тежък крак!

 

Туй е интересно! И какво търкаляше преди 27 години по-точно, което цепи с 200 постоянно? Помня преди Бумера 320, 1987-ма, имахме едно Пежо 404, което държеше 160... Ти преди това какво по-точно търкаляше с 200? Аз и REKORD 2.3 D съм подкарвал със 180, понеже си ги може машината, но това НЕ Я прави по-контролируема и стабилна на пътя...

Link to comment
Share on other sites

Хайде да спрем с нападките. Темата е за кефа от карането. Изводите са следните:

 

- Всеки е в правото си да се кефи като кара, стига да не пречи и застрашава останалите

- Всеки е с правото си да се кефи като кара, стига да не пречи и застрашава себе си

 

Как го прави и защо го прави, дали е законно - няма значение. Важните са двете горни правила. Да сме живи и здрави и най-вече спокойни на пътя, за да не се връзваме на малоумниците!

Link to comment
Share on other sites

Непридвидими са нещата, които не можеш да предвидиш. Затова и не се кахъря за тях. А те са:

- Повреда в автомобила. - правя всичко въаможно да няма такава. Идеално състояние на гумите, окачване.

- Другите мпс. - има една мъртва зона, когато ако другия ти връхлети щото е спукал гума, заблял се е, умрял е докато кара и т.н. дето и да си най-големия, не можеш да я избегнеш - тогава си в цирка с колкото и да караш.

 

Всичко останало се предвижда - засечки, блокажи..

Не се предвижда също и изскачащо куче от нищото или изведнъж появяващ се човек. Тогава става сложно.

 

толкова ли искаш да си трошиш колата :rolleyes: пък и ти си за някой "батко" не за мен. Освен това гарван гарвана не кълве. Нали караш Алфа :rolleyes:

Е кой е казал, че трябва един срещу друг, важна е идеята, може дори други да се дърпат ние да обсъждаме италианките :)

 

mobo, има коли за работа, има и такива, които са създадени за удоволствие ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Хайде да спрем с нападките. Темата е за кефа от карането. Изводите са следните:

 

- Всеки е в правото си да се кефи като кара, стига да не пречи и застрашава останалите

- Всеки е с правото си да се кефи като кара, стига да не пречи и застрашава себе си

 

Как го прави и защо го прави, дали е законно - няма значение. Важните са двете горни правила. Да сме живи и здрави и най-вече спокойни на пътя, за да не се връзваме на малоумниците!

 

Напълно съгласен! Нападки не видях, това си е културна дискусия. ВСЕКИ, застанал зад волана или ръчките на МПС носи своята отговорност.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...